gnome-shell-extension-openweather 1.1 - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Can not connect to %s
fi: Yhteys kohteeseen %s ei onnistu

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Reload Weather Information
fi: Lataa säätiedot uudelleen

en: Weather Settings
fi: Sääasetukset

en: Can not open %s
fi: Ei voida avata %s

en: Invalid city
fi: Virheellinen kaupunki

en: Invalid location! Please try to recreate it.
fi: Virheellinen sijainti! Luo sijainti uudelleen.

en: Calm
fi: Tyyntä

en: Light air
fi: Hiljainen tuuli

en: Light breeze
fi: Heikko tuuli

en: Gentle breeze
fi: Heikonlainen tuuli

en: Moderate breeze
fi: Kohtalainen tuuli

en: Fresh breeze
fi: Navakka tuuli

en: Strong breeze
fi: Kova tuuli

en: Moderate gale
fi: Luja tuuli

en: Fresh gale
fi: Myrskyinen tuuli

en: Strong gale
fi: Myrsky

en: Storm
fi: Kova myrsky

en: Violent storm
fi: Ankara myrsky

en: Hurricane
fi: Hirmumyrsky

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Torr
fi: torria

en: Loading ...
fi: Ladataan...

en: Please wait
fi: Odota hetki

en: Humidity:
fi: Kosteus:

en: Pressure:
fi: Paine:

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Thunderstorm
fi: Ukkosmyrsky

en: Drizzle
fi: Tihkusadetta

en: Snow
fi: Lumisadetta

en: Sleet
fi: Räntäsadetta

en: Mist
fi: Usvaa

en: Smoke
fi: Savua

en: Haze
fi: Usvaa

en: Sand/Dust Whirls
fi: Hiekka- ja pölypyörteitä

en: Fog
fi: Sumua

en: Sand
fi: Hiekkaa

en: Dust
fi: Pölyistä

en: Not available
fi: Ei saatavilla

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Units
fi: Yksiköt

en: Beaufort
fi: bofori

en: Provider
fi: Tarjoaja

en: Layout
fi: Asettelu

en: Center
fi: Keskellä

en: Right
fi: Oikealla

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Translate Conditions
fi: Käännä olosuhteet

en: Geolocation Provider
fi: Sijainnin tarjoaja

en: e.g. Vaiaku, Tuvalu or -8.5211767,179.1976747
fi: esim. Vaiaku, Tuvalu tai -8.5211767,179.1976747

en: Clear entry
fi: Tyhjennä tietue

en: Save
fi: Tallenna

en: Cancel
fi: Peru

en: About
fi: Tietoja

en: Weather Provider
fi: Säätietojen tarjoaja

en: Temperature Unit
fi: Lämpötilan yksikkö

en: Pressure Unit
fi: Paineen yksikkö

en: Wind Speed Units
fi: Tuulen nopeuden yksiköt

en: Choose the units used for wind speed. Allowed values are 'kph', 'mph', 'm/s', 'knots', 'ft/s' or 'Beaufort'.
fi: Valitse yksikkö tuulen nopeudelle. Sallitut arvot ovat 'kph', 'mph', 'm/s', 'knots', 'ft/s' tai 'bofori'.

en: Wind Direction by Arrows
fi: Tuulen suunta nuolina

en: Choose whether to display wind direction through arrows or letters.
fi: Valitse näytetäänkö tuulen suunta nuolina vai kirjaimina.

en: City to be displayed
fi: Näytettävä kaupunki

en: Actual City
fi: Todellinen kaupunki

en: Temperature in Panel
fi: Lämpötila paneelissa

en: Conditions in Panel
fi: Olosuhteet paneelissa

en: Conditions in Forecast
fi: Olosuhteet ennusteessa

en: Position in Panel
fi: Sijainti paneelissa

en: Horizontal position of menu-box.
fi: Valikkolaatikon vaakasuuntainen sijainti.

en: Refresh interval (actual weather)
fi: Päivitysväli (säätiedot)

en: Refresh interval (forecast)
fi: Päivitysväli (ennuste)

en: Center forecastbox.
fi: Keskitä ennustelaatikko.

en: Number of days in forecast
fi: Päivien määrä ennusteessa

en: Maximal number of digits after the decimal point
fi: Desimaalipilkun jälkeen tulevien numeroiden maksimimäärä

en: Your personal API key from openweathermap.org
fi: Henkilökohtainen API-avaimesi openweathermap.orgista

en: Your personal AppKey from developer.mapquest.com
fi: Henkilökohtainen AppKey developer.mapquest.comista
