Hibernate Status Button - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Hibernate
pl: Hibernacja

en: Hybrid Sleep
pl: Uśpienie hybrydowe

en: Do you really want to hibernate the system?
pl: Czy na pewno chcesz zahibernować system?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Hibernate button: Systemd Missing
pl: Nie odnaleziono systemd

en: Systemd seems to be missing and is required.
pl: Brak zainstalowanego systemd, wymaganego do hibernacji

en: Disable Extension
pl: Wyłącz rozszerzenie

en: Hibernate button: Hibernate failed
pl: Hibernacja nie powiodła się

en: Looks like hibernation failed.
    On some linux distributions hibernation is disabled
    because not all hardware supports it well;
    please check your distribution documentation
    on how to enable it.
pl: Wygląda na to, że hibernacja się nie powiodła.
    W niektórych dystrybucjach Linuksa hibernacja jest wyłączona,
    ponieważ nie każdy sprzęt poprawnie ją obsługuje.
    Sprawdź jak ją włączyć w dokumentacji swojej
    dystrybucji.

en: You are wrong, don't check this anymore!
pl: Nie sprawdzaj tego ponownie!

en: This extension has no settings available
pl: To rozszerzenie nie posiada możliwości zmiany ustawień
