Dash to Dock - en to sl translation catalogue (150 entries)

en: Show favorite applications
sl: Pokaži priljubljene programe

note: Translators: This will be followed by Display Name - Connector.
en: Primary monitor:
sl: Osnovni zaslon:

note: Translators: Followed by monitor index, Display Name - Connector.
en: Secondary monitor :
sl: Dodatni monitor:

en: Right
sl: Desno

en: Left
sl: Levo

en: Intelligent autohide customization
sl: Pametno prilagajanje samodejnega skrivanja

en: Reset to defaults
sl: Ponastavi na privzeto

en: Managed by GNOME Multitasking's Application Switching setting.
sl: Možnost upravlja nastavitev za večopravilno preklapljanje programov v okolju GNOME.

en: Show dock and application numbers
sl: Pokaži izbirnik in številke programov

en: Customize middle-click behavior
sl: Prilagodi obnašanje srednjega klika

en: Customize running indicators
sl: Prilagodi kazalnike zagnanih programov

en: Customize opacity
sl: Prilagodi prosojnost

en: All Windows
sl: Vsa okna

en: Quit %d Windows
sl: Končaj %d oken

note: Translators: %s is "Settings", which is automatically translated. You can also translate the full message if this fits better your language.
en: Dash to Dock %s
sl: %s Nastavitve programa Dash to Dock

en: Mount
sl: Priklopi

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Failed to mount “%s”
sl: Priklapljanje programa »%s« je spodletelo!

en: Failed to unmount “%s”
sl: Odklapljanje programa »%s« je spodletelo!

en: Failed to eject “%s”
sl: Izmetavanje nosilca »%s« je spodletelo!

en: Mount operation already in progress
sl: Priklapljanje je že v teku

en: Unmount operation already in progress
sl: Odklapljanje je že v teku

en: Eject operation already in progress
sl: Izmetavanje je že v teku

en: Trash
sl: Smeti

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: When set to minimize, double clicking minimizes all the windows of the application.
sl: Vrednost, nastavljena na skrčenje okna, ob kliku skrči vsa okna programa.

en: Shift+Click action
sl: Dejanje s Shift+Klik

en: Raise window
sl: Dvigni okno

en: Minimize window
sl: Skrči okno

en: Launch new instance
sl: Zaženi novo okno

en: Cycle through windows
sl: Preklopi med okni

en: Minimize or overview
sl: Skrči ali pokaži predogled

en: Show window previews
sl: Pokaži predogled odprtih oken

en: Minimize or show previews
sl: Skrči ali pokaži predogled

en: Focus or show previews
sl: Postavi v žarišče ali pokaži predogled

en: Focus or app spread
sl: Postavi v žarišče oziroma pokaži okna programa

en: Focus, minimize or show previews
sl: Postavi v žarišče, skrči ali pokaži predogled

en: Focus, minimize or app spread
sl: Postavi v žarišče, skrči oziroma pokaži okna programa

en: Quit
sl: Končaj

en: Behavior for Middle-Click.
sl: Obnašanje klika srednjega gumba miške.

en: Middle-Click action
sl: Dejanje klika srednjega gumba miške

en: Behavior for Shift+Middle-Click.
sl: Obnašanje z dvigalko podprtega klika srednjega gumba miške.

en: Shift+Middle-Click action
sl: Dejanja ob z dvigalko podprtem srednjem kliku

en: Enable Unity7 like glossy backlit items
sl: Omogoči učinek sijaja predmetov z Unity 7

en: Apply glossy effect.
sl: Uveljavi učinek sijaja.

en: Use dominant color
sl: Uporabi poudarjeno barvo

en: Customize indicator style
sl: Prilagodi slog kazalnika

en: Color
sl: Barva

en: Border color
sl: Barva robov

en: Border width
sl: Širina robov

en: Show the dock on
sl: Pokaži izbirnik na

en: Show on all monitors
sl: Pokaži na vseh zaslonih

en: Position on screen
sl: Položaj na zaslonu

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Top
sl: Zgoraj

en: Hide the dock when it obstructs a window of the current application. More refined settings are available.
sl: Izbirnik se skrije, ko ga potisne okno trenutno uporabljenega programa. Na voljo so še podrobne nastavitve.

en: Intelligent autohide
sl: Pametno samodejno skrivanje

en: Dock size limit
sl: Omejitev velikosti izbirnika

en: Panel mode: extend to the screen edge
sl: Pladenjski način: razširi do roba zaslona

en: Place icons to the center
sl: Postavi ikone v sredino

en: Icon size limit
sl: Omejitev velikosti ikon

en: Fixed icon size: scroll to reveal other icons
sl: Stalna velikost ikon: z drsanjem se pokažejo druge ikone

en: Preview size scale
sl: Raven velikosti predogleda

en: Position and size
sl: Položaj in velikost

en: Show pinned applications
sl: Pokaži pripete programe

en: Show running applications
sl: Pokaži zagnane programe

en: Isolate workspaces
sl: Razvrsti po delovnih površinah

en: Show urgent windows despite current workspace
sl: Pokaži nujne programe neodvisno od delovne površine

en: Isolate monitors
sl: Razvrsti po zaslonih

en: Show open windows' previews
sl: Pokaži predogled odprtih oken

en: Keep the focused application always visible in the dash
sl: Ohrani okno v žarišču vedno vidno v izbirniku

en: If disabled, these settings are accessible from gnome-tweak-tool or the extension website.
sl: Če možnost ni izbrana, so nastavitve dostopne v programu gnome-tweak-tool in na strani razširitev.

en: Show <i>Applications</i> icon
sl: Pokaži ikono <i>Programi</i>

en: Move at beginning of the dock
sl: Premakni na začetek izbirnika

en: Animate <i>Show Applications</i>
sl: Animiraj ikono <i>Pokaži programe</i>

en: Put <i>Show Applications</i> in a dock edge when using Panel mode
sl: Postavi <i>Pokaži programe</i> na rob izbirnika pri uporabi pladenjskega načina

en: Show trash can
sl: Pokaži ikono smeti

en: Show volumes and devices
sl: Pokaži pogone in naprave

en: Only if mounted
sl: Le priklopljene

en: Include network volumes
sl: Pokaži tudi omrežne pogone

en: Isolate volumes, devices and trash windows from file manager
sl: Izloči pogone, naprave in smeti iz upravljalnika oken

en: Wiggle urgent applications
sl: Zatresi ikono nujnih programov

en: Hide application tooltip
sl: Skrij orodne namige programa

en: Show icons emblems
sl: Pokaži embleme ikon

en: When enabled application icons will show notification counters and progress-bars (if Unity API is used).
sl: Izbrana možnost določa prikaz obvestilnih števcev in vrstic napredka (če je uporabljen vmesnik API Unity).

en: Show the number of unread notifications
sl: Pokaži število neprebranih obvestil okna

en: Application-provided counter overrides the notifications counter
sl: Števec programa naj prepiše prikaz števca izbirnika

en: Launchers
sl: Zaganjalniki

en: Enable Super+(0-9) as shortcuts to activate apps. It can also be used together with Shift and Ctrl.
sl: Omogoči tipke Super+(0-9) kot tipkovne bližnjice za zagon programov, dodatno pa je mogoče uporabiti tudi izbirni tipki Shift in Ctrl.

en: Use keyboard shortcuts to activate apps
sl: Uporabi tipkovne bližnjice za zagon programov

en: Behaviour when clicking on the icon of a running application.
sl: Obnašanje ob kliku na ikono že zagnanega programa.

en: Click action
sl: Dejanje ob kliku

en: Minimize
sl: Skrči okno

en: Behaviour when scrolling on the icon of an application.
sl: Obnašanje med drsanjem na ikoni programa.

en: Scroll action
sl: Zdrsni po oknu

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Switch workspace
sl: Preklopi delovni prostor

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Save space reducing padding and border radius.
sl: Prilagoditev zmanjša blazinjenje in radij robov.

en: Shrink the dash
sl: Skrči izris izbirnika

en: Force straight corner
sl: Vsili raven rob

en: Show overview on startup
sl: Pokaži predogled ob zagonu

en: Few customizations meant to integrate the dock with the default GNOME theme. Alternatively, specific options can be enabled below.
sl: Manj prilagoditev pomeni večjo usklajenost izbirnika s privzeto temo GNOME, možnosti prilagoditev pa so zbrane spodaj.

en: Use built-in theme
sl: Uporabi vgrajeno temo

en: Customize windows counter indicators
sl: Prilagodi prikaz števcev odprtih oken

en: Default
sl: Privzeto

en: Dots
sl: Pike

en: Squares
sl: Kvadrati

en: Dashes
sl: Črtice

en: Segmented
sl: Črte

en: Solid
sl: Rob

en: Binary
sl: Dvojiško

en: Set the background color for the dash.
sl: Nastavi barvo ozadja izbirnika.

en: Customize the dash color
sl: Prilagodi barvo izbirnika

en: Tune the dash background opacity.
sl: Prilagajanje prosojnosti ozadja izbirnika.

en: Fixed
sl: Določeno

en: Dynamic
sl: Dinamično

en: Opacity
sl: Prosojnost

en: Appearance
sl: Videz

en: version:
sl: različica:

en: Moves the dash out of the overview transforming it in a dock
sl: Premakne ploščo programov iz predogleda in jo pretvori v izbirnik

en: Created by
sl: Ustvarili:

en: Webpage
sl: Spletna stran

en: <span size="small">This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, version 2 or later</a> for details.</span>
sl: <span size="small">Program je objavljen brez VSAKERŠNE GARANCIJE.
    Več o tem je zapisanega v <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">Splošnem javnem dovoljenju GNU, različice 2 ali višje</a></span>

en: About
sl: O programu

en: Customize minimum and maximum opacity values
sl: Prilagodi velikost učinka prosojnosti ozadja

en: Minimum opacity
sl: Najmanjša prosojnost

en: Maximum opacity
sl: Največja prosojnost

en: Number overlay
sl: Nalepka številk

en: Temporarily show the application numbers over the icons, corresponding to the shortcut.
sl: Začasno pokaže številko programa na ikoni, kar se sklada s tipkovno bližnjico.

en: Show the dock if it is hidden
sl: Pokaži izbirnik, če je trenutno skrit

en: If using autohide, the dock will appear for a short time when triggering the shortcut.
sl: Pri uporabi samodejnega skrivanja, se izbirnik pokaže za kratek čas ob sproženju tipkovne bližnjice.

en: Shortcut for the options above
sl: Tipkovna bližnjica za možnosti z goraj

en: Syntax: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>
sl: Skladnja: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>

en: Hide timeout (s)
sl: Časovni zamik skrivanja [s]

en: Show the dock by mouse hover on the screen edge.
sl: Pokaže izbirnik ob prehodu miške oziroma ob dotiku robu zaslona.

en: Autohide
sl: Samodejno skrivanje

en: Push to show: require pressure to show the dock
sl: Potisni za prikaz: zahteva potisk v rob za prikaz izbirnika

en: Enable in fullscreen mode
sl: Omogoči v celozaslonskem načinu

en: Show dock for urgent notifications
sl: Pokaži izbirnik za nujna obvestila

en: Show the dock when it doesn't obstruct application windows.
sl: Pokaže izbirnik ko ni v napoto oknom programom.

en: Dodge windows
sl: Izmikanje oknom

en: All windows
sl: Vsem oknom

en: Only focused application's windows
sl: Le oknom programov v žarišču

en: Only maximized windows
sl: Le razpetim oknom

en: Always on top
sl: Oknom vedno na vrhu

en: Animation duration (s)
sl: Trajanje animacije [s]

en: Show timeout (s)
sl: Časovni zamik prikaza [s]

en: Pressure threshold
sl: Prag pritiska
