gnome-shell-extension-mediaplayer - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Volume
tr: Ses

en: Playlists
tr: Çalma Listesi

en: Stopped
tr: Durduruldu

en: Playing
tr: Çalıyor

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Center
tr: Merkez

en: Right
tr: Sağ

en: Symbolic icon
tr: Sembolik simge

en: Current album cover
tr: Şuanki albüm kapağı

en: Allow to start the default media player
tr: Öntanımlı medya oynatıcısını başlatmaya izin ver

en: Show the media player volume slider
tr: Medya oynatıcı ses ayarlayıcısını göster

en: Show the media player position slider
tr: Medya oynatıcı konum ayarlayıcısını göster

en: Show media player playlists
tr: Medya oynatıcı oynatma listesi göster

en: Display song rating
tr: Şarkı popülerliğini göster

en: Display the currently playing song's rating on a 0 to 5 scale
tr: Çalan şarkının popülerliğini 0-5 aralığında göster
