HEAD - en to ca translation catalogue (594 entries)

en: Launchers
ca: Llançadors

en: Activate favorite app 1
ca: Activa l'aplicació preferida 1

en: Activate favorite app 2
ca: Activa l'aplicació preferida 2

en: Activate favorite app 3
ca: Activa l'aplicació preferida 3

en: Activate favorite app 4
ca: Activa l'aplicació preferida 4

en: Activate favorite app 5
ca: Activa l'aplicació preferida 5

en: Activate favorite app 6
ca: Activa l'aplicació preferida 6

en: Activate favorite app 7
ca: Activa l'aplicació preferida 7

en: Activate favorite app 8
ca: Activa l'aplicació preferida 8

en: Activate favorite app 9
ca: Activa l'aplicació preferida 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

en: Take a screenshot interactively
ca: Feu una captura de pantalla interactivament

en: Take a screenshot
ca: Feu una captura de pantalla

en: Take a screenshot of a window
ca: Feu una captura d'una finestra

en: Record a screencast interactively
ca: Fes un enregistrament de pantalla interactivament

en: System
ca: Sistema

en: Show the notification list
ca: Mostra la llista de notificacions

en: Focus the active notification
ca: Posa el focus en la notificació activa

en: Show the overview
ca: Mostra la vista general

en: Show all apps
ca: Mostra totes les aplicacions

en: Open the app menu
ca: Obre el menú d'aplicació

en: Window management and application launching
ca: Gestor de finestres i llançador d'aplicacions

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
ca: Habilita les eines internes en el diàleg de l'Alt+F2 que són útils per als desenvolupadors i provadors

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
ca: Permet l'accés a les eines de depuració i de seguiment internes a través del diàleg de l'Alt+F2.

en: UUIDs of extensions to enable
ca: Identificadors universals únics de les extensions que s'han d'habilitar

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
ca: Les extensions del GNOME Shell tenen un identificador universal. Aquesta clau conté una llista de les extensions que s'han de carregar. Qualsevol extensió que s'hagi de carregar ha de ser a la llista. Podeu modificar aquesta llista amb els mètodes de D-Bus «EnableExtension» (activa una extensió) i «DisableExtension» (desactiva una extensió) a org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
ca: Identificadors universals únics de les extensions que s'han d'inhabilitar

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
ca: Les extensions del GNOME Shell tenen un identificador universal. Aquesta clau conté una llista de les extensions que s'han de carregar. Qualsevol extensió que s'hagi de carregar ha de ser a la llista. Podeu modificar aquesta llista amb els mètodes de D-Bus «EnableExtension» (activa una extensió) i «DisableExtension» (desactiva una extensió) a org.gnome.Shell.Aquesta clau té preferència sobre el paràmetre «enabled-extensions».

en: Disable user extensions
ca: Inhabilita les extensions d'usuari

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
ca: Inhabilita totes les extensions que l'usuari ha habilitat sense afectar el paràmetre «enabled-extension».

en: Disables the validation of extension version compatibility
ca: Desactiva la validació de la compatibilitat de versió d'extensions

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
ca: El GNOME Shell només carregarà extensions que afirmin ser compatibles amb la versió en execució. Si s'activa aquesta opció, es desactivarà la comprovació i es provarà de carregar totes les extensions sense tenir en compte les versions amb què afirmin ser compatibles.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
ca: Llista d'identificadors de fitxers d'escriptori de les aplicacions preferides

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
ca: Es mostraran, a l'àrea de preferits, les aplicacions que corresponguin a aquests identificadors.

en: History for command (Alt-F2) dialog
ca: Historial de les ordres utilitzades en el diàleg de l'Alt+F2

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
ca: Historial del depurador del GNOME Shell

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
ca: Mostra sempre l'element de menú «Surt» al menú d'usuari.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
ca: Aquesta clau sobreescriu l'ocultació automàtica de l'element de menú «Surt» quan només hi ha un usuari i un sol tipus de sessió.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
ca: Si s'han de recordar les contrasenyes dels punts de muntatge xifrat o els sistemes de fitxers remots

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
ca: El GNOME Shell us demanarà la contrasenya quan es munti un dispositiu xifrat o un sistema de fitxers remot. Si es pot desar la contrasenya per a utilitzar-la en el futur, es mostrarà la casella de selecció «Recorda la contrasenya». Aquesta clau estableix el valor per defecte d'aquesta casella de selecció.

en: The last selected non-default power profile
ca: El darrer perfil d'energia no predeterminat seleccionat

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
ca: Alguns sistemes suporten més de dos perfils d'energia. Per tal de continuar admetent el canvi entre dos perfils, aquesta clau registra l'últim perfil no predeterminat seleccionat.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
ca: S'ha mostrat l'última versió per al diàleg «Us donem la benvinguda al GNOME»

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
ca: Aquesta clau determina per a quina versió es va mostrar per última vegada del diàleg «Us donem la benvinguda al GNOME». Una cadena buida representa la versió més antiga possible, i un nombre enorme representarà versions que encara no existeixen. Aquest nombre enorme es pot utilitzar per a desactivar el diàleg.

en: Layout of the app picker
ca: Disposició del selector d'aplicacions

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
ca: Disposició del selector d'aplicacions. Cada entrada de la matriu és una pàgina. Les pàgines s'emmagatzemen en l'ordre en què apareixen al GNOME Shell. Cada pàgina conté un «id de l'aplicació» → parell de «dades». Actualment, els valors següents s'emmagatzemen com a «dades»: • «posició» la posició de la icona de l'aplicació a la pàgina

en: Keybinding to open the application menu
ca: Vinculació per a obrir el menú d'aplicació

en: Keybinding to open the application menu.
ca: La vinculació per a obrir el menú d'aplicació.

en: Keybinding to shift between overview states
ca: Vinculació de tecla per a desplaçar entre els estats de resum

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
ca: Vinculació de tecla per a desplaçar entre sessió, selector de finestres i graella d'aplicacions

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
ca: Vinculació de tecla per a desplaçar entre la graella d'aplicació, el selector de finestres i la sessió

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
ca: Vinculació de tecles per a obrir la vista «Mostra les aplicacions»

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
ca: Vinculació de tecles per a obrir la vista «Mostra les aplicacions» de les activitats de la vista general.

en: Keybinding to open the overview
ca: Vinculació per a obrir la vista general

en: Keybinding to open the Activities Overview.
ca: Vinculació per a obrir la vista general d'activitats.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
ca: La vinculació per a commutar la visibilitat de la llista de notificacions

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
ca: La vinculació per a commutar la visibilitat de la llista de notificacions.

en: Keybinding to focus the active notification
ca: Vinculació per a posar el focus a la notificació activa

en: Keybinding to focus the active notification.
ca: Vinculació per a posar el focus a la notificació activa.

en: Switch to application 1
ca: Commuta a l'aplicació 1

en: Switch to application 2
ca: Commuta a l'aplicació 2

en: Switch to application 3
ca: Commuta a l'aplicació 3

en: Switch to application 4
ca: Commuta a l'aplicació 4

en: Switch to application 5
ca: Commuta a l'aplicació 5

en: Switch to application 6
ca: Commuta a l'aplicació 6

en: Switch to application 7
ca: Commuta a l'aplicació 7

en: Switch to application 8
ca: Commuta a l'aplicació 8

en: Switch to application 9
ca: Commuta a l'aplicació 9

en: Limit switcher to current workspace.
ca: Limita el canviador a l'espai de treball actual.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
ca: Si és «true» (cert), només les aplicacions que tinguin finestres en l'espai de treball actual es mostren en el canviador. En cas contrari es mostren totes les aplicacions.

en: The application icon mode.
ca: El mode d'icona de les aplicacions.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
ca: Configureu com es mostren les finestres en l'intercanviador. Els valors possibles són: «thumbnail-only» (mostra una miniatura de la finestra), «app-icon-only» (mostra la icona de l'aplicació) o «both» (ambdues coses).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
ca: Si és «true» (cert), només les finestres de l'espai de treball actual es mostren en el canviador. En cas contrari, es mostren totes les finestres.

en: Locations
ca: Ubicacions

en: The locations to show in world clocks
ca: Les ubicacions a mostrar en els rellotges del món

en: Automatic location
ca: Ubicació automàtica

en: Whether to fetch the current location or not
ca: Si s'ha d'obtenir la ubicació actual o no

en: Location
ca: Ubicació

en: The location for which to show a forecast
ca: La ubicació a mostrar la predicció del temps

en: Network Login
ca: Inici de sessió de xarxa

en: Something’s gone wrong
ca: Alguna cosa ha anat malament

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
ca: Hi ha un problema: no es poden mostrar els paràmetres per a aquesta extensió. Us recomanem que informeu del problema als autors de l'extensió.

en: Technical Details
ca: Detalls tècnics

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Visit extension homepage
ca: Visiteu la pàgina d'inici de l'extensió

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Password
ca: Contrasenya

en: Choose Session
ca: Trieu la sessió

en: Not listed?
ca: No esteu llistat?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
ca: (p. ex. l'usuari o %s)

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Login Window
ca: Finestra d'entrada

en: Authentication error
ca: Error d'autenticació

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
ca: (o llisca el dit a través del lector)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
ca: (o posa el dit al lector)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
ca: Apaga

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
ca: apaga;atura;reinicia

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
ca: Reinicia

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
ca: reinicia;reinici;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
ca: bloqueja;pantalla;bloca

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
ca: Tanca la sessió

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
ca: desconnecta;sortida;surt

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
ca: Suspèn

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
ca: suspèn;dorm

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
ca: Canvia d'usuari

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
ca: canvia d'usuari

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
ca: bloqueja l'orientació;desbloqueja l'orientació;pantalla;rotació

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
ca: captura de pantalla;enregistrament de pantalla;tall;captura;registre

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
ca: Desbloqueja la rotació de la pantalla

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
ca: Bloqueja la rotació de la pantalla

en: Command not found
ca: No s'ha trobat l'ordre

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
ca: No s'ha pogut analitzar l'ordre:

en: Execution of “%s” failed:
ca: No s'ha pogut executar «%s»:

en: Just now
ca: Ara mateix

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: Yesterday
ca: Ahir

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

note: Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
ca: %-H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
ca: Ahir, a les %-H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
ca: %A a les %-H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
ca: %-d %B, a les %-H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
ca: %-d %B de %Y, a les %-H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
ca: Ahir, a les %l∶%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
ca: %A, a les %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
ca: %-d %B, a les %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
ca: %-d %B de %Y, a les %l∶%M %p

en: Hotspot Login
ca: Inici de sessió al punt d'accés Wi-Fi

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
ca: La connexió a aquest punt d'accés no és segura. Contrasenyes o altra informació que introduïu en aquesta pàgina pot ser vista per persones properes.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
ca: Denega

en: Allow
ca: Permet

en: Unnamed Folder
ca: Carpeta sense nom

en: %s has been pinned to the dash.
ca: %s s'ha ancorat al tauler.

en: %s has been unpinned from the dash.
ca: %s s'ha desancorat del tauler.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
ca: Obre finestres

en: New Window
ca: Finestra nova

en: App Details
ca: Detalls de l'aplicació

en: Quit
ca: Surt

en: Unpin
ca: Desancora

en: Pin to Dash
ca: Ancora-ho al tauler

en: Launch using Integrated Graphics Card
ca: Inicia usant una targeta gràfica integrada

en: Launch using Discrete Graphics Card
ca: Inicia usant una targeta gràfica externa

en: Select Audio Device
ca: Seleccioneu dispositiu d'àudio

en: Sound Settings
ca: Paràmetres del so

en: Headphones
ca: Auriculars

en: Headset
ca: Auriculars amb micròfon

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Change Background…
ca: Canvia el fons de l'escriptori…

en: Display Settings
ca: Paràmetres de la pantalla

en: Settings
ca: Paràmetres

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
ca: Dg

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
ca: Dl

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
ca: Dt

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
ca: Dc

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
ca: Dj

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
ca: Dv

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
ca: Ds

note: * * Translators: The header displaying the month name and the year * number, when this is a month of a different year.  You can * reorder the format specifiers or add other modifications * according to the requirements of your language. * "%OB" is the new format specifier introduced in glibc 2.27, *
en: %OB %Y
ca: %OB de %Y

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Next month
ca: Mes següent

[ctx: date day number format]
en: %d
ca: %-d

en: Week %V
ca: Setmana %-V

en: No Notifications
ca: Cap notificació

en: Do Not Disturb
ca: No molesteu

en: Clear
ca: Neteja-ho

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
ca: «%s» no està responent.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
ca: Podeu esperar un moment perquè continuï o podeu forçar a l'aplicació la sortida completa.

en: Force Quit
ca: Força la sortida

en: Wait
ca: Espera

en: External drive connected
ca: S'ha connectat un dispositiu extern

en: External drive disconnected
ca: S'ha desconnectat un dispositiu extern

en: Unable to unlock volume
ca: No es pot desbloquejar el volum

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
ca: La versió instal·lada del udisks no és compatible amb la configuració PIM

en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
ca: També us podeu connectar prement el botó «WPS» del vostre encaminador.

en: Connect
ca: Connecta

en: Key
ca: Clau

en: Private key password
ca: Contrasenya de la clau privada

en: Identity
ca: Identitat

en: Service
ca: Servei

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
ca: Per a accedir a la xarxa sense fil «%s» calen les contrasenyes o les claus de xifratge.

en: Wired 802.1X authentication
ca: Autenticació 802.1X per cable

en: Network name
ca: Nom de la xarxa

en: DSL authentication
ca: Autenticació DSL

en: PIN code required
ca: Cal que introduïu el codi PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ca: Cal que introduïu el codi PIN del dispositiu de banda ampla mòbil

en: A password is required to connect to “%s”.
ca: Cal introduir una contrasenya per a connectar-vos a «%s».

en: Network Manager
ca: Gestor de connexions de xarxa

en: VPN password
ca: Contrasenya VPN

en: Authentication Required
ca: Cal autenticació

en: Administrator
ca: Administrador

en: Authenticate
ca: Autentica

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ca: No ha funcionat. Torneu-ho a provar.

en: %s is now known as %s
ca: En/na %s ara es diu %s

en: Windows
ca: Finestres

en: Show Apps
ca: Mostra les aplicacions

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
ca: Quadre d'aplicacions

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
ca: %-d %B de %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
ca: %A, %-e %B de %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
ca: %-d %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
ca: %-d %B de %Y

en: Today
ca: Avui

en: Tomorrow
ca: Demà

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
ca: Tot el dia

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
ca: %d/%m

en: No Events
ca: Cap cita

en: Add world clocks…
ca: Afegeix rellotges del món…

en: World Clocks
ca: Rellotges del món

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Go online for weather information
ca: Ves en línia per a informació sobre el temps

en: Weather information is currently unavailable
ca: La informació sobre el temps no està disponible

en: Weather
ca: El temps

en: Select weather location…
ca: Trieu una ubicació pel temps…

[ctx: title]
en: Log Out %s
ca: Tanca la sessió %s

[ctx: title]
en: Log Out
ca: Tanca la sessió

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
ca[0]: %s tancarà la sessió automàticament d'aquí %d segon.
ca[1]: %s tancarà la sessió automàticament d'aquí %d segons.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
ca[0]: Es tancarà la sessió automàticament d'aquí %d segon.
ca[1]: Es tancarà la sessió automàticament d'aquí %d segons.

[ctx: button]
en: Log Out
ca: Tanca la sessió

[ctx: title]
en: Power Off
ca: Apagada

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
ca: Instal·la les actualitzacions i apaga

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
ca[0]: S'apagarà l'ordinador automàticament d'aquí %d segon.
ca[1]: S'apagarà l'ordinador automàticament d'aquí %d segons.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
ca: Instal·la les actualitzacions pendents

[ctx: button]
en: Power Off
ca: Apaga

[ctx: title]
en: Restart
ca: Reinici

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
ca: Instal·la les actualitzacions i reinicia

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
ca[0]: Es reiniciarà l'ordinador automàticament d'aquí %d segon.
ca[1]: Es reiniciarà l'ordinador automàticament d'aquí %d segons.

[ctx: button]
en: Restart
ca: Reinicia

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
ca: Reinicia i instal·la les actualitzacions

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
ca[0]: Es reiniciarà l'ordinador automàticament i s'instal·laran les actualitzacions d'aquí %d segon.
ca[1]: Es reiniciarà l'ordinador automàticament i s'instal·laran les actualitzacions d'aquí %d segons.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
ca: Reinicia i instal·la

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
ca: Instal·la i apaga

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
ca: Apaga després d'instal·lar les actualitzacions

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
ca: Reinicia i instal·la l'actualització

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
ca: %s %s s'instal·larà després del reinici. Una actualització de la instal·lació pot trigar força temps. Assegureu-vos que heu fet còpia de seguretat i que l'ordinador està connectat al corrent.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
ca: Hi ha poca bateria. Connecteu l'ordinador a la xarxa elèctrica abans d'instal·lar les actualitzacions.

en: Some applications are busy or have unsaved work
ca: Hi ha algunes aplicacions que estan ocupades o que tenen documents sense desar

en: Other users are logged in
ca: Altres usuaris tenen la sessió oberta

[ctx: button]
en: Boot Options
ca: Opcions d'arrencada

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
ca: %s (remot)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
ca: %s (consola)

en: Install
ca: Instal·la

en: Install Extension
ca: Instal·la l'extensió

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
ca: Voleu baixar i instal·lar «%s» d'extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
ca: Hi ha actualitzacions d'extensions disponibles

en: Extension updates are ready to be installed.
ca: Les actualitzacions de les extensions estan preparades per a ser instal·lades.

en: Allow inhibiting shortcuts
ca: Permet inhabilitar les dreceres

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
ca: L'aplicació %s vol inhabilitar les dreceres

en: An app wants to inhibit shortcuts
ca: Una aplicació vol inhabilitar les dreceres

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
ca: Podeu restaurar les dreceres si premeu %s.

en: Slow Keys Turned On
ca: Tecles lentes actives

en: Slow Keys Turned Off
ca: Tecles lentes inactives

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu mantingut premuda la tecla de majúscules durant 8 segons. Aquesta és la drecera per a la funcionalitat «tecles lentes», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: Sticky Keys Turned On
ca: Tecles enganxoses actives

en: Sticky Keys Turned Off
ca: Tecles enganxoses inactives

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu premut la tecla de majúscules 5 cops seguides. Aquesta és la drecera per la funcionalitat de les tecles enganxoses, que afecta la manera en què funciona el teclat.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu premut dues tecles juntes, o la tecla de majúscules 5 cops seguides. Això desactiva la funcionalitat de les tecles enganxoses, que afecta la manera en què funciona el teclat.

en: Leave On
ca: Deixa-ho actiu

en: Turn On
ca: Activa

en: Turn Off
ca: Desactiva

en: Leave Off
ca: Deixa-ho desactivat

en: Keyboard Settings
ca: Paràmetres del teclat

en: No extensions installed
ca: No hi ha cap extensió instal·lada

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
ca: %s no ha emès cap error.

en: Hide Errors
ca: Amaga els errors

en: Show Errors
ca: Mostra els errors

en: Enabled
ca: Habilitat

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Out of date
ca: Obsolet

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Disabling
ca: S'està inhabilitant

en: Enabling
ca: S'està habilitant

en: View Source
ca: Mostra el codi font

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: System was put in unsafe mode
ca: El sistema s'ha posat en mode insegur

en: Apps now have unrestricted access
ca: Ara les aplicacions tenen accés sense restriccions

en: Undo
ca: Desfés

en: Logged in as a privileged user
ca: Sessió iniciada com a usuari privilegiat

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
ca: Cal evitar iniciar sessions com a usuari privilegiat per raons de seguretat. Si és possible, entreu com a un usuari normal.

en: Screen Lock disabled
ca: La pantalla de bloqueig està inhabilitada

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
ca: El bloqueig de pantalla requereix el gestor de pantalla del GNOME.

en: System Information
ca: Informació de l'ordinador

en: Unknown artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
ca: Teclegeu per a cercar

en: Apps
ca: Aplicacions

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
ca: Vista general

en: New shortcut…
ca: Drecera de teclat nova…

en: App defined
ca: Definit per l'aplicació

en: Show on-screen help
ca: Mostra l'ajuda en pantalla

en: Switch monitor
ca: Commuta el monitor

en: Assign keystroke
ca: Assigna la pulsació de tecla

en: Done
ca: Fet

en: Edit…
ca: Edita…

en: None
ca: Cap

en: Press a button to configure
ca: Premeu un botó per a configurar

en: Press Esc to exit
ca: Premeu Esc per a sortir

en: Press any key to exit
ca: Premeu qualsevol tecla per a sortir

en: Activities
ca: Activitats

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
ca: Sistema

en: Top Bar
ca: Barra superior

en: Open menu
ca: Obre el menú

en: Run a Command
ca: Executa una ordre

en: Press ESC to close
ca: Premeu Esc per a tancar

en: Restart is not available on Wayland
ca: El reinici no està disponible en Wayland

en: Restarting…
ca: S'està reiniciant…

en: GNOME needs to lock the screen
ca: El GNOME necessita bloquejar la pantalla

en: Unable to lock
ca: No es pot bloquejar

en: Lock was blocked by an app
ca: Una aplicació ha bloquejat el bloqueig

en: Selection
ca: Selecció

en: Area Selection
ca: Selecció d'àrea

en: Screen
ca: Pantalla

en: Screen Selection
ca: Selecció de pantalla

en: Window
ca: Finestra

en: Window Selection
ca: Selecció de finestra

en: Screenshot / Screencast
ca: Captura o enregistrament de pantalla

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
ca: Captura

en: Show Pointer
ca: Mostra el punter

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
ca: Enregistraments de pantalla

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
ca: Enregistrament de pantalla des de %d %t.webm

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
ca: Enregistrament de pantalla completat

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
ca: Cliqueu aquí per a veure el vídeo.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
ca: Mostra-ho al Fitxers

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
ca: Captura de pantalla de %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
ca: Captura de pantalla realitzada

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
ca: Podeu enganxar la imatge des del porta-retalls.

en: Screenshot taken
ca: S'ha fet una captura de pantalla

en: Searching…
ca: S'està cercant…

en: No results.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: %d more | %d more
ca[0]: %d més
ca[1]: %d més

en: Search
ca: Cerca

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Show Text
ca: Mostra el text

en: Hide Text
ca: Oculta el text

en: Caps lock is on.
ca: Bloq Maj està activat.

en: Hidden Volume
ca: Volum ocult

en: Windows System Volume
ca: Volum del sistema del Windows

en: Uses Keyfiles
ca: Usa fitxers de claus

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
ca: Per a desbloquejar un volum que usa fitxers de claus, useu l'eina <i>%s</i>.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
ca: Necessiteu una utilitat externa com <i>Discs</i> per a desbloquejar un volum que utilitza fitxers de claus.

en: PIM Number
ca: Número PIM

en: Remember Password
ca: Recorda la contrasenya

en: Unlock
ca: Desbloqueja

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
ca: Obre %s

en: The PIM must be a number or empty.
ca: El PIM ha de ser un nombre o estar buit.

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: High Contrast
ca: Alt contrast

en: Zoom
ca: Amplia

en: Screen Reader
ca: Lector de pantalla

en: Screen Keyboard
ca: Teclat en pantalla

en: Visual Alerts
ca: Avisos visuals

en: Sticky Keys
ca: Tecles enganxoses

en: Slow Keys
ca: Tecles lentes

en: Bounce Keys
ca: Tecles de salt

en: Mouse Keys
ca: Tecles del ratolí

en: Accessibility Settings
ca: Paràmetres d'accessibilitat

en: Large Text
ca: Text gran

en: Auto Rotate
ca: Gira automàticament

[ctx: title]
en: Background Apps
ca: Aplicacions en segon pla

en: Apps known to be running without a window
ca: Aplicacions conegudes que s'estan executant sense una finestra

en: App Settings
ca: Paràmetres d'aplicació

en: No Background Apps
ca: No hi ha cap aplicació en segon pla

en: %d Background App | %d Background Apps
ca[0]: Aplicació en segon pla
ca[1]: %d aplicacions en segon pla

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Bluetooth Settings
ca: Paràmetres del Bluetooth

en: No available or connected devices
ca: No hi ha cap dispositiu disponible o connectat

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
ca: Activa el Bluetooth per a connectar-se als dispositius

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
ca[0]: %d connectat
ca[1]: %d connectats

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Dark Style
ca: Estil fosc

en: Single Click
ca: Un sol clic

en: Double Click
ca: Doble clic

en: Drag
ca: Arrossega

en: Secondary Click
ca: Clic secundari

en: Dwell Click
ca: Clic en passar per sobre

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Show Keyboard Layout
ca: Mostra la disposició del teclat

en: Allow location access
ca: Permet accés a la ubicació

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
ca: L'aplicació %s vol accedir a la vostra ubicació

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
ca: Podeu canviar la configuració de l'accés a la ubicació sempre que vulgueu des de la configuració de la privacitat.

en: Deny Access
ca: Denega l'accés

en: Grant Access
ca: Permet l'accés

en: <unknown>
ca: <desconegut>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
ca: Desconnecta %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
ca: Connecta a %s

en: Secure
ca: Segur

en: Not secure
ca: No és segur

en: Signal strength %s%%
ca: Força del senyal %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
ca: Punt d'accés %s

en: %d connected | %d connected
ca[0]: %d connectat
ca[1]: %d connectats

en: VPN Settings
ca: Paràmetres de la VPN

en: Wi–Fi
ca: Wi-Fi

en: All Networks
ca: Totes les xarxes

en: Wired Connections
ca: Connexions per cable

en: Wired Settings
ca: Paràmetres del cable

en: Mobile Connections
ca: Connexions mòbils

en: Mobile Broadband Settings
ca: Paràmetres de la banda ampla mòbil

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
ca: Mòbil

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Activation of network connection failed
ca: Ha fallat l'activació de la connexió de xarxa

en: Night Light
ca: Llum nocturna

[ctx: Power profile]
en: Performance
ca: Rendiment

[ctx: Power profile]
en: Balanced
ca: Equilibrat

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
ca: Estalvi d'energia

en: Power Mode
ca: Mode d'energia

en: Power Settings
ca: Paràmetres de l'energia

en: Stop Screencast
ca: Atura l'enregistrament de pantalla

en: Stop Screen Sharing
ca: Atura la compartició de pantalla

en: Airplane Mode
ca: Mode d'avió

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Power Off Menu
ca: Menú d'apagada

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Restart…
ca: Reinicia…

en: Power Off…
ca: Apaga…

en: Log Out…
ca: Tanca la sessió…

en: Switch User…
ca: Canvia d'usuari…

[ctx: action]
en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Unknown Thunderbolt device
ca: Dispositiu Thunderbolt desconegut

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
ca: Un nou dispositiu s'ha detectat mentre estàveu absents. Desconnecteu i torneu a connectar el dispositiu per a començar a utilitzar-lo.

en: Unauthorized Thunderbolt device
ca: Dispositiu Thunderbolt no autoritzat

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
ca: S'ha detectat un dispositiu nou i cal que sigui autoritzat per l'administrador.

en: Thunderbolt authorization error
ca: S'ha produït un error d'autorització a Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
ca: No s'ha pogut autoritzar el dispositiu Thunderbolt: %s

en: Volume changed
ca: S'ha canviat el volum

en: Unmute
ca: Deixa de silenciar

en: Mute
ca: Silencia

en: Volume
ca: Volum

en: Sound Output
ca: Sortida del so

en: Sound Input
ca: Entrada del so

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
ca: Mirall

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
ca: Uneix pantalles

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
ca: Només extern

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
ca: Només l'integrat

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
ca: %A %-d %B

en: Swipe up to unlock
ca: Llisqueu amunt per a desbloquejar

en: Click or press a key to unlock
ca: Feu clic o premeu una tecla per a desbloquejar

en: Unlock Window
ca: Desbloqueja la finestra

en: Log in as another user
ca: Entra amb un altre usuari

en: Welcome to GNOME %s
ca: Us donem la benvinguda al GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
ca: Si voleu aprendre com funciona, feu una visita guiada.

en: No Thanks
ca: No, gràcies

en: Take Tour
ca: Visita guiada

en: “%s” is ready
ca: «%s» ja està a punt

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
ca: Mantenir aquesta configuració de la pantalla?

en: Revert Settings
ca: Descarta els canvis

en: Keep Changes
ca: Mantén els canvis

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
ca[0]: Es descartaran els canvis d'aquí %d segon
ca[1]: Es descartaran els canvis d'aquí %d segons

en: Hide
ca: Oculta

en: Restore
ca: Restaura

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Move
ca: Mou

en: Resize
ca: Canvia la mida

en: Move Titlebar Onscreen
ca: Mou la barra de títol a la pantalla

en: Always on Top
ca: Sempre per damunt

en: Always on Visible Workspace
ca: Sempre a l'espai de treball visible

en: Move to Workspace Left
ca: Mou a l'espai de treball esquerre

en: Move to Workspace Right
ca: Mou a l'espai de treball dret

en: Move to Workspace Up
ca: Mou a l'espai de treball superior

en: Move to Workspace Down
ca: Mou a l'espai de treball inferior

en: Move to Monitor Up
ca: Mou a la pantalla de dalt

en: Move to Monitor Down
ca: Mou a la pantalla de baix

en: Move to Monitor Left
ca: Mou a la pantalla de l'esquerra

en: Move to Monitor Right
ca: Mou a la pantalla de la dreta

en: Close
ca: Tanca

en: Print version
ca: Mostra la versió

en: Mode used by GDM for login screen
ca: El mode que utilitzarà el GDM per a la pantalla d'entrada

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
ca: Utilitza un mode específic, p. ex. «gdm» per la pantalla d'entrada

en: List possible modes
ca: Llista els modes possibles

en: Force animations to be enabled
ca: Força que les animacions estiguin habilitades

[ctx: program]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Failed to launch “%s”
ca: No s'ha pogut iniciar «%s»

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Password cannot be blank
ca: La contrasenya no pot ser buida

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ca: L'usuari ha descartat el diàleg d'autenticació

en: Icon '%s' not present in theme %s
ca: La icona «%s» no està present al tema %s

en: Failed to load icon
ca: No s'ha pogut carregar la icona

en: Manage your GNOME Extensions
ca: Gestioneu les extensions del GNOME Shell

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
ca: Les extensions del GNOME gestiona les actualitzacions de les extensions, configurant les preferències de l'extensió i suprimint o desactivant les extensions no desitjades.

en: Configure GNOME Shell Extensions
ca: Configureu les extensions del GNOME Shell

en: No Matches
ca: Sense coincidències

en: Remove “%s”?
ca: Voleu suprimir «%s»?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
ca: Si suprimiu una extensió, us cal tornar-la a baixar si voleu habilitar-la de nou

en: Remove
ca: Suprimeix

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
ca[0]: %d extensió serà actualitzada la següent vegada que entreu.
ca[1]: %d extensions seran actualitzades la següent vegada que entreu.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
ca: L'extensió és incompatible amb la versió actual del GNOME

en: The extension had an error
ca: L'extensió ha tingut un error

en: The extension can be updated
ca: Aquesta extensió pot ser actualitzada

en: Website
ca: Lloc web

en: Remove…
ca: Suprimeix…

en: Help
ca: Ajuda

en: About Extensions
ca: Quant a les extensions

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
ca: Les extensions poden causar problemes de rendiment i estabilitat. Inhabiliteu les extensions si teniu problemes amb el vostre sistema.

en: Manually Installed
ca: Instal·lada manualment

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
ca: Per a visitar i afegir extensions, visiteu <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Built-In
ca: Integrada

en: No Installed Extensions
ca: No hi ha cap extensió instal·lada

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
ca: No s'ha pogut obtenir la llista d'extensions instal·lades. Assegureu-vos que heu entrat al GNOME i torneu a provar-ho.

en: Extension Updates Ready
ca: Les actualitzacions d'extensions preparades

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
ca: L'extensió nova s'ha creat amb èxit a %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
ca: El nom ha de ser una cadena molt curta (idealment descriptiva).
    Per exemple: %s

en: Name
ca: Nom

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
ca: La descripció és una explicació d'una frase de què fa l'extensió.
    Per exemple: %s

en: Description
ca: Descripció

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
ca: L'UUID és un identificador únic global per l'extensió
    Ha de tenir el format d'una adreça de correu (exemple@softcatala.org)

en: Choose one of the available templates:
ca: Trieu una de les plantilles disponibles:

en: Template
ca: Plantilla

en: The unique identifier of the new extension
ca: L'identificador únic de l'extensió nova

en: NAME
ca: NOM

en: The user-visible name of the new extension
ca: El nom visible a l'usuari de l'extensió nova

en: DESCRIPTION
ca: DESCRIPCIÓ

en: A short description of what the extension does
ca: Una descripció curta del que fa l'extensió

en: TEMPLATE
ca: PLANTILLA

en: The template to use for the new extension
ca: La plantilla a usar per a l'extensió nova

en: Enter extension information interactively
ca: Introduïu la informació de l'extensió interactivament

en: Create a new extension
ca: Crea una extensió nova

en: Unknown arguments
ca: Arguments desconeguts

en: UUID, name and description are required
ca: Calen l'UUID, el nom i la descripció

en: Extension “%s” does not exist
ca: L'extensió «%s» no existeix

en: Disable an extension
ca: Inhabilita una extensió

en: No UUID given
ca: No s'ha donat un UUID

en: More than one UUID given
ca: S'han donat més d'un UUID

en: Enable an extension
ca: Habilita una extensió

en: Failed to connect to GNOME Shell
ca: Ha fallat la connexió amb el GNOME Shell

en: Extension “%s” doesn't exist
ca: L'extensió «%s» no existeix

en: Show extensions info
ca: Mostra la informació de les extensions

en: Overwrite an existing extension
ca: Sobreescriu una extensió existent

en: Install an extension bundle
ca: Instal·la un paquet d'extensió

en: No extension bundle specified
ca: No s'ha especificat cap paquet d'extensió

en: More than one extension bundle specified
ca: S'ha especificat més un paquet d'extensió

en: Show user-installed extensions
ca: Mostra les extensions d'usuari instal·lades

en: Show system-installed extensions
ca: Mostra les extensions del sistema instal·lades

en: Show enabled extensions
ca: Mostra les extensions habilitades

en: Show disabled extensions
ca: Mostra les extensions inhabilitades

en: Show extensions with preferences
ca: Mostra les extensions amb preferències

en: Show extensions with updates
ca: Mostra les extensions amb actualitzacions

en: Print extension details
ca: Mostra els detalls de l'extensió

en: List installed extensions
ca: Llista les extensions instal·lades

en: FILE
ca: FITXER

en: Additional source to include in the bundle
ca: Font a addicional a incloure al paquet

en: SCHEMA
ca: ESQUEMA

en: A GSettings schema that should be included
ca: Un esquema del GSettings a incloure

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: The directory where translations are found
ca: El directori on es troben les traduccions

en: DOMAIN
ca: DOMINI

en: The gettext domain to use for translations
ca: El domini del gettext per a les traduccions

en: Overwrite an existing pack
ca: Sobreescriu el paquet existent

en: The directory where the pack should be created
ca: Directori on s'ha de crear el paquet

en: SOURCE_DIRECTORY
ca: DIRECTORI_FONT

en: Create an extension bundle
ca: Crea un paquet d'extensió

en: More than one source directory specified
ca: S'han especificat més d'un directori font

en: Extension “%s” doesn't have preferences
ca: L'extensió «%s» no té preferències

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
ca: No s'han pogut obrir les preferències per a l'extensió «%s»: %s

en: Opens extension preferences
ca: Obre les preferències de l'extensió

en: Reset an extension
ca: Reinicia una extensió

en: Cannot uninstall system extensions
ca: No es poden desinstal·lar les extensions del sistema

en: Failed to uninstall “%s”
ca: No s'ha pogut desinstal·lar «%s»

en: Uninstall an extension
ca: Desinstal·la una extensió

en: Do not print error messages
ca: No imprimeixis els missatges d'error

en: Path
ca: Camí

en: Original author
ca: Autor original

en: Version
ca: Versió

en: State
ca: Estat

en: “version” takes no arguments
ca: «version» no té arguments

en: Usage:
ca: Ús:

en: Print version information and exit.
ca: Mostra la informació de la versió i surt.

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: Commands:
ca: Ordres:

en: Print help
ca: Mostra l'ajuda

en: Enable extension
ca: Habilita l'extensió

en: Disable extension
ca: Inhabilita l'extensió

en: Reset extension
ca: Reinicia l'extensió

en: Uninstall extension
ca: Desinstal·la l'extensió

en: List extensions
ca: Llista les extensions

en: Show extension info
ca: Mostra la informació de l'extensió

en: Open extension preferences
ca: Obre les preferències de l'extensió

en: Create extension
ca: Crea extensió

en: Package extension
ca: Paquet d'extensió

en: Install extension bundle
ca: Instal·la un paquet d'extensió

en: Use “%s” to get detailed help.
ca: Feu servir «%s» per a obtenir ajuda detallada.

en: Plain
ca: Pla

en: An empty extension
ca: Una extensió buida

en: Indicator
ca: Indicador

en: Add an icon to the top bar
ca: Afegeix una icona a la barra superior

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ca[0]: %u sortida
ca[1]: %u sortides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ca[0]: %u entrada
ca[1]: %u entrades

en: System Sounds
ca: Sons del sistema
