gnome-shell-extensions master - en to tg translation catalogue (53 entries)

en: GNOME Classic
tg: GNOME-и классикӣ

en: This session logs you into GNOME Classic
tg: Ин ҷаласа шуморо ба GNOME-и классикӣ ворид мекунад

en: Activities Overview
tg: Хулосаи фаъолият

en: Favorites
tg: Баргузидаҳо

en: Applications
tg: Барномаҳо

en: Application and workspace list
tg: Рӯйхати барномаҳо ва фазоҳои корӣ

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
tg: Рӯйхати сатрҳое, ки рақами мушаххаси барномаҳоро дар бар мегиранд (номҳои файлҳои мизи корӣ) ва бо ду нуқта ва рақами фазо ҷудо мешаванд

en: Application
tg: Барнома

en: Workspace
tg: Фазои корӣ

en: Add Rule
tg: Илова кардани қоида

en: Create new matching rule
tg: Эҷод кардани қоидаи мувофиқати нав

en: Add
tg: Илова кардан

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
tg: Баровардани диски '%s' қатъ шудааст:

en: Removable devices
tg: Дастгоҳҳои ҷудошаванда

en: Open Files
tg: Кушодани файл

en: Use more screen for windows
tg: Истифодаи экрани бештар барои равзанаҳо

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
tg: Кӯшиш кунед, ки экрани бештарро бо мувофиқсозии таносуби экран ва маҳдудкунии сарҳадҳои қуттиҳо барои ҷойгиркунии тасвирҳои пешнамоишии равзана истифода баред. Ин танзимот танҳо барои стратегияи ҷойгиркунии асил мувофиқ мебошад.

en: Place window captions on top
tg: Ҷойгир кардани зернависҳои равзана ба боло

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
tg: Агар қимати "true" бошад, зернависҳои равзанаро ба болои тасвири пешнамоишии мувофиқ, бо ҷойгузинкунии навбати восити пешфарз ба поён, ҷойгир мекунад. Барои татбиқ кардани таъсири ин танзимот шумо бояд воситро бозоғозӣ кунед.

en: Places
tg: Ҷойҳо

en: Failed to mount volume for “%s”
tg: Васлкунии ҳаҷми диск барои “%s” иҷро нашуд

en: Failed to launch “%s”
tg: Оғози “%s” қатъ шуд

en: Computer
tg: Компютер

en: Home
tg: Асосӣ

en: Browse Network
tg: Тамошо кардани шабака

en: Cycle Screenshot Sizes
tg: Андозаҳои скриншоти ҳалқа

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
tg: Андозаҳои скриншоти ҳалқа

en: Theme name
tg: Номи мавзӯъ

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
tg: Номи мавзӯъ аз ~/.themes/name/gnome-shell боргирӣ мешавад

en: Close
tg: Пӯшидан

en: Unminimize
tg: Бекор кардани ҳадди ақал

en: Minimize
tg: Ҳадди ақал сохтан

en: Unmaximize
tg: Бекор кардани ҳадди аксар

en: Maximize
tg: Ҳадди аксар сохтан

en: Minimize all
tg: Ҳамаро бо ҳадди ақал сохтан

en: Unminimize all
tg: Бекор кардани ҳадди ақал барои ҳама

en: Maximize all
tg: Ҳамаро бо ҳадди аксар сохтан

en: Unmaximize all
tg: Бекор кардани ҳадди аксар барои ҳама

en: Close all
tg: Ҳамаро пӯшонидан

en: Workspace Indicator
tg: Нишондиҳандаи фазои кор

en: Window List
tg: Рӯйхати равзанаҳо

en: When to group windows
tg: Шартҳои гурӯҳбандии равзанаҳо

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
tg: Қарор медиҳад, ки дар кадом ҳолат равзанаҳо аз худи барномаҳо дар рӯйхати равзанаҳо гурӯҳбандӣ мешаванд. Қиматҳои имконпазир: "ҳеҷ гоҳ", "ба таври худкор" ва "ҳамеша".

en: Show the window list on all monitors
tg: Намоиш додани рӯйхати равзанаҳо дар ҳамаи мониторҳо

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
tg: Намоиш додани рӯйхати равзанаҳо дар ҳамаи мониторҳои пайвастшуда ё намоиш додани танҳо дар монитори асосӣ.

en: Window Grouping
tg: Гурӯҳбандии равзанаҳо

en: Never group windows
tg: Ҳеҷ гоҳ равзанаҳоро гурӯҳбандӣ накардан

en: Group windows when space is limited
tg: Гурӯҳбандии равзанаҳо барои фазои маҳдудшуда

en: Always group windows
tg: Ҳамеша равзанаҳоро гурӯҳбандӣ кардан

en: Show on all monitors
tg: Намоиш додан дар ҳамаи мониторҳо

en: Workspace Names
tg: Номҳои фазоҳои корӣ

en: Name
tg: Ном

en: Workspace %d
tg: Фазои кории %d
