org.gnome.Shell.Extensions.GSConnect - en to el translation catalogue (242 entries)

en: KDE Connect implementation for GNOME
el: Εφαρμογή του KDE Connect για το GNOME

en: GSConnect Team
el: Η ομάδα του GSConnect

en: With GSConnect you can securely connect to mobile devices and other desktops to:
el: Με το GSConnect μπορείτε να συνδεθείτε με ασφάλεια σε κινητές συσκευές και άλλους επιτραπέζιους υπολογιστές για να:

en: Share files, links and text
el: Μοιραστείτε αρχεία, συνδέσμους και κείμενο

en: Send and receive messages
el: Στείλτε και λάβετε μηνύματα

en: Sync clipboard content
el: Συγχρονίσετε το περιεχόμενο του πρόχειρου σας

en: Sync contacts
el: Συγχρονίσετε της επαφές σας

en: Sync notifications
el: Συγχρονίσετε της ειδοποίησης σας

en: Control media players
el: Ελέγξετε της συσκευές σας αναπαραγωγής πολυμέσων

en: Control system volume
el: Ελέξετε την ένταση του συστήματος σας

en: Execute predefined commands
el: Εκτελέστε προκαθορισμένες εντολές

en: And more…
el: Και άλλα…

en: GSConnect in GNOME Shell
el: GSConnect στο γραφικό κέλυφος GNOME

note: TRANSLATORS: Open a dialog to connect to an IP or Bluez device
en: Connect to…
el: Συνδεθείτε στο…

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Connect
el: Σύνδεση

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: No contacts
el: Καμία επαφή

en: Help
el: Βοήθεια

en: Type a phone number or name
el: Πληκτρολογήστε έναν αριθμό τηλεφώνου ή ένα όνομα

note: TRANSLATORS: All other phone number types
en: Other
el: Άλλα

note: TRANSLATORS: Share URL by SMS
en: Send SMS
el: Στείλτε SMS

en: Send
el: Στείλτε

en: Device is disconnected
el: Η συσκευή είναι αποσυνδεδεμένη

en: Send Message
el: Στείλτε μήνυμα

en: Type a message
el: Πληκτρολογήστε ένα μήνυμα

en: Message Entry
el: Καταχώρηση μηνύματος

en: Type a message and press Enter to send
el: Πληκτρολογήστε ένα μήνυμα και πατήστε Enter για αποστολή

en: Messaging
el: Αποστολή μηνυμάτων

en: New Conversation
el: Νέα συζήτηση

en: No Conversations
el: Δεν υπάρχουν συνομιλίες

en: No conversation selected
el: Δεν έχει επιλεγεί συνομιλία

en: Select or start a conversation
el: Επιλέξτε ή ξεκινήστε μια συζήτηση

en: Edit Command
el: Εντολή επεξεργασίας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Name
el: Όνομα

en: Command Line
el: Γραμμή εντολών

en: Choose an executable
el: Επιλέξτε ένα εκτελέσιμο αρχείο

en: Open
el: Ανοίξτε

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Camera
el: Κάμερα

en: Clipboard Sync
el: Συγχρονισμός πρόχειρου

en: Media Players
el: Συσκευές αναπαραγωγής πολυμέσων

en: Mouse & Keyboard
el: Πληκτρολόγιο και ποντίκι

en: Volume Control
el: Έλεγχος έντασης ήχου

en: Files
el: Αρχεία

en: Receive Files
el: Λήψη αρχείων

en: Save files to
el: Αποθήκευση αρχείων σε

en: Sharing
el: Κοινή χρήση

en: Device Battery
el: Μπαταρία συσκευής

en: Low Battery Notification
el: Ειδοποίηση χαμηλής στάθμης μπαταρίας

en: Charged Up to Custom Level Notification
el: Ειδοποίηση σε προσαρμοσμένο επίπεδο Φόρτιση

en: Fully Charged Notification
el: Ειδοποίηση πλήρους φόρτισης

en: System Battery
el: Μπαταρία συστήματος

en: Share Statistics
el: Μοιραστείτε τα στατιστικά στοιχεία σας

en: Battery
el: Μπαταρία

en: Commands
el: Εντολές

en: Add Command
el: Προσθήκη εντολής

note: TRANSLATORS: 'Share' is a verb here; this refers to the action of sharing
en: Share Notifications
el: Κοινοποίηση ειδοποιήσεων

en: Share When Active
el: Μοιραστείτε όταν είστε ενεργός

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Contacts
el: Επαφές

en: Incoming Calls
el: Εισερχόμενες κλήσεις

en: Volume
el: Ένταση

en: Pause Media
el: Παύση Πολυμέσων

en: Ongoing Calls
el: Συνεχείς κλήσεις

en: Mute Microphone
el: Σίγαση μικροφώνου

en: Telephony
el: Τηλεφωνία

en: Action Shortcuts
el: Συντομεύσεις ενεργειών

en: Reset All…
el: Επαναφορά όλων…

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Experimental
el: Πειραματικά

en: Device Cache
el: Μνήμη cache συσκευής

en: Clear Cache…
el: Εκκαθάριση μνήμης cache…

en: Legacy SMS Support
el: Υποστήριξη SMS Legacy

en: SFTP Automount
el: Αυτόματη προσάρτηση SFTP

en: Advanced
el: Προηγμένα

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Device Settings
el: Ρυθμίσεις συσκευής

note: TRANSLATORS: Send a pair request to the device
en: Pair
el: Σύζευξή

en: Device is unpaired
el: Η συσκευή δεν είναι συζευγμένη

en: You may configure this device before pairing
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε τις παραμέτρους αυτής της συσκευής πριν από την σύζευξή

note: TRANSLATORS: View the TLS Certificate fingerprint
en: Encryption Info
el: Πληροφορίες κρυπτογράφησης

note: TRANSLATORS: Unpair the device and notify it
en: Unpair
el: Αποσύζευξή

note: TRANSLATORS: Send clipboard content to device
en: To Device
el: Προς τη συσκευή

note: TRANSLATORS: Receive clipboard content from the device
en: From Device
el: Από τη συσκευή

note: TRANSLATORS: Don't change the system volume
en: Nothing
el: Τίποτα

note: TRANSLATORS: Restore the system volume
en: Restore
el: Επαναφορά

note: TRANSLATORS: Lower the system volume
en: Lower
el: Χαμηλώστε

note: TRANSLATORS: Mute the system volume TRANSLATORS: Silence the actively ringing call
en: Mute
el: Σίγαση

en: Set
el: Ορίστε

note: Keys for cancelling (␛) or resetting (␈) a shortcut
en: Press Esc to cancel or Backspace to reset the keyboard shortcut.
el: Πατήστε Esc για ακύρωση ή Backspace για επαναφορά της συντόμευσης πληκτρολογίου.

en: Device Name
el: Όνομα συσκευής

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Mobile Settings
el: Ρυθμίσεις κινητού

en: Service Menu
el: Μενού υπηρεσιών

en: Device Menu
el: Μενού συσκευής

en: Edit Device Name
el: Επεξεργασία ονόματος συσκευής

en: Devices
el: Συσκευές

en: Searching for devices…
el: Αναζήτηση συσκευών…

en: Browser Add-Ons
el: Πρόσθετα προγράμματος περιήγησης

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: This device is invisible to unpaired devices
el: Αυτή η συσκευή είναι αόρατη σε μη συζευγμένες συσκευές

en: Discovery Disabled
el: Η ανακάλυψη είναι απενεργοποιημένη

en: Display Mode
el: Λειτουργία προβολής

note: TRANSLATORS: Show device indicators in the top bar
en: Panel
el: Πάνελ

note: TRANSLATORS: Show devices in the user menu like Bluetooth
en: User Menu
el: Μενού χρήστη

note: TRANSLATORS: Generate a support log
en: Generate Support Log
el: Δημιουργία αρχείου  υποστήριξης

en: About GSConnect
el: Σχετικά με το GSConnect

en: Select a Device
el: Επιλέξτε μια συσκευή

en: Select
el: Επιλέξτε

note: TRANSLATORS: No devices are known or available
en: No Device Found
el: Δεν βρέθηκε συσκευή

en: Device List
el: Λίστα συσκευών

en: Report
el: Αναφορά

en: Something’s gone wrong
el: Κάτι πήγε στραβά

en: GSConnect encountered an unexpected error. Please report the problem and include any information that may help.
el: Το GSConnect αντιμετώπισε ένα απροσδόκητο σφάλμα. Αναφέρετε το πρόβλημα και συμπεριλάβετε οποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να βοηθήσει.

en: Technical Details
el: Τεχνικές πληροφορίες

note: TRANSLATORS: Top-level context menu item for GSConnect
en: Send To Mobile Device
el: Αποστολή σε φορητή συσκευή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Disabled
el: Ανεσταλμένες

note: TRANSLATORS: Summary of a keyboard shortcut function Example: Enter a new shortcut to change Messaging
en: Enter a new shortcut to change <b>%s</b>
el: Εισάγετε μια νέα συντόμευση για να αλλάξετε το <b>%s</b>

note: TRANSLATORS: When a keyboard shortcut is unavailable Example: [Ctrl]+[S] is already being used
en: %s is already being used
el: Το %s χρησιμοποιείται ήδη

en: A complete KDE Connect implementation for GNOME
el: Μια πλήρης υλοποίηση του KDE Connect για το GNOME

en: Debug messages are being logged. Take any steps necessary to reproduce a problem then review the log.
el: Τα μηνύματα εντοπισμού σφαλμάτων καταγράφονται. Πάρτε τα απαραίτητα μέτρα για την αναπαραγωγή ενός προβλήματος και στη συνέχεια επανεξετάστε το αρχείο καταγραφής.

en: Review Log
el: Επισκόπηση αρχείων καταγραφής

en: Laptop
el: Φορητός υπολογιστής

en: Smartphone
el: Κινητό

en: Television
el: Τηλεόραση

en: Unpaired
el: Μη συζευγμένο

en: Disconnected
el: Αποσυνδεδεμένο

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Waiting for service…
el: Αναμονή για την υπηρεσία…

en: Click for help troubleshooting
el: Κάντε κλικ για την βοήθεια αντιμετώπισης προβλημάτων

en: Click for more information
el: Κάντε κλικ για περισσότερες πληροφορίες

en: Dial Number
el: Πληκτρολογήστε τον αριθμό

en: Share File
el: Κοινή χρήση αρχείου

en: List available devices
el: Λίστα διαθέσιμων συσκευών

en: List all devices
el: Λίστα όλων των συσκευών

en: Target Device
el: Συσκευή προορισμού

en: Message Body
el: Κορμός μηνύματος

en: Send Notification
el: Αποστολή ειδοποίησης

en: Notification App Name
el: Ονομασία εφαρμογής ειδοποίησης

en: Notification Body
el: Κορμός ειδοποίησης

en: Notification Icon
el: Εικονίδιο ειδοποίησης

en: Notification ID
el: Αναγνωριστικό ειδοποίησης

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: Ring
el: Βρες

en: Share Link
el: Διαμοιρασμός συνδέσμου

en: Share Text
el: Αποστολή κειμένου

en: Show release version
el: Εμφάνιση έκδοσης έκδοσης

note: TRANSLATORS: Bluetooth address for remote device
en: Bluetooth device at %s
el: Συσκευή Bluetooth σε %s

note: TRANSLATORS: eg. Pair Request from Google Pixel
en: Pair Request from %s
el: Αίτημα ζεύγους από %s

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Discovery has been disabled due to the number of devices on this network.
el: Η ανίχνευση έχει απενεργοποιηθεί λόγω του αριθμού των συσκευών σε αυτό το δίκτυο.

en: OpenSSL not found
el: Το OpenSSL δεν βρέθηκε

en: Port already in use
el: Η θύρα χρησιμοποιείται ήδη

en: Exchange battery information
el: Ανταλλαγή πληροφοριών μπαταρίας

note: TRANSLATORS: eg. Google Pixel: Battery is full
en: %s: Battery is full
el: %s: Η μπαταρία είναι πλήρης

note: TRANSLATORS: when the battery is fully charged TRANSLATORS: When the battery level is 100%
en: Fully Charged
el: Πλήρης φόρτιση

note: TRANSLATORS: eg. Google Pixel: Battery has reached custom charge level
en: %s: Battery has reached custom charge level
el: %s: Η μπαταρία έχει φτάσει σε προσαρμοσμένο επίπεδο φόρτισης

note: TRANSLATORS: when the battery has reached custom charge level
en: %d%% Charged
el: %d%% Φορτίστηκε

note: TRANSLATORS: eg. Google Pixel: Battery is low
en: %s: Battery is low
el: %s: Η μπαταρία είναι χαμηλή

note: TRANSLATORS: eg. 15% remaining
en: %d%% remaining
el: %d%% απομένει

en: Clipboard
el: Πρόχειρο

en: Share the clipboard content
el: Μοιραστείτε το περιεχόμενο του πρόχειρου

en: Clipboard Push
el: Αποστόλη  πρόχειρου

en: Clipboard Pull
el: Λήψη πρόχειρου

en: Access contacts of the paired device
el: Πρόσβαση στις επαφές της συζευγμένης συσκευής

en: Find My Phone
el: Εύρεση τηλεφώνου

en: Ring your paired device
el: Καλέστε τη συζευγμένη συσκευή σας

en: Enables the paired device to act as a remote mouse and keyboard
el: Επιτρέπει στη συζευγμένη συσκευή να λειτουργεί ως απομακρυσμένο ποντίκι και πληκτρολόγιο

en: Bidirectional remote media playback control
el: Αμφίδρομος απομακρυσμένος έλεγχος αναπαραγωγής πολυμέσων

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Share notifications with the paired device
el: Κοινή χρήση ειδοποιήσεων με τη συζευγμένη συσκευή

en: Cancel Notification
el: Ακύρωση ειδοποίησης

en: Close Notification
el: Κλείσιμο ειδοποίησης

en: Reply Notification
el: Απάντηση ειδοποίησης

en: Activate Notification
el: Ενεργοποίηση ειδοποίησης

en: Request the paired device to take a photo and transfer it to this PC
el: Ζητήστε από τη συζευγμένη συσκευή να τραβήξει μια φωτογραφία και να τη μεταφέρει σε αυτόν τον υπολογιστή

en: Transfer Failed
el: Η μεταφορά απέτυχε

note: TRANSLATORS: eg. Failed to send "photo.jpg" to Google Pixel TRANSLATORS: eg. Failed to send "book.pdf" to Google Pixel
en: Failed to send “%s” to %s
el: Απέτυχε η αποστολή του "%s" στο %s

en: Send and receive pings
el: Αποστολή και λήψη pings

en: Presentation
el: Παρουσίαση

en: Use the paired device as a presenter
el: Χρήση της συζευγμένης συσκευής ως παρουσιαστή

en: Run Commands
el: Εντολές εκτέλεσης

en: Run commands on your paired device or let the device run predefined commands on this PC
el: Εκτελέστε εντολές στη συζευγμένη συσκευή σας ή αφήστε τη συσκευή να εκτελέσει προκαθορισμένες εντολές σε αυτόν τον υπολογιστή

en: Browse the paired device filesystem
el: Περιηγηθείτε στο σύστημα αρχείων της συζευγμένης συσκευής

en: Mount
el: Προσάρτηση

en: Unmount
el: Αποπροσάρτηση

en: %s reported an error
el: %s ανέφερε ένα σφάλμα

en: Share
el: Κοινοποίηση

en: Share files and URLs between devices
el: Κοινή χρήση αρχείων και διευθύνσεων URL μεταξύ συσκευών

note: TRANSLATORS: eg. Google Pixel is not allowed to upload files
en: %s is not allowed to upload files
el: %s δεν επιτρέπεται το ανέβασμα αρχείων

en: Transferring File
el: Μεταφορά αρχείου

note: TRANSLATORS: eg. Receiving 'book.pdf' from Google Pixel
en: Receiving “%s” from %s
el: Λήψη "%s" από %s

en: Transfer Successful
el: Επιτυχής μεταφορά

note: TRANSLATORS: eg. Received 'book.pdf' from Google Pixel
en: Received “%s” from %s
el: Ελήφθη "%s" από %s

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

note: TRANSLATORS: eg. Failed to receive 'book.pdf' from Google Pixel
en: Failed to receive “%s” from %s
el: Απέτυχε η λήψη του "%s" από το %s

en: Text Shared By %s
el: Κείμενο κοινοποιημένο από %s

note: TRANSLATORS: eg. Sending 'book.pdf' to Google Pixel
en: Sending “%s” to %s
el: Αποστολή "%s" σε %s

note: TRANSLATORS: eg. Sent "book.pdf" to Google Pixel
en: Sent “%s” to %s
el: Εστάλη το "%s" στο %s

note: TRANSLATORS: eg. Send files to Google Pixel
en: Send files to %s
el: Αποστολή αρχείων στο %s

note: TRANSLATORS: Mark the file to be opened once completed
en: Open when done
el: Άνοιγμα όταν τελειώσει

note: TRANSLATORS: eg. Send a link to Google Pixel
en: Send a link to %s
el: Στείλτε έναν σύνδεσμο στο %s

en: Send and read SMS of the paired device and be notified of new SMS
el: Αποστολή και ανάγνωση SMS της συζευγμένης συσκευής και ειδοποίηση για νέα SMS

en: New SMS (URI)
el: Νέο SMS (URI)

en: Reply SMS
el: Απάντηση SMS

en: Share SMS
el: Κοινοποίηση SMS

en: System Volume
el: Ένταση συστήματος

en: Enable the paired device to control the system volume
el: Ενεργοποίηση της συζευγμένης συσκευής για τον έλεγχο της έντασης ήχου του συστήματος

en: PulseAudio not found
el: Δεν βρέθηκε το PulseAudio

en: Be notified about calls and adjust system volume during ringing/ongoing calls
el: Ειδοποιηθείτε για κλήσεις και ρυθμίστε την ένταση του συστήματος κατά τη διάρκεια/εν εξελίξει κλήσεων

note: TRANSLATORS: Silence the actively ringing call
en: Mute Call
el: Σίγαση κλήσης

note: Ensure we have a sender TRANSLATORS: No name or phone number Contact Name
en: Unknown Contact
el: Άγνωστη επαφή

note: TRANSLATORS: The phone is ringing
en: Incoming call
el: Εισερχόμενη κλήση

note: TRANSLATORS: A phone call is active
en: Ongoing call
el: Εν εξέλιξη κλήση

note: TRANSLATORS: A fax number
en: Fax
el: Φαξ

note: TRANSLATORS: A work or office phone number
en: Work
el: Δουλειά

note: TRANSLATORS: A mobile or cellular phone number
en: Mobile
el: Κινητό

note: TRANSLATORS: A home phone number
en: Home
el: Σπίτι

note: TRANSLATORS: A phone number (eg. "Send to 555-5555") Update UI
en: Send to %s
el: Αποστολή σε %s

note: TRANSLATORS: Less than a minute ago
en: Just now
el: Μόλις τώρα

note: TRANSLATORS: Yesterday, but less than 24 hours (eg. Yesterday · 11:29 PM)
en: Yesterday・%s
el: Χθες・%s

en: %d minute | %d minutes
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά

en: Not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Group Message
el: Ομαδικό μήνυμα

note: TRANSLATORS: An outgoing message body in a conversation summary
en: You: %s
el: Εσείς: %s

en: And %d other contact | And %d others
el[0]: Και %d άλλη επαφή
el[1]: Και %d άλλοι

note: TRANSLATORS: Displayed when the remote keyboard is not ready to accept input
en: Remote keyboard on %s is not active
el: Το απομακρυσμένο πληκτρολόγιο στο %s δεν είναι ενεργό

note: TRANSLATORS: When no time estimate for the battery is available EXAMPLE: 42% (Estimating…)
en: %d%% (Estimating…)
el: %d%% (Υπολογισμός...)

note: TRANSLATORS: Estimated time until battery is charged EXAMPLE: 42% (1:15 Until Full)
en: %d%% (%d∶%02d Until Full)
el: %d%% (%d∶%02d Μέχρι να γεμίσει)

note: TRANSLATORS: Estimated time until battery is empty EXAMPLE: 42% (12:15 Remaining)
en: %d%% (%d∶%02d Remaining)
el: %d%% (%d∶%02d Υπόλοιπο)

en: Reply
el: Απάντηση

note: TRANSLATORS: Chrome/Firefox WebExtension description
en: Share links with GSConnect, direct to the browser or by SMS.
el: Μοιραστείτε συνδέσμους με το GSConnect, απευθείας στο πρόγραμμα περιήγησης ή μέσω SMS.

note: TRANSLATORS: WebExtension can't connect to GSConnect
en: Service Unavailable
el: Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη

note: TRANSLATORS: Open URL with the device's browser
en: Open in Browser
el: Άνοιγμα στο πρόγραμμα περιήγησης
