gnome-pomodoro 0.13.0 - en to el translation catalogue (126 entries)

en: A time management utility for GNOME
el: Μια εφαρμογή διαχείρισης χρόνου για το GNOME

en: A GNOME utility that helps managing time according to Pomodoro Technique. It intends to improve productivity and focus by taking short breaks after every 25 minutes of work.
el: Μια εφαρμογή του GNOME για διαχείριση χρόνου σύμφωνα με την τεχνική Pomodoro. Ο σκοπός της είναι η βελτίωση της παραγωγικότητας και ενίσχυση της συγκέντρωσης μέσω μικρών διαλειμμάτων μετά από κάθε 25 λεπτά δουλειάς.

en: Timer window
el: Παράθυρο χρονοδιακόπτη

en: Preferences
el: Επιλογές

en: Indicator for GNOME Shell
el: Ένδειξη για το GNOME Shell

en: A simple time management utility
el: Μια απλή εφαρμογή διαχείρισης χρόνου

en: timer;
el: χρονόμετρο;

en: Start
el: Έναρξη

en: Pause
el: Παύση

en: Resume
el: Συνέχεια

en: Stop
el: Διακοπή

en: Short Break
el: Σύντομο Διάλειμμα

en: Long Break
el: Μεγάλο Διάλειμμα

en: _Timer
el: _Χρονόμετρο

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Quit
el: _Τερματισμός εφαρμογής

en: Keyboard shortcut to toggle the timer. Enter new shortcut to change.
el: Συντόμευση πληκτρολογίου για την έναρξη/παύση του χρονόμετρου. Εισάγετε νέο συνδυασμό για αλλαγή.

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Timer
el: Χρονόμετρο

en: Pomodoro duration
el: Διάρκεια Pomodoro

en: Break duration
el: Διάρκεια διαλείμματος

en: Long break duration
el: Διάρκεια μεγάλου διαλείμματος

en: Pomodoros before a long break
el: Pomodoros πριν από ένα μεγάλο διάλειμμα

en: Keyboard shortcut
el: Συντόμευση πληκτρολογίου

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Screen notifications
el: Ειδοποιήσεις οθόνης

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Wait for activity after a break
el: Ανίχνευση κίνησης μετά από διάλειμμα

en: Plugins…
el: Πρόσθετα…

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Back
el: Πίσω

en: It's time to take a break
el: Ώρα για διάλειμμα

en: Nothing to see yet
el: Δεν υπάρχει τίποτα να δείτε ακόμα

en: Complete a few sessions
el: Ολοκληρώστε μερικές συνεδρίες

en: Day
el: Ημέρα

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Month
el: Μήνας

en: Previous (Alt+Left)
el: Προηγούμενο (Alt+Left)

en: Next (Alt+Right)
el: Επόμενο (Alt+Right)

en: Today
el: Σήμερα

en: Start Pomodoro
el: Έναρξη Pomodoro

en: _About
el: _Σχετικά

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Action
el: Δράση

en: Custom actions…
el: Προσαρμοσμένες ενέργειες…

en: Complete
el: Πλήρης

en: Skip
el: Παραλείπω

en: Enable
el: Επιτρέπω

en: Command
el: Εντολή

en: Triggers
el: Πυροδοτήσεις

en: Name
el: Ονομα

en: _Short Break
el: _Σύντομο Διάλειμμα

en: _Long Break
el: _Μεγάλο Διάλειμμα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Remove
el: Αφαιρώ

en: State
el: Κατάσταση

en: State Duration
el: Κρατική Διάρκεια

en: Elapsed Time
el: Χρόνος που παρήλθε

note: this.stack.add_titled (this.timer_stack, "timer", _("Timer"));
en: Stats
el: Στατιστικά

en: Quit
el: Τερματισμός εφαρμογής

en: Pomodoro Timer
el: Χρονόμετρο Pomodoro

en: Start Timer
el: Έναρξη χρονοδιακόπτη

en: Pause Timer
el: Παύση χρονοδιακόπτη

en: Stop Timer
el: Διακοπή χρονοδιακόπτη

en: Pause break
el: Παύση

en: Pause Pomodoro
el: Παύση

en: Take a break
el: Κάνε ένα διάλειμμα

en: Resume break
el: Χρονόμετρο συνέχισης

en: Resume Pomodoro
el: Χρονόμετρο συνέχισης

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
el[0]: Απομένει %d λεπτό
el[1]: Απομένουν %d λεπτά

en: %d second remaining | %d seconds remaining
el[0]: Απομένει %d δευτερόλεπτο
el[1]: Απομένουν %d δευτερόλεπτα

en: Pomodoro is about to end
el: Το Pomodoro είναι έτοιμο να τελειώσει

en: Take a long break
el: Κάντε ένα μεγάλο διάλειμμα

en: Take a short break
el: Κάντε ένα μικρό διάλειμμα

en: Break is about to end
el: Το διάλειμμα είναι έτοιμο να τελειώσει

en: Break is over
el: Το διάλειμμα τελείωσε

note: body = _("Get ready for Pomodoro");
en: Get ready…
el: Ετοιμάσου…

en: Skip Break
el: Παράλειψη διαλείμματος

en: +1 Minute
el: +1 λεπτό

en: Report issue
el: Αναφορά προβλήματος

en: Failed to run <i>%s</i> service
el: Απέτυχε η εκτέλεση της υπηρεσίας <i>%s</i>

en: Hide other notifications
el: Απόκρυψη άλλων ειδοποιήσεων

en: Volume:
el: Ένταση:

en: Clock Ticking
el: Χτύπος Ρολογιού

en: Timer Ticking
el: Χτύπος Χρονόμετρου

en: Woodland Birds
el: Πουλιά

en: Bell
el: Καμπάνα

en: Loud Bell
el: Δυνατή Καμπάνα

en: Select Custom Sound
el: Επιλογή Εξατομικευμένου Ήχου

en: _Cancel
el: _Ματαίωση

en: _Select
el: _Επιλέγω

en: Ticking Sound
el: Ήχος Ρολογιού

en: End of Break Sound
el: Ήχος για το Τέλος Διαλείμματος

en: Start of Break Sound
el: Ήχος για την Έναρξη Διαλείμματος

en: Off
el: Απενεργοποίηση

en: Ticking sound
el: Ήχος Ρολογιού

en: Start of break sound
el: Ήχος για την έναρξη διαλείμματος

en: End of break sound
el: Ήχος για το τέλος διαλείμματος

en: About Pomodoro
el: Σχετικά με το Pomodoro

en: Start/Stop
el: Έναρξη/Διακοπή

en: Pause/Resume
el: Παύση/Συνέχεια

en: Skip to a pomodoro or to a break
el: Μετάβαση σε ένα pomodoro ή σε ένα διάλειμμα

en: Extend current pomodoro or break
el: Επεκτείνετε το τρέχον pomodoro ή σπάστε

en: Reset current session
el: Επαναφορά της τρέχουσας συνεδρίας

en: Run as background service
el: Εκτέλεση στο παρασκήνιο

en: Show preferences
el: Εμφάνιση προτιμήσεων

en: Quit application
el: Τερματισμός εφαρμογής

en: Print version information and exit
el: Εκτύπωση έκδοσης και τερματισμός

en: Focus on your task.
el: Συγκεντρώσου στη δουλειά σου.

en: You have %d minute | You have %d minutes
el[0]: Έχεις %d λεπτό
el[1]: Έχεις %d λεπτά

en: You have %d second | You have %d seconds
el[0]: Έχεις %d δευτερόλεπτο
el[1]: Έχεις %d δευτερόλεπτα

en: Take a longer break
el: Κάνε ένα μεγάλο διάλειμμα

en: Lengthen it
el: Επέκταση

en: Shorten it
el: Σύμπτυξη

en: Start pomodoro
el: Έναρξη pomodoro

en: Using "%s" as shortcut will interfere with typing. Try adding another key, such as Control, Alt or Shift.
el: Η χρήση του "%s" ως συντόμευση θα δημιουργήσει προβλήματα κατά την πληκτρολόγηση. Δοκιμάστε κάποιο άλλο πλήκτρο όπως Control, Alt ή Shift.

en: Keyboard Shortcut
el: Συντόμευση Πληκτρολογίου

en: Available
el: Διαθέσιμος

en: Busy
el: Απασχολημένος

en: Idle
el: Αδρανής

en: Invisible
el: Αόρατος

en: Yesterday
el: Εχθές

en: Break
el: Διάλειμμα

en: This week
el: Αυτή την εβδομάδα

en: %d hour | %d hours
el[0]: %d ώρα
el[1]: %d ώρες

en: %d minute | %d minutes
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά
