gnome-shell-extensions master - en to sr translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Classic
sr: Klasičan Gnom

en: This session logs you into GNOME Classic
sr: Ova sesija vas prijavljuje u klasičan Gnom

en: Attach modal dialog to the parent window
sr: Prikačinje prozorče roditeljskom prozoru

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
sr: Ovaj ključ prevazilazi ključ u „org.gnome.mutter“ kada pokreće Gnomovu školjku.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sr: Raspored dugmića na traci naslova

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
sr: Ovaj ključ prevazilazi ključ u „org.gnome.desktop.wm.preferences“ kada pokreće Gnomovu školjku.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Uključuje popločavanje ivice prilikom otpuštanja prozora na ivicama ekrana

en: Workspaces only on primary monitor
sr: Radni prostori samo na primarnom monitoru

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
sr: Zastoj prvog plana se menja u režimu miša dok se pokazivač ne zaustavi

en: Thumbnail only
sr: Samo sličice

en: Application icon only
sr: Samo ikonica programa

en: Thumbnail and application icon
sr: Sličica i ikonica programa

en: Present windows as
sr: Prikaži prozore kao

en: Show only windows in the current workspace
sr: Prikazuje samo prozore u tekućem radnom prostoru

en: Activities Overview
sr: Pregled aktivnosti

en: Favorites
sr: Omiljeno

en: Applications
sr: Programi

en: Application and workspace list
sr: Program i spisak radnih prostora

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
sr: Spisak niski od kojih svaka sadrži ib programa (naziv datoteke „.desktop“), zarez i broj radnog prostora

en: Application
sr: Program

en: Workspace
sr: Radni prostor

en: Add Rule
sr: Dodaj pravilo

en: Create new matching rule
sr: Dodajte novo pravilo za poklapanje

en: Add
sr: Dodaj

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
sr: Nisam uspeo da izbacim uređaj „%s“:

en: Removable devices
sr: Uklonjivi uređaji

en: Open Files
sr: Otvori datoteke

en: Hello, world!
sr: Pozdrav svima!

en: Alternative greeting text.
sr: Neki drugi pozdravni tekst.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
sr: Ukoliko upišete tekst ovde, on će biti prikazan kada kliknete na panel.

en: Message
sr: Poruka

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
sr: Ovaj primer samo pokazuje kako se piše dobro proširenje za Gnomovu školjku, tako da vam ne znači puno.
    Ipak, možete izmeniti pozdravnu poruku pomoću ovog proširenja.

en: Use more screen for windows
sr: Koristi više prostora za prozor

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
sr: Koristi više prostora za smeštanje umanjenih prikaza prozora u zavisnosti od veličine ekrana. Ovo podešavanje važi samo ukoliko je strategija razmeštanja postavljena na prirodno.

en: Place window captions on top
sr: Postavlja natpise prozora iznad prikaza

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
sr: Ukoliko je izabrano, natpisi prozora će biti postavljeni na vrh njihovih umanjenih prikaza umesto ispod prikaza. Promena ovih podešavanja zahteva da ponovo pokrenete Gnomovu školjku.

en: Places
sr: Mesta

en: Failed to mount volume for “%s”
sr: Nisam uspeo da prikačim volumen za „%s“

en: Failed to launch “%s”
sr: Nisam uspeo da pokrenem „%s“

en: Computer
sr: Računar

en: Home
sr: Lično

en: Browse Network
sr: Razgledajte mrežu

en: Cycle Screenshot Sizes
sr: Kruži kroz veličine snimaka ekrana

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
sr: Kruži unazad kroz veličine snimaka ekrana

en: Theme name
sr: Naziv teme

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
sr: Naziv teme koji se učitava iz datoteke „~/.themes/name/gnome-shell“

en: Close
sr: Zatvori

en: Unminimize
sr: Poništi umanjenje

en: Minimize
sr: Umanji

en: Unmaximize
sr: Poništi uvećanje

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Minimize all
sr: Umanji sve

en: Unminimize all
sr: Poništi umanjenje svega

en: Maximize all
sr: Uvećaj sve

en: Unmaximize all
sr: Poništi uvećanje svega

en: Close all
sr: Zatvori sve

en: Workspace Indicator
sr: Pokazatelj radnih prostora

en: Window List
sr: Spisak prozora

en: When to group windows
sr: Kada grupisati prozore

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
sr: Određuje kada će biti grupisani prozori istog programa u spisku prozora. Dozvoljene vrednosti su „never“ (nikad), „auto“ (automatski) i „always“ (uvek).

en: Show the window list on all monitors
sr: Prikazuje spisak prozora na svim monitorima

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
sr: Da li da prikaže spisak prozora na svim priključenim monitorima ili samo na glavnom.

en: Window Grouping
sr: Grupisanje prozora

en: Never group windows
sr: Nikad ne grupiši prozore

en: Group windows when space is limited
sr: Grupiši prozore kada je prostor ograničen

en: Always group windows
sr: Uvek grupiši prozore

en: Show on all monitors
sr: Prikaži na svim monitorima

en: Workspace Names
sr: Nazivi radnih prostora

en: Name
sr: Naziv

en: Workspace %d
sr: %d. radni prostor
