gnome-shell-extension-caffeine - en to ka translation catalogue (95 entries)

en: Caffeine Timer
ka: კოფეინის ტაიმერი

en: Settings
ka: მორგება

en: Infinite
ka: უსასრულო

en:  hour
ka:  საათი

en:  hours
ka:  საათი

en:  minute
ka:  წუთი

en:  minutes
ka:  წუთი

en: Caffeine enabled
ka: Caffeine ჩართულია

en: Caffeine disabled
ka: Caffeine გამორთულია

en: Night Light paused
ka: ღამის ფერები შეჩერებულია

en: Night Light resumed
ka: ღამის ფერები განახლდა

en:  minute
ka:  წუთი

en:  minutes
ka:  წუთი

en: Apps
ka: აპები

en: Trigger mode
ka: ტრიგერის რეჟიმი

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Focus
ka: ფოკუსი

en: Active workspace
ka: აქტიური სამუშაო სივრცე

en: Apps trigger Caffeine mode
ka: აპები, რომლებიც Caffeine-ის რეჟიმს ატრიგერებენ

en: Choose the way apps will trigger Caffeine
ka: აირჩიეთ გზები, რომლითაც აპები Caffeine-ს ატრიგერებენ

en: Add
ka: დამატება

en: Apps that trigger Caffeine
ka: აპები, რომლებიც Caffeine-ს ატრიგერებენ

en: Display
ka: ჩვენება

en: Only when active
ka: მხოლოდ, როცა აქტიურია

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Never
ka: არასდროს

en: Show status indicator in top panel
ka: სტატუსის მაჩვენებლის ჩვენება ზედა პანელში

en: Enable or disable the Caffeine icon in the top panel
ka: Caffeine-ის ხატულას ჩართვა, ან გამორთვა ზედა პანელზე

en: Show timer in top panel
ka: ტაიმერის ჩვენება ზედა პანელში

en: Enable or disable the timer in the top panel
ka: ზედა პანელში ტაიმერის ჩართვა, ან გამორთვა

en: Show quick settings toggle
ka: სწრაფი პარამეტრების გადამრთველის ჩვენება

en: Enable or disable the toggle in the quick settings menu
ka: სწრაფი მორგების მენიუში გადამრთველის ჩართვა, ან გამორთვა

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Enable notifications when Caffeine is enabled or disabled
ka: გაფრთხილებების ჩვენება, როცა Caffeine ჩართული, ან გამორთულია

en: Status indicator position
ka: სტატუსის მაჩვენებლის მდებარეობა

en: The position relative of indicator icon to other items
ka: მაჩვენებლის ხატულას მდებარეობა სხვა ელემენტებთან შეფარდებით

en: General
ka: ზოგადი

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Enable for fullscreen apps
ka: ჩართვა სრულეკრანიანი აპლიკაციებისთვის

en: Automatically enable when an app enters fullscreen mode
ka: ავტომატური ჩართვა, როცა აპი სრულეკრანიან რეჟიმზე გადადის

en: Enable when an app is playing media
ka: ჩართვა, როცა აპი მედიას უკრავს

en: Automatically enable when an app reports playback
ka: ავტომატური ჩართვა, როცა აპი ამბობს, რომ უკრავს

en: Remember state
ka: მდგომარეობის დამახსოვრება

en: Remember the last state across sessions and reboots
ka: ბოლო მდგომარეობის დამახსოვრება სესიებსა და გადატვირთვებს შორის

en: For apps on list
ka: სიაში არსებული აპებისთვის

en: Pause and resume Night Light
ka: ღამის განათების შეჩერება და გაგრძელება

en: Toggles the night light together with Caffeine's state
ka: გადართავს ღამის განათებას და Caffeine-ის მდგომარეობას

en: Allow screen blank
ka: შავი ეკრანის დაშვება

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled
    This may disable manual suspend / shutdown
ka: ეკრანის გამორთვის დაშვება, როცა Caffeine ჩართულია
    ამან, შეიძლება, ხელით დაძინება / გამორთვა გათიშოს

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Toggle shortcut
ka: მალსახმობის გადართვა

en: Use Backspace to clear
ka: გასასუფთავებლად გამოიყენეთ ღილაკი Backspace

en: New accelerator…
ka: ახალი აქსელერატორი…

en: Timer
ka: წამმზომი

en: Preset durations
ka: წინასწარ დაყენებული ხანგრძლივობა

en: Durations
ka: ხანგრძლივობები

en: Custom durations
ka: მორგებული ხანგრძლივობები

en: Short timer
ka: მოკლე ტაიმერი

en: Medium timer
ka: საშუალო ტაიმერი

en: Long timer
ka: გრძელი ტაიმერი

en: Enable custom values
ka: მორგებული მნიშვნელობების ჩართვა

en: Select custom value for each duration
ka: აირჩიეთ მორგებული მნიშვნელობა თითოეული ხანგრძლივობისთვის

en: Set to
ka: დაყენება მნიშვნელობაზე

en: Application list
ka: აპლიკაციების სია

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name)
ka: სტრიქონების სია, რომელშიც თითოეული აპლიკაციის id-ს (სამუშაო მაგიდის ფაილის სახელს) შეიცავს

en: Store caffeine user state
ka: Caffeine-ის მომხმარებლის მდგომარეობის შენახვა

en: List of duration timer
ka: ხანგრძლივობის ტაიმერების სია

en: Specify the short, medium and long duration for the timer countdown (seconds)
ka: მიუთითეთ მოკლე, საშუალო და გრძელი ხანგრძლივობები ტაიმერის ათვლისთვის (წამებში)

en: Use custom duration values for the timer
ka: მორგებული ხანგრძლივობის მნიშვნელობების გამოყენება ტაიმერისთვის

en: Specify time (seconds) for the timer countdown
ka: მიუთითეთ დრო (წამებში) ტაიმერის ათვლისთვის

en: Specify index of duration range for the timer
ka: მიუთითეთ ხანგრძლივობის შუალედის ინდექსი ტაიმერისთვის

en: Restore caffeine state
ka: Caffeine-ის მდგომარეობის აღდგენა

en: Show indicator
ka: მაჩვენებლის ჩვენება

en: Show the indicator on the top panel
ka: მაჩვენებლის ჩვენება ზედა პანელზე

en: Show notifications
ka: გაფრთხილებების ჩვენება

en: Show notifications when enabled/disabled
ka: გაფრთხილებების ჩვენება ჩართვისას/გამორთვისას

en: Show timer
ka: ტაიმერის ჩვენება

en: Show timer when enabled/disabled
ka: ტაიმერის ჩვენება, როცა ჩართულია/გამორთულია

en: Show toggle
ka: გადამრთველის ჩვენება

en: Show the quick settings toggle
ka: სწრაფი პარამეტრების გადამრთველის ჩვენება

en: Enable when a fullscreen application is running
ka: ჩართვა, როცა გაშვებულია სრულეკრანიანი აპლიკაცია

en: Enable when an application is playing media
ka: ჩართვა, როცა აპი მედიას უკრავს

en: Enable when an application is reporting playback status via MPRIS
ka: ჩართვა, როცა აპლიკაცია დაკვრის სტატუსს MPRIS-ით გვაწვდის

en: Night Light control mode
ka: ღამის განათების მართვის რეჟიმი

en: Set the way Caffeine interacts with the Night light setting.
ka: დააყენეთ გზა, რომლითაც Caffeine-ს ღამის განათების პარამეტრთან აქვს ურთიერთობა.

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled.
ka: ეკრანის გამორთვის დაშვება, როცა Caffeine ჩართულია.

en: Trigger App control mode
ka: აპის მართვის რეჟიმის ტრიგერი

en: Set the trigger method for apps.
ka: ტრიგერის მეთოდის დაყენება აპებისთვის.

en: Shortcut to toggle Caffeine.
ka: მალსახმობი Caffeine-ის გადასართავად.

en: Default width for the preferences window
ka: ნაგულისხმევი სიგანე მორგების ფანჯრისთვის

en: Default height for the preferences window
ka: ნაგულისხმევი სიმაღლე მორგების ფანჯრისთვის

en: Visible position offset of status icon in indicator menu
ka: სტატუსის ხატულას ხილული მდებარეობის წანაცვლება მაჩვენებლის მენიუში

en: Real position offset of status icon in indicator menu that include invisible one
ka: სტატუსის ხატულას რეალური მდებარეობის წანაცვლება მაჩვენებლის მენიუში, რომელიც უჩინარსაც შეიცავს

en: Last item index in indicator menu
ka: ბოლო ელემენტის ინდექსი მაჩვენებლის მენიუში

en: Command line key to toggle state
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრი მდგომარეობის გადასართავად
