gnome-shell-extension-mediaplayer - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Playlists
nl: Afspeellijsten

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Playing
nl: Bezig met afspelen

en: Paused
nl: Gepauzeerd

en: Center
nl: Midden

en: Right
nl: Rechts

en: Symbolic icon
nl: Symbolisch pictogram

en: Current album cover
nl: Huidige albumhoes

en: Allow to start the default media player
nl: Sta toe om de standaard mediaspeler te starten

en: Show the media player volume slider
nl: Toon de volumeschuif van de mediaspeler

en: Show the media player position slider
nl: Toon de positieschuif van de mediaspeler

en: Show media player playlists
nl: Toon de afspeellijsten van de mediaspeler

en: Display song rating
nl: Toon nummerwaardering

en: Display the currently playing song's rating on a 0 to 5 scale
nl: Toon de waardering van het huidige afspelende nummer op een schaal van 0 tot 5
