Hibernate Status Button - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Hibernate
nl: Slaapstand

en: Hybrid Sleep
nl: Hybride slaapstand

en: Do you really want to hibernate the system?
nl: Weet u zeker dat u het systeem in de slaapstand wilt zetten?

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Hibernate button: Systemd Missing
nl: Slaapstandknop: Systemd ontbreekt

en: Systemd seems to be missing and is required.
nl: Systemd is vereist, maar niet aangetroffen.

en: Disable Extension
nl: Uitbreiding uitschakelen

en: Hibernate button: Hibernate failed
nl: Slaapstandknop: slaapstand mislukt

en: Looks like hibernation failed.
    On some linux distributions hibernation is disabled
    because not all hardware supports it well;
    please check your distribution documentation
    on how to enable it.
nl: Het lijkt er op dat de slaapstand niet kan worden ingeschakeld.
    Op sommige distributies is de slaapstand niet beschikbaar.
    Neem de documentatie van uw distributie door om te
    zien of u de slaapstand kunt activeren.

en: You are wrong, don't check this anymore!
nl: Dit klopt niet - negeer deze controle!

en: This extension has no settings available
nl: Deze uitbreiding bevat geen voorkeurenscherm
