gnome-shell-extension-openweather - en to pl translation catalogue (233 entries)

en: Openweathermap.org does not work without an api-key.
    Either set the switch to use the extensions default key in the preferences dialog to on or register at https://openweathermap.org/appid and paste your personal key into the preferences dialog.
pl: Serwis openweathermap.org nie działa bez klucza API.
    Proszę włączyć używanie domyślnego klucza rozszerzenia w oknie preferencji lub zarejestrować się na stronie https://openweathermap.org/appid i wkleić osobisty klucz w oknie preferencji.

en: Can not connect to %s
pl: Nie można połączyć z %s

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Reload Weather Information
pl: Ponownie wczytaj komunikat pogodowy

en: Weather data by: %s
pl: Dane o pogodzie dostarcza: %s

en: Weather Settings
pl: Ustawienia pogodowe

en: Manual refreshes less than 2 minutes apart are ignored!
pl: Ręczne odświeżania w odstępie mniejszym niż 2 minuty są ignorowane.

en: Can not open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: Invalid city
pl: Nieprawidłowa nazwa miasta

en: Invalid location! Please try to recreate it.
pl: Nieprawidłowa lokalizacja. Proszę spróbować jeszcze raz.

en: Calm
pl: Cisza

en: Light air
pl: Słaby wiatr

en: Light breeze
pl: Słaba bryza

en: Gentle breeze
pl: Łagodna bryza

en: Moderate breeze
pl: Umiarkowana bryza

en: Fresh breeze
pl: Rześka bryza

en: Strong breeze
pl: Silna bryza

en: Moderate gale
pl: Umiarkowany wicher

en: Fresh gale
pl: Rześki wicher

en: Strong gale
pl: Silny wicher

en: Storm
pl: Burza

en: Violent storm
pl: Gwałtowna burza

en: Hurricane
pl: Huragan

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: N
pl: pn.

en: NE
pl: pn.-wsch.

en: E
pl: wsch.

en: SE
pl: pd.-wsch.

en: S
pl: pd.

en: SW
pl: pd.-zach.

en: W
pl: zach.

en: NW
pl: pn.-zach.

en: Torr
pl: Tr

en: kn
pl: w.

en: Loading ...
pl: Wczytywanie...

en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: Feels Like:
pl: Odczuwalne:

en: Humidity:
pl: Wilgotność względna:

en: Pressure:
pl: Ciśnienie atmosferyczne:

en: Wind:
pl: Kierunek, prędkość wiatru:

en: Gusts:
pl: Podmuchy:

en: Tomorrow's Forecast
pl: Prognoza na jutro

en: %s Day Forecast
pl: Prognoza na %s dni

en: Thunderstorm with Light Rain
pl: Burza z piorunami z lekkimi opadami deszczu

en: Thunderstorm with Rain
pl: Burza z piorunami z opadami deszczu

en: Thunderstorm with Heavy Rain
pl: Burza z piorunami z silnymi opadami deszczu

en: Light Thunderstorm
pl: Słaba burza z piorunami

en: Thunderstorm
pl: Burza z piorunami

en: Heavy Thunderstorm
pl: Silna burza z piorunami

en: Ragged Thunderstorm
pl: Burza z piorunami

en: Thunderstorm with Light Drizzle
pl: Burza z piorunami i słabą mżawką

en: Thunderstorm with Drizzle
pl: Burza z piorunami i mżawką

en: Thunderstorm with Heavy Drizzle
pl: Burza z piorunami z silną mżawką

en: Light Drizzle
pl: Lekka mżawka

en: Drizzle
pl: Mżawka

en: Heavy Drizzle
pl: Silna mżawka

en: Light Drizzle Rain
pl: Lekka mżawka

en: Drizzle Rain
pl: Mżawka

en: Heavy Drizzle Rain
pl: Silna mżawka

en: Shower Rain and Drizzle
pl: Przelotne opady deszczu i mżawka

en: Heavy Rain and Drizzle
pl: Silne, przelotne opady deszczu i mżawka

en: Shower Drizzle
pl: Przelotna mżawka

en: Light Rain
pl: Słabe opady deszczu

en: Moderate Rain
pl: Umiarkowane opady deszczu

en: Heavy Rain
pl: Silne opady deszczu

en: Very Heavy Rain
pl: Silne opady deszczu

en: Extreme Rain
pl: Ulewa

en: Freezing Rain
pl: Marznący deszcz

en: Light Shower Rain
pl: Słabe, przelotne opady deszczu

en: Shower Rain
pl: Przelotne opady deszczu

en: Heavy Shower Rain
pl: Silne, przelotne opady deszczu

en: Ragged Shower Rain
pl: Opady deszczu

en: Light Snow
pl: Słabe opady śniegu

en: Snow
pl: Opady śniegu

en: Heavy Snow
pl: Silne opady śniegu

en: Sleet
pl: Deszcz ze śniegiem

en: Light Shower Sleet
pl: Słabe, przelotne opady deszczu ze śniegiem

en: Shower Sleet
pl: Przelotne opady deszczu ze śniegiem

en: Light Rain and Snow
pl: Słabe opady deszczu ze śniegiem

en: Rain and Snow
pl: Deszcz ze śniegiem

en: Light Shower Snow
pl: Słabe, przelotne opady śniegu

en: Shower Snow
pl: Przelotne opady śniegu

en: Heavy Shower Snow
pl: Silne, przelotne opady śniegu

en: Mist
pl: Mgła

en: Smoke
pl: Dym

en: Haze
pl: Mgła

en: Sand/Dust Whirls
pl: Wiry piasku/pyłu

en: Fog
pl: Mgła

en: Sand
pl: Piasek

en: Dust
pl: Pył

en: Volcanic Ash
pl: Pył wulkaniczny

en: Squalls
pl: Szkwał

en: Clear Sky
pl: Bezchmurnie

en: Few Clouds
pl: Zachmurzenie małe

en: Scattered Clouds
pl: Mało chmur

en: Broken Clouds
pl: Dużo chmur

en: Overcast Clouds
pl: Zachmurzenie całkowite

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Settings
pl: Ustawienia pogody

en: General
pl: Ogólne

en: Current Weather Refresh
pl: Odświeżenie aktualnej pogody

en: Current weather refresh interval in minutes
pl: Interwał odświeżania aktualnej pogody w minutach

en: Weather Forecast Refresh
pl: Odświeżenie prognozy pogody

en: Forecast refresh interval in minutes if enabled
pl: Interwał odświeżania prognozy w minutach, jeśli jest włączony

en: Disable Forecast
pl: Wyłącz prognozę pogody

en: Disables all fetching and processing of forecast data
pl: Wyłącza wszelkie pobieranie i przetwarzanie danych o prognozie pogody

en: System Icons
pl: Ikony systemowe

en: Disable to use packaged Adwaita weather icons
pl: Wyłącz, aby używać ikon pogodowych Adwaita

en: If you have issues with your system icons displaying correctly disable this to fix it
pl: Wyłącz to, jeśli masz problemy z prawidłowym wyświetlaniem ikon systemowych, aby je naprawić

en: First Boot Delay
pl: Opóźnienie po pierwszym uruchomieniu

en: Seconds to delay popup initialization and data fetching
pl: Sekundy opóźnniające inicjalizację popupu i pobrania danych

en: This setting only applies to the first time the extension is loaded. (first log in / restarting gnome shell)
pl: To ustawienie dotyczy tylko pierwszego załadowania rozszerzenia. (pierwsze zalogowanie / ponowne uruchomienie powłoki gnome)

en: Units
pl: Jednostki

en: Temperature
pl: Jednostka temperatury

en: Beaufort
pl: B

en: Wind Speed
pl: Jednostka prędkości wiatru

en: Pressure
pl: Ciśnienie atmosferyczne

en: Provider
pl: Dostawca

en: OpenWeatherMap Multilingual Support
pl: Wielojęzyczne wsparcie dla OpenWeatherMap

en: Using provider translations applies to weather conditions only
pl: Korzystanie z tłumaczeń dostawcy dotyczy tylko warunków pogodowych

en: Enable this to use OWM multilingual support in 46 languages if there's no built-in translations for your language yet.
pl: Włącz, aby użyć wielojęzycznego wsparcia OWM w 46 językach, jeśli nie ma jeszcze wbudowanych tłumaczeń dla Twojego języka.

en: Use Extensions API Key
pl: Użyj klucza API rozszerzeń

en: Use the built-in API key for OpenWeatherMap
pl: Użyj wbudowanego klucza API rozszerzenia dla serwisu openweathermap.org

en: Disable this if you have your own API key from openweathermap.org and enter it below.
pl: Wyłącz, jeżeli w polu poniżej wklejono własny klucz dla serwisu openweathermap.org.

en: Personal API Key
pl: Osobisty klucz API

en: Layout
pl: Wygląd

en: Center
pl: Na środku

en: Right
pl: Po prawej

en: Left
pl: Po lewej

en: Position In Panel
pl: Pozycja w panelu

en: Position Offset
pl: Przesunięcie pozycji

en: The position relative to other items in the box
pl: Pozycja w stosunku do innych elementów w panelu

en: Show the temperature in the panel
pl: Pokaż temperaturę w panelu

en: Temperature In Panel
pl: Temperatura w panelu

en: Show the weather conditions in the panel
pl: Pokaż warunki pogodowe w panelu

en: Conditions In Panel
pl: Warunki pogodowe w panelu

en: Popup
pl: Okienko popup

en: Popup Position
pl: Pozycja okienka popup

en: Alignment of the popup from left to right
pl: Wyrównanie okienka popup od lewej do prawej

en: Wind Direction Arrows
pl: Strzałka kierunku wiatru

en: Translate Conditions
pl: Tłumaczenia warunków pogodowych

en: Temperature Decimal Places
pl: Liczba miejsc po przecinku dla temperatury

en: Maximum number of digits after the decimal point
pl: Maksymalna liczba cyfr po przecinku

en: Location Text Length
pl: Długość tekstu położenia

en: Maximum length of the location text. A setting of '0' is unlimited
pl: Maksymalna długość tekstu lokalizacji. Wartość '0' oznacza nieograniczoną długość

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Center Today's Forecast
pl: Wyśrodkowanie dzisiejszej prognozy

en: Conditions In Forecast
pl: Warunki pogodowe w prognozie

en: Today Only
pl: Tylko dzisiaj

en: Total Days In Forecast
pl: Liczba dni w prognozie pogody

en: Keep Forecast Expanded
pl: Zachowaj rozwiniętą prognozę

en: Add
pl: Dodaj

en: Geolocation Provider
pl: Dostawca geolokalizacji

en: Provider used for location search
pl: Dostawca wyszukiwania lokalizacji

en: Personal MapQuest Key
pl: Osobisty klucz MapQuest

en: Personal API Key from developer.mapquest.com
pl: Osobisty klucz aplikacji z serwisu developer.mapquest.com

en: Location changed to: %s
pl: Lokalizacja zmieniona na: %s

en: Add New Location
pl: Dodaj nową lokalizację

en: Search by Location or Coordinates
pl: Wyszukaj poprzez lokalizację lub współrzędne

en: e.g. Vaiaku, Tuvalu or -8.5211767,179.1976747
pl: np. Warszawa, mazowieckie, Polska lub 52.2319237,21.0067265

en: Clear entry
pl: Usuń wpis

en: Search
pl: Szukaj

en: We need something to search for!
pl: Nie podano wartości do szukania.

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Edit Name
pl: Edytuj nazwę

en: Edit Coordinates
pl: Edytuj współrzędne

en: Save
pl: Zapisz

en: Please complete all fields
pl: Prosimy wypełnić wszystkie pola

en: %s has been updated
pl: Zaktualizowano %s

en: Are you sure you want to delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć "%s"?

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: %s has been deleted
pl: Usunięto %s

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: New Search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: Searching ...
pl: Wyszukiwanie...

en: Please wait while searching for locations matching "%s"
pl: Trwa szukanie lokalizacji spełniających "%s"

en: AppKey Required
pl: Wymagany klucz aplikacji

en: You need an AppKey to use MapQuest, get one at: %s
pl: Do korzystania z MapQuest potrzebny jest klucz aplikacji, zdobądź go ze strony: %s."

en: Results for "%s"
pl: Wyniki dla "%s"

en: %s has been added
pl: Dodano %s

en: API Error
pl: Błąd API

en: Invalid data when searching for "%s".
pl: Nieprawidłowe dane podczas wyszukiwania "%s".

en: No Matches Found
pl: Brak wyników

en: No results found when searching for "%s".
pl: Brak wyników wyszukiwania "%s".

en: About
pl: O programie

en: Display weather information for any location on Earth in the GNOME Shell
pl: Wyświetlanie informacji o pogodzie dla dowolnego miejsca na Ziemi w powłoce GNOME

en: unknown
pl: nieznany

en: OpenWeather Version
pl: Wersja OpenWeather

en: Git Version
pl: Wersja git

en: GNOME Version
pl: Wersja GNOME

en: Session Type
pl: Rodzaj sesji

en: Maintained by: %s
pl: Opiekun: %s

en: Weather data provided by: %s
pl: Dane o pogodzie dostarcza: %s

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
pl: Ten program nie jest objęty ABSOLUTNIE ŻADNĄ GWARANCJĄ.

en: See the
pl: Zobacz

en: GNU General Public License, version 2 or later
pl: GNU General Public License, wersja 2 lub nowsza

en: for details.
pl: w celu uzyskania szczegółowych informacji.

en: Weather Provider
pl: Dostawca informacji o pogodzie

en: Temperature Unit
pl: Jednostka temperatury

en: Pressure Unit
pl: Jednostka ciśnienia

en: Wind Speed Units
pl: Jednostka prędkości wiatru

en: Choose the units used for wind speed. Allowed values are 'kph', 'mph', 'm/s', 'knots', 'ft/s' or 'Beaufort'.
pl: Jednostka używana dla prędkości wiatru. Dozwolone wartości: „kph”, „mph”, „m/s”, „knots”, „ft/s” lub „Beaufort”.

en: Wind Direction by Arrows
pl: Strzałka kierunku wiatru

en: Choose whether to display wind direction through arrows or letters.
pl: Czy wyświetlać kierunek wiatru za pomocą strzałek lub liter.

en: City to be displayed
pl: Wyświetlane miasto

en: Actual City
pl: Obecne miasto

en: OpenWeatherMap Multilingual Support (weather descriptions only)
pl: Wielojęzyczne wsparcie dla OpenWeatherMap (wyłącznie opisy pogody)

en: Temperature in Panel
pl: Temperatura w panelu

en: Conditions in Panel
pl: Warunki pogodowe w panelu

en: Conditions in Forecast
pl: Warunki pogodowe w prognozie

en: Position in Panel
pl: Położenie w panelu

en: Horizontal position of menu-box.
pl: Położenie menu w poziomie.

en: Refresh interval (actual weather)
pl: Interwał odświeżania (obecnej pogody)

en: Maximal length of the location text
pl: Maksymalna długość tekstu lokalizacji

en: Refresh interval (forecast)
pl: Interwał odświeżania (prognozy)

en: Center forecastbox.
pl: Wyśrodkowanie prognozy.

en: Always keep forecast expanded
pl: Zawsze rozszerzaj prognozę

en: Number of days in forecast
pl: Liczba dni prognozy

en: Maximal number of digits after the decimal point
pl: Maksymalna liczba cyfr po przecinku

en: Your personal API key from openweathermap.org
pl: Osobisty klucz API z serwisu openweathermap.org

en: Use the extensions default API key from openweathermap.org
pl: Użycie domyślnego klucza API rozszerzenia z serwisu openweathermap.org

en: Your personal AppKey from developer.mapquest.com
pl: Osobisty klucz aplikacji z serwisu developer.mapquest.com

en: Seconds to delay popup initialization and data fetch on the first load
pl: Sekundy opóźnniające inicjalizację popupu i pobrania danych przy pierwszym ładowniu

en: Default width for the preferences window
pl: Domyślna szerokość dla okna preferencji

en: Default height for the preferences window
pl: Domyślna wysokość dla okna preferencji
