extension-manager - en to bg translation catalogue (122 entries)

en: Extension Manager
bg: Мениджър на разширения

en: Manage GNOME Shell Extensions
bg: Управление на разширенията на GNOME Shell

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon. Make sure to leave the original strings and add your translations afterwards, so that users can search both in English and your language.
en: extension;manager;shell;
bg: разширение;мениджър;обвивка;

en: Browse, install, and manage GNOME Shell Extensions
bg: Разглеждане, инсталиране и управление на разширенията на GNOME Shell

en: A utility for browsing and installing GNOME Shell Extensions.
bg: Помощна програма за разглеждане и инсталиране на разширенията на GNOME Shell.

en: Features:
bg: Характеристики:

en: Browse extensions.gnome.org right inside the app
bg: Разглеждане на extensions.gnome.org директно в приложението

en: Manage the extensions you already have installed
bg: Управлявайте разширенията, които вече сте инсталирали

en: See all the details of your extensions
bg: Виж всички подробности за вашите разширения

en: Check your extensions compatibility with the next version of GNOME
bg: Провери съвместимостта на разширенията си със следващата версия на GNOME

en: Browse, install, and manage GNOME Shell Extensions.
bg: Разглеждане, инсталиране и управление на разширенията на GNOME Shell.

en: Search for Extensions
bg: Търсене на разширения

en: Enter a keyword to search 'extensions.gnome.org' for GNOME Shell Extensions
bg: Въведете ключова дума за търсене в 'extensions.gnome.org' за разширения на GNOME Shell

en: Relevance
bg: Уместност

[ctx: Sort search results]
en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Recent
bg: Скорошни

en: Name
bg: Име

en: Sort search results
bg: Сортирай резултатите от търсенето

en: _Load More Results
bg: _Зареди още резултати

en: No Results Found
bg: Няма намерени резултати

en: Try a different search
bg: Опитайте различно търсене

en: Connection Error
bg: Грешка при свързване

en: Reviews and Comments
bg: Отзиви и коментари

en: Loading
bg: Зареждане

en: Author
bg: Автор

en: Loading Details
bg: Зареждане на подробности

en: An Error Occurred
bg: Възникна грешка

en: No extension details available
bg: Няма налични подробности за разширението

en: Enlarge Image
bg: Увеличи изображението

en: Description
bg: Описание

en: Links
bg: Връзки

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Donate
bg: Дарение

en: View on Extensions
bg: Преглед на разширения

en: Reviews and comments are disabled for this extension
bg: Отзивите и коментарите са деактивирани за това разширение

en: There are no reviews or comments
bg: Няма отзиви или коментари

en: _Show All
bg: _Покажи всички

note: Translators: '%s' = extension name
en: %s Icon
bg: %s Икона

note: Translators: '%s' = extension name
en: %s Screenshot
bg: %s Екранна снимка

en: Error Report
bg: Доклад за грешка

en: An unexpected error occurred in Extension Manager
bg: Възникна неочаквана грешка в Мениджър на разширения

en: Copy to Clipboard
bg: Копирай в клипборда

en: _New Issue
bg: _Нов брой

note: Success indicator
en: Copied
bg: Копирано

en: Please open a new issue and attach the following information:
bg: Моля, отворете нова тема и прикачете следната информация:

note: Translators: '%s' = Name of Distributor (e.g. "Packager123")
en: You are using a third-party build of Extension Manager. Please <span weight="bold">contact the package distributor (%s) first</span> before filing an issue. Be sure to attach the following information:
bg: Използвате компилация на трета страна на Мениджър на разширения. Моля, <span weight="bold">първо се свържете с дистрибутора на пакета (%s)</span>, преди да подадете сигнал. Не забравяйте да прикачите следната информация:

note: Translators: Button's tooltip to open extension's preferences dialog
en: Open extension preferences
bg: Отвори предпочитания за разширение

note: Translators: Icon's tooltip when an extension has an error
en: An error occurred while loading this extension
bg: Възникна грешка при зареждането на това разширение

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is incompatible
en: This extension is incompatible with your current version of GNOME
bg: Това разширение е несъвместимо с текущата ви версия на GNOME

note: Translators: Icon's tooltip when an extension update is available
en: A newer version of this extension is available
bg: Налична е по-нова версия на това разширение

en: Version
bg: Версия

en: Session Modes
bg: Режими на сесия

en: Error
bg: Грешка

en: See Details
bg: Виж подробности

en: Remove…
bg: Премахване…

en: Unlock Dialog
bg: Отключване на диалог

note: Translators: Label when an extension runs on both, login and lock screens
en: This extension will run while the screen is locked and no user is logged in
bg: Това разширение ще се изпълнява, когато екранът е заключен и никой потребител не е влязъл в системата

note: Translators: Label when an extension runs on the lock screen
en: This extension will run while the screen is locked
bg: Това разширение ще се изпълнява, докато екранът е заключен

note: Translators: Label when an extension runs on the login screen
en: This extension will run while no user is logged in
bg: Това разширение ще се изпълнява, докато никой потребител не е влязъл в системата

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show Installed Page
bg: Покажи страница за инсталиране

[ctx: shortcut window]
en: Show Browse Page
bg: Покажи страница за разглеждане

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
bg: Превключване на търсенето

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
bg: Покажи клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
bg: Затвори прозореца

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Напусни

[ctx: shortcut window]
en: Screenshot View
bg: Преглед на екранна снимка

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
bg: Нулирай мащаба

[ctx: Number of downloads]
en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Unsupported
bg: Не се поддържа

en: Install…
bg: Инсталиране…

en: Installing
bg: Инсталиране

[ctx: State]
en: Installed
bg: Инсталирано

en: Unsupported…
bg: Не се поддържа…

en: _Log Out…
bg: _Изход…

en: Use Extensions
bg: Използвай разширения

en: Extensions can cause performance and stability issues
bg: Разширенията могат да причинят проблеми с производителността и стабилността

en: User-Installed Extensions
bg: Разширения, инсталирани от потребителя

en: No User Extensions Installed
bg: Няма инсталирани потребителски разширения

en: Browse
bg: Разгледай

en: System Extensions
bg: Системни разширения

en: No System Extensions Installed
bg: Няма инсталирани системни разширения

note: Translators: Text announced by screen readers when interacting with the list of search results
en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Try a different search or search online
bg: Опитайте различно търсене или потърсете онлайн

en: _Search Online
bg: _Онлайн търсене

note: Translators: '%d' = number of extensions that will be updated
en: %d extension will be updated on next login | %d extensions will be updated on next login
bg[0]: %d разширение ще бъде актуализирано при следващо влизане
bg[1]: %d разширения ще бъдат актуализирани при следващо влизане

en: %i Star | %i Stars
bg[0]: %i Звезда
bg[1]: %i Звезди

note: Translators: Button's tooltip to zoom out screenshots
en: Zoom Out
bg: Намаляване

note: Translators: Button's tooltip to zoom in screenshots
en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Upgrade Assistant
bg: Помощник за надграждане

en: _Check Compatibility
bg: _Провери съвместимостта

en: _Copy to Clipboard
bg: _Копирай в клипборда

en: Checked %d/%d Extensions
bg: Проверени %d/%d разширения

note: Set percentage text
en: %d%% Compatible
bg: %d%% Съвместими

en: <b>GNOME %s</b> supports <b>%d out of %d</b> of the extensions currently installed on the system
bg: <b>GNOME %s</b> поддържа <b>%d от %d</b> те разширения, инсталирани в момента на системата

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is compatible
en: A compatible version of the extension exists
bg: Съществува съвместима версия на разширението

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is not compatible
en: No compatible version of the extension exists
bg: Не съществува съвместима версия на разширението

note: Translators: Icon's tooltip when an extension compatibility is unknown
en: This extension is not hosted on extensions.gnome.org. Its compatibility cannot be determined.
bg: Това разширение не се хоства на extensions.gnome.org. Неговата съвместимост не може да бъде определена.

en: You are currently running <b>GNOME %s</b>. Select a version of GNOME below and check whether your extensions will continue to be available.
bg: В момента работите с <b>GNOME %s</b>. Изберете версия на GNOME по-долу и проверете дали вашите разширения ще продължат да бъдат налични.

note: Translators: Tooltip of the search icon in the header bar
en: Search Installed Extensions
bg: Търсене на инсталирани разширения

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Search for installed extensions
bg: Търсене за инсталирани разширения

[ctx: Navigation]
en: _Installed
bg: _Инсталирани

[ctx: Navigation]
en: _Browse
bg: _Разгледай

note: Translators: the character preceded by "_" should not be the same as others in the same menu
en: Sort _Enabled First
bg: Сортирай _Първо активирани

en: _Show Unsupported
bg: _Покажи неподдържани

en: _Upgrade Assistant
bg: _Помощник за надграждане

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Extension Manager
bg: _Относно мениджъра на разширения

en: Uninstall Extension?
bg: Деинсталирай разширение?

en: The extension's features and functionality will no longer be accessible. Are you sure you want to uninstall?
bg: Характеристиките и функционалността на разширението вече няма да бъдат достъпни. Сигурни ли сте, че искате да деинсталирате?

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: Unsupported Extension
bg: Неподдържано разширение

en: This extension does not support your GNOME Shell version. It may cause errors if installed.
bg: Това разширение не поддържа вашата версия на GNOME Shell. Може да причини грешки, ако е инсталирано.

en: _Install Anyway
bg: _Инсталирай въпреки това

en: _Go Back
bg: _Върни се назад

en: _Details
bg: _Подробности

en: Check <a href='https://status.gnome.org/'>GNOME infrastructure status</a> and try again later
bg: Проверете <a href='https://status.gnome.org/'>състоянието на инфраструктурата на GNOME</a> и опитайте отново по-късно

en: Check your network status and try again
bg: Проверете състоянието на мрежата си и опитайте отново
