extension-manager - en to ga translation catalogue (124 entries)

en: Manage GNOME Shell Extensions
ga: Bainistigh GNOME Shell Extensions

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon. Make sure to leave the original strings and add your translations afterwards, so that users can search both in English and your language.
en: extension;manager;shell;
ga: síneadh; bainisteoir; bhlaosc;

en: Install GNOME Extensions
ga: Suiteáil Síneadh GNOME

en: Browse and install GNOME Shell extensions to customise your desktop.
ga: Brabhsáil agus suiteáil síntí GNOME Shell chun do dheasc a shaincheapadh.

en: Features:
ga: Gnéithe:

en: Browse extensions.gnome.org right inside the app
ga: Brabhsáil Extensions.gnome.org ar dheis taobh istigh den aip

en: Manage the extensions you already have installed
ga: Bainistigh na síntí atá suiteáilte agat cheana féin

en: See all the details of your extensions
ga: Féach sonraí uile do shíntí

en: Check your extensions compatibility with the next version of GNOME
ga: Seiceáil do chomhoiriúnacht síntí leis an gcéad leagan eile de GNOME

en: Browse, install, and manage GNOME Shell Extensions.
ga: Brabhsáil, suiteáil, agus bainistiú a dhéanamh ar shíneadh sliogáin GNOME.

en: Search for Extensions
ga: Cuardaigh síntí

en: Enter a keyword to search 'extensions.gnome.org' for GNOME Shell Extensions
ga: Iontráil eochairfhocal chun 'Extensions.gnome.org' a chuardach le haghaidh síntí bhlaosc gnome

en: Descending Order
ga: Ord Íslitheach

[ctx: Sort search results]
en: Downloads
ga: Íoslódáil

en: Created
ga: Cruthaithe

en: Popularity
ga: Coitiantacht

en: Updated
ga: Nuashonraithe

en: Sort search results
ga: Torthaí cuardaigh a shórtáil

en: _Load More Results
ga: _ Déan níos mó torthaí

en: No Results Found
ga: Níor aimsíodh aon torthaí

en: Try a different search
ga: Bain triail as cuardach eile

en: Connection Error
ga: Earráid Ceangail

en: Ascending Order
ga: Ord Ardaitheach

en: Reviews and Comments
ga: Léirmheasanna agus Tuairimí

en: Loading
ga: Ag lódáil

en: Author
ga: Údar

en: Loading Details
ga: Sonraí luchtaithe

en: An Error Occurred
ga: Tharla earráid

en: No extension details available
ga: Níl aon sonraí sínte ar fáil

en: Name
ga: Ainmnigh

en: Enlarge Image
ga: Íomhá a mhéadú

en: Description
ga: Cur síos

en: Links
ga: Naisc

en: Homepage
ga: Leathanach baile

en: Donate
ga: Síntigh

en: View on Extensions
ga: Féach ar shíntí

en: Reviews and comments are disabled for this extension
ga: Tá léirmheasanna agus nótaí tráchta díchumasaithe don bhreiseán seo

en: There are no reviews or comments
ga: Níl aon léirmheasanna nó tuairimí

en: _Show All
ga: _Taispeáin Uile

en: Unsupported
ga: Gan tacaíocht

note: Translators: '%s' = extension name
en: %s Icon
ga: %s deilbhín

note: Translators: '%s' = extension name
en: %s Screenshot
ga: %s Scáileán

en: Error Report
ga: Tuarascáil Earráide

en: An unexpected error occurred in Extension Manager
ga: Tharla earráid gan choinne i mBainisteoir Síneadh

en: Copy to Clipboard
ga: Cóipeáil chuig an nGearrthaisce

en: _New Issue
ga: _Saincheist Nua

note: Success indicator
en: Copied
ga: Cóipeáil

en: Please open a new issue and attach the following information:
ga: Oscail saincheist nua le do thoil agus ceangail an fhaisnéis seo a leanas:

note: Translators: '%s' = Name of Distributor (e.g. "Packager123")
en: You are using a third-party build of Extension Manager. Please <span weight="bold">contact the package distributor (%s) first</span> before filing an issue. Be sure to attach the following information:
ga: Tá tú ag baint úsáide as Bainisteoir Tógála Tríú Páirtí Síneadh. Le do thoil <span weight="BOLD"> Déan teagmháil leis an dáileoir pacáiste (%s) first </span> sula ndéanann tú saincheist a chomhdú. Bí cinnte an fhaisnéis seo a leanas a cheangal:

note: Translators: Button's tooltip to open extension's preferences dialog
en: Open extension preferences
ga: Roghanna síneadh oscailte

note: Translators: Icon's tooltip when an extension has an error
en: An error occurred while loading this extension
ga: Tharla earráid agus an síneadh seo á luchtú

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is incompatible
en: This extension is incompatible with your current version of GNOME
ga: Tá an síneadh seo neamh -chomhoiriúnach le do leagan reatha de gnome

note: Translators: Icon's tooltip when an extension update is available
en: A newer version of this extension is available
ga: Tá leagan níos nuaí den síneadh seo ar fáil

en: Version
ga: Leagan

en: Session Modes
ga: Modhanna Seisiúin

en: Error
ga: Earráid

en: See Details
ga: Féach na sonraí

en: Remove…
ga: Bain…

en: Unlock Dialog
ga: Díghlasáil Dialóg

note: Translators: Label when an extension runs on both, login and lock screens
en: This extension will run while the screen is locked and no user is logged in
ga: Rithfidh an síneadh seo agus an scáileán glasáilte agus níl aon úsáideoir logáilte isteach

note: Translators: Label when an extension runs on the lock screen
en: This extension will run while the screen is locked
ga: Rithfidh an síneadh seo agus an scáileán glasáilte

note: Translators: Label when an extension runs on the login screen
en: This extension will run while no user is logged in
ga: Rithfidh an síneadh seo fad nach bhfuil aon úsáideoir logáilte isteach

[ctx: Number of downloads]
en: Downloads
ga: Íoslódáil

en: Install…
ga: Suiteáil…

en: Installing
ga: Suiteáil

[ctx: State]
en: Installed
ga: Sucusidh

en: Unsupported…
ga: Gan tacaíocht…

en: _Log Out…
ga: _Logáil amach…

en: Use Extensions
ga: Úsáid Síntí

en: Extensions can cause performance and stability issues
ga: Is féidir le síntí a bheith ina gcúis le saincheisteanna feidhmíochta agus cobhsaíochta

en: User-Installed Extensions
ga: Síntí Suiteáilte ag an Úsáideoir

en: System Extensions
ga: Síntí Córais

en: Try a different search or search online
ga: Bain triail as cuardach eile nó cuardach ar líne

en: _Search Online
ga: _Cuardaigh Ar Líne

en: No Extensions Installed
ga: Gan aon síntí suiteáilte

en: Search online to install extensions
ga: Cuardaigh ar líne chun síntí a shuiteáil

note: Translators: '%d' = number of extensions that will be updated
en: %d extension will be updated on next login | %d extensions will be updated on next login
ga[0]: %d déanfar síneadh a nuashonrú ar an gcéad logáil isteach eile
ga[1]: %d déanfar síntí a nuashonrú ar an gcéad logáil isteach eile
ga[2]: %d déanfar síntí a nuashonrú ar an gcéad logáil isteach eile
ga[3]: %d déanfar síntí a nuashonrú ar an gcéad logáil isteach eile
ga[4]: %d déanfar síntí a nuashonrú ar an gcéad logáil isteach eile

en: %i Star | %i Stars
ga[0]: %i Réalta
ga[1]: %i Réaltaí
ga[2]: %i Réaltaí
ga[3]: %i Réaltaí
ga[4]: %i Réaltaí

note: Translators: Button's tooltip to zoom out screenshots
en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

note: Translators: Button's tooltip to zoom in screenshots
en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

[ctx: shortcuts dialog]
en: Views
ga: Radharcanna

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Installed
ga: Athraigh go Suiteáilte

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Browse
ga: Athraigh go Brabhsáil

[ctx: shortcuts dialog]
en: Screenshot View
ga: Radharc Scáileáin Amharc

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reset Zoom
ga: Athshocraigh Súmáil

[ctx: shortcuts dialog]
en: App
ga: Aip

[ctx: shortcuts dialog]
en: Toggle Search
ga: Scoránaigh Cuardach

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
ga: Aicearraí Méarchláir

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Window
ga: Dún Fuinneog

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
ga: Éirí as

en: Upgrade Assistant
ga: Cúntóir Uasghrádaithe

en: _Check Compatibility
ga: _Seiceáil Comhoiriúnacht

en: _Copy to Clipboard
ga: _Cóip chuig Gearrthaisce

en: Checked %d/%d Extensions
ga: Seiceáil %d/%d Síntí

note: Set percentage text
en: %d%% Compatible
ga: %d%% Comhoiriúnach

en: <b>%d out of %d</b> extensions currently installed on this system have been marked as supporting <b>GNOME %s</b>
ga: Marcáladh <b>%d as %d</b> na eisínteachtaí atá suiteáilte faoi láthair ar an gcóras seo a thacaíonn le <b>GNOME %s</b>

en: If you switch to GNOME %s now, all of your extensions should work
ga: Má aistríonn tú go GNOME %s anois, ba cheart go n-oibreodh do chuid eisínteachtaí go léir

en: If you switch to GNOME %s now, %d of your extensions might not work
ga: Má aistríonn tú go GNOME %s anois, seans nach n-oibreoidh %d de do chuid eisínteachtaí

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is compatible
en: A compatible version of the extension exists
ga: Tá leagan comhoiriúnach den síneadh ann

note: Translators: Icon's tooltip when an extension is not compatible
en: No compatible version of the extension exists
ga: Níl aon leagan comhoiriúnach den síneadh ann

note: Translators: Icon's tooltip when an extension compatibility is unknown
en: This extension is not hosted on extensions.gnome.org. Its compatibility cannot be determined.
ga: Ní dhéantar an síneadh seo a óstáil ar extensions.gnome.org. Ní féidir a chomhoiriúnacht a chinneadh.

en: You are currently running <b>GNOME %s</b>. Select a version of GNOME below and check whether your extensions will continue to be available.
ga: Faoi láthair tá tú ag rith <b>GNOME %s </b>. Roghnaigh leagan de GNOME thíos agus seiceáil an leanfaidh do shíneadh ar fáil.

note: Translators: Tooltip of the search icon in the header bar
en: Search Installed Extensions
ga: Cuardaigh Eisínteachtaí Suiteáilte

en: Main Menu
ga: Príomh Roghchlár

en: Search for installed extensions
ga: Cuardaigh le haghaidh síntí suiteáilte

[ctx: Navigation]
en: _Installed
ga: _Sucusidh

[ctx: Navigation]
en: _Browse
ga: _Brabhsáil

note: Translators: the character preceded by "_" should not be the same as others in the same menu
en: Sort _Enabled First
ga: Sórtáil _Cumasaithe ar Dtús

en: _Upgrade Assistant
ga: _Cúntóir Uasghrádaithe

en: _Keyboard Shortcuts
ga: _Aicearraí Méarchláir

en: _About Extension Manager
ga: _Maidir le Bainisteoir Sínte

en: Uninstall Extension?
ga: Síneadh Díshuiteáil?

en: The extension's features and functionality will no longer be accessible. Are you sure you want to uninstall?
ga: Ní bheidh rochtain a thuilleadh ar ghnéithe agus ar fheidhmiúlacht an tsíneadh. An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat a dhíshuiteáil?

en: _No
ga: _Níl

en: _Yes
ga: _Tá

en: Unsupported Extension
ga: Síneadh gan Tacaíocht

en: This extension does not support your GNOME Shell version. It may cause errors if installed.
ga: Ní thacaíonn an síneadh seo le do leagan GNOME Shell. D'fhéadfadh sé a bheith ina chúis le hearráidí má tá sé suiteáilte.

en: _Install Anyway
ga: _Suiteáil ar Aon Nós

en: _Go Back
ga: _Téigh ar Ais

en: _Details
ga: _Sonraí

en: Check <a href='https://status.gnome.org/'>GNOME infrastructure status</a> and try again later
ga: Seiceáil <a href='https://status.gnome.org/'>stádas bonneagair GNOME</a> agus bain triail eile as ar ball

en: Check your network status and try again
ga: Seiceáil stádas do líonra agus bain triail eile as
