gnome-shell-extensions 3.26.x - en to nb translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Classic
nb: Klassisk GNOME

en: This session logs you into GNOME Classic
nb: Denne økten logger inn i klassisk GNOME

en: Attach modal dialog to the parent window
nb: Fest modal dialog til opphavsvindu

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
nb: Denne nøkkelen overstyrer nøkkelen i org.gnome.mutter når GNOME Shell kjører.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
nb: Plassering av knapper på tittellinjen

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
nb: Denne nøkkelen overstyrer nøkkelen i org.gnome.desktop.wm.preferences når GNOME Shell kjører.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
nb: Del opp skjermkantene i fliser når brukeren drar og slipper vinduer på dem

en: Workspaces only on primary monitor
nb: Arbeidsområder kun på hovedskjerm

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
nb: Vent med å endre fokus i mus-modus til pekeren holdes i ro

en: Thumbnail only
nb: Kun miniatyr

en: Application icon only
nb: Kun programikon

en: Thumbnail and application icon
nb: Miniatyr og programikon

en: Present windows as
nb: Vis vinduer som

en: Show only windows in the current workspace
nb: Vis kun vinduer i aktivt arbeidsområde

en: Activities Overview
nb: Aktivitetsoversikt

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Applications
nb: Programmer

en: Application and workspace list
nb: Liste med programmer og arbeidsområder

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
nb: En liste med strenger som inneholder en ID for et program (navn på .desktop-fil), fulgt av et kolon og arbeidsområdenummeret

en: Application
nb: Program

en: Workspace
nb: Arbeidsområde

en: Add Rule
nb: Legg til regel

en: Create new matching rule
nb: Lag en ny regel for treff

en: Add
nb: Legg til

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
nb: Utløsing av stasjon «%s» feilet:

en: Removable devices
nb: Avtagbare enheter

en: Open Files
nb: Åpne fil

en: Hello, world!
nb: Hallo verden!

en: Alternative greeting text.
nb: Alternativ velkomsttekst.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
nb: Hvis denne ikke er tom, inneholder den tekst som vises når brukeren klikker på panelet.

en: Message
nb: Melding

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
nb: Example har som hensikt å vise hvordan du kan bygge godt fungerende utvidelser til Gnome-skallet, og byr dermed på lite funksjonalitet i seg selv.
    Hvis du likevel har lyst, kan du tilpasse velkomstmeldingen.

en: Use more screen for windows
nb: Bruk mer skjerm til vinduer

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
nb: Prøv å bruke mer skjermplass for å plassere miniatyrvinduer ved å tilpasse dem til skjermens høyde- og breddeforhold, og slå dem sammen ytterligere for å redusere avgrensingsboksen. Denne innstillinga gjelder bare med naturlig plassering-strategien.

en: Place window captions on top
nb: Plasser vindutekster i toppen

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
nb: Hvis verdien av denne er «true» (sann), plasseres vindutekster i toppen av gjeldende miniatyr og overstyrer skallets standard bunnplassering. Hvis du endrer denne innstillinga, må du starte skallet på nytt for at den skal tre i kraft.

en: Places
nb: Steder

en: Failed to mount volume for “%s”
nb: Klarte ikke å montere volum for «%s»

en: Failed to launch “%s”
nb: Klarte ikke å starte «%s»

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Home
nb: Hjem

en: Browse Network
nb: Bla gjennom nettverk

en: Cycle Screenshot Sizes
nb: Bla gjennom størrelser på skjermdump

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
nb: Bla gjennom størrelser på skjermdump baklengs

en: Theme name
nb: Navn på tema

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
nb: Navn på tema som skal lastes fra ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
nb: Lukk

en: Unminimize
nb: Gjenopprett

en: Minimize
nb: Minimer

en: Unmaximize
nb: Gjenopprett

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Minimize all
nb: Minimer alle

en: Unminimize all
nb: Gjenopprett alle

en: Maximize all
nb: Maksimer alle

en: Unmaximize all
nb: Gjenopprett alle

en: Close all
nb: Lukk alle

en: Workspace Indicator
nb: Arbeidsområdeindikator

en: Window List
nb: Vinduliste

en: When to group windows
nb: Når vinduer skal grupperes

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
nb: Avgjør når vinduer fra samme program skal grupperes i vindulista. Mulige verdier er «never» (aldri), «auto» og «always» (alltid).

en: Show the window list on all monitors
nb: Vis vindulisten på alle skjermer

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
nb: Hvorvidt vindulisten skal vises på alle tilkoblede skjermer eller bare primærskjerm.

en: Window Grouping
nb: Gruppering av vinduer

en: Never group windows
nb: Aldri grupper vinduer

en: Group windows when space is limited
nb: Grupper vinduer når det er begrenset med plass

en: Always group windows
nb: Alltid grupper vinduer

en: Show on all monitors
nb: Vis på alle skjermer

en: Workspace Names
nb: Navn på arbeidsområder

en: Name
nb: Navn

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d
