gnome-shell-extension-caffeine - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Caffeine
sv: Koffein

en:  hour
sv:  timme

en:  hours
sv:  timmar

en:  minute
sv:  minut

en:  minutes
sv:  minuter

en: Add
sv: Lägg till

en: Only when active
sv: Samo ko je aktiven

en: Always
sv: Nenehno

en: Never
sv: Nikoli

en: Preset durations
sv: Förinställda tidsperioder

en: Custom durations
sv: Anpassade tidsperioder

en: Short timer
sv: Kort timer

en: Long timer
sv: Lång timer

en: Enable custom values
sv: Aktivera anpassade värden

en: Select custom value for each duration
sv: Välj anpassat värde för varje varaktighet

en: Application list
sv: Programlista

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name)
sv: En lista av strängar med program-ID:n (skrivbordets filnamn)

en: Store caffeine user state
sv: Spara koffein användarstatus

en: List of duration timer
sv: Lista över timers varaktighet

en: Specify the short, medium and long duration for the timer countdown (seconds)
sv: Ange kort, medium och lång varaktighet för timer nedräkningen (sekunder)

en: Use custom duration values for the timer
sv: Använd anpassade varaktighetsvärden för timer

en: Specify time (seconds) for the timer countdown
sv: Ange tid (sekunder) för timer nedräkningen

en: Restore caffeine state
sv: Återställ koffein-status

en: Show indicator
sv: Visa indikator

en: Show the indicator on the top panel
sv: Visa indikator i panelen

en: Show notifications
sv: Visa notifieringar

en: Show notifications when enabled/disabled
sv: Visa notifieringar vid aktivering/inaktivering

en: Enable when a fullscreen application is running
sv: Aktivera när ett program använder helskärmsläget
