Hibernate Status Button - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Hibernate
uk: Перейти в сон

en: Hybrid Sleep
uk: Перейти в гібридний сон

en: Do you really want to hibernate the system?
uk: Ви дійсно хочете перевести систему в режим сну?

en: Cancel
uk: Відміна

en: Hibernate button: Systemd Missing
uk: Не виявлено systemd

en: Systemd seems to be missing and is required.
uk: Здається відсутній systemd, необхідний режиму сну.

en: Disable Extension
uk: Вимкнути розширення

en: Hibernate button: Hibernate failed
uk: Не вдалося перевести систему в сон

en: Looks like hibernation failed.
    On some linux distributions hibernation is disabled
    because not all hardware supports it well;
    please check your distribution documentation
    on how to enable it.
uk: Спроба перевести систему в сон завершилася невдачею.
    На деяких дистрибутивах режим сну вимкнено
    оскільки не кожне обладнання має його підтримку,
    Будь ласка, зверніться до документації свого дистрибутива
    щоб дізнатися, як його включити.

en: You are wrong, don't check this anymore!
uk: Ви помилилися, будь ласка, не чіпайте це!

en: This extension has no settings available
uk: Це розширення не містить параметрів
