gamemode-extension - en to it translation catalogue (13 entries)

en: %d active client | %d active clients
it[0]: %d client attivo
it[1]: %d client attivi

en: Active icon tint
it: Colore icona

en: Always show the icon
it: Mostrare sempre l'icona

en: Computer performance is now optimized for playing games
it: Le prestazioni del computer sono ora ottimizzate per i videogiochi

en: Computer performance is reset for normal usage
it: Le prestazioni del computer sono ora impostate per un utilizzo normale

en: Display the icon even if GameMode is currently not active.
it: Mostra l'icona anche se GameMode non è attivo

en: Emit notifications when the global GameMode status changes.
it: Emette notifiche quando cambia lo stato globale di GameMode

en: GameMode is active
it: GameMode è attivo

en: GameMode is off
it: GameMode non è attivo

en: No active clients
it: Nessun client attivo

en: Notifications
it: Notifiche

en: The color to use tinting the icon.
it: Il colore da usare per l'icona

en: Tint the icon with a color when GameMode is active.
it: Colore dell'icona quando GameMode è attivo
