Dash To Dock - en to eu translation catalogue (161 entries)

note: Translators: This will be followed by Display Name - Connector.
en: Primary monitor:
eu: Monitore nagusia:

note: Translators: Followed by monitor index, Display Name - Connector.
en: Secondary monitor
eu: Bigarren monitorea

en: Right
eu: Eskuinean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Intelligent autohide customization
eu: Ezkutatze adimentsuaren pertsonalizazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri balio lehenetsiak

en: Managed by GNOME Multitasking's Application Switching setting.
eu: GNOMEren aldi bereko zereginen "Aplikazioen txandakatzea" ezarpenak kudeatua.

en: Show dock and application numbers
eu: Erakutsi atrakea eta aplikazioen zenbakiak

en: Customize middle-click behavior
eu: Pertsonalizatu erdiko klikaren portaera

en: Customize running indicators
eu: Pertsonalizatu martxan egotearen adierazleak

en: Customize opacity
eu: Pertsonalizatu opakutasuna

en: Dash
eu: Abiarazle-panela

en: Unpin
eu: Askatu

en: Pin to Dock
eu: Ainguratu atrakean

en: %s is updating, try again later
eu: %s eguneratzen ari da, saiatu berriro geroago

en: %s is being updated…
eu: %s eguneratzen ari da…

en: All Windows
eu: Leiho guztiak

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
eu: Irekitako leihoak

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Launch using Integrated Graphics Card
eu: Abiarazi txartel grafiko integratua erabiliz

en: Launch using Discrete Graphics Card
eu: Abiarazi txartel grafiko diskretua erabiliz

en: App Details
eu: Aplikazioaren xehetasunak

en: Quit
eu: Irten

en: Quit %d Window | Quit %d Windows
eu[0]: Itxi leihoa
eu[1]: Itxi %d leihoak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Mount
eu: Muntatu

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Eject
eu: Egotzi

en: Failed to mount “%s”
eu: Ezin izan da “%s” muntatu

en: Failed to unmount “%s”
eu: Ezin izan da “%s” desmuntatu

en: Failed to eject “%s”
eu: Ezin izan da “%s” egotzi

en: Mount operation already in progress
eu: Dagoeneko martxan dago muntatze eragiketa

en: Unmount operation already in progress
eu: Dagoeneko martxan dago desmuntatze eragiketa

en: Eject operation already in progress
eu: Dagoeneko martxan dago egozte eragiketa

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Failed to launch “%s”
eu: Huts egin du “%s” abiarazteak

en: When set to minimize, double clicking minimizes all the windows of the application.
eu: Minimizatzea hautatuz gero, klik bikoitzak aplikazioaren leiho guztiak minimizatzen ditu.

en: Shift+Click action
eu: Maius+Klik ekintza

en: Raise window
eu: Goratu leihoa

en: Minimize window
eu: Minimizatu leihoa

en: Launch new instance
eu: Abiarazi instantzia berria

en: Cycle through windows
eu: Txandakatu leihoak

en: Minimize or overview
eu: Minimizatu edo ikuspegi orokorra

en: Show window previews
eu: Erakutsi leihoen aurrebistak

en: Minimize or show previews
eu: Minimizatu edo erakutsi aurrebistak

en: Focus or show previews
eu: Fokuratu edo erakutsi aurrebistak

en: Focus or app spread
eu: Fokuratu edo erakutsi aplikazioaren leihoak

en: Focus, minimize or show previews
eu: Fokuratu, minimizatu edo erakutsi aurrebistak

en: Focus, minimize or app spread
eu: Fokuratu, minimizatu edo erakutsi aplikazioaren leihoak

en: Behavior for Middle-Click.
eu: Erdiko klikaren portaera

en: Middle-Click action
eu: Erdiko klikaren ekintza

en: Behavior for Shift+Middle-Click.
eu: Maius+Erdiko klikaren portaera

en: Shift+Middle-Click action
eu: Maius+Erdiko klikaren ekintza

en: Enable Unity7 like glossy backlit items
eu: Gaitu Unity7 erako  atzeko argidun elementu distiratsuak

en: Apply glossy effect.
eu: Aplikatu efektu distiratsua.

en: Use dominant color
eu: Erabili kolore nagusia

en: Customize indicator style
eu: Pertsonalizatu adierazleen estiloa

en: Color
eu: Kolorea

en: Border color
eu: Ertzaren kolorea

en: Border width
eu: Ertzaren zabalera

en: Show the dock on
eu: Erakutsi atrakea hemen

en: Show on all monitors
eu: Erakutsi monitore guztietan

en: Position on screen
eu: Pantailako posizioa

en: Bottom
eu: Behean

en: Top
eu: Goian

en: Hide the dock when it obstructs a window of the current application. More refined settings are available.
eu: Ezkutatu atrakea uneko aplikazioaren leiho bat eragozten duenean. Ezarpen zehatzagoak erabilgarri daude.

en: Intelligent autohide
eu: Ezkutatze adimentsua

en: Dock size limit
eu: Atrakearen tamaina-muga

en: Panel mode: extend to the screen edge
eu: Panel modua: hedatu pantailaren ertzetara

en: Place icons to the center
eu: Lerrokatu ikonoak erdian

en: Icon size limit
eu: Ikonoen tamaina-muga

en: Fixed icon size: scroll to reveal other icons
eu: Ikono-tamaina finkoa: korritu beste ikonoak erakusteko

en: Preview size scale
eu: Aurrebistaren eskala

en: Position and size
eu: Posizioa eta tamaina

en: Show pinned applications
eu: Erakutsi ainguratutako aplikazioak

en: Show running applications
eu: Erakutsi martxan dauden aplikazioak

en: Isolate workspaces
eu: Isolatu laneako areak

en: Show urgent windows despite current workspace
eu: Erakutsi beste laneko areetako presazko leihoak ere

en: Isolate monitors
eu: Isolatu monitoreak

en: Show open windows' previews
eu: Erakutsi irekitako leihoen aurrebistak

en: Keep the focused application always visible in the dash
eu: Mantendu fokudun aplikazioa beti bistan abiarazle-panelean

en: If disabled, these settings are accessible from gnome-tweak-tool or the extension website.
eu: Desgaituz gero, ezarpen hauek gnome-tweak-tool aplikazioan edo hedapenen webgunean daude erabilgarri.

en: Show <i>Applications</i> icon
eu: Erakutsi <i>Aplikazioak</i> ikonoa

en: Move at beginning of the dock
eu: Eraman atrakearen hasierara

en: Animate <i>Show Applications</i>
eu: Animatu <i>Erakutsi aplikazioak</i> ekintza

en: Put <i>Show Applications</i> in a dock edge when using Panel mode
eu: Panel modua erabiltzean, jarri <i>Erakutsi aplikazioak</i> botoia atrakearen ertz batean

en: Show trash can
eu: Erakutsi zakarrontzia

en: Show volumes and devices
eu: Erakutsi bolumenak eta gailuak

en: Only if mounted
eu: Muntatuta badaude soilik

en: Include network volumes
eu: Erakutsi sareko bolumenak

en: Isolate volumes, devices and trash windows from file manager
eu: Bereizi bolumen, gailu eta zakarrontziaren leihoak eta fitxategi-kudeatzailea

en: Wiggle urgent applications
eu: Dardara egin presazko aplikazioetan

en: Hide application tooltip
eu: Ezkutatu aplikazioen argibideak

en: Show icons emblems
eu: Erakutsi enblemak ikonoetan

en: When enabled application icons will show notification counters and progress-bars (if Unity API is used).
eu: Gaituta badago, aplikazioen ikonoetan jakinarazpen kontagailuak eta aurrerapen-barrak erakutsiko dira (Unity APIa erabiltzen bada).

en: Show the number of unread notifications
eu: Erakutsi irakurri gabeko jakinarazpenen kopurua

en: Application-provided counter overrides the notifications counter
eu: Aplikazioak eskainitako kontagailuak jakinarazpenen kontagailuari gainjartzen zaizkio

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Enable Super+(0-9) as shortcuts to activate apps. It can also be used together with Shift and Ctrl.
eu: Gaitu Super+(0-9) aplikazioak aktibatzeko laster-tekla gisa. Maius eta Ktrl teklekin batera ere erabil daiteke.

en: Use keyboard shortcuts to activate apps
eu: Erabili laster-teklak aplikazioak aktibatzeko

en: Behaviour when clicking on the icon of a running application.
eu: Martxan dagoen aplikazio baten ikonoak klik egitean duen portaera.

en: Click action
eu: Klik ekintza

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Behaviour when scrolling on the icon of an application.
eu: Aplikazio baten ikonoaren gainean sagua korritzean duen portaera.

en: Scroll action
eu: Korritze-ekintza

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Switch workspace
eu: Aldatu laneko areaz

en: Behavior
eu: Portaera

en: Save space reducing padding and border radius.
eu: Hartu leku gutxiago betegarria eta ertzen erradioa txikituz.

en: Shrink the dash
eu: Txikiagotu abiarazle-panela

en: Force straight corner
eu: Behartu erpin zuzena

en: Show overview on startup
eu: Erakutsi ikuspegi orokorra abioan

en: Few customizations meant to integrate the dock with the default GNOME theme. Alternatively, specific options can be enabled below.
eu: Atrakea GNOMEren gai lehenetsiarekin integratzeko ezarritako pertsonalizazio txikiak. Honen ordez aukera zehatzak gaitu daitezke jarraian.

en: Use built-in theme
eu: Erabili integrazio gaia

en: Customize windows counter indicators
eu: Pertsonalizatu leiho kopuruen adierazleak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Dots
eu: Puntuak

en: Squares
eu: Laukiak

en: Dashes
eu: Marrak

en: Segmented
eu: Zatikatua

en: Solid
eu: Solidoa

en: Binary
eu: Bitarra

en: Dot
eu: Puntua

en: Set the background color for the dash.
eu: Ezarri abiarazle-panelaren atzeko planoko kolorea

en: Customize the dash color
eu: Personalizatu abiarazle-panelaren kolorea

en: Tune the dash background opacity.
eu: Doitu abiarazle-panelaren atzeko planoaren opakutasuna.

en: Fixed
eu: Finkoa

en: Dynamic
eu: Dinamikoa

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Appearance
eu: Itxura

en: version:
eu: bertsioa:

en: Moves the dash out of the overview transforming it in a dock
eu: Abiarazle-panela ikuspegi orokorretik ateratzen du, atrake bihurtuz

en: Created by
eu: Sortzaileak

en: Webpage
eu: Webgunea

en: <span size="small">This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNU General Public License, version 2 or later</a> for details.</span>
eu: <span size="small">Programa honek ez du inolako bermerik.
    Xehetasun gehiagorako, ikusi <a href="https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html">GNUren Lizentzia Publiko Orokorra, 2. bertsioa edo berriagoa</a></span>

en: About
eu: Honi buruz

en: Customize minimum and maximum opacity values
eu: Pertsonalizatu opakutasun minimo eta maximoa

en: Minimum opacity
eu: Opakutasun minimoa

en: Maximum opacity
eu: Opakutasun maximoa

en: Number overlay
eu: Gainjarritako zenbakiak

en: Temporarily show the application numbers over the icons, corresponding to the shortcut.
eu: Erakutsi une batez laster-teklei dagozkien aplikazio-zenbakiak ikonoen gainean.

en: Show the dock if it is hidden
eu: Erakutsi atrakea ezkutatua badago

en: If using autohide, the dock will appear for a short time when triggering the shortcut.
eu: Ezkutatze automatikoa erabiltzean, laster-tekla sakatuz atrakea une baterako azalduko da.

en: Shortcut for the options above
eu: Goiko aukeretarako laster-teklak

en: Syntax: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>
eu: Sintaxia: <Shift>, <Ctrl>, <Alt>, <Super>

en: Hide timeout (s)
eu: Ezkutatzeko denbora-muga (s)

en: Show the dock by mouse hover on the screen edge.
eu: Erakutsi atrakea sagua pantailaren ertzera eramatean.

en: Autohide
eu: Ezkutatze automatikoa

en: Push to show: require pressure to show the dock
eu: Bultzatu erakusteko: presio pixka bat egin behar da atrakea erakusteko

en: Enable in fullscreen mode
eu: Gaitu pantaila osoko moduan

en: Show dock for urgent notifications
eu: Erakutsi atrakea presazko jakinarazpenak daudenean

en: Show the dock when it doesn't obstruct application windows.
eu: Erakutsi atrakea aplikazioaren leihoak eragozten ez dituenean.

en: Dodge windows
eu: Saihestu leihoak

en: All windows
eu: Leiho guztiak

en: Only focused application's windows
eu: Fokuratutako aplikazioen leihoetan soilik

en: Only maximized windows
eu: Maximizatutako leihoetan soilik

en: Always on top
eu: Beti gainean

en: Animation duration (s)
eu: Animazioaren iraupena (s)

en: Show timeout (s)
eu: Erakusteko denbora-muga (s)

en: Pressure threshold
eu: Presio-atalasea
