gnome-shell-extensions - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: GNOME Classic
fi: Perinteinen Gnome

en: This session logs you into GNOME Classic
fi: Tämä istunto kirjaa sinut perinteiseen Gnomeen

en: GNOME Classic on Wayland
fi: Perinteinen Gnome Waylandia käyttäen

en: GNOME Classic on Xorg
fi: Perinteinen Gnome Xorgia käyttäen

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Apps
fi: Sovellukset

en: Application and workspace list
fi: Sovellus- ja työtilaluettelo

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
fi: Lista merkkijonoja, jossa jokainen on ohjelman tunnus (työpöydän tiedostonimi), jota seuraa kaksoispiste ja työtilan numero

en: Workspace Rules
fi: Työtilojen säännöt

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
fi: Aseman “%s” irrottaminen epäonnistui:

en: Removable devices
fi: Erilliset tallennusvälineet

en: Open Files
fi: Avaa tiedostonhallinta

en: Use more screen for windows
fi: Käytä enemmän tilaa ikkunoille

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
fi: Yritä käyttää enemmän näyttötilaa laittamalla ikkunoiden pikkukuvat huomioiden näyttösuhteen ja lähentämällä niitä vähentämällä rajaavaa laatikkoa. Tämä asetus toimii vain luonnollisen asettelutavan kanssa.

en: Place window captions on top
fi: Aseta ikkunoiden otsikkoteksti ylös

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
fi: Jos tosi, ikkunan otsikkoteksti asetetaan ikkunan pienoiskuvan yläpuolelle. Tämä syrjäyttää oletusasetuksen, eli otsikkotekstin asettamisen pienoiskuvan alle. Tämän asetuksen muutos vaatii Gnomen uudelleenkäynnistyksen.

en: Places
fi: Sijainnit

en: Failed to launch “%s”
fi: Kohteen “%s” käynnistys epäonnistui

en: Failed to mount volume for “%s”
fi: Taltion “%s” liittäminen epäonnistui

en: Home
fi: Koti

en: Recent
fi: Viimeisimmät

en: Starred
fi: Tähdelliset

en: Network
fi: Verkko

en: Trash
fi: Roskakori

en: Cycle Screenshot Sizes
fi: Vaihda kuvakaappausten kokojen välillä

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
fi: Vaihda kuvakaappausten kokojen välillä taaksepäin

en: CPU stats
fi: Suorittimen tilastot

en: Memory stats
fi: Muistin tilastot

en: Swap stats
fi: Swap-tilastot

en: Upload stats
fi: Lähetystilastot

en: Download stats
fi: Lataustilastot

en: System stats
fi: Järjestelmän tilastot

en: Show
fi: Näytä

en: CPU
fi: Suoritin

en: Memory
fi: Muisti

en: Upload
fi: Lähetys

en: Download
fi: Lataus

en: Open System Monitor
fi: Avaa järjestelmän valvonta

en: Show CPU usage
fi: Näytä suorittimen käyttö

en: Show memory usage
fi: Näytä muistin käyttö

en: Show swap usage
fi: Näytä swap-käyttö

en: Show upload
fi: Näytä lähetys

en: Show download
fi: Näytä lataus

en: Theme name
fi: Teeman nimi

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
fi: Teeman nimi, ladataan sijainnista ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
fi: Sulje

en: Unminimize
fi: Palauta pienennys

en: Minimize
fi: Pienennä

en: Unmaximize
fi: Palauta suurennus

en: Maximize
fi: Suurenna

en: Minimize all
fi: Pienennä kaikki

en: Unminimize all
fi: Palauta kaikkien koko

en: Maximize all
fi: Suurenna kaikki

en: Unmaximize all
fi: Palauta kaikkien koko

en: Close all
fi: Sulje kaikki

en: Window List
fi: Ikkunaluettelo

en: When to group windows
fi: Milloin ikkunat ryhmitetään

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
fi: Päättää milloin saman sovelluksen ikkunat ryhmitellään ikkunaluettelossa. Mahdolliset arvot ovat “never”, “auto” ja “always”.

en: Show windows from all workspaces
fi: Näytä ikkunat kaikista työtiloista

en: Whether to show windows from all workspaces or only the current one.
fi: Näytetäänkö ikkunat kaikista työtiloista vai ainoastaan nykyisestä työtilasta.

en: Show the window list on all monitors
fi: Näytä ikkunaluettelo kaikilla näytöillä

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
fi: Näytetäänkö ikkunaluettelo kaikilla liitetyillä näytöillä vai ainoastaan ensisijaisella näytöllä.

en: Show workspace previews in window list
fi: Näytä työtilojen esikatselu ikkunaluettelossa

en: Window Grouping
fi: Ikkunoiden ryhmitys

en: Never group windows
fi: Älä ryhmitä ikkunoita koskaan

en: Group windows when space is limited
fi: Ryhmitä ikkunat tilan ollessa rajallinen

en: Always group windows
fi: Ryhmitä ikkunat aina

en: Show on all monitors
fi: Näytä kaikilla näytöillä

en: Show workspace previews in top bar
fi: Näytä työtilojen esikatselut yläpalkissa

en: Press %s to edit
fi: Paina %s muokataksesi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Workspace Indicator
fi: Työtilan ilmaisin

en: Indicator
fi: Ilmaisin

en: Previews
fi: Esikatselut

en: Workspace Name
fi: Työtilan nimi

en: Behavior
fi: Toiminta

en: Dynamic
fi: Muuttuva

en: Automatically removes empty workspaces.
fi: Poista automaattisesti tyhjät työtilat.

en: Fixed Number
fi: Muuttumaton määrä

en: Specify a number of permanent workspaces.
fi: Määritä pysyvien työtilojen määrä.

en: Number of Workspaces
fi: Työtilojen määrä

en: Workspaces
fi: Työtilat
