desktop-icons master - en to fur translation catalogue (48 entries)

en: New folder name
fur: Gnûf non de cartele

en: Create
fur: Cree

en: Cancel
fur: Anule

en: Folder names cannot contain “/”.
fur: I nons des cartelis no puedin contignî il caratar “/”.

en: A folder cannot be called “.”.
fur: Une cartele no pues jessi clamade “.”.

en: A folder cannot be called “..”.
fur: Une cartele no pues jessi clamade “..”.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
fur: Lis cartelis cul “.” al inizi dal lôr non a son platadis.

en: There is already a file or folder with that name.
fur: Un file o une cartele cul stes non e esist za.

en: Size for the desktop icons
fur: Dimension pes iconis dal scritori

en: Small
fur: Piçule

en: Large
fur: Largje

en: Show the personal folder in the desktop
fur: Mostre la cartele personâl intal scritori

en: Show the trash icon in the desktop
fur: Mostre la icone de scovacere intal scritori

en: Show mounted drives in the desktop
fur: Mostre lis unitâts montadis tal scritori

en: New Folder
fur: Gnove cartele

en: New Document
fur: Gnûf document

en: Paste
fur: Tache

en: Undo
fur: Anule

en: Redo
fur: Torne fâ

en: Show Desktop in Files
fur: Mostre Scritori in File

en: Open in Terminal
fur: Vierç in Terminâl

en: Change Background…
fur: Cambie sfont…

en: Display Settings
fur: Impostazions visôr

en: Settings
fur: Impostazions

en: Rename
fur: Cambie non

en: Command not found
fur: Comant no cjatât

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
fur: No si è rivâts a parâ fûr la unitât “%s”:

en: Don’t Allow Launching
fur: No sta permeti inviament

en: Allow Launching
fur: Permet inviament

en: Open
fur: Vierç

en: Open With Other Application
fur: Vierç cuntune altre aplicazion

en: Launch using Dedicated Graphics Card
fur: Invie doprant une schede grafiche dedicade

en: Cut
fur: Taie

en: Copy
fur: Copie

en: Rename…
fur: Cambie non…

en: Move to Trash
fur: Sposte te scovacere

en: Empty Trash
fur: Disvuede scovacere

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Properties
fur: Propietâts

en: Show in Files
fur: Mostre in File

en: Icon size
fur: Dimension icone

en: Set the size for the desktop icons.
fur: Stabilìs la dimension pes iconis dal scritori.

en: Show personal folder
fur: Mostre cartele personâl

en: Show the personal folder in the desktop.
fur: Mostre la cartele personâl intal scritori.

en: Show trash icon
fur: Mostre la icone de scovacere

en: Show the trash icon in the desktop.
fur: Mostre la icone de scovacere intal scritori.

en: Show mounted drives
fur: Mostre unitâts montadis

en: Show mounted drives in the desktop.
fur: Mostre lis unitâts montadis intal scritori.
