gnome-shell-extensions master - en to gd translation catalogue (63 entries)

en: GNOME Classic
gd: GNOME clasaigeach

en: This session logs you into GNOME Classic
gd: Clàraidh an seisean seo a-steach gu GNOME clasaigeach thu

en: Thumbnail only
gd: Dealbhag a-mhàin

en: Application icon only
gd: Ìomhaigheag na h-aplacaid a-mhàin

en: Thumbnail and application icon
gd: Dealbhag is ìomhaigheag na h-aplacaid

en: Present windows as
gd: Seall uinneagan mar

en: Show only windows in the current workspace
gd: Na seall ach na h-uinneagan san rùm-obrach làithreach

en: Activities Overview
gd: Foir-shealladh nan gnìomhachdan

en: Favorites
gd: Annsachdan

en: Applications
gd: Aplacaidean

en: Application and workspace list
gd: Liosta nan aplacaidean is rumannan-obrach

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
gd: Liosta dhe shreangan le id aplacaid (ainm faidhle desktop) aig gach tè ’ga leantainn le còilean is àireamh an ruim-obrach

en: Application
gd: Aplacaid

en: Workspace
gd: Rùm-obrach

en: Add Rule
gd: Cuir riaghailt ris

en: Create new matching rule
gd: Cruthaich riaghailt maidsidh ùr

en: Add
gd: Cuir ris

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
gd: Cha deach leinn draibh “%s” a ghluasad a-mach:

en: Removable devices
gd: Uidheaman so-ghiùlain

en: Open Files
gd: Fosgail faidhlichean

en: Hello, world!
gd: Shin thu, a shaoghail!

en: Alternative greeting text.
gd: Teacsa fàilteachaidh eile.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
gd: Mur eil seo falamh, tha an teacsa ’na bhroinn a thèid a shealltainn le briogadh air a’ phanail.

en: Message
gd: Teachdaireachd

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
gd: Tha am ball-eisimpleir airson sealltainn dhut mar a thogas tu leudachain le deagh-ghiùlan airson na Slige agus mar sin cha dèan e fhèin mòran.
    ’S urrainn dhut an teachdaireachd fàilteachaidh a ghnàthachadh co-dhiù.

en: Use more screen for windows
gd: Cleachd barrachd dhen sgrìn airson uinneagan

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
gd: Feuch barrachd rùm air an sgrìn a chleachdadh nuair a thèid dealbhagan nan uinneagan a chur ann le gleusadh a-rèir co-mheas deilbh na sgrìn agus le barrachd co-dhaingneachaidh ach am bi am bogsa-iadhaidh nas lugha. Cha bhi an roghainn seo an sàs ach leis an ro-innleachd suidheachaidh nàdarra.

en: Place window captions on top
gd: Cuir caipseanan nan uinneagan air a’ bhàrr

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
gd: Mas e true a th’ ann, thèid caipseanan nan uinneagan a chur ri bàrr nan dealbhagan, a’ tar-àithneadh bun-roghainn na slige a chuireas aig a’ bhonn iad. Ma dh’atharraicheas tu an roghainn seo, feumaidh tu an t-slige ath-thòiseachadh gus an dèid a cur an sàs.

en: Places
gd: Ionadan

en: Failed to mount volume for “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-iom-dhraibh airson “%s” a mhunntachadh

en: Failed to launch “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” a chur gu dol

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Home
gd: Dachaigh

en: Browse Network
gd: Brabhsaich an lìonra

en: Cycle Screenshot Sizes
gd: Cuartaich meudan nan glacaidhean-sgrìn

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
gd: Cuartaich meudan nan glacaidhean-sgrìn gu contrarra

en: Theme name
gd: Ainm an ùrlair

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
gd: Ainm an ùrlair a thèid a luchdadh o ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
gd: Dùin

en: Unminimize
gd: Neo-fhìor-lùghdaich

en: Minimize
gd: Fìor-lùghdaich

en: Unmaximize
gd: Neo-làn-mheudaich

en: Maximize
gd: Làn-mheudaich

en: Minimize all
gd: Fìor-lùghdaich na h-uile

en: Unminimize all
gd: Neo-fhìor-lùghdaich na h-uile

en: Maximize all
gd: Làn-mheudaich na h-uile

en: Unmaximize all
gd: Neo-làn-mheudaich na h-uile

en: Close all
gd: Dùin na h-uile

en: Workspace Indicator
gd: Taisbeanair rùim-obrach

en: Window List
gd: Liosta nan uinneagan

en: When to group windows
gd: Cuin a thèid uinneagan a bhuidhneachadh

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
gd: Taghaidh seo cuin a thèid na h-uinneagan aig aplacaid a bhuidhneachadh air liosta nan uinneagan. ’S e “never”, “auto” agus “always” a tha sna roghainnean dligheach.

en: Show the window list on all monitors
gd: Seall liosta nan uinneagan air a h-uile monatair

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
gd: Co-dhiù an dèid liosta nan uinneagan a shealltainn air gach monatair ceangailte no air a’ phrìomh-fhear a-mhàin.

en: Window Grouping
gd: Buidhneachadh nan uinneagan

en: Never group windows
gd: Na buidhnich na h-uinneagan idir

en: Group windows when space is limited
gd: Buidhnich na h-uinneagan nuair a bhios an rùm gann

en: Always group windows
gd: Buidhnich na h-uinneagan an-còmhnaidh

en: Show on all monitors
gd: Seall air a h-uile monatair

en: Workspace Names
gd: Ainmean nan rumannan-obrach

en: Name
gd: Ainm

en: Workspace %d
gd: Rùm-obrach %d
