gnome-pomodoro - en to eo translation catalogue (126 entries)

en: A time management utility for GNOME
eo: Organizilo de tempo por GNOME

en: A GNOME utility that helps managing time according to Pomodoro Technique. It intends to improve productivity and focus by taking short breaks after every 25 minutes of work.
eo: Ilo por GNOME kiu helpas organizi tempon laŭ la Pomodoro tekniko. Ĝi intencas plibonigi la povo kaj koncentriĝo per mallongaj paŭzoj po ĉiu 25 minutoj da laboro.

en: Timer window
eo: Tempilo fenestro

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Indicator for GNOME Shell
eo: Montrilo por GNOME Shell

en: A simple time management utility
eo: Simpla temporganizilo

en: timer;
eo: tempilo;

en: Start
eo: Starti

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Stop
eo: Halti

en: Short Break
eo: Paŭzeto

en: Long Break
eo: Paŭzego

en: _Timer
eo: _Tempilo

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Quit
eo: _Ĉesi

en: Keyboard shortcut to toggle the timer. Enter new shortcut to change.
eo: Fulmklavo baskulante la tempilo. Enigu novan fulmklavon por ĝin ŝanĝi.

en: Disable
eo: Malebligi

en: Timer
eo: Tempilo

en: Pomodoro duration
eo: Daŭro de pomodoro

en: Break duration
eo: Daŭro de paŭzeto

en: Long break duration
eo: Daŭro de paŭzego

en: Pomodoros before a long break
eo: Pomodoroj antaŭ paŭzegoj

en: Keyboard shortcut
eo: Fulmklavo

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Screen notifications
eo: Ekranaj sciigoj

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Wait for activity after a break
eo: Ĝisatendi stimulon antaŭ finpaŭzi

en: Plugins…
eo: Kromprogramoj…

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Back
eo: Reen

en: It's time to take a break
eo: Estas tempo paŭzi

en: Nothing to see yet
eo: Neniu ankoraŭ videblas

en: Complete a few sessions
eo: Plenumi kelkajn seancojn

en: Day
eo: Tago

en: Week
eo: Semajno

en: Month
eo: Monato

en: Previous (Alt+Left)
eo: Antaŭa (Alt+Maldekstra)

en: Next (Alt+Right)
eo: Sekva (Alt+Dekstra)

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Start Pomodoro
eo: Starti Pomodoron

en: _About
eo: _Pri

en: Actions
eo: Agoj

en: Action
eo: Ago

en: Custom actions…
eo: Propraj agoj…

en: Complete
eo: Plenumi

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Command
eo: Komando

en: Triggers
eo: Kaŭzantoj

en: Name
eo: Namo

en: _Short Break
eo: Paŭze_to

en: _Long Break
eo: Paŭze_go

en: Add
eo: Aldoni

en: Remove
eo: Eltiri

en: State
eo: Stato

en: State Duration
eo: Daŭro de stato

en: Elapsed Time
eo: Forpasanta Tempo

note: this.stack.add_titled (this.timer_stack, "timer", _("Timer"));
en: Stats
eo: Statistikoj

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Pomodoro Timer
eo: Tempilo de Pomodoro

en: Start Timer
eo: Starti tempilon

en: Pause Timer
eo: Paŭzigi tempilon

en: Stop Timer
eo: Halti tempilon

en: Pause break
eo: Paŭzigi

en: Pause Pomodoro
eo: Paŭzigi

en: Take a break
eo: Konsideru paŭzon

en: Resume break
eo: Daŭrigu

en: Resume Pomodoro
eo: Daŭrigu

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
eo[0]: %d minuto pli
eo[1]: %d minutoj pli

en: %d second remaining | %d seconds remaining
eo[0]: %d sekundo pli
eo[1]: %d sekundoj pli

en: Pomodoro is about to end
eo: Pomodoro tuje finiĝos

en: Take a long break
eo: Prenu longan paŭzon

en: Take a short break
eo: Prenu mallongan paŭzon

en: Break is about to end
eo: Paŭzo tuje finiĝos

en: Break is over
eo: Paŭzo finiĝis

note: body = _("Get ready for Pomodoro");
en: Get ready…
eo: Preparu…

en: Skip Break
eo: Preterpasi paŭzon

en: +1 Minute
eo: +1 Minuto

en: Report issue
eo: Sciigi atentindaĵon

en: Failed to run <i>%s</i> service
eo: Malsukcesis lanĉi la servon de <i>%s</i>

en: Hide other notifications
eo: Kaŝi aliajn sciigojn

en: Volume:
eo: Laŭteco:

en: Clock Ticking
eo: Tiktako de Horloĝo

en: Timer Ticking
eo: Tiktako de Tempilo

en: Woodland Birds
eo: Birdo de arbaro

en: Bell
eo: Kloŝo

en: Loud Bell
eo: Kloŝego

en: Select Custom Sound
eo: Elekti propran sonon

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Select
eo: _Elektu

en: Ticking Sound
eo: Sono de Tiktako

en: End of Break Sound
eo: Sono por Paŭzfino

en: Start of Break Sound
eo: Sono por Paŭzoeko

en: Off
eo: Malŝatita

en: Ticking sound
eo: Tiktako

en: Start of break sound
eo: Sono por paŭzoeko

en: End of break sound
eo: Sono por paŭzfino

en: About Pomodoro
eo: Pri Pomodoro

en: Start/Stop
eo: Starti/Halti

en: Pause/Resume
eo: Paŭzi/Daŭrigi

en: Skip to a pomodoro or to a break
eo: Saltu al pomodoro aŭ al paŭzo

en: Extend current pomodoro or break
eo: Etendi nunan pomodoro aŭ rompo

en: Reset current session
eo: Restarigi nunan sesion

en: Run as background service
eo: Lanĉi kiel fona servo

en: Show preferences
eo: Vidigi agordojn

en: Quit application
eo: Ĉesi programon

en: Print version information and exit
eo: Vidigi versiajn informojn kaj ĉesi

en: Focus on your task.
eo: Koncentriĝu al vian agadon.

en: You have %d minute | You have %d minutes
eo[0]: Vi havas %d minuton
eo[1]: Vi havas %d minutojn

en: You have %d second | You have %d seconds
eo[0]: Vi havas %d sekundon
eo[1]: Vi havas %d sekundojn

en: Take a longer break
eo: Daŭrigi paŭzon

en: Lengthen it
eo: Plidaŭrigi ĝin

en: Shorten it
eo: Maldaŭrigi ĝin

en: Start pomodoro
eo: Eki pomodoron

en: Using "%s" as shortcut will interfere with typing. Try adding another key, such as Control, Alt or Shift.
eo: Uzi "%s" kiel fulmklavo interferos kun tajpado. Provu aldoni kroman klavon, kiel ekzemple Kontrol-, Alt- aŭ Ŝift-klavo.

en: Keyboard Shortcut
eo: Fulmklavo

en: Available
eo: Disponebla

en: Busy
eo: Okupata

en: Idle
eo: Sencela

en: Invisible
eo: Nevidebla

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Break
eo: Paŭzo

en: This week
eo: Ĉi-tiu semajno

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj
