gnome-shell-extension-openweather - en to id translation catalogue (55 entries)

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Can not connect to %s
id: Tidak dapat terhubung dengan %s

en: Locations
id: Lokasi

en: Reload Weather Information
id: Perbarui informasi cuaca

en: Weather Settings
id: Pengaturan cuaca

en: Calm
id: Tenang

en: Light air
id: Udara segar

en: Light breeze
id: Angin sepoi-sepoi

en: Gentle breeze
id: Angin lebut

en: Moderate breeze
id: Sedikit berangin

en: Fresh breeze
id: Angin segar

en: Strong breeze
id: Angin kuat

en: Moderate gale
id: Angin kencang

en: Fresh gale
id: Angin segar kencang

en: Strong gale
id: Angin kencang dan kuat

en: Storm
id: Badai

en: Violent storm
id: Badai berbahaya

en: Hurricane
id: Angin Topan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: N
id: U

en: NE
id: TL

en: E
id: T

en: SE
id: Tg

en: SW
id: BD

en: W
id: B

en: NW
id: BL

en: Loading ...
id: Memuat...

en: Please wait
id: Mohon menunggu

en: Humidity:
id: Kelembaban:

en: Pressure:
id: Tekanan:

en: Wind:
id: Angin:

en: Tomorrow
id: Besok

en: Units
id: Satuan

en: Provider
id: Penyedia

en: Layout
id: Susunan

en: Center
id: Tengah

en: Right
id: Kanan

en: Left
id: Kiri

en: Translate Conditions
id: Terjemahkan kondisi

en: About
id: Perihal

en: Clear entry
id: Hapus masukan

en: Save
id: Simpan

en: Cancel
id: Batal

en: Temperature Unit
id: Satuan suhu

en: Pressure Unit
id: Satuan tekanan

en: Wind Direction by Arrows
id: Arah angin dengan tanda panah

en: Conditions in Forecast
id: KOndisi di prakiraan

en: Position in Panel
id: Posisi di panel

en: Number of days in forecast
id: Jumlah hari dalam prakiraan
