gsconnect - en to ca_ES translation catalogue (209 entries)

en: KDE Connect implementation for GNOME
ca_ES: Implementació del KDE Connect per al GNOME

en: GSConnect Team
ca_ES: L’equip del GSConnect

en: GSConnect is a complete implementation of KDE Connect especially for GNOME Shell with Nautilus, Chrome and Firefox integration. The KDE Connect team has applications for Linux, BSD, Android, Sailfish, iOS, macOS and Windows.
ca_ES: GSConnect és una implementació completa de KDE Connect especialment per a GNOME Shell amb integració amb Nautilus, Chrome i Firefox. L'equip de KDE Connect té aplicacions per a Linux, BSD, Android, Sailfish, iOS, macOS i Windows.

en: With GSConnect you can securely connect to mobile devices and other desktops to:
ca_ES: Amb el GSConnect podeu connectar-vos de forma segura a dispositius mòbils i altres escriptoris per a:

en: Share files, links and text
ca_ES: Compartir fitxers, enllaços i text

en: Send and receive messages
ca_ES: Enviar i rebre missatges

en: Sync clipboard content
ca_ES: Sincronitzar el contingut del porta-retalls

en: Sync contacts
ca_ES: Sincronitzar els contactes

en: Sync notifications
ca_ES: Sincronitzar les notificacions

en: Control media players
ca_ES: Controlar reproductors multimèdia

en: Control system volume
ca_ES: Controlar el volum del sistema

en: Execute predefined commands
ca_ES: Executar ordres predefinides

en: And more…
ca_ES: I més…

en: GSConnect in GNOME Shell
ca_ES: GSConnect en el GNOME Shell

en: Connect to…
ca_ES: Connecta amb…

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Connect
ca_ES: Connecta

en: IP Address
ca_ES: Adreça IP

en: No contacts
ca_ES: No hi ha cap contacte

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: Type a phone number or name
ca_ES: Introduïu un número telefònic o un nom

note: TRANSLATORS: All other phone number types
en: Other
ca_ES: Altres

note: TRANSLATORS: Share URL by SMS
en: Send SMS
ca_ES: Envia un SMS

en: Send
ca_ES: Envia

en: Device is disconnected
ca_ES: El dispositiu està desconnectat

en: Send Message
ca_ES: Envia el missatge

en: Type a message
ca_ES: Escriviu un missatge

en: Type a message and press Enter to send
ca_ES: Escriu un missatge i apreta Enter per enviar

en: Messaging
ca_ES: Missatgeria

en: New Conversation
ca_ES: Conversa nova

en: No Conversations
ca_ES: No hi ha cap conversa

en: No conversation selected
ca_ES: No s’ha seleccionat cap conversa

en: Select or start a conversation
ca_ES: Seleccioneu una conversa o inicieu-ne una de nova

en: Edit Command
ca_ES: Edita l’ordre

en: Save
ca_ES: Desa

en: Name
ca_ES: Nom

en: Command Line
ca_ES: Línia d’ordres

en: Choose an executable
ca_ES: Trieu un executable

en: Open
ca_ES: Obre

en: Desktop
ca_ES: Ordinador d’escriptori

en: Clipboard Sync
ca_ES: Sincronització del porta-retalls

en: Media Players
ca_ES: Reproductors multimèdia

en: Mouse & Keyboard
ca_ES: Ratolí i teclat

en: Volume Control
ca_ES: Control de volum

en: Files
ca_ES: Fitxers

en: Receive Files
ca_ES: Rebre fitxers

en: Save files to
ca_ES: Desa els fitxers a

en: Sharing
ca_ES: Compartició

en: Device Battery
ca_ES: Bateria del dispositiu

en: Low Battery Notification
ca_ES: Notificació de bateria baixa

en: Fully Charged Notification
ca_ES: Notificació de bateria carregada

en: System Battery
ca_ES: Bateria del sistema

en: Share Statistics
ca_ES: Comparteix estadístiques

en: Battery
ca_ES: Bateria

en: Commands
ca_ES: Ordres

en: Add Command
ca_ES: Afegeix una ordre

note: TRANSLATORS: 'Share' is a verb here; this refers to the action of sharing
en: Share Notifications
ca_ES: Notificacions de compartició

en: Share When Active
ca_ES: Comparteix quan estigui actiu

en: Applications
ca_ES: Aplicacions

en: Notifications
ca_ES: Notificacions

en: Contacts
ca_ES: Contactes

en: Incoming Calls
ca_ES: Trucades entrants

en: Volume
ca_ES: Volum

en: Pause Media
ca_ES: Posa en pausa la multimèdia

en: Ongoing Calls
ca_ES: Trucades en curs

en: Mute Microphone
ca_ES: Silencia el micròfon

en: Telephony
ca_ES: Telefonia

en: Action Shortcuts
ca_ES: Dreceres d’accions

en: Reset All…
ca_ES: Reinicialitza-ho tot…

en: Shortcuts
ca_ES: Dreceres

en: Plugins
ca_ES: Connectors

en: Experimental
ca_ES: Experiments

en: Device Cache
ca_ES: Memòria cau del dispositiu

en: Clear Cache…
ca_ES: Neteja la memòria cau…

en: Legacy SMS Support
ca_ES: Compatibilitat d’SMS llegat

en: SFTP Automount
ca_ES: Muntatge automàtic d’SFTP

en: Advanced
ca_ES: Avançat

en: Keyboard Shortcuts
ca_ES: Dreceres de teclat

en: Device Settings
ca_ES: Paràmetres del dispositiu

note: TRANSLATORS: Send a pair request to the device
en: Pair
ca_ES: Aparella

en: Device is unpaired
ca_ES: No s’ha aparellat el dispositiu

en: You may configure this device before pairing
ca_ES: Podeu configurar el dispositiu abans d’aparellar-lo

note: TRANSLATORS: View the TLS Certificate fingerprint
en: Encryption Info
ca_ES: Informació de xifratge

note: TRANSLATORS: Unpair the device and notify it
en: Unpair
ca_ES: Desaparella

note: TRANSLATORS: Send clipboard content to device
en: To Device
ca_ES: Al dispositiu

note: TRANSLATORS: Receive clipboard content from the device
en: From Device
ca_ES: Des del dispositiu

note: TRANSLATORS: Don't change the system volume
en: Nothing
ca_ES: Res

note: TRANSLATORS: Restore the system volume
en: Restore
ca_ES: Restaura

note: TRANSLATORS: Lower the system volume
en: Lower
ca_ES: Abaixa

note: TRANSLATORS: Mute the system volume TRANSLATORS: Silence the actively ringing call
en: Mute
ca_ES: Silencia

en: Set
ca_ES: Defineix

note: Keys for cancelling (␛) or resetting (␈) a shortcut
en: Press Esc to cancel or Backspace to reset the keyboard shortcut.
ca_ES: Premeu Esc per a cancel·lar o Retrocés per a reinicialitzar la drecera de teclat.

en: Device Name
ca_ES: Nom del dispositiu

en: _Rename
ca_ES: _Canvia el nom

en: Refresh
ca_ES: Actualitza

en: Mobile Settings
ca_ES: Paràmetres del mòbil

en: Service Menu
ca_ES: Menú de serveis

en: Device Menu
ca_ES: Menú d’aparells

en: Edit Device Name
ca_ES: Edita el nom del dispositiu

en: Devices
ca_ES: Dispositius

en: Searching for devices…
ca_ES: S’estan cercant dispositius…

en: Extension Settings
ca_ES: Configuració de l'extensió

en: GSConnect remains active when GNOME Shell is locked
ca_ES: GSConnect es manté actiu quan GNOME Shell està bloquejat

en: Browser Add-Ons
ca_ES: Connectors per als navegadors

en: Enable
ca_ES: Activa

en: This device is invisible to unpaired devices
ca_ES: Aquest dispositiu és invisible als dispositius no aparellats

en: Discovery Disabled
ca_ES: Descobriment deshabilitat

en: OpenSSL not found
ca_ES: No s’ha trobat l’OpenSSL

en: Display Mode
ca_ES: Mode de visualització

note: TRANSLATORS: Show device indicators in the top bar
en: Panel
ca_ES: Plafó

note: TRANSLATORS: Show devices in the user menu like Bluetooth
en: User Menu
ca_ES: Menú d’usuari

note: TRANSLATORS: Generate a support log
en: Generate Support Log
ca_ES: Genera un registre d'assistència

en: About GSConnect
ca_ES: Quant al GSConnect

en: Select a Device
ca_ES: Seleccioneu un dispositiu

en: Select
ca_ES: Selecciona

note: TRANSLATORS: No devices are known or available
en: No Device Found
ca_ES: No s’ha trobat cap dispositiu

en: Device List
ca_ES: Llista de dispositius

en: Report
ca_ES: Informar d'un error

en: Something’s gone wrong
ca_ES: Alguna cosa ha anat malament

en: GSConnect encountered an unexpected error. Please report the problem and include any information that may help.
ca_ES: GSConnect ha trobat un error inesperat. Si us plau, informa del problema i inclou qualsevol informació que pugui ajudar.

en: Technical Details
ca_ES: Detalls tècnics

note: TRANSLATORS: Send to <device_name>, for file manager context menu TRANSLATORS: A phone number (eg. "Send to 555-5555") Update UI
en: Send to %s
ca_ES: Envia al %s

note: TRANSLATORS: Top-level context menu item for GSConnect
en: Send To Mobile Device
ca_ES: Envia al dispositiu mòbil

en: Sync between your devices
ca_ES: Sincronitza entre els teus dispositius

en: %d Connected | %d Connected
ca_ES[0]: %d connectat
ca_ES[1]: %d connectats

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Remove
ca_ES: Elimina

en: Disabled
ca_ES: Desactivat

note: TRANSLATORS: When a keyboard shortcut is unavailable Example: [Ctrl]+[S] is already being used
en: %s is already being used
ca_ES: %s ja s’està fent servir

en: A complete KDE Connect implementation for GNOME
ca_ES: Una implementació completa de KDE Connect per al GNOME

en: Debug messages are being logged. Take any steps necessary to reproduce a problem then review the log.
ca_ES: S’estan registrant els missatges de depuració. Efectueu els passos necessaris per a reproduir un problema i, tot seguit, reviseu el registre.

en: Review Log
ca_ES: Mostra el registre

en: Laptop
ca_ES: Ordinador portàtil

en: Smartphone
ca_ES: Telèfon intel·ligent

en: Tablet
ca_ES: Tauleta

en: Television
ca_ES: Televisió

en: Unpaired
ca_ES: Desaparellat

en: Disconnected
ca_ES: Desconnectat

en: Connected
ca_ES: Connectat

en: Waiting for service…
ca_ES: S’està esperant el servei…

en: Click for help troubleshooting
ca_ES: Ajuda per a resoldre el problema

en: Click for more information
ca_ES: Més informació

en: Share File
ca_ES: Comparteix un fitxer

en: List available devices
ca_ES: Enumera els dispositius disponibles

en: List all devices
ca_ES: Enumera tots els dispositius

en: Target Device
ca_ES: Dispositiu de destinació

en: Message Body
ca_ES: Cos del missatge

en: Send Notification
ca_ES: Envia una notificació

en: Notification App Name
ca_ES: Nom d’aplicació de la notificació

en: Notification Body
ca_ES: Corps de la notificació

en: Notification Icon
ca_ES: Icona de notificació

en: Notification ID
ca_ES: Identificador de la notificació

en: Ping
ca_ES: Comprovació de connectivitat

en: Ring
ca_ES: Truca

en: Share Link
ca_ES: Comparteix un enllaç

en: Share Text
ca_ES: Comparteix text

note: TRANSLATORS: Bluetooth address for remote device
en: Bluetooth device at %s
ca_ES: Dispositiu Bluetooth a %s

note: TRANSLATORS: Label for TLS connection verification key Example: Verification key: 0123456789abcdef000000000000000000000000
en: Verification key: %s
ca_ES: Clau de verificació: %s

note: TRANSLATORS: eg. Pair Request from Google Pixel
en: Pair Request from %s
ca_ES: Sol·licitud d’aparellament d’un %s

en: Reject
ca_ES: Rebutja-la

en: Accept
ca_ES: Accepta-la

note: TRANSLATORS: when the battery is fully charged TRANSLATORS: When the battery level is 100%
en: Fully Charged
ca_ES: Càrrega completa

note: TRANSLATORS: eg. 15% remaining
en: %d%% remaining
ca_ES: %d%% restant

en: Clipboard
ca_ES: Porta-retalls

note: Ensure we have a sender TRANSLATORS: No name or phone number Contact Name
en: Unknown Contact
ca_ES: Contacte desconegut

en: Find My Phone
ca_ES: Troba el meu telèfon

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

note: TRANSLATORS: An optional message accompanying a ping, rarely if ever used eg. Ping: A message sent with ping
en: Ping: %s
ca_ES: Comprovació de connectivitat: %s

en: Presentation
ca_ES: Presentació

en: Run Commands
ca_ES: Execució d’ordres

en: Mount
ca_ES: Munta

en: Unmount
ca_ES: Desmunta

en: Share
ca_ES: Compartició

en: Transfer Failed
ca_ES: Ha fallat la transferència

note: TRANSLATORS: eg. Receiving 'book.pdf' from Google Pixel
en: Receiving “%s” from %s
ca_ES: S’està rebent «%s» del %s

en: Transfer Successful
ca_ES: La transferència ha estat exitosa

note: TRANSLATORS: eg. Received 'book.pdf' from Google Pixel
en: Received “%s” from %s
ca_ES: S’ha rebut «%s» del %s

en: Show File Location
ca_ES: Mostra la ubicació del fitxer

en: Open File
ca_ES: Obre el fitxer

note: TRANSLATORS: eg. Failed to receive 'book.pdf' from Google Pixel
en: Failed to receive “%s” from %s
ca_ES: No s’ha pogut rebre «%s» del %s

en: Text Shared By %s
ca_ES: Text compartit per %s

note: TRANSLATORS: eg. Sending 'book.pdf' to Google Pixel
en: Sending “%s” to %s
ca_ES: S’està enviant «%s» al %s

note: TRANSLATORS: eg. Sent "book.pdf" to Google Pixel
en: Sent “%s” to %s
ca_ES: S’ha enviat «%s» al %s

note: TRANSLATORS: eg. Failed to send "book.pdf" to Google Pixel
en: Failed to send “%s” to %s
ca_ES: No s’ha pogut enviar «%s» al %s

note: TRANSLATORS: eg. Send files to Google Pixel
en: Send files to %s
ca_ES: Envia fitxers al %s

note: TRANSLATORS: Mark the file to be opened once completed
en: Open when done
ca_ES: Obre’l en finalitzar

note: TRANSLATORS: eg. Send a link to Google Pixel
en: Send a link to %s
ca_ES: Envia un enllaç al %s

en: New SMS (URI)
ca_ES: SMS nou (URI)

en: System Volume
ca_ES: Volum del sistema

en: PulseAudio not found
ca_ES: No s’ha trobat el PulseAudio

note: TRANSLATORS: Silence the actively ringing call
en: Mute Call
ca_ES: Silencia la trucada

note: TRANSLATORS: The phone is ringing
en: Incoming call
ca_ES: Trucada entrant

note: TRANSLATORS: A phone call is active
en: Ongoing call
ca_ES: Trucada en curs

note: TRANSLATORS: A work or office phone number
en: Work
ca_ES: Feina

note: TRANSLATORS: A mobile or cellular phone number
en: Mobile
ca_ES: Mòbil

note: TRANSLATORS: A home phone number
en: Home
ca_ES: Particular

note: TRANSLATORS: Less than a minute ago
en: Just now
ca_ES: Ara mateix

note: TRANSLATORS: Yesterday, but less than 24 hours (eg. Yesterday · 11:29 PM)
en: Yesterday・%s
ca_ES: Ahir・%s

en: %d minute | %d minutes
ca_ES[0]: %d minut
ca_ES[1]: %d minuts

en: Not available
ca_ES: No disponible

en: Group Message
ca_ES: Missatge de grup

note: TRANSLATORS: An outgoing message body in a conversation summary
en: You: %s
ca_ES: Vós: %s

en: And %d other contact | And %d others
ca_ES[0]: I %d altre contacte
ca_ES[1]: I %d d’altres

note: TRANSLATORS: When no time estimate for the battery is available EXAMPLE: 42% (Estimating…)
en: %d%% (Estimating…)
ca_ES: %d%% (en estimació…)

note: TRANSLATORS: Estimated time until battery is empty EXAMPLE: 42% (12:15 Remaining)
en: %d%% (%d∶%02d Remaining)
ca_ES: %d%% (%d∶%02d restants)

en: Reply
ca_ES: Respon

note: TRANSLATORS: Chrome/Firefox WebExtension description
en: Share links with GSConnect, direct to the browser or by SMS.
ca_ES: Compartiu enllaços amb el GSConnect, directament al navegador o mitjançant SMS.

note: TRANSLATORS: WebExtension can't connect to GSConnect
en: Service Unavailable
ca_ES: El servei no està disponible

note: TRANSLATORS: Open URL with the device's browser
en: Open in Browser
ca_ES: Obre al navegador
