gnome-shell-extensions master - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: GNOME Classic
ro: GNOME Clasic

en: This session logs you into GNOME Classic
ro: Această sesiune vă autentifică în GNOME Clasic

en: GNOME Classic on Wayland
ro: GNOME Clasic pe Wayland

en: GNOME Classic on Xorg
ro: GNOME Clasic pe Xorg

en: Favorites
ro: Favorite

en: Apps
ro: Aplicații

en: Application and workspace list
ro: Lista de aplicații și spații de lucru

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
ro: O listă de șiruri de caractere, fiecare conținând un id de aplicație (numele fișierului de birou) urmat de simbolul „două puncte” și un număr al spațiului de lucru

en: Workspace Rules
ro: Regulile spațiilor de lucru

en: Add Rule
ro: Adaugă o regulă

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
ro: Scoaterea unității „%s” a eșuat:

en: Removable devices
ro: Dispozitive detașabile

en: Open Files
ro: Deschide fișiere

en: Use more screen for windows
ro: Folosește mai mult din ecran pentru ferestre

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
ro: Încearcă să utilizeze mai mult ecran pentru a plasa miniaturile ferestrelor adaptând raportul de aspect al ecranului, și consolidându-le pentru a reduce cadrul înconjurător. Această configurare este valabilă numai pentru strategia de plasare naturală.

en: Place window captions on top
ro: Plasează titlul ferestrelor deasupra

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
ro: Dacă este adevărat, va plasa titlul ferestrelor deasupra miniaturilor respective, înlocuind plasarea implicită a shell-ului în partea de jos. Schimbând această configurare necesită repornire shell-ului pentru a avea efect.

en: Places
ro: Locații

en: Failed to launch “%s”
ro: Eșec la lansarea „%s”

en: Failed to mount volume for “%s”
ro: Eșec la montarea volumului pentru „%s”

en: Computer
ro: Calculator

en: Home
ro: Acasă

en: Browse Network
ro: Navighează rețeaua

en: Cycle Screenshot Sizes
ro: Ciclează dimensiunile capturilor de ecran

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
ro: Ciclează dimensiunile capturilor de ecran în sens invers

en: CPU stats
ro: Statistici CPU

en: Memory stats
ro: Statistici memorie

en: Swap stats
ro: Statistici swap

en: Upload stats
ro: Statistici încărcări

en: Download stats
ro: Statistici descărcări

en: System stats
ro: Statistici sistem

en: Show
ro: Arată

en: Memory
ro: Memorie

en: Upload
ro: Încărcare

en: Download
ro: Descărcare

en: Open System Monitor
ro: Deschide monitorul de sistem

en: Show CPU usage
ro: Arată utilizarea CPU

en: Show memory usage
ro: Arată utilizarea memoriei

en: Show swap usage
ro: Arată utilizarea swap

en: Show upload
ro: Arată încărcările

en: Show download
ro: Arată descărcările

en: Theme name
ro: Numele temei

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
ro: Numele temei, ce va fi încărcată din ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
ro: Închide

en: Unminimize
ro: Deminimizează

en: Minimize
ro: Minimizează

en: Unmaximize
ro: Demaximizează

en: Maximize
ro: Maximizează

en: Minimize all
ro: Minimizează tot

en: Unminimize all
ro: Deminimizează tot

en: Maximize all
ro: Maximizează tot

en: Unmaximize all
ro: Demaximizează tot

en: Close all
ro: Închide tot

en: Window List
ro: Lista ferestrelor

en: When to group windows
ro: Când să fie grupate ferestrele

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
ro: Decide când să fie grupate ferestrele aceleiași aplicații în lista ferestrei. Valorile posibile sunt „niciodată”, „auto” și „întotdeauna”.

en: Show windows from all workspaces
ro: Arată ferestrele din toate spațiile de lucru

en: Whether to show windows from all workspaces or only the current one.
ro: Dacă să se arate ferestrele din toate spațiile de lucru sau doar din cel curent.

en: Show the window list on all monitors
ro: Afișează lista ferestrelor pe toate monitoarele

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
ro: Dacă să se arate lista ferestrelor pe toate monitoarele conectate sau doar pe cel primar.

en: Show workspace previews in window list
ro: Arată previzualizările de spații de lucru în lista de ferestre

en: Window Grouping
ro: Gruparea ferestrelor

en: Never group windows
ro: Nu grupa ferestrele niciodată

en: Group windows when space is limited
ro: Grupează ferestrele când spațiul e limitat

en: Always group windows
ro: Grupează ferestrele întotdeauna

en: Show on all monitors
ro: Arată pe toate monitoarele

en: Show workspace previews
ro: Arată previzualizările de spații de lucru

en: Show Previews In Top Bar
ro: Arată previzualizările în bara de sus

en: Workspace %d
ro: Spațiu de lucru %d

en: Workspace Names
ro: Numele spațiilor de lucru

en: Add Workspace
ro: Adaugă un spațiu de lucru

en: Show workspace previews in top bar
ro: Arată previzualizările de spații de lucru în bara de sus

en: Workspace Indicator
ro: Indicator al spațiului de lucru
