extension-manager - en to el translation catalogue (92 entries)

en: Extension Manager
el: Διαχειριστής Επεκτάσεων

en: Manage GNOME Shell Extensions
el: Διαχείριση επεκτάσεων του γραφικού κελύφους GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon. Make sure to leave the original strings and add your translations afterwards, so that users can search both in English and your language.
en: extension;manager;shell;
el: επέκταση;διαχειριστής;γραφικό κέλυφος;

en: Browse, install, and manage GNOME Shell Extensions
el: Αναζήτηση, εγκατάσταση και διαχείριση των επεκτάσεων του γραφικού κελύφους GNOME

en: A utility for browsing and installing GNOME Shell Extensions.
el: Εργαλείο για την περιήγηση και την εγκατάσταση επεκτάσεων για το γραφικό κέλυφος GNOME.

en: Features:
el: Χαρακτηριστικά:

en: Browse extensions.gnome.org right inside the app
el: Περιηγηθείτε το extensions.gnome.org μέσα από την εφαρμογή

en: Manage the extensions you already have installed
el: Κάντε διαχείριση των ήδη εγκατεστημένων επεκτάσεων σας

en: A utility for managing GNOME Shell Extensions
el: Ένα εργαλείο για την διαχείριση των επεκτάσεων του γραφικού κελύφους GNOME

en: Browse, install, and manage GNOME Shell Extensions.
el: Αναζήτηση, εγκατάσταση και διαχείριση των επεκτάσεων του γραφικού κελύφους GNOME.

en: Search for extensions
el: Αναζητήστε επεκτάσεις

en: Enter a keyword to search 'extensions.gnome.org' for GNOME Shell Extensions.
el: Βάλτε μια λέξη κλειδί για να ψάξετε στο 'extensions.gnome.org' για επεκτάσεις για το γραφικό κέλυφος GNOME.

note: Translators: dropdown items for sorting search results
en: Relevance
el: Συνάφεια

[ctx: Sort search results]
en: Downloads
el: Λήψεις

en: Recent
el: Πρόσφατα

en: Name
el: Όνομα

en: _Load More Results
el: _Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων

en: No Results Found
el: Δεν βρεθήκαν αποτελέσματα

note: Translators: - '%s' is an extension e.g. Blur my Shell - Please use unicode quotation marks e.g. “” (not "")
en: e.g. “%s”
el: π.χ. “%s”

en: Comments
el: Σχόλια

en: Loading Comments
el: Φόρτωση Σχολίων

en: An Error Occurred
el: Προέκυψε σφάλμα

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Loading Details
el: Φόρτωση Λεπτομερειών

en: Enlarge image
el: Μεγέθυνση εικόνας

en: Description
el: Περιγραφή

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Homepage
el: Αρχική Σελίδα

en: View on Extensions
el: Δείτε στης Επεκτάσεις

en: User Reviews
el: Κριτικές Χρηστών

en: There are no comments.
el: Δεν υπάρχουν σχόλια.

en: _Show All Reviews
el: _Προβολή Όλων των Κριτικών

en: Error Report
el: Αναφορά σφάλματος

en: An unexpected error occurred in Extension Manager.
el: Προέκυψε ένα απροσδόκητο σφάλμα στην εφαρμογή Διαχείριση Επεκτάσεων.

en: _Copy to Clipboard
el: _Αντιγραφή στο Πρόχειρο

en: _New Issue
el: _Νέο Θέμα

note: Success indicator
en: Copied
el: Αντιγραμμένο

en: Please open a new issue and attach the following information:
el: Παρακαλούμε ανοίξτε ένα νέο θέμα και επισυνάψτε τις ακόλουθες πληροφορίες:

note: Translators: '%s' = Name of Distributor (e.g. "Packager123")
en: You are using a third-party build of Extension Manager. Please <span weight="bold">contact the package distributor (%s) first</span> before filing an issue. Be sure to attach the following information:
el: Χρησιμοποιείτε ένα build τρίτων για την εφαρμογή Διαχειριστής Επεκτάσεων. Παρακαλούμε <span weight="bold">επικοινωνείστε με τον διανομέα του πακέτου (%s) πρώτα</span> πριν υποβάλετε ένα θέμα. Σιγουρευτείτε πως θα επισυνάψετε τις ακόλουθες πληροφορίες:

en: Open extension preferences
el: Ανοίξτε τις προτιμήσεις επέκτασης

en: An error occurred while loading this extension
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την φόρτωση της επέκτασης

en: This extension is incompatible with your current version of GNOME
el: Αυτή η επέκταση είναι μη συμβατή με την τρέχουσα εκδοσή GNOME

en: A newer version of this extension is available
el: Μια νεότερη εκδοσή αυτής της επέκτασης είναι διαθέσιμη

en: Version
el: Έκδοση

en: Error
el: Σφάλμα

en: See Details
el: Δείτε Λεπτομέρειες

en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: Number of downloads]
en: Downloads
el: Λήψεις

en: Unsupported
el: Δεν Υποστηρίζεται

en: This extension is incompatible with your current version of GNOME.
el: Αυτή η επέκταση είναι μη συμβατή με την τρέχουσα εκδοσή GNOME.

en: Install
el: Εγκατάστασή

[ctx: State]
en: Installed
el: Εγκατεστημένη

en: Use Extensions
el: Χρήση επεκτάσεων

en: Extensions can cause performance and stability issues.
el: Οι επεκτάσεις μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα απόδοσης και σταθερότητας.

en: User-Installed Extensions
el: Εγκατεστημένες Επεκτάσεις Χρήστη

en: System Extensions
el: Επεκτάσεις Συστήματος

en: Updates are available
el: Διαθέσιμες Ενημερώσεις

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

note: Translators: '%d' = number of extensions that will be updated
en: One extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
el[0]: Μια επέκταση θα αναβαθμιστεί την επόμενη φόρα που θα συνδεθείτε.
el[1]: %d επέκτασής θα αναβαθμιστούν την επόμενη φόρα που θα συνδεθείτε.

en: Browse
el: Περιήγηση

en: There are no user extensions installed.
el: Δεν υπάρχουν εγκατεστημένες επεκτάσεις χρήστη.

en: There are no system extensions installed.
el: Δεν υπάρχουν εγκατεστημένες επεκτάσεις συστήματος.

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Upgrade Assistant
el: Βοηθός αναβάθμισης

en: _Check Compatibility
el: _Έλεγχος Συμβατότητας

en: Checked %d/%d Extensions
el: Ελέγχθηκαν %d/%d Επεκτάσεις

note: Set percentage text
en: %d%% Compatible
el: %d%% Συμβατότητα

en: <b>GNOME %s</b> supports <b>%d out of %d</b> of the extensions currently installed on the system.
el: Τα <b>GNOME %s</b> υποστηρίζουν <b>%d από τις %d</b> επεκτάσεις που είναι εγκατεστημένες στο σύστημα.

en: Supported
el: Υποστηρίζεται

en: A compatible version of the extension exists.
el: Υπάρχει συμβατή έκδοση της επέκτασης.

en: No compatible version of the extension exists.
el: Δεν υπάρχει συμβατή έκδοση της επέκτασης.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: This extension is not hosted on extensions.gnome.org. Its compatibility cannot be determined.
el: Αυτή η επέκταση δεν φιλοξενείται στο extensions.gnome.org. Η συμβατότητά της δεν μπορεί να προσδιοριστεί.

en: You are currently running <b>GNOME %s</b>. Select a version of GNOME below and check whether your extensions will continue to be available.
el: Αυτή τη στιγμή εκτελείτε το <b>GNOME %s</b>. Επιλέξτε μια έκδοση του GNOME παρακάτω και ελέγξτε αν οι επεκτάσεις σας θα συνεχίσουν να είναι διαθέσιμες.

en: Main Menu
el: Κυρίως Μενού

[ctx: Navigation]
en: _Installed
el: _Εγκατεστημένες

[ctx: Navigation]
en: _Browse
el: _Περιήγηση

note: Translators: the character preceded by "_" should not be the same as others in the same menu
en: Sort _Enabled First
el: Ταξινόμηση Πρώτα _Ενεργοποιημένων Επεκτάσεων

en: _Show Unsupported
el: _Εμφάνιση Μη-Υποστηριζόμενων

en: _Upgrade Assistant
el: _Βοηθός Αναβάθμισης

en: _About Extension Manager
el: _Περί Διαχειριστή Επεκτάσεων

en: Uninstall Extension?
el: Απεγκατάσταση Επέκτασης?

en: The extension's features and functionality will no longer be accessible. Are you sure you want to uninstall?
el: Τα χαρακτηριστικά και η λειτουργικότητα της επέκτασης δε θα είναι πλέον διαθέσιμα. Είστε σίγουροι πως θέλετε να απεγκατασταθεί;

en: _No
el: _Όχι

en: _Yes
el: _Ναι

en: Unsupported Extension
el: Μη-υποστηριζόμενη Επέκταση

en: This extension does not support your GNOME Shell version. It may cause errors if installed.
el: Αυτή η επέκταση δεν υποστηρίζεται από την τρέχουσα έκδοση GNOME του συστήματός σας. Μπορεί να προκαλέσει προβλήματα αν εγκατασταθεί.

en: _Install Anyway
el: _Εγκατάσταση Ούτως ή Άλλως

en: _Go Back
el: _Επιστροφή

en: An error occurred.
el: Προέκυψε σφάλμα.

en: Details
el: Λεπτομέρειες
