Hibernate Status Button - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

en: Hibernate
pt_BR: Hibernar

en: Hybrid Sleep
pt_BR: Suspensão Híbrida

en: Do you really want to hibernate the system?
pt_BR: Deseja realmente hibernar o sistema?

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Hibernate button: Systemd Missing
pt_BR: Systemd não está instalado

en: Systemd seems to be missing and is required.
pt_BR: Systemd não está instalado e é necessário.

en: Disable Extension
pt_BR: Desabilitar extensão

en: Hibernate button: Hibernate failed
pt_BR: Hibernação falhou

en: Looks like hibernation failed.
    On some linux distributions hibernation is disabled
    because not all hardware supports it well;
    please check your distribution documentation
    on how to enable it.
pt_BR: Parece que a hibernação falhou.
    Em algumas distribuições Linux a hibernação é desabilitada
    já que nem todo hardware oferece suporte adequado à ela;
    Confira a documentação de sua distribuição
    para aprender como habilitá-la.

en: You are wrong, don't check this anymore!
pt_BR: Você errou! Não selecione isso novamente!

en: This extension has no settings available
pt_BR: Essa extensão não possui configurações disponíveis
