extension-manager - en to id_ID translation catalogue (23 entries)

en: Extension Manager
id_ID: Pengelola Ekstensi

en: A utility for browsing and installing GNOME Shell Extensions.
id_ID: Sebuah alat untuk menjelajah dan memasang Ekstensi GNOME Shell.

en: Features:
id_ID: Fitur:

en: Browse extensions.gnome.org right inside the app
id_ID: Jelajah extensions.gnome.org di dalam aplikasi

en: Manage the extensions you already have installed
id_ID: Kelola ekstensi yang telah Anda pasang

en: A utility for managing GNOME Shell Extensions
id_ID: Sebuah alat untuk mengelola Ekstensi GNOME Shell

en: Search for extensions
id_ID: Cari ekstensi

en: Enter a keyword to search 'extensions.gnome.org' for GNOME Shell Extensions.
id_ID: Masukan kata kunci untuk mencari 'extensions.gnome.org' untuk Ekstensi Shell GNOME.

en: Recent
id_ID: Terkini

en: Name
id_ID: Nama

en: No Results Found
id_ID: Tidak Ada Hasil Yang Ditemukan

en: An Error Occurred
id_ID: Sebuah Error Terjadi

en: Description
id_ID: Deskripsi

en: Links
id_ID: Tautan

en: View on Extensions
id_ID: Lihat dalam Extensions

en: See Details
id_ID: Lihat Detail

en: Remove
id_ID: Hapus

en: Unsupported
id_ID: Tidak didukung

en: This extension is incompatible with your current version of GNOME.
id_ID: Ekstensi ini tidak cocok untuk versi GNOME kamu.

en: Install
id_ID: Pasang

en: User-Installed Extensions
id_ID: Ekstensi Yang Dipasang Pengguna

en: System Extensions
id_ID: Ekstensi Sistem

en: Browse
id_ID: Jelajah
