gnome-shell-extensions 3.26.x - en to nb translation catalogue (75 entries)

en: GNOME Classic
nb: Klassisk GNOME

en: This session logs you into GNOME Classic
nb: Denne økten logger deg inn i klassisk GNOME

en: GNOME Classic on Wayland
nb: Klassisk GNOME på Wayland

en: GNOME Classic on Xorg
nb: Klassisk GNOME på Xorg

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Apps
nb: Apper

en: Application and workspace list
nb: Liste over apper og områder

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
nb: En liste hvor hvert element inneholder en app-ID (navn på skrivebordsfil), fulgt av et kolon og et områdenummer

en: Workspace Rules
nb: Områderegler

en: Add Rule
nb: Legg til regel

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
nb: Utløsning av lagringsenheten «%s» mislyktes:

en: Removable devices
nb: Eksterne enheter

en: Open Files
nb: Åpne filer

en: Use more screen for windows
nb: Bruk mer av skjermen til vinduer

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
nb: Prøv å bruke mer av skjermen til miniatyrvinduer ved å tilpasse dem til skjermens høyde- og breddeforhold, og ved å samle dem tettere sammen for å redusere tomrom. Denne innstillingen virker bare når naturlig plassering er i bruk.

en: Place window captions on top
nb: Plasser vindustekster i toppen

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
nb: Hvis denne innstillingen er slått på, plasseres vindustekster på toppen av sine respektive miniatyrbilder i stedet for på bunnen. For at denne innstillingen skal tre i kraft, må GNOME Shell startes på nytt.

en: Places
nb: Steder

en: Failed to launch “%s”
nb: Oppstart av «%s» mislyktes

en: Failed to mount volume for “%s”
nb: Klarte ikke å montere lagringsområde for «%s»

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Home
nb: Hjem

en: Browse Network
nb: Bla gjennom nettverk

en: Cycle Screenshot Sizes
nb: Bla gjennom skjermbildestørrelser

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
nb: Bla gjennom skjermbildestørrelser baklengs

en: CPU stats
nb: Prosessorbruk

en: Memory stats
nb: Minnebruk

en: Swap stats
nb: Vekselminnebruk

en: Upload stats
nb: Opplastingsmengde

en: Download stats
nb: Nedlastingsmengde

en: System stats
nb: Systemstatistikk

en: Show
nb: Vis

en: CPU
nb: Prosessor

en: Memory
nb: Minne

en: Swap
nb: Vekselminne

en: Upload
nb: Opplasting

en: Download
nb: Nedlasting

en: Open System Monitor
nb: Åpne Systemmonitor

en: Show CPU usage
nb: Vis prosessorbruk

en: Show memory usage
nb: Vis minnebruk

en: Show swap usage
nb: Vis vekselminnebruk

en: Show upload
nb: Vis opplastingsmengde

en: Show download
nb: Vis nedlastingsmengde

en: Theme name
nb: Stilnavn

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
nb: Navn på stil, som vil bli lastet fra ~/.themes/{navn}/gnome-shell

en: Close
nb: Lukk

en: Unminimize
nb: Gjenopprett

en: Minimize
nb: Minimer

en: Unmaximize
nb: Demaksimer

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Minimize all
nb: Minimer alle

en: Unminimize all
nb: Gjenopprett alle

en: Maximize all
nb: Maksimer alle

en: Unmaximize all
nb: Demaksimer alle

en: Close all
nb: Lukk alle

en: Window List
nb: Vindusliste

en: When to group windows
nb: Når vinduer skal grupperes

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
nb: Avgjør når vinduer som tilhører samme app skal grupperes i vindulista. Mulige verdier er «never» (aldri), «auto» og «always» (alltid).

en: Show windows from all workspaces
nb: Vis vinduer fra alle områder

en: Whether to show windows from all workspaces or only the current one.
nb: Om det skal vises vinduer fra alle områder eller bare det nåværende.

en: Show the window list on all monitors
nb: Vis vinduslisten på alle skjermer

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
nb: Om vinduslisten skal vises på alle tilkoblede skjermer eller bare hovedskjermen.

en: Show workspace previews in window list
nb: Forhåndsvis områder i vinduslisten

en: Window Grouping
nb: Vindusgruppering

en: Never group windows
nb: Aldri grupper vinduer

en: Group windows when space is limited
nb: Grupper vinduer når det er begrenset med plass

en: Always group windows
nb: Alltid grupper vinduer

en: Show on all monitors
nb: Vis på alle skjermer

en: Show workspace previews
nb: Forhåndsvis områder

en: Show Previews In Top Bar
nb: Vis forhåndsvisninger av områder i topplinjen

en: Workspace %d
nb: Område %d

en: Workspace Names
nb: Områdenavn

en: Add Workspace
nb: Legg til område

en: Show workspace previews in top bar
nb: Forhåndsvis områder i topplinjen

en: Workspace Indicator
nb: Områdeindikator
