gamemode-extension - en to de translation catalogue (13 entries)

en: %d active client | %d active clients
de[0]: %d aktiver Client
de[1]: %d aktive Clients

en: Active icon tint
de: Symbol Einfärbung

en: Always show the icon
de: Benachrichtigungen wenn sich der globale GameMode Status ändert.

en: Computer performance is now optimized for playing games
de: Die Leistung des Computers ist jetzt für Spiele optimiert.

en: Computer performance is reset for normal usage
de: Die Leistung des Computers ist für normalen Betrieb optimiert.

en: Display the icon even if GameMode is currently not active.
de: Das Symbol ist auch sichtbar wenn GameMode gerade nicht aktiviert ist.

en: Emit notifications when the global GameMode status changes.
de: Benachrichtigungen wenn sich der globale GameMode Status ändert.

en: GameMode is active
de: GameMode ist aktiv

en: GameMode is off
de: GameMode ist aus

en: No active clients
de: Keine aktiven Clients

en: Notifications
de: Benachrichtigung

en: The color to use tinting the icon.
de: Die Farbe mit der das Symbol eingefärbt werden soll.

en: Tint the icon with a color when GameMode is active.
de: Einfärben des Symbols wenn GameMode aktiv ist.
