gnome-shell-extensions - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Classic
ca: GNOME clàssic

en: This session logs you into GNOME Classic
ca: Esta sessió vos permet utilitzar el GNOME clàssic

en: Attach modal dialog to the parent window
ca: Adjunta el diàleg modal a la finestra pare

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
ca: Si s'executa el GNOME Shell, esta clau sobreescriu la clau «org.gnome.mutter».

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ca: Disposició dels botons en la barra de títol

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
ca: Si s'executa el GNOME Shell, esta clau sobreescriu la clau «org.gnome.desktop.wm.preferences».

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
ca: Habilita la tessel·lització a les vores en deixar anar les finestres a les vores de la pantalla

en: Workspaces only on primary monitor
ca: Els espais de treball només es mostren en el monitor principal

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
ca: Retarda el canvi de focus, en mode ratolí, fins que el punter estiga quiet

en: Thumbnail only
ca: Només miniatures

en: Application icon only
ca: Només la icona de l'aplicació

en: Thumbnail and application icon
ca: Miniatura i icona de l'aplicació

en: Present windows as
ca: Mostra les finestres com a

en: Show only windows in the current workspace
ca: Mostra només les icones de l'espai de treball actual

en: Activities Overview
ca: Vista general d'activitats

en: Favorites
ca: Preferides

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Application and workspace list
ca: Aplicació i llista d'espais de treball

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
ca: Una llista de cadenes, cada una de les quals conté un identificador d'aplicació (nom del fitxer de l'escriptori), seguit de dos punts i el número de l'espai de treball

en: Application
ca: Aplicació

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: Add Rule
ca: Afig una regla

en: Create new matching rule
ca: Crea una regla de coincidència nova

en: Add
ca: Afig

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
ca: Ha fallat l'expulsió de la unitat «%s»:

en: Removable devices
ca: Dispositius extraïbles

en: Open Files
ca: Obri els fitxers

en: Hello, world!
ca: Hola, món!

en: Alternative greeting text.
ca: Text de rebuda alternatiu.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
ca: Si no és buit, conté el text que es mostrarà quan es faça clic en el quadre.

en: Message
ca: Missatge

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
ca: L'«Example» està pensat com una extensió del GNOME Shell que demostri la manera correcta de crear extensions. Com a extensió pròpiament dita no fa gairebé res.
    Tot i així permet personalitzar el missatge de benvinguda.

en: Use more screen for windows
ca: Utilitza més pantalla per les finestres

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
ca: Intenta utilitzar més espai de la pantalla per posicionar les miniatures de les finestres adaptant-les a la ràtio d'aspecte de la pantalla, consolidant-les més per reduir la capsa que les envolta. Este paràmetre de configuració només s'aplica a l'estratègia de posicionament de finestres natural.

en: Place window captions on top
ca: Posiciona els títols de les finestres al damunt

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
ca: Si és «true» (cert), posiciona el títol de la finestra damunt de la miniatura corresponent, substituint el comportament per defecte del Shell de posicionar-lo a baix. Cal reiniciar el Shell per tal que este canvi tinga efecte.

en: Places
ca: Llocs

en: Failed to mount volume for “%s”
ca: No s'ha pogut muntar el volum «%s»

en: Failed to launch “%s”
ca: No s'ha pogut iniciar «%s»

en: Computer
ca: Ordinador

en: Home
ca: Inici

en: Browse Network
ca: Navega per la xarxa

en: Cycle Screenshot Sizes
ca: Mostra cíclicament mides de captura de pantalla

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
ca: Mostra cíclicament cap arrere mides de captura de pantalla

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
ca: El nom del tema que es carregarà des de ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
ca: Tanca

en: Unminimize
ca: Desminimitza

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Unmaximize
ca: Desmaximitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Minimize all
ca: Minimitza-ho tot

en: Unminimize all
ca: Desminimitza-ho tot

en: Maximize all
ca: Maximitza-ho tot

en: Unmaximize all
ca: Desmaximitza-ho tot

en: Close all
ca: Tanca-ho tot

en: Workspace Indicator
ca: Indicador de l'espai de treball

en: Window List
ca: Llista de finestres

en: When to group windows
ca: Quan s'han d'agrupar les finestres

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
ca: Decideix quan s'han d'agrupar les finestres de la mateixa aplicació a la llista de finestres. Els valors possibles són: «never» (mai), «auto» (automàticament) i «always» (sempre).

en: Show the window list on all monitors
ca: Mostra la llista de finestres a tots els monitors

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
ca: Si es mostra la llista de finestres en tots els monitors connectats o només al primari.

en: Window Grouping
ca: Agrupació de finestres

en: Never group windows
ca: Mai agrupes les finestres

en: Group windows when space is limited
ca: Agrupa les finestres quan l'espai estiga limitat

en: Always group windows
ca: Agrupa les finestres sempre

en: Show on all monitors
ca: Mostra a tots els monitors

en: Workspace Names
ca: Noms dels espais de treball

en: Name
ca: Nom

en: Workspace %d
ca: Espai de treball %d
