Dash to Panel - en to pl translation catalogue (719 entries)

en: Panel position (Deprecated)
pl: Położenie panelu (przestarzałe)

en: Panel is shown on the Bottom or Top of the screen.
pl: Panel jest wyświetlany u dołu lub u góry ekranu.

en: Sync element positions
pl: Synchronizuj położenie elementu

en: Sync panel element positions on all monitors.
pl: Synchronizuj położenie elementów panelu na wszystkich monitorach.

en: Panel positions
pl: Położenie panelu

en: Panel positions (JSON).
pl: Położenie panelu (JSON)

en: Panel element positions
pl: Położenie elementów panelu

en: Panel element positions (JSON).
pl: Położenie elementów panelu (JSON).

en: Percentages of screen edge for panel to span, -1 for dynamic length (dock mode)
pl: Procent krawędzi ekranu, na której rozciąga się panel; -1 dla dynamicznej długości (tryb doku)

en: Length of the panels, in percent (JSON).
pl: Długość paneli w procentach (JSON).

en: Positions along screen edge
pl: Położenia wzdłuż krawędzi ekranu

en: Where to show the panels if it is not the full length of the screen edge (JSON).
pl: Gdzie wyświetlać panele, jeśli nie zajmują całej długości krawędzi ekranu (JSON).

en: Panel sizes
pl: Rozmiary paneli

en: Sizes of panels, in pixels.
pl: Rozmiary paneli w pikselach.

en: Panel size (Deprecated)
pl: Rozmiar panelu (przestarzałe)

en: Set the size of the panel.
pl: Ustaw rozmiar panelu.

en: Override Show Desktop line color
pl: Zastąp kolor linii Pokaż pulpit

en: Replace current Show Desktop button line color
pl: Zastąp obecny kolor linii przycisku Pokaż pulpit

en: Custom Show Desktop line color
pl: Niestandardowy kolor linii przycisku Pokaż pulpit

en: Custom Show Desktop button line color
pl: Niestandardowy kolor linii przycisku Pokaż pulpit

en: Dot position
pl: Położenie kropki

en: Running indicators are shown on the Bottom or Top of the screen.
pl: Wskaźniki uruchomionych programów są wyświetlane u dołu lub u góry ekranu.

en: Style of Appicons
pl: Styl ikon programów

en: Style of the running indicator (focused)
pl: Styl wskaźnika uruchomionych programów (pierwszoplanowych)

en: Style of the running indicator for the icon for the currently focused application
pl: Styl wskaźnika uruchomionych programów dla ich ikony programów pierwszoplanowych

en: Style of the running indicator (unfocused)
pl: Styl wskaźnika uruchomionych programów (drugoplanowych)

en: Style of the running indicator for the icon for applications which are not currently focused
pl: Styl wskaźnika uruchomionych programów dla ich ikon, które nie są aktualnie na pierwszym planie

en: Running indicator dominant color
pl: Dominujący kolor wskaźnika uruchomienia

en: Whether to use the app icon's dominant color for .app-well-running-dot
pl: Używanie dominującego koloru ikony aplikacji dla .app-well-running-dot

en: Running indicator color override
pl: Zastąpienie koloru wskaźnika uruchomionych programów

en: Whether to override the theme background color for .app-well-running-dot
pl: Zastąpienie koloru tła motywu dla .app-well-running-dot

en: Color of running indicator (1 window)
pl: Kolor wskaźnika uruchomienia (1 okno)

en: Customize the color of the running indicator when one window is running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika uruchomionych programów, gdy dla danego programu jest uruchomione jedno okno

en: Color of running indicator (2 windows)
pl: Kolor wskaźnika uruchomienia (2 okna)

en: Customize the color of the running indicator when two windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika uruchomionych programów, gdy dla danego programu są uruchomione dwa okna

en: Color of running indicator (3 windows)
pl: Kolor wskaźnika uruchomienia (3 okna)

en: Customize the color of the running indicator when three windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika uruchomionych programów, gdy dla danego programu są uruchomione trzy okna

en: Color of running indicator (4+ windows)
pl: Kolor wskaźnika uruchomienia (4+ okien)

en: Customize the color of the running indicator when four or more windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika uruchomionych programów, gdy dla danego programu są uruchomione cztery lub więcej okien

en: Unfocused color is different than focused
pl: Kolor programów drugoplanowych jest inny niż pierwszoplanowych

en: Whether to apply a 2nd color scheme to the indicator when the app is not focused
pl: Drugi schemat kolorów do wskaźnika, gdy aplikacja nie jest na pierwszym planie

en: Color of unfocused running indicator (1 window)
pl: Kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów (1 okno)

en: Customize the color of the unfocused running indicator when one window is running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów, gdy dla danej aplikacji jest uruchomione jedno okno

en: Color of unfocused running indicator (2 windows)
pl: Kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów (2 okna)

en: Customize the color of the unfocused running indicator when two windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika drugoplanowych programów, gdy dla danej aplikacji są uruchomione dwa okna

en: Color of unfocused running indicator (3 windows)
pl: Kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów (3 okna)

en: Customize the color of the unfocused running indicator when three windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów, gdy dla danej aplikacji są uruchomione trzy okna

en: Color of unfocused running indicator (4+ windows)
pl: Kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów (4+ okien)

en: Customize the color of the unfocused running indicator when four or more windows are running for that application
pl: Dostosuj kolor wskaźnika drugoplanowych uruchomionych programów, gdy dla danej aplikacji są uruchomione cztery lub więcej okien

en: Running indicator height
pl: Wysokość wskaźnika uruchomionych programów

en: Height of the running indicator line/diameter of window indicator dots
pl: Wysokość linii wskaźnika uruchomionych programów/średnica kropek wskaźnika okien

en: Highlight icon of focused application
pl: Podświetl ikonę pierwszoplanowego programu

en: Whether to highlight the background of the currently focused application's icon
pl: Podświetlenie tła ikony aktualnego pierwszoplanowego programu

en: Highlight icon dominant color
pl: Podświetl dominujący kolor ikony

en: Base the active window highlight color on that application's icon
pl: Oparcie koloru podświetlenia aktywnego okna na ikonie tego programu

en: Color of highlight of focused application
pl: Kolor podświetlenia programu pierwszoplanowego

en: Customize the color of the highlight of the focused application
pl: Dostosuj kolor podświetlenia pierwszoplanowego programu

en: Opacity of highlight of focused application
pl: Przezroczystość podświetlenia programu pierwszoplanowego

en: Customize the opacity of the highlight of the focused application
pl: Dostosuj przezroczystość podświetlenia pierwszoplanowej aplikacji

en: Keep dash
pl: Zachowaj panel

en: Whether to keep the stock gnome-shell dash while in overview
pl: Zachowuj domyślny panel powłoki GNOME podczas przeglądu

en: Keep top panel
pl: Zachowaj górny panel

en: Whether to keep the stock gnome-shell top panel
pl: Zachowaj domyślny górny panel powłoki GNOME

en: Panel menu buttons require click
pl: Przyciski menu panelu wymagają kliknięcia

en: Whether to activate the panel menu buttons on hover or on click
pl: Aktywacja przycisków menu panelu po najechaniu kursorem, lub po kliknięciu

en: Force hot corner
pl: Wymuś gorący róg

en: Wheter to force having an Activities hot corner on the primary monitor
pl: Wymuś posiadanie aktywnego rogu Aktywności na monitorze głównym

en: Lock the taskbar
pl: Zablokuj pasek zadań

en: Specifies if the user can modify the taskbar
pl: Określa, czy użytkownik może modyfikować pasek zadań

en: Panel top and bottom margins
pl: Marginesy górny i dolny panelu

en: Panel side margins
pl: Marginesy boczne panelu

en: Panel top and bottom padding
pl: Wypełnienie górne i dolne panelu

en: Panel sides padding
pl: Wypełnienie boków panelu

en: Override theme background color
pl: Zastąp kolor tła motywu

en: Replace current theme background color for the panel
pl: Zastąp aktualny kolor tła motywu dla panelu

en: Custom background color
pl: Niestandardowy kolor tła

en: Custom background color for the panel
pl: Niestandardowy kolor tła panelu

en: Dynamic opacity
pl: Dynamiczna przezroczystość

en: Enable dynamic opacity
pl: Włącz dynamiczną przezroczystość

en: Panel opacity
pl: Przezroczystość panelu

en: Custom opacity for the panel
pl: Niestandardowa przezroczystość panelu

en: Dynamic opacity behavior
pl: Zachowanie dynamicznej przezroczystości

en: Dictates which window type affects the panel opacity
pl: Wpływ typu okna wpływa na przezroczystość panelu

en: Distance to change opacity
pl: Odległość zmiany przezroczystości

en: The distance a window needs to be from the panel to change opacity
pl: Odległość, jaką okno musi osiągnąć od panelu, aby zmienić przezroczystość

en: Modified panel opacity
pl: Zmodyfikowana przezroczystość panelu

en: Modified opacity for the panel when a window is near
pl: Zmodyfikowana przezroczystość panelu, gdy okno znajduje się w pobliżu

en: Opacity change duration
pl: Czas trwania zmiany przezroczystości

en: The duration of the animation when the opacity changes
pl: Czas trwania animacji zmiany przezroczystości

en: Custom gradient
pl: Niestandardowy gradient

en: Replace current theme gradient for the panel
pl: Zastąp aktualny gradient motywu dla panelu

en: Custom gradient top color
pl: Niestandardowy górny kolor gradientu

en: Custom gradient top color for the panel
pl: Niestandardowy górny kolor gradientu panelu

en: Custom gradient top opacity
pl: Niestandardowa górna przezroczystość gradientu

en: Custom gradient top opacity for the panel
pl: Niestandardowa górna przezroczystość gradientu panelu

en: Custom gradient bottom color
pl: Niestandardowy dolny kolor gradientu

en: Custom gradient bottom color for the panel
pl: Niestandardowy dolny kolor gradientu panelu

en: Custom gradient bottom opacity
pl: Niestandardowa dolna przezroczystość gradientu

en: Custom gradient bottom opacity for the panel
pl: Niestandardowa dolna przezroczystość gradientu panelu

en: Display border
pl: Wyświetl granicę

en: Display a border between panel and the rest of the desktop
pl: Wyświetl granice pomiędzy panelem a resztą pulpitu

en: Width of panel border
pl: Szerokość

en: Customize the width of the panel border
pl: Dostosuj szerokość

en: Override panel border color
pl: Zastąp kolor

en: Replace current panel border color
pl: Zastąp kolor

en: Custom panel border color
pl: Własny kolor

en: Intellihide
pl: Inteligentne ukrywanie

en: Whether to intelligently hide the panel
pl: Inteligentne ukrywanie panelu

en: Only hide from overlapping windows
pl: Ukrywaj tylko przed nakładającymi się oknami

en: Dictates if the dash should only hide when in conflict with windows
pl: Określa, czy panel powinien być ukrywany tylko w przypadku kolizji z oknami

en: Only hide from windows on monitor
pl: Ukrywaj tylko przed oknami na monitorze

en: Intellihide behaviour
pl: Zachowanie inteligentnego ukrywania

en: Dictates how to intelligently hide the panel
pl: Określa, jak inteligentnie ukrywać panel

en: Intellihide mouse pointer
pl: Inteligentne ukrywanie wskaźnikiem myszy

en: The mouse pointer next to the edge of the screen reveals the panel
pl: Pokaż panel po ustawieniu wskaźnika myszy przy krawędzi monitora

en: Limit to panel length
pl: Limit długości panelu

en: Panel stays revealed when hovered
pl: Pozostaw panel widoczny po najechaniu

en: Intellihide pressure
pl: Nacisk inteligentnego ukrywania

en: To reveal the panel, pressure needs to be applied to the edge of the screen
pl: Pokaż panel po wywarciu nacisku na krawędź ekranu

en: Intellihide pressure threshold
pl: Próg nacisku inteligentnego ukrywania

en: The pressure needed to reveal the panel
pl: Nacisk potrzebny do odsłonięcia panelu

en: Intellihide pressure time
pl: Czas nacisku inteligentnego ukrywania

en: The numer of milliseconds that the pressure needs to be applied to reveal the panel
pl: Liczba milisekund, przez które należy wywierać nacisk, aby odsłonić panel

en: Allow revealing the panel while in fullscreen
pl: Zezwalaj na ujawnienie panelu w trybie pełnoekranowym

en: Allow the panel to be revealed while an application is in fullscreen mode
pl: Zezwalaj na ujawnienie panelu, gdy program jest w trybie pełnoekranowym

en: Reveal the panel on notification
pl: Odsłoń panel przy powiadomieniu

en: Intellihide only secondary
pl: Inteligentne ukrywanie tylko na dodatkowych monitorach

en: Whether to only hide secondary panels
pl: Ukryj tylko panele dodatkowe

en: Intellihide animation time
pl: Czas trwania animacji inteligentnego ukrywania

en: The animation time (ms) to hide and reveal the panel
pl: Czas animacji (ms) ukrywania i odkrywania panelu

en: Intellihide close delay
pl: Opóźnienie zamykania inteligentnego ukrywania

en: The delay (ms) before hiding the panel
pl: Opóźnienie (ms) przed ukryciem panelu

en: Intellihide reveal delay
pl: Opóźnienie pokazywania inteligentnego ukrywania

en: The delay (ms) before revealing the panel
pl: Opóźnienie (ms) przed pokazaniem panelu

en: Keybinding toggle intellihide
pl: Skrót klawiszowy do przełączania inteligentnego ukrywania

en: Keybinding to reveal the panel while in intellihide mode
pl: Skrót klawiszowy do odsłonięcia panelu w trybie inteligentnego ukrywania

en: Persisted intellihide hold status. -1 means the option is disabled
pl: Utrwalony stan przytrzymania inteligentnego ukrywania. -1 oznacza, że opcja jest wyłączona

en: Intellihide enable start delay
pl: Opóźnienie włączenia inteligentnego ukrywania

en: The delay before enabling intellihide on start
pl: Opóźnienie przed włączeniem inteligentnego ukrywania przy starcie

en: Custom Show Applications icon
pl: Niestandardowa ikona Pokaż programy

en: Customize the Show Applications icon
pl: Dostosuj ikonę Pokaż programy

en: Show Applications icon side padding
pl: Wypełnienie boczne ikony Pokaż programy

en: Customize the Show Applications icon side padding
pl: Dostosuj odstęp ikony Pokaż programy od krawędzi

en: Override escape key
pl: Zastąp klawisz ESC

en: Override the escape key to return to the desktop when entering the overview using the Show Applications button
pl: Zastąp klawisz ESC, aby powrócić do pulpitu podczas wchodzenia do podglądu za pomocą przycisku Pokaż programy

en: Show Apps button context menu commands
pl: Polecenia menu kontekstowego przycisku Pokaż programy

en: Commands to add to the Show Apps button right click menu
pl: Polecenia do dodania do menu prawego przycisku myszy Pokaż programy

en: Show Apps button context menu titles
pl: Tytuły menu kontekstowego przycisku Pokaż programy

en: Titles for commands added to Show Apps button right click menu
pl: Tytuły poleceń dodanych do menu prawego przycisku myszy Pokaż programy

en: Panel context menu commands
pl: Polecenia menu kontekstowego panelu

en: Commands to add to the panel right click menu
pl: Polecenia do dodania do menu prawego przycisku myszy panelu

en: Panel context menu titles
pl: Tytuły menu kontekstowego panelu

en: Titles for commands added to panel right click menu
pl: Tytuły poleceń dodanych do menu prawego przycisku myszy panelu

en: Show activities button
pl: Pokaż przycisk Aktywności

en: Show activities button on the left hand side of the taskbar
pl: Pokaż przycisk Aktywności po lewej stronie paska zadań

en: Width of show Desktop button
pl: Szerokość przycisku Pokaż pulpit

en: Customize the width of the show Desktop button
pl: Dostosuj szerokość przycisku Pokaż pulpit

en: Show desktop on hover
pl: Pokaż pulpit po najechaniu kursorem

en: Show the desktop on mouse hover
pl: Pokaż pulpit po najechaniu myszą

en: Delay show desktop
pl: Opóźnienie pokazywania pulpitu

en: Delay before showing the desktop
pl: Opóźnienie przed pokazaniem pulpitu

en: Show desktop animation time
pl: Czas animacji pokazywania pulpitu

en: Window fade animation time when showing the destop
pl: Czas animacji zanikania okna podczas pokazywania pulpitu

en: Show window preview
pl: Pokaż podgląd okna

en: Show preview of running window on hover of app icon
pl: Pokaż podgląd uruchomionego okna po najechaniu kursorem na ikonę programu

en: Show tooltip
pl: Pokaż etykietkę

en: Show tooltip on hover of app icon
pl: Pokaż etykietkę po najechaniu kursorem na ikonę programu

en: Show running apps
pl: Pokaż uruchomione programy

en: Show or hide running application icons in the dash
pl: Pokaż lub ukryj ikony uruchomionych programów w panelu

en: Show favorites apps
pl: Pokaż ulubione programy

en: Show or hide favorite application icons in the dash
pl: Pokaż lub ukryj ikony ulubionych programów w panelu

en: Icon enter display time
pl: Czas wyświetlania po najechaniu na ikonę

en: Amount of time after entering icon to wait before displaying window preview if icon is not clicked or mouse has not left.
pl: Czas oczekiwania po najechaniu na ikonę, zanim zostanie wyświetlony podgląd okna, jeśli ikona nie zostanie kliknięta lub kursor myszy nie opuścił obszaru ikony.

en: Enable peek mode
pl: Włącz tryb podglądu

en: Peek a window upon hover for some time
pl: Podgląd okna po najechaniu kursorem na pewien czas

en: Display title in preview
pl: Wyświetl tytuł w podglądzie

en: Display window title in preview
pl: Wyświetl tytuł okna w podglądzie

en: Window previews manual styling
pl: Ręczne style podglądu okien

en: This defines if the default window previews styling should be applied
pl: Określa, czy powinien być stosowany domyślny styl podglądu okien

en: Title position
pl: Pozycja tytułu

en: Position of the window title, close button and icon in preview.
pl: Pozycja tytułu okna, przycisku zamknięcia i ikony w podglądzie.

en: Window previews title font color
pl: Kolor czcionki tytułu podglądu okien

en: This defines the window preview titles font color.
pl: Określa kolor czcionki tytułów podglądu okien.

en: Window previews title font size
pl: Rozmiar czcionki tytułu podglądu okien

en: This defines the window preview titles font size.
pl: Określa rozmiar czcionki tytułów podglądu okien.

en: Window previews use custom icon size
pl: Podgląd okien używa niestandardowego rozmiaru ikony

en: Window previews use custom application icon size.
pl: Podglądy okien używają niestandardowego rozmiaru ikony programu.

en: Window previews custom icon size
pl: Niestandardowy rozmiar ikony podglądu okien

en: Window previews custom application icon size.
pl: Niestandardowy rozmiar ikony programu podglądu okien.

en: Window previews animation time
pl: Czas animacji podglądu okien

en: This defines the window previews animation time.
pl: Określa czas animacji podglądu okien.

en: Font weight of window preview titles
pl: Grubość czcionki tytułów podglądu okien

en: This defines the font weight of window preview titles. Supported values: inherit (from theme), normal, lighter, bold and bolder.
pl: Określa grubość czcionki tytułów podglądu okien. Obsługiwane wartości: dziedzicz (z motywu), normalna, cieńsza, gruba i grubsza.

en: Window previews size
pl: Rozmiar podglądów okien

en: Preferred window previews size
pl: Preferowany rozmiar podglądu okien

en: Fixed aspect ratio X
pl: Stały współczynnik proporcji X

en: This defines if the window previews use a fixed aspect ratio X.
pl: Określa, czy podgląd okien używa stałego współczynnika proporcji X.

en: Fixed aspect ratio Y
pl: Stały współczynnik proporcji Y

en: This defines if the window previews use a fixed aspect ratio Y.
pl: Określa, czy podgląd okien używa stałego współczynnika proporcji Y.

en: Window previews padding
pl: Wypełnienie podglądów okien

en: The padding of the window previews
pl: Wypełnienie podglądów okien

en: Aspect ratio X
pl: Współczynnik proporcji X

en: The window previews respected aspect ratio X.
pl: Podglądy okien zachowują proporcje X okna.

en: Aspect ratio Y
pl: Proporcje okna Y

en: The window previews respected aspect ratio Y.
pl: Podglądy okien zachowują proporcje Y okna.

en: Immediate hide on icon click
pl: Ukryj natychmiast po kliknięciu na ikonę

en: The window previews immediately hide when an application icon is clicked.
pl: Podgląd okna jest natychmiast ukrywany po kliknięciu ikony programu.

en: Provide workspace isolation
pl: Zapewnij izolację obszaru roboczego

en: Dash shows only windows from the current workspace
pl: Panel wyświetla tylko okna z bieżącego obszaru roboczego

en: Close overview by clicking in empty space
pl: Zamknij przegląd, klikając w puste miejsce

en: Close overview or app grid by clicking in empty space
pl: Zamknij przegląd lub siatkę programów, klikając w puste miejsce

en: Hide overview on startup
pl: Ukryj przegląd przy uruchomieniu

en: Hide overview on startup, which would be shown by default at gnome startup.
pl: Ukryj przegląd podczas uruchamiania, który będzie domyślnie wyświetlany podczas uruchamiania środowiska GNOME.

en: Group applications
pl: Grupa programów

en: Dash groups the application instances under the same icon
pl: Panel grupuje instancje programów pod tą samą ikoną

en: Application title font size
pl: Rozmiar czcionki tytułu programu

en: When the applications are ungrouped, this defines the application titles font size.
pl: Gdy programy są rozgrupowane, definiuje rozmiar czcionki tytułów programów.

en: Font weight of application titles
pl: Grubość czcionki tytułów programów

en: When the applications are ungrouped, this defines font weight of application titles. Supported values: inherit (from theme), normal, lighter, bold and bolder.
pl: Gdy programy są rozgrupowane, definiuje grubość czcionki tytułów aplikacji. Obsługiwane wartości: dziedzicz (z motywu), normalna, cieńsza, gruba i grubsza.

en: Application title font color
pl: Kolor czcionki tytułu programu

en: When the applications are ungrouped, this defines the application titles font color.
pl: Gdy programy są rozgrupowane, ta opcja definiuje kolor czcionki ich tytułów.

en: Minimized application title font color
pl: Kolor czcionki tytułu zminimalizowanego programu

en: When the applications are ungrouped, this defines the titles font color for minimized applications.
pl: Gdy programy są rozgrupowane, ta opcja definiuje kolor czcionki tytułów zminimalizowanych programów.

en: Application title max width
pl: Maksymalna szerokość tytułu programu

en: When the applications are ungrouped, this defines the application titles maximum width.
pl: Gdy programy są rozgrupowane, definiuje maksymalną szerokość ich tytułów.

en: Use a fixed width for the application titles
pl: Użyj stałej szerokości tytułów programów

en: The application titles all have the same width, even if their texts are shorter than the maximum width. The maximum width value is used as the fixed width.
pl: Wszystkie tytuły programów będą miały tę samą szerokość, nawet jeśli ich teksty są krótsze niż maksymalna szerokość. Wartość stałej szerokości jest taka, jaka została podana w polu Maksymalna szerokość.

en: Display running indicators on unfocused applications
pl: Wyświetl wskaźnik dla otwartych okien drugoplanowych

en: When the applications are ungrouped, this defines if running applications should display an indicator.
pl: Określa, czy po rozgrupowaniu programów, uruchomione programy mają wyświetlać wskaźnik.

en: Use favorite icons as application launchers
pl: Użyj ulubionych ikon jako uruchamiających programy

en: When the applications are ungrouped, this defines if running applications stay separate from the favorite icons.
pl: Po rozgrupowaniu programów opcja ta określa, czy uruchomione programy mają być oddzielone od ikon ulubionych.

en: Primary monitor index
pl: Indeks Głównego monitora

en: Specifies the id of the primary monitor.
pl: Określa identyfikator monitora głównego.

en: Display panels on all monitors
pl: Wyświetl panel na wszystkich monitorach

en: Specifies if a panel is shown on every monitors
pl: Określa, czy panel jest wyświetlany na każdym monitorze

en: Provide monitor isolation
pl: Zapewnij izolację monitora

en: Dash shows only windows from the current monitor
pl: Panel pokazuje tylko okna z bieżącego monitora

en: Display the favorites on all monitors
pl: Wyświetl ulubione na wszystkich monitorach

en: Specifies if every panel should display the favorite applications. If false, the favorite appplications are only displayed on the primary monitor.
pl: Określa, czy każdy panel powinien wyświetlać ulubione programy. Jeśli nie, ulubione programy są wyświetlane tylko na głównym monitorze.

en: Customize click behaviour
pl: Dostosuj zachowanie kliknięcia

en: Customize action on various mouse events
pl: Dostosuj działanie w przypadku różnych zdarzeń myszy

en: Minimize on shift+click
pl: Minimalizuj po naciśnięciu Shift+kliknięcie myszą

en: Activate only one window
pl: Aktywuj tylko jedno okno

en: Action when clicking on a running app
pl: Akcja po kliknięciu uruchomionego programu

en: Set the action that is executed when clicking on the icon of a running application
pl: Ustaw akcję, która zostanie wykonana po kliknięciu ikony uruchomionego programu

en: Action when shift+clicking on a running app
pl: Akcja po kliknięciu z wciśniętym klawiszem Shift na uruchomionym programie

en: Set the action that is executed when shift+clicking on the icon of a running application
pl: Ustaw akcję wykonywaną po kliknięciu ikony uruchomionego programu z wciśniętym klawiszem Shift

en: Set the action that is executed when middle-clicking on the icon of a running application
pl: Ustaw akcję, która zostanie wykonana po kliknięciu środkowym przyciskiem myszy ikony uruchomionego programu

en: Set the action that is executed when shift+middle-clicking on the icon of a running application
pl: Ustaw akcję wykonywaną po naciśnięciu Shift+środkowy przycisk myszy na ikonie uruchomionego programu

en: Action when scrolling over the panel
pl: Akcja podczas przewijania nad panelem

en: Set the action that is executed when scrolling over the panel
pl: Ustaw akcję, która zostanie wykonana po najechaniu kursorem na panel

en: User defined context menu entries
pl: Wpisy menu kontekstowego zdefiniowane przez użytkownika

en: Delay between panel mouse scroll events
pl: Opóźnienie między zdarzeniami przewijania myszką na panelem

en: Set the minimum delay between panel mouse scroll events
pl: Ustaw minimalne opóźnienie między zdarzeniami przewijania nad panelem myszą

en: Show the workspace switch head-up when workspace is changed by scrolling on the panel
pl: Wyświetlaj powiadomienie o zmianie obszaru roboczego, gdy obszar jest zmieniany przez przewijanie nad panelem

en: Action when scrolling over a running app
pl: Akcja podczas przewijania kursorem nad uruchomionym programem

en: Set the action that is executed when scrolling over a running application
pl: Ustaw akcję, która jest wykonywana podczas przewijania kursorem nad uruchomionym programem

en: Delay between icon mouse scroll events
pl: Opóźnienie między zdarzeniami przewijania myszą nad ikoną

en: Set the minimum delay between icon mouse scroll events
pl: Ustaw minimalne opóźnienie między zdarzeniami przewijania myszą nad ikoną

en: Icon leave preview timeout
pl: Limit czasu podglądu po opuszczeniu ikony

en: Amount of time to leave preview windows open when the mouse has left the application's icon.
pl: Czas, przez jaki okna podglądu pozostaną otwarte po opuszczeniu ikony aplikacji przez kursor myszy.

en: Enter window peeking mode timeout
pl: Limit czasu wejścia w tryb podglądu okna

en: Amount of time of inactivity to enter the window peeking mode when the mouse has entered a window preview.
pl: Czas bezczynności potrzebny do przejścia w tryb podglądu okna po najechaniu kursorem myszy na podgląd okna.

en: Window peeking mode opacity
pl: Przezroczystość trybu podglądu okna

en: All windows except for the peeked one have their opacity set to the same value.
pl: Wszystkie okna, za wyjątkiem okna głównego, mają tą samą przeźroczystość.

en: Middle click preview to close window
pl: Zamknięcie podglądu poprzez kliknięcie środkowego przycisku

en: Middle click on the window preview to close that window
pl: Kliknięcie środkowym przyciskiem myszy na podglądzie okna powoduje zamknięcie tego okna

en: Window previews use custom opacity
pl: Podglądy okien używają niestandardowej przezroczystości

en: Window previews background use a different opacity from the panel
pl: Tło podglądów okien używa innej przezroczystości niż panel

en: Window previews background opacity
pl: Przezroczystość tła podglądów okien

en: Window previews use this custom background opacity.
pl: Podglądy okien używają tej niestandardowej przezroczystości tła.

en: Tray font size
pl: Rozmiar czcionki zasobnika

en: Set the size of the tray font. (0 for default)
pl: Ustaw rozmiar czcionki zasobnika. (0 dla domyślnego)

en: Leftbox font size
pl: Rozmiar czcionki lewego pola

en: Set the size of the leftBox font. (0 for default)
pl: Ustaw rozmiar czcionki lewego pola. (0 dla domyślnego)

en: Border radius of panel elements
pl: Promień zaokrąglenia krawędzi elementów panelu

en: App icon margin
pl: Margines ikony programu

en: Set the margin for application icons in the embedded dash.
pl: Ustaw margines ikon programów w osadzonym panelu.

en: App icon padding
pl: Wypełnienie ikon programów

en: Set the padding for application icons in the embedded dash.
pl: Ustaw odstęp wewnętrzny ikon programów w osadzonym panelu.

en: Tray item padding
pl: Wypełnienie elementów zasobnika

en: Set the size of the tray padding. (-1 for default)
pl: Ustaw odstęp wewnętrzny zasobnika. (-1 dla domyślnego)

en: Leftbox item padding
pl: Wypełnienie elementów lewego pola

en: Set the size of the leftBox padding. (-1 for default)
pl: Ustaw odstęp wewnętrzny lewego pola. (-1 dla domyślnego)

en: Status icon padding
pl: Wypełnienie ikony stanu

en: Set the size of the aggregate (status) menu icon padding. (-1 for default)
pl: Ustaw odstęp wewnętrzny ikony menu zbiorczego (stanu). (-1 dla domyślnego)

en: Animate running indicator when open/closing/switching applications
pl: Animuj wskaźnik uruchomienia podczas otwierania/zamykania/przełączania programu

en: Animate when new window launched
pl: Animuj przy uruchamianiu nowego okna

en: Animate app icon on hover
pl: Animuj ikonę aplikacji po najechaniu kursorem

en: App icon hover animation type
pl: Typ animacji ikony programu po najechaniu kursorem

en: App icon hover animation curve convexity (1 is linear, more is convex, less is concave)
pl: Wypukłość krzywej animacji najechania kursorem na ikonę programu (1 to liniowa, więcej to wypukła, mniej to wklęsła)

en: App icon hover animation duration in milliseconds
pl: Czas trwania animacji ikony programu po najechaniu kursorem w milisekundach

en: App icon hover animation extent (maximum number of animated icons)
pl: Zasięg animacji ikony programu po najechaniu kursorem (maksymalna liczba animowanych ikon)

en: App icon hover animation rotation in degrees
pl: Obrót ikony programu po najechaniu kursorem w stopniach

en: App icon hover animation travel translation in relation to the app icon size
pl: Przesunięcie animacji najechania kursorem na ikonę programu w odniesieniu do rozmiaru ikony programu

en: App icon hover animation zoom scale in relation to the app icon size
pl: Skala powiększenia animacji najechania kursorem na ikonę programu w odniesieniu do rozmiaru ikony programu

en: Highlight app icon on hover
pl: Podświetl ikonę programu po najechaniu kursorem

en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

en: Mouse down highlight color
pl: Kolor podświetlenia przy naciśnięciu myszy

en: Highlight border radius
pl: Promień zaokrąglenia obramowania podświetlenia

en: Integrate items from the gnome appmenu into the right click menu
pl: Zintegruj elementy z menu programu GNOME z menu prawego przycisku myszy

en: Display App Details to open Gnome Software from right click menu
pl: Wyświetlaj szczegóły programu, aby otworzyć Oprogramowanie GNOME z menu prawego przycisku myszy

en: Keybinding to show the dock and the number overlay.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia doku i nakładki z numerami.

en: Behavior depends on hotkeys-show-dock and hotkeys-overlay.
pl: Zachowanie zależy od ustawień skrótów klawiszowych "hotkeys-show-dock" i "hotkeys-overlay".

en: Timeout to hide the panel after showing the overlay using the shortcut, in seconds
pl: Czas oczekiwania na ukrycie panelu po wyświetleniu nakładki za pomocą skrótu klawiszowego, w sekundach

en: Timeout to hide the dock, in seconds
pl: Czas oczekiwania na ukrycie doku, w sekundach

en: Sets the time duration before the dock is hidden again.
pl: Ustawia czas, po którym dok zostanie ponownie ukryty.

en: Transitivity of the number overlay
pl: Transaktywność nakładki z numerami

en: You can choose between NEVER, TEMPORARILY and ALWAYS.
pl: Możesz wybrać pomiędzy NIGDY, TYMCZASOWO i ZAWSZE.

en: Super Hot-Keys
pl: Skróty klawiszowe z Super

en: Launch and switch between dash items using Super+(0-9)
pl: Uruchamiaj i przełączaj się między elementami panelu za pomocą Super+(0-9).

en: Prefix to use for hotkeys
pl: Prefiks do użycia dla skrótów klawiszowych

en: You can choose between Super or SuperAlt as the prefix for hotkeys.
pl: Możesz wybrać pomiędzy Super lub Super+Alt jako prefiks dla skrótów klawiszowych.

en: Show overlay on secondary monitors
pl: Pokaż nakładkę na dodatkowym monitorze

en: Show window previews
pl: Pokaż podglądy okien

en: When multiple instances of the application are available, show their window previews
pl: Gdy dostępnych jest wiele instancji programu, wyświetl ich podglądy okien

en: Hotkeys number keys
pl: Klawisze numeryczne skrótów klawiszowych

en: Which number keys are used for the hotkeys
pl: Klawisze numeryczne są używane do skrótów klawiszowych

en: Keybinding to launch 1st dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 1. programu z panelu

en: Keybinding to launch 1st app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 1. programu.

en: Keybinding to launch 2nd dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 2. programu z panelu

en: Keybinding to launch 2nd app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 2. programu.

en: Keybinding to launch 3rd dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 3 programu z panelu

en: Keybinding to launch 3rd app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 3. programu.

en: Keybinding to launch 4th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 4. programu z panelu

en: Keybinding to launch 4th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 4. programu.

en: Keybinding to launch 5th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu z panelu

en: Keybinding to launch 5th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu.

en: Keybinding to launch 6th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu z panelu

en: Keybinding to launch 6th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 6. programu.

en: Keybinding to launch 7th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 7. programu z panelu

en: Keybinding to launch 7th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 7. programu.

en: Keybinding to launch 8th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 8. programu z panelu

en: Keybinding to launch 8th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 8. programu.

en: Keybinding to launch 9th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 9. programu z panelu

en: Keybinding to launch 9th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 9. programu.

en: Keybinding to launch 10th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 10. programu z panelu

en: Keybinding to launch 10th app.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 10. programu.

en: Keybinding to trigger 1st dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 1. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 1st app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 1. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 2nd dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 2. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 2nd app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 2. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 3rd dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 3. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 3rd app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 3. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 4th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 4. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 4th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 4. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 5th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 5th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 6th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 6. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 6th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 6. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 7th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 7. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 7th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 7. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 8th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 8. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 8th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 8. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 9th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 9. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 9th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 9. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 10th dash app with shift behavior
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 10. programu z panelu z zachowaniem klawisza Shift

en: Keybinding to trigger 10th app with shift behavior.
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 10. programu z zachowaniem klawisza Shift.

en: Keybinding to trigger 1st dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 1. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 1st application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 1. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 2nd dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 2. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 2nd application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 2. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 3rd dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 3. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 3rd application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 3. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 4th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 4. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 4th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 4. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 5th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 5. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 5th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 5. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 6th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 6. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 6th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 6. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 7th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 7. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 7th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 7. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 8th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 8. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 8th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 8. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 9th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 9. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 9th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 9. programu w panelu.

en: Keybinding to trigger 10th dash app
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia 10. programu z panelu

en: Keybinding to either show or launch the 10th application in the dash.
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia lub uruchomienia 10. programu w panelu.

en: Show progress bar on app icon
pl: Wyświetlaj pasek postępu na ikonie programu

en: Whether to show progress bar overlay on app icon, for supported applications.
pl: Wyświetlanie nakładki paska postępu na ikonie programu dla obsługiwanych programów.

en: Show badge count on app icon
pl: Pokaż licznik na ikonie programu

en: Whether to show badge count overlay on app icon, for supported applications.
pl: Wyświetlanie nakładki z liczbą plakietki na ikonie programu dla obsługiwanych programów.

en: The preferences page name to display
pl: Nazwa strony preferencji do wyświetlenia

en: Track if the preferences window is opened
pl: Śledź, czy okno preferencji jest otwarte

en: Installed extension version
pl: Zainstalowana wersja rozszerzenia

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit %d Window | Quit %d Windows
pl[0]: Zamknij %d okno
pl[1]: Zamknij %d okna
pl[2]: Zamknij %d okien

en: Power options
pl: Opcje zasilania

en: Event logs
pl: Dziennik zdarzeń

en: Device Management
pl: Zarządzanie urządzeniami

en: Disk Management
pl: Zarządzanie dyskami

en: Unlock taskbar
pl: Odblokuj pasek zadań

en: Lock taskbar
pl: Zablokuj pasek zadań

en: Gnome Settings
pl: Ustawienia GNOME

en: Dash to Panel Settings
pl: Ustawienia panelu

en: Restore Windows
pl: Przywróć okna

en: Show Desktop
pl: Pokaż pulpit

en: Dash to Panel has been updated!
pl: Panel został zaktualizowany!

en: You are now running version
pl: Aktualnie używasz wersji

en: See what's new
pl: Zobacz, co nowego

en: Top Bar
pl: Górny pasek

en: Show Desktop button height (px)
pl: Wysokość przycisku Pokaż pulpit (px)

en: Show Desktop button width (px)
pl: Szerokość przycisku Pokaż pulpit (px)

en: Left
pl: Po lewej

en: Center
pl: Wyśrodkowane

en: Right
pl: Po prawej

en: Top
pl: U góry

en: Middle
pl: Po środku

en: Bottom
pl: U dołu

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Show Applications button
pl: Pokaż programy

en: Activities button
pl: Aktywności

en: Taskbar
pl: Pasek zadań

en: Date menu
pl: Menu daty

en: System menu
pl: Menu systemowe

en: Left box
pl: Lewe pole

en: Center box
pl: Środkowe pole

en: Right box
pl: Prawe pole

en: Desktop button
pl: Pokaż pulpit

en: Move up
pl: W górę

en: Move down
pl: W dół

en: Visible
pl: Pokaż

en: Select element position
pl: Wybierz położenie elementu

en: Stacked to top
pl: Przypięto do góry

en: Stacked to left
pl: Przypięto do lewej

en: Stacked to bottom
pl: Przypięto do dołu

en: Stacked to right
pl: Przypięto do prawej

en: Centered
pl: Wyśrodkowano

en: Monitor Center
pl: Wyśrodkowane zględem ekranu

en: More options
pl: Więcej opcji

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Show Applications options
pl: Pokaż opcje programów

en: Open icon
pl: Wybierz ikonę

en: Show Desktop options
pl: Opcje Pokaż pulpit

en: Primary monitor
pl: Główny monitor

en: Running Indicator Options
pl: Opcje wskaźnika aktywnych programów

en: Dynamic opacity options
pl: Opcje dynamicznej przeźroczystości

en: Intellihide options
pl: Opcje inteligentnego ukrywania

en: Window preview options
pl: Opcje podglądu okna

en: Isolate Workspaces options
pl: Opcje niezależnych obszarów roboczych

en: Ungrouped application options
pl: Opcje niepogrupowanych aplikacji

en: Customize middle-click behavior
pl: Dostosuj działanie środkowego przycisku myszy

en: Text
pl: Tekst

en: Command
pl: Polecenie

en: Remove
pl: Usuń

en: Customize panel scroll behavior
pl: Dostosuj reakcję na przewijanie nad panelem

en: Customize icon scroll behavior
pl: Dostosuj reakcję na przewijanie nad ikoną

en: Advanced hotkeys options
pl: Zaawansowane opcje skrótów klawiszowych

en: Secondary Menu Options
pl: Opcje menu kontekstowego

en: %d icon | %d icons
pl[0]: %d ikon
pl[1]: %d ikona
pl[2]: %d ikon

en: App icon animation options
pl: Opcje animowania ikony programu

en: App icon highlight options
pl: Opcje podświetlania ikony programu

en: Export settings
pl: Eksportuj ustawienia

en: Import settings
pl: Importuj ustawienia

en: Move to current Workspace
pl: Przenieś do bieżącego obszaru roboczego

en: Animation type
pl: Typ animacji

en: Simple
pl: Prosta

en: Ripple
pl: Fala

en: Plank
pl: Mała fala

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Rotation
pl: Obrót

en: Travel
pl: Przemieszczanie

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Convexity
pl: Wypukłość

en: Extent
pl: Zakres

en: Highlight focused application
pl: Podświetlaj ikonę pierwszoplanowego programu

en: Icon dominant color
pl: Dominujący kolor ikony

en: Custom color
pl: Niestandardowy kolor

en: Highlight opacity
pl: Przezroczystość podświetlenia

en: Indicator size (px)
pl: Rozmiar wskaźnika (px)

en: Indicator color - Icon Dominant
pl: Kolor wskaźnika - dominujący z ikony

en: Indicator color - Override Theme
pl: Kolor wskaźnika - nadpisanie motywu

en: 1 window open (or ungrouped)
pl: 1 otwarte okno (lub niepogrupowane)

en: Apply to all
pl: Zastosuj do wszystkich

en: 2 windows open
pl: 2 otwarte okna

en: 3 windows open
pl: 3 otwarte okna

en: 4+ windows open
pl: 4 i więcej otwartych okien

en: Use different for unfocused
pl: Użyj innego dla drugoplanowych

en: The panel background opacity is affected by
pl: Zależność przezroczystości panelu

en: All windows
pl: Wszystkie okna

en: Focused windows
pl: Aktywne okna programu

en: Maximized windows
pl: Zmaksymalizowane okna

en: Change opacity when a window gets closer than (px)
pl: Zmień przezroczystość, gdy okno jest bliżej niż (px)

en: Change opacity to (%)
pl: Zmień przeźroczystość na (%)

en: Opacity change animation duration (ms)
pl: Czas trwania animacji zmiany przezroczystości (ms)

en: Font size (px) of the application titles (default is 14)
pl: Wielkość czcionki etykiet (px) (domyślnie 14)

en: inherit from theme
pl: dziedzicz z motywu

en: normal
pl: normalna

en: lighter
pl: cieńsza

en: bold
pl: gruba

en: bolder
pl: grubsza

en: Font color of the application titles
pl: Kolor czcionki tytułów programów

en: Font color of the minimized application titles
pl: Kolor czcionki zminimalizowanego programu

en: Maximum width (px) of the application titles
pl: Maksymalna szerokość (px) tytułów programów

en: (default is 160)
pl: (Domyślnie 160)

en: Use the favorite icons as application launchers
pl: Użyj ulubionych ikon jako uruchamiających programy

en: Highlight AppIcon color
pl: Kolor podświetlenia ikony programu

en: Pressed AppIcon color
pl: Kolor naciśniętej ikony aplikacji

en: Highlight AppIcon border radius
pl: Promień zaokrąglenia krawędzi podświetlenia ikony programu

en: Overrides global border radius (default is 0)
pl: Zastępuje globalny promień zaokrąglenia krawędzi (domyślnie 0)

en: Only hide the panel from windows
pl: Ukrywaj tylko przed oknami

en: Overlapping
pl: Nakładanie

en: On same monitor
pl: Na tym samym monitorze

en: The panel hides from
pl: Ukrywanie panelu przed oknami

en: Touching the monitor's edge with the pointer reveals the panel
pl: Pokaż panel po dotknięciu krawędzi monitora wskaźnikiem

en: Hovering the panel area keeps the panel revealed
pl: Utrzymuj panel widoczny po najechaniu na jego obszar

en: Require pressure at the edge of the monitor to reveal the panel
pl: Pokaż panel po wykryciu nacisku na krawędzi monitora

en: Required pressure threshold (px)
pl: Wymagany próg nacisku (px)

en: Required pressure timeout (ms)
pl: Wymagany limit czasu nacisku (ms)

en: Allow the panel to be revealed while in fullscreen mode
pl: Pozwól na odsłanianie panelu w trybie pełnoekranowym

en: (requires multi-monitors option)
pl: (wymaga opcji wielu monitorów)

en: Only hide secondary panels
pl: Ukryj wyłącznie dodatkowe panele

en: Syntax: &lt;Shift&gt;, &lt;Ctrl&gt;, &lt;Alt&gt;, &lt;Super&gt;
pl: Składnia: &lt;Shift&gt;, &lt;Ctrl&gt;, &lt;Alt&gt;, &lt;Super&gt;

en: Keyboard shortcut to reveal and hold the panel
pl: Skrót klawiszowy do ukrywania i odsłaniania panelu

en: e.g. <Super>i
pl: np. <Super>i

en: Persist state across restarts
pl: Zachowaj stan po ponownym uruchomieniu

en: (respects Gnome "Do Not Disturb" and requires show notification counter badge option)
pl: (uwględnia opcję „Nie przeszkadzać” w GNOME i wymaga włączenia opcji wyświetlania licznika powiadomień)

en: Reveal and hold the panel on notification
pl: Odsłoń i przytrzymaj panel przy powiadomieniu

en: Hide and reveal animation duration (ms)
pl: Czas trwania animacji ukrywania i odkrywania (ms)

en: Delay before hiding the panel (ms)
pl: Opóźnienie ukrycia panelu (ms)

en: Delay before revealing the panel (ms)
pl: Opóźnienie przed pokazaniem panelu (ms)

en: Delay before enabling intellihide on start (ms)
pl: Opóźnienie przed aktywacją inteligentnego ukrywania (ms)

en: Isolate workspaces in gnome-shell Application Switcher
pl: Izolowanie obszarów roboczych w przełączniku programów GNOME Shell

en: Shift+Click action
pl: Kliknięcie myszą + Shift

en: When set to minimize, double clicking minimizes all the windows of the application.
pl: Wybranie zminimalizowania okna umożliwia minimalizowanie wszystkich okien programu dwukrotnym kliknięciem.

en: Raise windows
pl: Podnieś okna

en: Minimize window
pl: Minimalizacja okna

en: Launch new instance
pl: Uruchomienie nowej instancji

en: Cycle through windows
pl: Przełączanie między oknami

en: Cycle windows + minimize
pl: Przełączanie + minimalizowanie okien

en: Toggle single / Preview multiple
pl: Przełącz pojedyncze / Podejrzyj wiele

en: Toggle single / Cycle multiple
pl: Przełącz pojedyncze / Przełącz wiele

en: Toggle single / Spread multiple
pl: Przełącz pojedyncze / Rozłóż wiele

en: Middle-Click action
pl: Akcja środkowego przycisku

en: Behavior for Middle-Click.
pl: Zachowanie środkowego przycisku myszy.

en: Shift+Middle-Click action
pl: Kliknięcie środkowym przyciskiem myszy + Shift

en: Behavior for Shift+Middle-Click.
pl: Zachowanie dla Shift+środkowy przycisk myszy.

en: Hotkeys will either be Super+Number or Super+Alt+Num
pl: Skrót może być aktywowany jako Super+Cyfra lub Super+Alt+Cyfra

en: Hotkeys prefix
pl: Prefiks dla skrótów klawiszowych

en: Temporarily show the application numbers over the icons when using the hotkeys.
pl: Tymczasowo wyświetlaj numery aplikacji nad ikonami podczas korzystania ze skrótów klawiszowych.

en: Number overlay
pl: Nakładka liczowa

en: Never
pl: Nigdy

en: Show temporarily
pl: Pokaż tymczasowo

en: Always visible
pl: Zawsze pokazuj

en: Hide timeout (ms)
pl: Limit czasu ukrywania (ms)

en: Shortcut to show the overlay for 2 seconds
pl: Skrót do wyświetlenia nakładki na 2 sekundy

en: e.g. <Super>q
pl: np. <Super>q

en: On secondary monitors, show the overlay on icons matching the primary monitor
pl: Na monitorach dodatkowych wyświetlaj nakładkę na ikonach pasujących do monitora głównego

en: Show the overlay on all monitors
pl: Wyświetlaj nakładkę na wszystkich monitorach

en: Show previews when the application have multiple instances
pl: Pokaż podgląd, gdy program ma wiele instancji

en: Show window previews on hotkey
pl: Pokaż podgląd okna po wciśnięciu klawisza skrótu

en: Select which keyboard number keys are used to activate the hotkeys
pl: Wybierz, które klawisze numeryczne klawiatury są używane do aktywacji skrótów klawiszowych

en: Hotkeys are activated with
pl: Aktywacja skrótów klawiszowych wymaga

en: Number row
pl: Rząd cyfr

en: Numeric keypad
pl: Klawiatura numeryczna

en: Both
pl: Oba

en: Delay between mouse scroll events (ms)
pl: Opóźnienie między zdarzeniami przewijaniem myszą (ms)

en: Use this value to limit the number of captured mouse scroll events.
pl: Użyj tą wartość by ograniczyć liczbę przechwyceń przewijania myszą.

en: Show popup when changing workspace
pl: Pokaż wyskakujące okno podczas zmiany obszaru roboczego

en: This affects workspace popup when scrolling on the panel only.
pl: Wpływa na wyskakujące okno w przestrzeni roboczej tylko na panelu.

en: Integrate <i>AppMenu</i> items
pl: Zintegruj elementy <i>Menu programów</i>

en: <i>App Details</i> menu item
pl: Element menu <i>Wyświetl szczegóły</i>

en: <i>App Details</i> is only available when Gnome Software is installed
pl: Opcja <i>Szczegóły aplikacji</i> jest dostępna tylko wtedy, gdy zainstalowane jest Oprogramowanie GNOME

en: Show Applications icon
pl: Ikona Pokaż programy

en: Show Applications icon side padding (px)
pl: Wewnętrzny margines przycisku Pokaż programy (px)

en: Override escape key and return to desktop
pl: Zastąp przycisk ESC i wróć do pulpitu

en: Reveal the desktop when hovering the Show Desktop button
pl: Odsłoń pulpit po najechaniu kursorem na przycisk Pokaż pulpit

en: Delay before revealing the desktop (ms)
pl: Opóźnienie przed ujawnieniem pulpitu (ms)

en: Fade duration (ms)
pl: Czas trwania zanikania (ms)

en: Time (ms) before showing
pl: Opóźnienie (ms) przed pokazaniem

en: (400 is default)
pl: (Domyślnie 400)

en: Time (ms) before hiding
pl: Czas (ms) przed ukryciem

en: (100 is default)
pl: (Domyślnie 100)

en: Immediate on application icon click
pl: Natychmiast po kliknięciu na ikonę programu

en: Animation time (ms)
pl: Czas animacji (ms)

en: Middle click on the preview to close the window
pl: Zamknij okno poprzez kliknięcie przyciskiem myszy na podglądzie

en: Window previews preferred size (px)
pl: Preferowany rozmiar podglądu okna (px)

en: Window previews aspect ratio X (width)
pl: Proporcje podglądu okna X (szerokość)

en: Fixed
pl: Stałe

en: Window previews aspect ratio Y (height)
pl: Proporcje podglądu okna Y (wysokość)

en: Window previews padding (px)
pl: Wypełnienie podglądów okien (px)

en: Use custom opacity for the previews background
pl: Własna przezroczystość dla tła podglądu

en: If disabled, the previews background have the same opacity as the panel.
pl: Jeśli wyłączone, tło podglądów będzie miało taką samą przezroczystość jak panel.

en: Close button and header position
pl: Położenie przycisku zamykania i nagłówka

en: Display window preview headers
pl: Wyświetlaj nagłówek w podglądzie okna

en: Icon size (px) of the window preview
pl: Rozmiar ikony (px) podglądu okna

en: If disabled, the previews icon size will be based on headerbar size
pl: Jeśli wyłączone, rozmiar ikony podglądu będzie oparty na rozmiarze paska nagłówka

en: Font size (px) of the preview titles
pl: Wielkość czcionki (px) tytułów podglądu

en: Font weight of the preview titles
pl: Grubość czcionki tytułów podglądu

en: Font color of the preview titles
pl: Kolor czcionki tytułów podglądu

en: Enable window peeking
pl: Włącz podgląd okien

en: When hovering over a window preview for some time, the window gets distinguished.
pl: Po najechaniu kursorem na podgląd okna zostanie ono pokazane na tle wszystkich otwartych okien programów.

en: Enter window peeking mode timeout (ms)
pl: Limit czasu wejścia w tryb podglądu okna (ms)

en: Time of inactivity while hovering over a window preview needed to enter the window peeking mode.
pl: Czas bezczynności podczas najeżdżania kursorem na podgląd okna, potrzebny do wejścia w tryb podglądu okna.

en: About
pl: Informacje

en: Info
pl: O programie

en: Version
pl: Wersja

en: Source
pl: Źródło

en: Export and Import
pl: Eksport i import

en: Use the buttons below to create a settings file from your current preferences that can be imported on a different machine.
pl: Użyj poniższych przycisków, aby utworzyć plik ustawień bieżących preferencji, które można zaimportować na innym komputerze.

en: Export and import settings
pl: Ustawienia eksportu i importu

en: Export to file
pl: Eksportuj do pliku

en: Import from file
pl: Importuj z pliku

en: <span size="small">This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, version 2 or later</a> for details.</span>
pl: <span size="small">Tego programu nie obejmuje ABSOLUTNIE ŻADNA GWARANCJA.
    Więcej informacji można znaleźć w licencji <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, wersja 2 lub nowsza</a>.</span>

en: Sponsored and originally developed by
pl: Sponsorowane i pierwotnie opracowane przez

en: Action
pl: Działanie

en: Click action
pl: Działanie kliknięcia

en: Behaviour when clicking on the icon of a running application.
pl: Zachowanie po kliknięciu ikony uruchomionego programu.

en: Toggle windows
pl: Przełącz okna

en: Scroll action
pl: Akcja przewijania

en: Behavior when mouse scrolling over the panel.
pl: Zachowanie przewijania myszą nad panelem.

en: Scroll panel action
pl: Akcja przewijania na panelu

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: Switch workspace
pl: Przełącz obszar roboczy

en: Cycle windows
pl: Przełącz między oknami

en: Change volume
pl: Zmień głośność

en: Behavior when mouse scrolling over an application icon.
pl: Zachowanie przewijania myszą nad ikoną programu.

en: Scroll icon action
pl: Akcja przewijania na ikonie

en: Same as panel
pl: Tak jak dla panelu

en: Hotkey overlay
pl: Nakładka skrótów klawiszowych

en: Enable Super+(0-9) as shortcuts to activate apps. It can also be used together with Shift and Ctrl.
pl: Włącz Super+(0-9) jako skróty do aktywacji programu. Można go również używać w połączeniu z Shift i Ctrl.

en: Use hotkeys to activate apps
pl: Skróty klawiszowe uruchamiania programów

en: Application icons context menu
pl: Menu kontekstowe ikon programów

en: (right-click menu)
pl: (menu prawego przycisku myszy)

en: Secondary menu
pl: Menu kontekstowe

en: Panel context menu entries
pl: Wpisy menu kontekstowego panelu

en: Add entry
pl: Dodaj wpis

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Applications
pl: Aplikacje

en: Show favorite applications
pl: Pokaż ulubione programy

en: Show favorite applications on secondary panels
pl: Pokaż ulubione programy na dodatkowym panelu

en: Show running applications
pl: Pokaż uruchomione programy

en: Ungroup applications
pl: Rozgrupuj programy

en: Show notification counter badge
pl: Pokaż licznik powiadomień

en: Hover
pl: Najechanie kursorem

en: Show window previews on hover
pl: Pokaż podgląd okna po najechaniu myszą

en: Show tooltip on hover
pl: Pokaż etykietkę po najechaniu kursorem

en: Isolate
pl: Niezależne

en: Isolate Workspaces
pl: Niezależne obszary robocze

en: Isolate monitors
pl: Niezależne ekrany

en: Overview
pl: Przegląd

en: Click empty space to close overview
pl: Kliknij na pustą przestrzeń, aby zamknąć przegląd

en: Disable show overview on startup
pl: Wyłącz pokazywanie przeglądu przy uruchomieniu

en: Fine-Tune
pl: Dostrajanie

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: (0 = theme default)
pl: (0 - domyślne motywu)

en: Tray Font Size
pl: Rozmiar czcionki zasobnika

en: LeftBox Font Size
pl: Rozmiar czcionki lewego pola

en: Padding
pl: Wypełnienie

en: (-1 = theme default)
pl: (-1 - domyślne motywu)

en: Tray Item Padding
pl: Wypełnienie elementów zasobnika

en: Status Icon Padding
pl: Wypełnienie ikony stanu

en: LeftBox Padding
pl: Wypełnienie lewego pola

en: Animate
pl: Animuj

en: Animate switching applications
pl: Animuj przełączenie programów

en: Animate launching new windows
pl: Animuj uruchamianie nowych programów

en: Gnome functionality
pl: Funkcjonalność GNOME

en: (overview)
pl: (przegląd)

en: Keep original gnome-shell dash
pl: Zachowaj oryginalny panel powłoki GNOME

en: Keep original gnome-shell top panel
pl: Zachowaj oryginalny górny panel powłoki GNOME

en: (e.g. date menu)
pl: (np. menu daty)

en: Activate panel menu buttons on click only
pl: Aktywacja przycisków menu panelu tylko po kliknięciu

en: Force Activities hot corner on primary monitor
pl: Wymuszaj aktywność gorącego rogu na głównym monitorze

en: Position
pl: Pozycja

en: Display the main panel on
pl: Wyświetlaj główny panel na

en: Hide and reveal the panel according to preferences
pl: Ukryj i odsłoń panel według preferencji

en: Panel Intellihide
pl: Inteligentne ukrywanie panelu

en: Order and Position on monitors
pl: Kolejność i pozycja na monitorach

en: Apply changes to all monitors
pl: Zastosuj zmiany na wszyskich monitorach

en: Panel monitor position
pl: Położenie panelu na monitorze

en: (default is 48)
pl: (Domyślnie 48)

en: Panel thickness
pl: Grubość panelu

en: (default is 100)
pl: (Domyślnie 100)

en: Panel length
pl: Długość panelu

en: Dynamic
pl: Dynamiczna

en: Anchor
pl: Zakotwiczenie

en: Taskbar Display
pl: Wyświetlanie paska zadań

en: Style
pl: Wygląd

en: Global style
pl: Styl globalny

en: Border radius
pl: Promień zaokrąglenia krawędzi

en: AppIcon style
pl: Styl ikon programu

en: (default is 8)
pl: (Domyślnie 8)

en: App Icon Margin
pl: Margines ikony programu

en: (default is 4)
pl: (Domyślnie 4)

en: App Icon Padding
pl: Wypełnienie ikony programów

en: Animate hovering app icons
pl: Animuj ikony aplikacji po najechaniu kursorem

en: Highlight hovering app icons
pl: Podświetl ikony aplikacji po najechaniu kursorem

en: Icon style
pl: Styl ikony

en: Normal
pl: Normalna

en: Symbolic
pl: Symboliczna

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Running indicator
pl: Wskaźnik uruchomienia

en: Running indicator position
pl: Pozycja wskaźnika uruchomienia

en: Running indicator style (Focused app)
pl: Wygląd wskaźnika uruchomienia (okno na pierwszym planie)

en: Dots
pl: Kropki

en: Squares
pl: Kwadraty

en: Dashes
pl: Kreski

en: Segmented
pl: Segmenty

en: Solid
pl: Ciągły

en: Ciliora
pl: Rzęski

en: Running indicator style (Unfocused apps)
pl: Wygląd wskaźnika uruchomienia (okno na drugim planie)

en: Panel style
pl: Styl panelu

en: (default is 0)
pl: (Domyślnie 0)

en: Side margins
pl: Marginesy boczne

en: Top and bottom margins
pl: Marginesy górne i dolne

en: Side padding
pl: Wypełnienie boczne

en: Top and bottom padding
pl: Wypełnienie górne i dolne

en: Override panel theme background color
pl: Zastąp kolor tła panelu

en: Override panel theme background opacity
pl: Zastąp przeźroczystość tła panelu

en: Panel background opacity (%)
pl: Przeźroczystość tła panelu (%)

en: Change opacity when a window gets close to the panel
pl: Zmień przezroczystość, gdy okno zbliży się do panelu

en: Dynamic background opacity
pl: Dynamiczna przezroczystość tła

en: Override panel theme gradient
pl: Zastąp kolor panelu gradientem

en: Gradient top color and opacity (%)
pl: Gradient górnego koloru i przeźroczystość (%)

en: Gradient bottom color and opacity (%)
pl: Gradient dolnego koloru i przeźroczystość (%)

en: Panel border
pl: Granica panelu

en: Override border color
pl: Zastąp kolor

en: Border thickness
pl: Grubość
