gnome-pomodoro 0.14.0 - en to fi translation catalogue (125 entries)

en: A time management utility for GNOME
fi: Ajanhallintatyökalu GNOMElle

en: A GNOME utility that helps managing time according to Pomodoro Technique. It intends to improve productivity and focus by taking short breaks after every 25 minutes of work.
fi: GNOME-työkalu, joka käyttää Pomodoro-tekniikkaa ajanhallintaan. Se tähtää tuottavuuden ja keskittymisen parantamiseen pitämällä pieniä taukoja 25 minuutin työjaksojen jälkeen.

en: Timer window
fi: Ajastimen ikkuna

en: Preferences
fi: Ominaisuudet

en: Indicator for GNOME Shell
fi: GNOME Shellin indikaattori

en: A simple time management utility
fi: Yksinkertainen ajanhallintatyökalu

en: Start
fi: Käynnistä

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Resume
fi: Jatka

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Short Break
fi: Lyhyt tauko

en: Long Break
fi: Pitkä tauko

en: _Timer
fi: _Ajastin

en: _Preferences
fi: _Ominaisuudet

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: Keyboard shortcut to toggle the timer. Enter new shortcut to change.
fi: Pikanäppäin ajastimen käyttöön. Vaihda painamalla näppäintä.

en: Disable
fi: Pois käytöstä

en: Timer
fi: Ajastin

en: Pomodoro duration
fi: Pomodoron kesto

en: Break duration
fi: Tauon kesto

en: Long break duration
fi: Pitkän tauon kesto

en: Pomodoros before a long break
fi: Pomodoroja ennen pitkää taukoa

en: Keyboard shortcut
fi: Pikanäppäin

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Screen notifications
fi: Näytön ilmoitukset

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Wait for activity after a break
fi: Odota aktiviteettia tauon jälkeen

en: Plugins…
fi: Liitännäiset…

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Back
fi: Takaisin

en: It's time to take a break
fi: On aika pitää taukoa

en: Nothing to see yet
fi: Ei vielä nähtävää

en: Complete a few sessions
fi: Vie loppuun muutama jakso

en: Day
fi: Päivä

en: Week
fi: Viikko

en: Month
fi: Kuukausi

en: Previous (Alt+Left)
fi: Edellinen (Alt+Vasen)

en: Next (Alt+Right)
fi: Seuraava (Alt+Oikea)

en: Today
fi: Tänään

en: Start Pomodoro
fi: Käynnistä Pomodoro

en: _About
fi: T_ietoa

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Action
fi: Toiminto

en: Custom actions…
fi: Muokatut toiminnot…

en: Complete
fi: Valmis

en: Skip
fi: Ohita

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Command
fi: Komento

en: Triggers
fi: Liipaisimet

en: Name
fi: Nimi

en: _Short Break
fi: _Lyhyt tauko

en: _Long Break
fi: Pitkä _tauko

en: Add
fi: Lisää

en: Remove
fi: Poista

en: State
fi: Tila

en: State Duration
fi: Tilan kesto

en: Elapsed Time
fi: Kulunut aika

note: this.stack.add_titled (this.timer_stack, "timer", _("Timer"));
en: Stats
fi: Tilastot

en: Quit
fi: Lopeta

en: Pomodoro Timer
fi: Pomodoro-ajastin

en: Start Timer
fi: Käynnistä ajastin

en: Pause Timer
fi: Keskeytä ajastin

en: Stop Timer
fi: Lopeta ajastin

en: Pause break
fi: Keskeytä

en: Pause Pomodoro
fi: Keskeytä

en: Take a break
fi: Pidä tauko

en: Resume break
fi: Jatka

en: Resume Pomodoro
fi: Jatka

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
fi[0]: %d minuutti jäljellä
fi[1]: %d minuuttia jäljellä

en: %d second remaining | %d seconds remaining
fi[0]: %d sekunti jäljellä
fi[1]: %d sekuntia jäljellä

en: Pomodoro is about to end
fi: Pomodoro on päättymässä

en: Take a long break
fi: Pidä pitkä tauko

en: Take a short break
fi: Pidä lyhyt tauko

en: Break is about to end
fi: Tauko on päättymässä

en: Break is over
fi: Tauko on ohi

note: body = _("Get ready for Pomodoro");
en: Get ready…
fi: Valmistaudu…

en: Skip Break
fi: Ohita tauko

en: +1 Minute
fi: +1 minuutti

en: Report issue
fi: Ilmoita ongelmasta

en: Failed to run <i>%s</i> service
fi: Palvelua <i>%s</i> ei voitu suorittaa

en: Hide other notifications
fi: Piilota muut ilmoitukset

en: Volume:
fi: Äänenvoimakkuus:

en: Clock Ticking
fi: Kellon tikitys

en: Timer Ticking
fi: Ajastimen tikitys

en: Woodland Birds
fi: Metsän linnut

en: Bell
fi: Kello

en: Loud Bell
fi: Iso kello

en: Select Custom Sound
fi: Valitse oma ääni

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Select
fi: _Valitse

en: Ticking Sound
fi: Tikitysääni

en: End of Break Sound
fi: Tauon päättymisääni

en: Start of Break Sound
fi: Tauon aloitusääni

en: Off
fi: Pois

en: Ticking sound
fi: Tikitysääni

en: Start of break sound
fi: Tauon aloitusääni

en: End of break sound
fi: Tauon päättymisääni

en: About Pomodoro
fi: Tietoa Pomodorosta

en: Start/Stop
fi: Käynnistä/Pysäytä

en: Pause/Resume
fi: Keskeytä/Jatka

en: Skip to a pomodoro or to a break
fi: Hyppää pomodorolle tai tauolle

en: Extend current pomodoro or break
fi: Pidennä nykyistä pomodoroa tai taukoa

en: Reset current session
fi: Nollaa nykyinen istunto

en: Run as background service
fi: Suorita taustapalveluna

en: Show preferences
fi: Näytä ominaisuudet

en: Quit application
fi: Lopeta sovellus

en: Print version information and exit
fi: Näytä versiotiedot ja lopeta

en: Focus on your task.
fi: Keskity tehtävääsi.

en: You have %d minute | You have %d minutes
fi[0]: Sinulla on %d minuutti
fi[1]: Sinulla on %d minuuttia

en: You have %d second | You have %d seconds
fi[0]: Sinulla on %d sekunti
fi[1]: Sinulla on %d sekuntia

en: Take a longer break
fi: Pidä pitkä tauko

en: Lengthen it
fi: Pidennä sitä

en: Shorten it
fi: Lyhennä sitä

en: Start pomodoro
fi: Käynnistä pomodoro

en: Using "%s" as shortcut will interfere with typing. Try adding another key, such as Control, Alt or Shift.
fi: Näppäimen "%s" käyttö häiritsee kirjoittamista. Käytä jotain toista näppäintä, esimerkiksi Control, Alt tai Shift.

en: Keyboard Shortcut
fi: Pikanäppäin

en: Available
fi: Saatavilla

en: Busy
fi: Varattu

en: Idle
fi: Jouten

en: Invisible
fi: Näkymätön

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Break
fi: Tauko

en: This week
fi: Tällä viikolla

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia
