gnome-shell - en to ast translation catalogue (309 entries)

en: Window management and application launching
ast: Xestión de ventanes y aniciu d'aplicaciones

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
ast: Permitir acceder a les ferramientes internes de depuración y monitorización usando'l diálogu Alt+F2

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
ast: Activar les ferramientes internes, útiles pa desendolcadores y probadores, dende Alt+F2

en: File extension used for storing the screencast
ast: Estensión de ficheru qu'usar p'almacenar los «screencast»

en: Framerate used for recording screencasts.
ast: Tasa de fotogrames usada pa grabar «screencast».

en: GNOME Shell extensions have a uuid property; this key lists extensions which should be loaded. disabled-extensions overrides this setting for extensions that appear in both lists.
ast: Les estensiones de GNOME Shell tienen una propiedá uuid; esta contraseña llista les estensiones que nun se deben cargar. «disabled-extensions» sobrescribe esti axuste pa les estensiones qu'aparecen en dambes llistes.

en: History for command (Alt-F2) dialog
ast: Históricu del diálogu de comandos (Alt+F2)

en: History for the looking glass dialog
ast: Históricu del diálogu de «looking glass»

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ast: Si ye cierta, amuesa la data nel reló, arriendes de la hora.

en: If true, display seconds in time.
ast: Si ye cierta, amuesa los segundos na hora.

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
ast: Si ye cierta, amuesa la data de selmana ISO nel calendariu.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
ast: Llista de ID de ficheros d'escritoriu pa les aplicaciones favorites

en: Sets the GStreamer pipeline used to encode recordings. It follows the syntax used for gst-launch. The pipeline should have an unconnected sink pad where the recorded video is recorded. It will normally have a unconnected source pad; output from that pad will be written into the output file. However the pipeline can also take care of its own output - this might be used to send the output to an icecast server via shout2send or similar. When unset or set to an empty value, the default pipeline will be used. This is currently 'videorate ! vp8enc quality=10 speed=2 threads=%T ! queue ! webmmux' and records to WEBM using the VP8 codec. %T is used as a placeholder for a guess at the optimal thread count on the system.
ast: Afita la tubería GStreamer usada pa codificar grabaciones. Sigue la sintaxis usada pa gst-launch. La tubería tendría tener un sumideru («sink») d'ensamblaxe/desensamblaxe au'l videu que se ta grabando, se graba. Xeneralmente tendrá un orixe d'ensambláu/desensambláu; la salida d'esi puntu escribiráse nel ficheru de salida. Sicasí, la tubería tamién pue tomar parte na so propia salida; esto pue usase pa unviar la salida a un sirvidor «icecast» a traviés de shout2send o similar. Cuando nun ta afitáu o lo ta a un valor baleru, va usase la tubería predeterminada. Anguaño te «videorate ! vp8enc quality=10 speed=2 threads=%T ! queue ! webmmux» y graba en WEBM usando'l códec VP8. Úsase %T como suposición pal númberu de filos óptimos nel sistema.

en: Show date in clock
ast: Amosar la data nel reló

en: Show the week date in the calendar
ast: Amosar la data de la selmana nel calendariu

en: Show time with seconds
ast: Amosar la hora con segundos

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
ast: Les aplicaciones correspondientes con esos identificadores van amosase nel área de favoritos.

en: The filename for recorded screencasts will be a unique filename based on the current date, and use this extension. It should be changed when recording to a different container format.
ast: El nome de ficheru pa los «screencast» sedrá un nome de ficheru únicu basáu na data actual y usará esta estensión. Tendría de camudase al grabar n'otru formatu contenedor distintu.

en: The framerate of the resulting screencast recordered by GNOME Shell's screencast recorder in frames-per-second.
ast: La tasa de fotogrames de la grabación resultante grabada pol grabador de «screencast» de GNOME Shell, en fotogrames per segundu.

en: The gstreamer pipeline used to encode the screencast
ast: La tubería de gstreamer usada pa codificar el «screencast»

en: The shell normally monitors active applications in order to present the most used ones (e.g. in launchers). While this data will be kept private, you may want to disable this for privacy reasons. Please note that doing so won't remove already saved data.
ast: La «shell» normalmente monitoriza toles aplicaciones actives pa presentar les más usaes (ex. nos lanzadores). Magar qu'estos datos se caltienen de forma privada, pues querer desactivalo por razones de privacidá. Nota que faciéndolo nun desanicies los datos yá guardaos.

en: The type of keyboard to use.
ast: La triba de tecláu qu'usar.

en: Uuids of extensions to enable
ast: Uuid de les estensiones qu'activar

en: Whether to collect stats about applications usage
ast: Indica si hai de recolectar estadístiques tocante al usu de les aplicaciones

en: Which keyboard to use
ast: Qué tecláu usar

en: disabled OpenSearch providers
ast: fornidores OpenSearch desactivaos

en: Session...
ast: Sesión…

[ctx: title]
en: Sign In
ast: Entamar sesión

note: translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
ast: (o pasa'l deu)

en: Not listed?
ast: ¿Nun ta llistáu?

en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: button]
en: Sign In
ast: Entamar sesión

en: Login Window
ast: Ventana d'aniciu de sesión

en: Suspend
ast: Suspender

en: Restart
ast: Reaniciar

en: Power Off
ast: Apagar

en: Command not found
ast: Comandu non alcontráu

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
ast: Nun pudo analizase'l comandu:

en: Execution of '%s' failed:
ast: Falló la execución de «%s»:

note: Translators: Filter to display all applications
en: All
ast: Toes

en: APPLICATIONS
ast: APLICACIONES

en: SETTINGS
ast: CONFIGURACIÓN

en: New Window
ast: Ventana nueva

en: Remove from Favorites
ast: Quitar de los favoritos

en: Add to Favorites
ast: Amestar a los favoritos

en: %s has been added to your favorites.
ast: Amestóse %s a los favoritos.

en: %s has been removed from your favorites.
ast: Desanicióse %s de los favoritos.

en: Removable Devices
ast: Preseos extraíbles

en: Open with %s
ast: Abrir con %s

en: Eject
ast: Espulsar

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
ast: Tol día

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
ast: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
ast: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
ast: M

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
ast: m

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
ast: X

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
ast: V

[ctx: list sunday]
note: Translators: Event list abbreviation for Sunday. * * NOTE: These list abbreviations are normally not shown together * so they need to be unique (e.g. Tuesday and Thursday cannot * both be 'T').
en: Su
ast: Dom

[ctx: list monday]
note: Translators: Event list abbreviation for Monday
en: M
ast: Llu

[ctx: list tuesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Tuesday
en: T
ast: Mar

[ctx: list wednesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Wednesday
en: W
ast: Mié

[ctx: list thursday]
note: Translators: Event list abbreviation for Thursday
en: Th
ast: Xue

[ctx: list friday]
note: Translators: Event list abbreviation for Friday
en: F
ast: Vie

[ctx: list saturday]
note: Translators: Event list abbreviation for Saturday
en: S
ast: Sáb

note: Translators: Text to show if there are no events
en: Nothing Scheduled
ast: Res programáu

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %A, %B %d
ast: %A, %d de %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %A, %B %d, %Y
ast: %A, %d de %B de %Y

en: Today
ast: Güei

en: Tomorrow
ast: Mañana

en: This week
ast: Esta selmana

en: Next week
ast: La selmana que vien

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Available
ast: Disponible

en: Away
ast: Ausente

en: Busy
ast: Ocupáu

en: Offline
ast: Desconeutáu

en: CONTACTS
ast: CONTAUTOS

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Date and Time Settings
ast: Axustes d'hora y data

en: Open Calendar
ast: Abrir calendariu

note: Translators: This is the time format with date used in 24-hour mode.
en: %a %b %e, %R:%S
ast: %a %e de %b, %R:%S

en: %a %b %e, %R
ast: %a %e de %b, %R

note: Translators: This is a time format with date used for AM/PM.
en: %a %b %e, %l:%M:%S %p
ast: %a %e de %b, %l:%M:%S %p

en: %a %b %e, %l:%M %p
ast: %a %e de %b, %l:%M %p

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the shell (e.g. "Tue 9:29 AM").
en: %A %B %e, %Y
ast: %A, %e de %B de %Y

en: RECENT ITEMS
ast: ELEMENTOS RECIENTES

en: Log Out %s
ast: Zarrar la sesión %s

en: Log Out
ast: Zarrar la sesión

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
ast: Calca «Zarrar la sesión» pa colar d'eses aplicaciones y zarrar la sesión del sistema.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
ast[0]: va zarrase automáticamente la sesión de %s en %d segundu.
ast[1]: va zarrase automáticamente la sesión de %s en %d segundos.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
ast[0]: La sesión va zarrase automáticamente en %d segundu.
ast[1]: La sesión va zarrase automáticamente en %d segundos.

en: Logging out of the system.
ast: Zarrando la sesión.

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
ast: Calca «Apagar» pa colar d'eses aplicaciones y apagar el sistema.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
ast[0]: El sistema va apagase automáticamente en %d segundu.
ast[1]: El sistema va apagase automáticamente en %d segundos.

en: Powering off the system.
ast: Apagando'l sistema.

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
ast: Calca «Reaniciar» pa colar d'eses aplicaciones y reaniciar el sistema.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
ast[0]: El sistema va reaniciase automáticamente en %d segundu.
ast[1]: El sistema va reaniciase automáticamente en %d segundos.

en: Restarting the system.
ast: Reaniciando'l sistema.

en: Install
ast: Instalar

en: Download and install '%s' from extensions.gnome.org?
ast: ¿Baxar ya instalar «%s» dende extensions.gnome.org?

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: No extensions installed
ast: Nun hai estensiones instalaes

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
ast: %s nun emitió error nengún.

en: Hide Errors
ast: Anubrir Errores

en: Show Errors
ast: Amosar Errores

en: Enabled
ast: Activáu

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Error
ast: Fallu

en: Out of date
ast: Caducáu

en: Downloading
ast: Descargando

en: View Source
ast: Ver fonte

en: Web Page
ast: Páxina web

en: Open
ast: Abrir

en: System Information
ast: Información del sistema

en: Show password
ast: Amosar contraseña

en: Connect
ast: Coneutar

note: Cisco LEAP
en: Password:
ast: Contraseña:

note: static WEP
en: Key:
ast: Contraseña:

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Identity:
ast: Identidá:

en: Private key password:
ast: Clave de la contraseña privada:

en: Service:
ast: Serviciu:

en: Authentication required by wireless network
ast: La rede inalámbrica requier autenticación

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
ast: Necesítense contraseñes o claves de cifráu p'acceder a la rede inalámbrica «%s».

en: Wired 802.1X authentication
ast: Autenticación 802.1X cableada

en: Network name:
ast: Nome de la rede

en: DSL authentication
ast: Autenticación DSL

en: PIN code required
ast: Códigu PIN requeríu

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ast: Necesítase un códigu PIN pal preséu de banda ancha móvil

en: Mobile broadband network password
ast: Contraseña de la rede de banda ancha móvil

en: A password is required to connect to '%s'.
ast: Requierse una contraseña pa coneutar a «%s».

en: Undo
ast: Desfacer

en: Windows
ast: Ventanes

en: Applications
ast: Aplicaciones

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
ast: Tableru

note: TODO - _quit() doesn't really work on apps in state STARTING yet
en: Quit %s
ast: Colar de %s

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
ast: Actividaes

en: Top Bar
ast: Barra superior

en: Failed to unmount '%s'
ast: Falló al desmontar «%s»

en: Retry
ast: Reintentar

en: Connect to...
ast: Coneutar a…

en: PLACES & DEVICES
ast: LLUGARES Y PRESEOS

en: Authentication Required
ast: Necesítase autenticación

en: Administrator
ast: Alministrador

en: Authenticate
ast: Autenticar

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
ast: Inténtalo de nueves,

en: Password:
ast: Contraseña:

note: Translators: this MUST be either "toggle-switch-us" (for toggle switches containing the English words "ON" and "OFF") or "toggle-switch-intl" (for toggle switches containing "◯" and "|"). Other values will simply result in invisible toggle switches.
en: toggle-switch-us
ast: toggle-switch-intl

en: Please enter a command:
ast: Introduz un comandu:

en: Searching...
ast: Guetando…

en: No matching results.
ast: Nun s'atopó dengún resultáu coincidente.

en: Wrong password, please try again
ast: Contraseña incorreuta; inténtalo de nueves

en: Zoom
ast: Ampliación

note: let screenReader = this._buildItem(_("Screen Reader"), APPLICATIONS_SCHEMA, 'screen-reader-enabled'); this.menu.addMenuItem(screenReader);
en: Screen Keyboard
ast: Tecláu en pantalla

en: Visual Alerts
ast: Alertes visuales

en: Sticky Keys
ast: Tecles persistentes

en: Slow Keys
ast: Tecles lentes

en: Bounce Keys
ast: Refugu de tecles

en: Mouse Keys
ast: Tecles del mur

en: Universal Access Settings
ast: Configuración del accesu universal

en: High Contrast
ast: Contraste altu

en: Large Text
ast: Testu grande

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Send Files to Device...
ast: Unviar ficheros al preséu…

en: Set up a New Device...
ast: Configurar un preséu nuevu…

en: Bluetooth Settings
ast: Configuración de Bluetooth

note: TRANSLATORS: this means that bluetooth was disabled by hardware rfkill
en: hardware disabled
ast: hardware desactiváu

en: Connection
ast: Conexón

en: disconnecting...
ast: desconeutando…

en: connecting...
ast: coneutando…

en: Send Files...
ast: Unviar ficheros…

en: Browse Files...
ast: Desaminar ficheros…

en: Error browsing device
ast: Fallu al desaminar el preséu

en: The requested device cannot be browsed, error is '%s'
ast: Nun se pue desaminar el preséu solicitáu, el fallu ye «%s»

en: Keyboard Settings
ast: Configuración del tecláu

en: Mouse Settings
ast: Axustes del mur…

en: Sound Settings
ast: Configuración del soníu

en: Authorization request from %s
ast: Solicitú d'autorización de %s

en: Device %s wants access to the service '%s'
ast: El preséu %s quier acceder al serviciu «%s»

en: Always grant access
ast: Conceder accesu siempre

en: Grant this time only
ast: Conceder namái esta vegada

en: Reject
ast: Refugar

en: Pairing confirmation for %s
ast: Confirmación d'emparexamientu pa «%s»

en: Device %s wants to pair with this computer
ast: El preséu «%s» quier emparexase con esti equipu

en: Please confirm whether the PIN '%s' matches the one on the device.
ast: Confirma que'l PIN amosáu en «%s» concasa col del preséu.

en: Matches
ast: Concasa

en: Does not match
ast: Nun concasa

en: Pairing request for %s
ast: Solicitú d'emparexamientu pa «%s»

en: Please enter the PIN mentioned on the device.
ast: Introduz el PIN mencionáu nel preséu.

en: OK
ast: Aceutar

en: Show Keyboard Layout
ast: Amosar la distribución del tecláu

en: Region and Language Settings
ast: Configuración de rexón y llingua

en: <unknown>
ast: <desconocíu>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ast: desactivada

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ast: non xestionada

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ast: necesítase autenticación

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ast: falta'l «firmware»

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ast: cable desconeutáu

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ast: non disponible

en: connection failed
ast: falló la conexón

en: More...
ast: Más…

note: TRANSLATORS: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ast: Coneutada (privada)

en: Auto Ethernet
ast: Ethernet automática

en: Auto broadband
ast: Banda ancha automática

en: Auto dial-up
ast: Marcáu automáticu

note: TRANSLATORS: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ast: %s automática

en: Auto bluetooth
ast: Bluetooth automáticu

en: Auto wireless
ast: Inalámbrica automática

en: Enable networking
ast: Activar rede

en: Wired
ast: Cableada

en: Wireless
ast: Inalámbrica

en: Mobile broadband
ast: Banda ancha móvil

en: VPN Connections
ast: Conexones VPN

en: Network Settings
ast: Configuración de la rede

en: Connection failed
ast: Falló la conexón

en: Activation of network connection failed
ast: Falló l'activación de la conexón de rede

en: Networking is disabled
ast: La rede ta desactivada

en: Network Manager
ast: Xestor de la rede

en: Power Settings
ast: Configuración d'enerxía

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating...
ast: Estimando…

en: %d hour remaining | %d hours remaining
ast[0]: Queda %d hora
ast[1]: Queden %d hores

note: TRANSLATORS: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: %d %s %d %s remaining
ast: Queden %d %s %d %s

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
ast[0]: Queda %d minutu
ast[1]: Queden %d minutos

en: AC adapter
ast: Adautador de corriente

en: Laptop battery
ast: Batería del portátil

en: UPS
ast: SAI

en: Mouse
ast: Mur

en: Cell phone
ast: Teléfonu móvil

en: Media player
ast: Reproductor multimedia

en: Tablet
ast: Tableta

en: Computer
ast: Equipu

en: Microphone
ast: Micrófonu

note: We got the TpContact FIXME: We don't have a 'chat room' icon (bgo #653737) use system-users for now as Empathy does.
en: Invitation
ast: Invitación

note: We got the TpContact
en: Call
ast: Llamar

note: We got the TpContact
en: File Transfer
ast: Tresferencia de ficheros

en: Subscription request
ast: Solicitú de suscripción

en: Connection error
ast: Fally de conexón

en: %s is online.
ast: %s ta coneutáu/ada.

en: %s is offline.
ast: %s ta desconeutáu/ada.

en: %s is away.
ast: %s ta ausente.

en: %s is busy.
ast: %s ta ocupáu/ada.

note: Translators: this is a time format string followed by a date. If applicable, replace %X with a strftime format valid for your locale, without seconds.
en: Sent at <b>%X</b> on <b>%A</b>
ast: Unviáu el <b>%A</b> a les <b>%H:%M</b>

note: Translators: this is a time format in the style of "Wednesday, May 25", shown when you get a chat message in the same year.
en: Sent on <b>%A</b>, <b>%B %d</b>
ast: Unviáu el <b>%A</b>, <b>%d de %B</b>

note: Translators: this is a time format in the style of "Wednesday, May 25, 2012", shown when you get a chat message in a different year.
en: Sent on <b>%A</b>, <b>%B %d</b>, %Y
ast: Unviáu el <b>%A</b>, <b>%d de %B</b> de %Y

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
ast: Agora %s llámase %s

note: translators: argument is a room name like * room@jabber.org for example.
en: Invitation to %s
ast: Invitación a %s

note: translators: first argument is the name of a contact and the second * one the name of a room. "Alice is inviting you to join room@jabber.org * for example.
en: %s is inviting you to join %s
ast: %s ta invitándote a xunite a %s

en: Decline
ast: Refugar

en: Accept
ast: Aceutar

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Video call from %s
ast: Videullamada de %s

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Call from %s
ast: Llamada de %s

en: Answer
ast: Retrucar

note: To translators: The first parameter is * the contact's alias and the second one is the * file name. The string will be something * like: "Alice is sending you test.ogg"
en: %s is sending you %s
ast: %s ta unviándote %s

note: To translators: The parameter is the contact's alias
en: %s would like permission to see when you are online
ast: %s solicita permisu pa ver cuándo tas en llinia

en: Network error
ast: Fallu de la rede

en: Authentication failed
ast: Falló l'autenticación

en: Encryption error
ast: Fallu de cifráu

en: Certificate not provided
ast: Certificáu non proporcionáu

en: Certificate untrusted
ast: Nun se confía nel certificáu

en: Certificate expired
ast: Certificáu caducáu

en: Certificate not activated
ast: Certificáu non activáu

en: Certificate hostname mismatch
ast: El nome del sirvidor del certificáu no concasa

en: Certificate fingerprint mismatch
ast: La buelga del certificáu nun concasa

en: Certificate self-signed
ast: Certificáu autofirmáu

en: Status is set to offline
ast: L'estáu ta afitáu a «desconeutáu»

en: Encryption is not available
ast: El cifráu nun ta disponible

en: Certificate is invalid
ast: El certificáu nun ye válidu

en: Connection has been refused
ast: Refugóse la conexón

en: Connection can't be established
ast: Nun pue afitase la conexón

en: Connection has been lost
ast: Perdióse la conexón

en: This resource is already connected to the server
ast: Esti recursu yá ta coneutáu al sirvidor

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
ast: Sustituyóse la conexón por una nueva conexón usando'l mesmu recursu

en: The account already exists on the server
ast: La cuenta yá esiste nel sirvidor

en: Server is currently too busy to handle the connection
ast: Anguaño, el sirvidor ta mui ocupáu intentando xestionar la conexón

en: Certificate has been revoked
ast: Revocóse'l certificáu

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
ast: El certificáu usa un algoritmu de cifráu inseguru o ye criptográficamente feble

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
ast: El llargor del certificáu del sirvidor o la profundidá de la cadena del certificáu del sirvidor perpasa llímites impuestos pola biblioteca de criptografía

note: translators: argument is the account name, like * name@jabber.org for example.
en: Connection to %s failed
ast: Falló la conexón a %s

en: Reconnect
ast: Reconeutar

en: Edit account
ast: Editar cuenta

en: Unknown reason
ast: Razón desconocida

en: Hidden
ast: Ocultu

en: Idle
ast: Inactivu

en: Unavailable
ast: Non disponible

en: Power Off...
ast: Apagar…

en: Notifications
ast: Notificaciones

en: Online Accounts
ast: Cuentes en llinia

en: System Settings
ast: Configuración del sistema

en: Lock Screen
ast: Bloquiar la pantalla

en: Switch User
ast: Camudar d'usuariu

en: Log Out...
ast: Zarrar la sesión…

en: Your chat status will be set to busy
ast: El to estáu del chat va afitase a «ocupáu»

en: Notifications are now disabled, including chat messages. Your online status has been adjusted to let others know that you might not see their messages.
ast: Les notificaciones tán agora desactivaes, incluyendo los mensaxes de chat. El to estáu en llinia axustóse pa qu'otros sepan que nun pues lleer los sos mensaxes.

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search...
ast: Escribi pa guetar…

en: Search
ast: Guetar

en: '%s' is ready
ast: «%s» ta preparáu

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ast[0]: %u salida
ast[1]: %u salides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ast[0]: %u entrada
ast[1]: %u entraes

en: System Sounds
ast: Soníos del sistema

en: Print version
ast: Imprentar versión

en: Mode used by GDM for login screen
ast: Mou usáu por GDM na pantalla d'aniciu

en: Failed to launch '%s'
ast: Falló al llanzar «%s»

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: Default
ast: Predeterminada

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ast: L'usuariu refugó'l diálogu d'autenticación

en: Home Folder
ast: Carpeta personal

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
ast: Sistema de ficheros
