desktop-icons master - en to el translation catalogue (42 entries)

en: New folder name
el: Όνομα νέου φακέλου

en: Create
el: Δημιουργία

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Folder names cannot contain “/”.
el: Τα ονόματα φακέλων δεν μπορούν να περιέχουν “/”.

en: A folder cannot be called “.”.
el: Ο φάκελος δεν μπορεί να ονομάζεται “.”.

en: A folder cannot be called “..”.
el: Ο φάκελος δεν μπορεί να ονομάζεται “..”.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
el: Οι φάκελοι με “.” στην αρχή του ονόματος τους είναι κρυφοί

en: There is already a file or folder with that name.
el: Υπάρχει ήδη ένας φάκελος ή αρχείο με αυτό το όνομα

en: Size for the desktop icons
el: Μέγεθος για τα εικονίδια επιφάνειας εργασίας

en: Small
el: Μικρό

en: Standard
el: Κανονικό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Show the personal folder in the desktop
el: Εμφάνιση του προσωπικού φακέλου στην επιφάνεια εργασίας

en: Show the trash icon in the desktop
el: Εμφάνιση του εικονίδιου απορριμάτων στην επιφάνεια εργασίας

en: New Folder
el: Νέος Φάκελος

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Redo
el: Επανάληψη

en: Show Desktop in Files
el: Εμφάνιση Επιφάνειας εργασίας στα Αρχεία

en: Open in Terminal
el: Άνοιγμα στο Τερματικό

en: Change Background…
el: Αλλαγή Φόντου

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Οθόνης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Command not found
el: Η εντολή δεν βρέθηκε

en: Don’t Allow Launching
el: Μην Επιτρέψεις Εκτέλεση

en: Allow Launching
el: Επέτρεψε Εκτέλεση

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open With Other Application
el: Άνοιγμα Με Άλλη Εφαρμογή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Rename…
el: Μετονομασία

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στα Απορρίματα

en: Empty Trash
el: Άδειασμα Απορριμάτων

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Show in Files
el: Εμφάνιση στα Αρχεία

en: Icon size
el: Μέγεθος εικονιδίου

en: Set the size for the desktop icons.
el: Ορισμός μεγέθους για τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας

en: Show personal folder
el: Εμφάνιση προσωπικού φακέλου

en: Show the personal folder in the desktop.
el: Εμφάνιση του προσωπικού φακέλου στην επιφάνεια εργασίας

en: Show trash icon
el: Εμφάνιση του εικονιδίου απορριμμάτων

en: Show the trash icon in the desktop.
el: Εμφάνιση του εικονιδίου απορριμμάτων στην επιφάνεια εργασίας
