gnome-shell-extensions master - en to be translation catalogue (84 entries)

en: GNOME Classic
be: Класічны GNOME

en: This session logs you into GNOME Classic
be: Гэты сеанс выкарыстоўвае класічны GNOME

en: GNOME Classic on Wayland
be: Класічны GNOME на Wayland

en: GNOME Classic on Xorg
be: Класічны GNOME на Xorg

en: Favorites
be: Абраныя

en: Apps
be: Праграмы

en: Application and workspace list
be: Праграма і спіс працоўных прастор

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
be: Спіс радкоў, кожны з якіх змяшчае ідэнтыфікатар праграмы (імя файла *.desktop), затым двукроп'е і нумар працоўнай прасторы

en: Workspace Rules
be: Правілы для працоўнай прасторы

en: Add Rule
be: Дадаць правіла

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
be: Не ўдалося выняць дыск «%s»:

en: Removable devices
be: Здымныя прылады

en: Open Files
be: Адкрыць файлы

en: Use more screen for windows
be: Выкарыстоўваць большую плошчу экрана для вокнаў

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
be: Спрабаваць выкарыстаць большую плошчу экрана для размяшчэння мініяцюр праз змяненне суадносін бакоў экрана, ушчыльняючы іх, каб зменшыць памеры абмежавальнай рамкі. Гэты параметр ужываецца толькі з натуральным размяшчэннем мініяцюр.

en: Place window captions on top
be: Размяшчаць подпіс акна зверху

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
be: Калі выбрана, подпіс акна будзе над мініяцюрай, а не пад ёй (як перадвызначана). Каб змена налады ўступіла ў сілу, трэба перазапусціць абалонку.

en: Places
be: Месцы

en: Failed to launch “%s”
be: Не ўдалося запусціць «%s»

en: Failed to mount volume for “%s”
be: Не ўдалося прымацаваць том для «%s».

en: Home
be: Хатняя папка

en: Recent
be: Нядаўнія

en: Starred
be: Абраныя

en: Network
be: Сетка

en: Trash
be: Сметніца

en: Cycle Screenshot Sizes
be: Паслядоўнасць змены памераў для здымка экрана

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
be: Адваротная паслядоўнасць змены памераў для здымка экрана

en: CPU stats
be: Статыстыка выкарыстання працэсара

en: Memory stats
be: Статыстыка выкарыстання памяці

en: Swap stats
be: Статыстыка выкарыстання своп

en: Upload stats
be: Статыстыка адпраўлення даных

en: Download stats
be: Статыстыка атрымання даных

en: System stats
be: Статыстыка сістэмы

en: Show
be: Паказваць

en: CPU
be: Працэсар

en: Memory
be: Памяць

en: Swap
be: Своп

en: Upload
be: Атрыманне

en: Download
be: Адпраўленне

en: Open System Monitor
be: Адкрыць сістэмны манітор

en: Show CPU usage
be: Паказваць выкарыстанне працэсара

en: Show memory usage
be: Паказваць выкарыстанне памяці

en: Show swap usage
be: Паказваць выкарыстанне своп

en: Show upload
be: Паказваць атрыманне даных

en: Show download
be: Паказваць адпраўленне даных

en: Theme name
be: Назва тэмы

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
be: Назва тэмы, што загрузіцца з ~/.themes/name/gnome-shell

en: Close
be: Закрыць

en: Unminimize
be: Скасаваць згортванне

en: Minimize
be: Згарнуць

en: Unmaximize
be: Скасаваць разгортванне

en: Maximize
be: Разгарнуць

en: Minimize all
be: Згарнуць усе

en: Unminimize all
be: Скасаваць згортванне для ўсіх

en: Maximize all
be: Разгарнуць усе

en: Unmaximize all
be: Скасаваць разгортванне для ўсіх

en: Close all
be: Закрыць усе

en: Window List
be: Спіс вокнаў

en: When to group windows
be: Умовы групавання вокнаў

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
be: Вызначае калі групаваць вокны адной праграмы ў спісе вокнаў. Магчымыя значэнні: «never» (ніколі), «auto» (аўтаматычна), «always» (заўсёды).

en: Show windows from all workspaces
be: Паказваць вокны з усіх працоўных прастор

en: Whether to show windows from all workspaces or only the current one.
be: Паказваць вокны з усіх працоўных прастор ці толькі з бягучай.

en: Show the window list on all monitors
be: Паказваць спіс вокнаў на ўсіх маніторах

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
be: Паказваць спіс вокнаў на ўсіх падлучаных маніторах ці толькі на асноўным.

en: Show workspace previews in window list
be: Паказваць папярэдні прагляд працоўных прастор у спісе акон

en: Window Grouping
be: Групаванне вокнаў

en: Never group windows
be: Ніколі не групаваць вокны

en: Group windows when space is limited
be: Групаваць вокны калі не хапае месца

en: Always group windows
be: Заўсёды групаваць вокны

en: Show on all monitors
be: Паказваць на ўсіх маніторах

en: Show workspace previews in top bar
be: Паказваць папярэдні прагляд працоўных прастор у верхняй панэлі

en: Press %s to edit
be: Націсніце %s, каб змяніць

en: Settings
be: Налады

en: Workspace Indicator
be: Індыкатар працоўнай прасторы

en: Indicator
be: Індыкатар

en: Previews
be: Перадпрагляд

en: Workspace Name
be: Назва працоўнай прасторы

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Dynamic
be: Дынамічная

en: Automatically removes empty workspaces.
be: Пустыя працоўныя прасторы выдаляюцца аўтаматычна.

en: Fixed Number
be: Фіксаваная колькасць'

en: Specify a number of permanent workspaces.
be: Вызначыце колькасць пастаянных працоўных прастор.

en: Number of Workspaces
be: Колькасць працоўных прастор

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы
