gnome-pomodoro - en to ca translation catalogue (125 entries)

en: A time management utility for GNOME
ca: Una utilitat de gestió del temps per al GNOME

en: A GNOME utility that helps managing time according to Pomodoro Technique. It intends to improve productivity and focus by taking short breaks after every 25 minutes of work.
ca: Una utilitat del GNOME que ajuda a gestionar el temps seguint la Tècnica Pomodoro. Pretén millorar la productivitat i la concentració fent petits descansos cada 25 minuts de treball.

en: Timer window
ca: Finestra del temporitzador

en: Preferences
ca: Preferències

en: Indicator for GNOME Shell
ca: Indicador del GNOME Shell

en: A simple time management utility
ca: Una senzilla utilitat de gestió del temps

en: timer;
ca: temporitzador;

en: Start
ca: Inicia

en: Pause
ca: Pausa

en: Resume
ca: Continua

en: Stop
ca: Atura

en: Short Break
ca: Descans curt

en: Long Break
ca: Descans llarg

en: _Timer
ca: _Temporitzador

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: Keyboard shortcut to toggle the timer. Enter new shortcut to change.
ca: Drecera de teclat per a commutar el temporitzador. Teclegeu una nova drecera per canviar-la.

en: Disable
ca: Deshabilita

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Pomodoro duration
ca: Durada del pomodoro

en: Break duration
ca: Durada del descans

en: Long break duration
ca: Durada del descans llarg

en: Pomodoros before a long break
ca: Pomodoros fins a un descans llarg

en: Keyboard shortcut
ca: Drecera de teclat

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Screen notifications
ca: Notificacions en pantalla

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Wait for activity after a break
ca: Espera que hi hagi activitat després d'un descans

en: Plugins…
ca: Connectors…

en: Plugins
ca: Connectors

en: Back
ca: Enrere

en: It's time to take a break
ca: És hora de fer un descans

en: Nothing to see yet
ca: Encara no hi res per mostrar

en: Complete a few sessions
ca: Completeu algunes sessions

en: Day
ca: Dia

en: Week
ca: Setmana

en: Month
ca: Mes

en: Previous (Alt+Left)
ca: Anterior (Alt+Esquerra)

en: Next (Alt+Right)
ca: Següent (Alt+Dreta)

en: Today
ca: Avui

en: Start Pomodoro
ca: Inicia el Pomodoro

en: _About
ca: _Quant a

en: Actions
ca: Accions

en: Action
ca: Acció

en: Custom actions…
ca: Accions personalitzades…

en: Complete
ca: Completa

en: Skip
ca: Omet

en: Enable
ca: Habilita

en: Command
ca: Ordre

en: Triggers
ca: Disparadors

en: Name
ca: Nom

en: _Short Break
ca: Descans _curt

en: _Long Break
ca: Descans _llarg

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Elimina

en: State
ca: Estat

en: State Duration
ca: Durada de l'estat

en: Elapsed Time
ca: Temps transcorregut

note: this.stack.add_titled (this.timer_stack, "timer", _("Timer"));
en: Stats
ca: Estadístiques

en: Quit
ca: Surt

en: Pomodoro Timer
ca: Temporitzador del Pomodoro

en: Start Timer
ca: Inicia el temporitzador

en: Pause Timer
ca: Pausa el temporitzador

en: Stop Timer
ca: Atura el temporitzador

en: Pause break
ca: Pausa el descans

en: Pause Pomodoro
ca: Pausa el Pomodoro

en: Take a break
ca: Feu un descans

en: Resume break
ca: Reprendre

en: Resume Pomodoro
ca: Reprendre

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
ca[0]: Falta %d minut
ca[1]: Falten %d minuts

en: %d second remaining | %d seconds remaining
ca[0]: Queda %d segon
ca[1]: Queden %d segons

en: Pomodoro is about to end
ca: El Pomodoro està a punt de finalitzar

en: Take a long break
ca: Feu un llarg descans

en: Take a short break
ca: Feu un petit descans

en: Break is about to end
ca: La pausa és a punt de finalitzar

en: Break is over
ca: La pausa s'ha acabat

note: body = _("Get ready for Pomodoro");
en: Get ready…
ca: Prepara't…

en: Skip Break
ca: Omet el descans

en: +1 Minute
ca: +1 minut

en: Report issue
ca: Notifica un problema

en: Failed to run <i>%s</i> service
ca: El servei <i>%s</i> ha fallat

en: Hide other notifications
ca: Amaga altres notificacions

en: Volume:
ca: Volum:

en: Clock Ticking
ca: Tic-tac del rellotge

en: Timer Ticking
ca: Tic-tac del temporitzador

en: Woodland Birds
ca: Ocells de bosc

en: Bell
ca: Campana

en: Loud Bell
ca: Campana potent

en: Select Custom Sound
ca: Trieu un so personalitzat

en: _Cancel
ca: _Canceŀla

en: _Select
ca: _Seleccioneu un fitxer

en: Ticking Sound
ca: So de tic-tac

en: End of Break Sound
ca: So del final del descans

en: Start of Break Sound
ca: So de l'inici del descans

en: Off
ca: Desactivat

en: Ticking sound
ca: So de tic-tac

en: Start of break sound
ca: So de l'inici del descans

en: End of break sound
ca: So del final del descans

en: About Pomodoro
ca: Quant a Pomodoro

en: Start/Stop
ca: Inicia/Atura

en: Pause/Resume
ca: Pausa/Reprèn

en: Skip to a pomodoro or to a break
ca: Salta a un pomodoro o a un descans

en: Extend current pomodoro or break
ca: Ampliar el pomodoro actual o trencar

en: Reset current session
ca: Restableix la sessió actual

en: Run as background service
ca: Executa com a servei en segon terme

en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

en: Quit application
ca: Surt de l'aplicació

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Focus on your task.
ca: Centreu-vos en la feina.

en: You have %d minute | You have %d minutes
ca[0]: Teniu %d minut
ca[1]: Teniu %d minuts

en: You have %d second | You have %d seconds
ca[0]: Teniu %d segon
ca[1]: Teniu %d segons

en: Take a longer break
ca: Feu un descans llarg

en: Lengthen it
ca: Allarga'l

en: Shorten it
ca: Escurça'l

en: Start pomodoro
ca: Inicia el Pomodoro

en: Using "%s" as shortcut will interfere with typing. Try adding another key, such as Control, Alt or Shift.
ca: Utilitzar "%s" com a drecera interferirà l'escriptura. Proveu d'afegir una altra tecla com Control, Alt o Majúscules.

en: Keyboard Shortcut
ca: Drecera de teclat

en: Available
ca: Disponible

en: Busy
ca: Ocupat

en: Idle
ca: Absent

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Break
ca: Descans

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts
