extension-manager - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Extension Manager
da: Udvidelsesadministrering

en: A utility for browsing and installing GNOME Shell Extensions.
da: Et værktøj til at gennemse og installere GNOME Skaludvidelser.

en: Features:
da: Funktioner:

en: Browse extensions.gnome.org right inside the app
da: Gennemse extensions.gnome.org inde i app'en

en: Manage the extensions you already have installed
da: Administrer de udvidelser du allerede har installeret

en: A utility for managing GNOME Shell Extensions
da: Et værktøj til at administrere GNOME Skaludvidelser

en: Search for extensions
da: Søg efter udvidelser

en: Enter a keyword to search 'extensions.gnome.org' for GNOME Shell Extensions.
da: Indtast et nøgleord fo at søge på 'extensions.gnome.org ' efter GNOME Skaludvidelser.

en: Recent
da: Nylig

en: Name
da: Navn

en: No Results Found
da: Ingen Resultater Fundet

en: An Error Occurred
da: En Fejl Opstod

en: Description
da: Beskrivelse

en: View on Extensions
da: Se på Extensions

en: User Reviews
da: Bruger Anmeldelser

en: An error occurred while loading this extension
da: Der opstod en fejl mens udvidelsen blev indlæst

en: A newer version of this extension is available
da: En nyere version af denne udvidelse er tilgængelig

en: Error
da: Fejl

en: See Details
da: Se Detaljer

en: Remove
da: Fjern

en: Unsupported
da: Ikke Understøttet

en: This extension is incompatible with your current version of GNOME.
da: Denne udvidelse er inkompatibel med din nuværende version af GNOME.

en: Install
da: Installér

[ctx: State]
en: Installed
da: Installeret

en: User-Installed Extensions
da: Brugerinstallerede Udvidelser

en: System Extensions
da: Systeminstallerede Udvidelser

en: Updates are available
da: Opdateringer er tilgængelige

en: Log Out
da: Log Ud

note: Translators: '%d' = number of extensions that will be updated
en: One extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
da[0]: En udvidelse vil blive opdateret når du logger ind igen.
da[1]: %d udvidelser vil blive opdateret når du logger ind igen.
