gnome-pomodoro - en to ka translation catalogue (131 entries)

en: Pomodoro
ka: პომოდორო

en: A time management utility for GNOME
ka: დროის მართვის პროგრამა GNOME-სთვის

en: A GNOME utility that helps managing time according to Pomodoro Technique. It intends to improve productivity and focus by taking short breaks after every 25 minutes of work.
ka: GNOME-ის პროგრამა, რომელიც დაგეხმარებათ, დრო პომოდოროს ტექნიკით მართოთ. ის ეცდება, გააუმჯობესოს თქვენი პროდუქტიულობა და ფოკუსი 25 წუთში ერთხელ დასვენებით შეთავაზებით.

en: Timer window
ka: ტაიმერის ფანჯარა

en: Preferences
ka: მორგება

en: Indicator for GNOME Shell
ka: მაჩვენებელი GNOME-ის გარსისთვის

en: A simple time management utility
ka: დროის მართვის მარტივი პროგრამა GNOME-სთვის

en: timer;
ka: ტაიმერი;

en: Start
ka: გაშვება

en: Pause
ka: პაუზა

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Short Break
ka: მოკლე შესვენება

en: Long Break
ka: დიდი შესვენება

en: _Timer
ka: _წამმზომი

en: _Preferences
ka: _მორგება

en: _Quit
ka: გასვ_ლა

en: Keyboard shortcut to toggle the timer. Enter new shortcut to change.
ka: კლავიატურის მალსახმობი ტაიმერის გადასართავად. შესაცვლელად, შეიყვანეთ ახალი მალსახმობი.

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Timer
ka: წამმზომი

en: Pomodoro duration
ka: პომოდოროს ხანგრძლივობა

en: Break duration
ka: შესვენების ხანგრძლივობა

en: Long break duration
ka: გრძელი შესვენების ხანგრძლივობა

en: Pomodoros before a long break
ka: პომოდოროები დიდ დასვენებამდე

en: Keyboard shortcut
ka: კლავიატურის მალსახმობი

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Screen notifications
ka: სრულეკრანიანი გაფრთხილებები

en: Desktop
ka: სამუშაო ამგიდა

en: Wait for activity after a break
ka: აქტივობის მოლოდინი შესვენების შემდეგ

en: Plugins…
ka: დამატებები…

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Back
ka: უკან

en: It's time to take a break
ka: დროა, შეისვენოთ

en: Nothing to see yet
ka: ჯერ სანახავი არაფერია

en: Complete a few sessions
ka: დაასრულეთ რამდენიმე სესია

en: Day
ka: დღე

en: Week
ka: კვირა

en: Month
ka: თვე

en: Previous (Alt+Left)
ka: წინა (Alt+მარცხენა)

en: Next (Alt+Right)
ka: შემდეგი (Alt+მარჯვენა)

en: Today
ka: დღეს

en: Start Pomodoro
ka: პომოდოროს გაშვება

en: _About
ka: შესახებ

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Action
ka: ქმედება

en: Custom actions…
ka: მორგებული ქმედებები…

en: Complete
ka: დასრულებულია

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Command
ka: ბრძანება

en: Triggers
ka: ტრიგერები

en: Name
ka: სახელი

en: _Pomodoro
ka: _პომოდორო

en: _Short Break
ka: _მოკლე შესვენება

en: _Long Break
ka: _დიდი შესვენება

en: Add
ka: დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

en: State
ka: მდგომარეობა

en: State Duration
ka: მდგომარეობის ხანგრძლივობა

en: Elapsed Time
ka: გასული დრო

note: this.stack.add_titled (this.timer_stack, "timer", _("Timer"));
en: Stats
ka: სტატისტიკა

en: Quit
ka: გასვლა

en: Pomodoro Timer
ka: პომოდოროს ტაიმერი

en: Start Timer
ka: წამმზომის გაშვება

en: Pause Timer
ka: წამმზომის პაუზა

en: Stop Timer
ka: ტაიმერის გაჩერება

en: Pause break
ka: დასვენების პაუზა

en: Pause Pomodoro
ka: პომოდოროს პაუზა

en: Take a break
ka: დასვენების აღება

en: Resume break
ka: დასვენების გაგრძელება

en: Resume Pomodoro
ka: პომოდოროს გაგრძელება

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
ka[0]: დარჩენილია %d წუთი

en: %d second remaining | %d seconds remaining
ka[0]: დარჩენილია %d წამი

en: Pomodoro is about to end
ka: პომოდორო მალე დასრულდება

en: Take a long break
ka: გრძელი დასვენების აღება

en: Take a short break
ka: მოკლე შესვენები აღება

en: Break is about to end
ka: შესვენება მალე დასრულდება

en: Break is over
ka: დასვენება დასრულდა

note: body = _("Get ready for Pomodoro");
en: Get ready…
ka: მოემზადეთ…

en: Skip Break
ka: შესვენების გამოტოვება

en: +1 Minute
ka: +1 წუთი

en: Report issue
ka: პრობლემის შეტყობინება

en: Failed to run <i>%s</i> service
ka: ჩავარდა გაშვება სერვისისთვის <i>%s</i>

en: Hide other notifications
ka: სხვა გაფრთხილებების დამალვა

en: Volume:
ka: ტომი:

en: Clock Ticking
ka: საათის წიკწიკი

en: Timer Ticking
ka: ტაიმერის წიკწიკი

en: Woodland Birds
ka: მეჩხერი ტყის ჩიტები

en: Bell
ka: ზარი

en: Loud Bell
ka: ხმამაღალი ზარი

en: Select Custom Sound
ka: აირჩიეთ თქვენი ხმა

en: _Cancel
ka: გაუ_ქმება

en: _Select
ka: _აირჩიეთ

en: Ticking Sound
ka: წიკწიკის ხმა

en: End of Break Sound
ka: შესვენების ხმის ბოლო

en: Start of Break Sound
ka: შესვენების ხმის დაწყება

en: Off
ka: გამორთული

en: Ticking sound
ka: წიკწიკის ხმა

en: Start of break sound
ka: შესვენების ხმის დაწყება

en: End of break sound
ka: შესვენების ხმის ბოლო

en: About Pomodoro
ka: პომოდოროს შესახებ

en: Start/Stop
ka: გაშვება/დასრულება

en: Pause/Resume
ka: პაუზა/გაგრძელება

en: Skip to a pomodoro or to a break
ka: გადასვლა პომოდოროზე ან დასვენებაზე

en: Extend current pomodoro or break
ka: მიმდინარე პომოდოროს ან შესვენების გაფართოება

en: Reset current session
ka: მიმდინარე სესიის ჩამოყრა

en: Run as background service
ka: გაშვება ფონური სერვისის სახით

en: Show preferences
ka: პარამეტრების _ჩვენება

en: Quit application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: Focus on your task.
ka: იქონიეთ ფოკუსი თქვენს ამოცანაზე.

en: You have %d minute | You have %d minutes
ka[0]: გაქვთ %d წუთი

en: You have %d second | You have %d seconds
ka[0]: გაქვთ %d წამი

en: Take a longer break
ka: დიდი დასვენება

en: Lengthen it
ka: მისი გაგრძელება

en: Shorten it
ka: მისი შემოკლება

en: Start pomodoro
ka: პომოდოროს გაშვება

en: Using "%s" as shortcut will interfere with typing. Try adding another key, such as Control, Alt or Shift.
ka: "%s"-ის გამოყენება მალსახმობად კრეფაში ხელს შეგიშლით. სცადეთ, დაამატოთ სხვა ღილაკები, როგორიცაა Alt, Shift ან Ctrl.

en: Keyboard Shortcut
ka: კლავიატურის მალსახმობი

en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Busy
ka: დაკავებული

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: Invisible
ka: უხილავი

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: %d m
ka: %d წთ

en: %.0f h
ka: %.0f სთ

en: %.1f h
ka: %.1f სთ

en: Break
ka: გაწყვეტა

en: This week
ka: ეს კვირა

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი
