gamemode-extension - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: %d active client | %d active clients
nl[0]: %d actieve client
nl[1]: %d actieve clients

en: Active icon tint
nl: Tint van actief pictogram

en: Always show the icon
nl: Pictogram altijd tonen

en: Computer performance is now optimized for playing games
nl: De computerprestaties zijn nu optimaal voor het spelen van games

en: Computer performance is reset for normal usage
nl: De computerprestaties staan weer in de normale stand

en: Display the icon even if GameMode is currently not active.
nl: Toon altijd een pictogram, óók als de gamemodus is uitgeschakeld.

en: Emit notifications when the global GameMode status changes.
nl: Toon een melding als de status van de gamemodus wijzigt.

en: GameMode is active
nl: De gamemodus is ingeschakeld

en: GameMode is off
nl: De gamemodus is uitgeschakeld

en: No active clients
nl: Er zijn geen actieve clients

en: Notifications
nl: Meldingen

en: The color to use tinting the icon.
nl: De te gebruiken kleur.

en: Tint the icon with a color when GameMode is active.
nl: Voorzie het pictogram van een kleur als de gamemodus is ingeschakeld.
