gnome-shell-extension-mediaplayer - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Volume
ru: Громкость

en: Playlists
ru: Плейлисты

en: Stopped
ru: Остановлено

en: Playing
ru: Проигрывается

en: Paused
ru: Пауза

en: Center
ru: По центру

en: Right
ru: Справа

en: Symbolic icon
ru: Иконка

en: Current album cover
ru: Обложка альбома

en: Allow to start the default media player
ru: Разрешить запуск плеера по умолчанию

en: Show the media player volume slider
ru: Показывать регулятор громкости

en: Show the media player position slider
ru: Показывать регулятор позиции

en: Show media player playlists
ru: Показывать плейлисты

en: Display song rating
ru: Показывать оценку песен

en: Display the currently playing song's rating on a 0 to 5 scale
ru: Показывать оценку текущей песни по шкале от 0 до 5
