desktop-icons master - en to da translation catalogue (39 entries)

en: New folder name
da: Nyt mappenavn

en: Create
da: Opret

en: Cancel
da: Annullér

en: Folder names cannot contain “/”.
da: Mappenavne må ikke indeholde “/”.

en: A folder cannot be called “.”.
da: En mappe må ikke kaldes “.”.

en: A folder cannot be called “..”.
da: En mappe må ikke kaldes “..”.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
da: Mapper med “.” i begyndelsen af deres navn er skjulte.

en: There is already a file or folder with that name.
da: Der findes allerede en fil eller mappe med det navn.

en: Size for the desktop icons
da: Størrelsen på skrivebordsikoner

en: Small
da: Små

en: Large
da: Store

en: Show the personal folder in the desktop
da: Vis den personlige mappe på skrivebordet

en: Show the trash icon in the desktop
da: Vis papirkurvsikonet på skrivebordet

en: New Folder
da: Ny mappe

en: Paste
da: Indsæt

en: Undo
da: Fortryd

en: Redo
da: Omgør

en: Show Desktop in Files
da: Vis skrivebordet i Filer

en: Open in Terminal
da: Åbn i terminal

en: Change Background…
da: Skift baggrund …

en: Display Settings
da: Skærmindstillinger

en: Settings
da: Indstillinger

en: Don’t Allow Launching
da: Tillad ikke opstart

en: Allow Launching
da: Tillad opstart

en: Open
da: Åbn

en: Open With Other Application
da: Åbn med et andet program

en: Cut
da: Klip

en: Copy
da: Kopiér

en: Rename…
da: Omdøb …

en: Move to Trash
da: Flyt til papirkurven

en: Empty Trash
da: Tøm papirkurven

en: Properties
da: Egenskaber

en: Show in Files
da: Vis i Filer

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Set the size for the desktop icons.
da: Angiv størrelsen på skrivebordsikoner.

en: Show personal folder
da: Vis personlig mappe

en: Show the personal folder in the desktop.
da: Vis den personlige mappe på skrivebordet.

en: Show trash icon
da: Vis papirkurvsikon

en: Show the trash icon in the desktop.
da: Vis papirkurvsikonet på skrivebordet.
