gnome-shell - en to cs translation catalogue (600 entries)

en: Launchers
cs: Spouštěče

en: Activate favorite app 1
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 1

en: Activate favorite app 2
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 2

en: Activate favorite app 3
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 3

en: Activate favorite app 4
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 4

en: Activate favorite app 5
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 5

en: Activate favorite app 6
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 6

en: Activate favorite app 7
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 7

en: Activate favorite app 8
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 8

en: Activate favorite app 9
cs: Aktivovat oblíbenou aplikaci č. 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
cs: Snímky obrazovky

en: Take a screenshot interactively
cs: Pořídit snímek obrazovky interaktivně

en: Take a screenshot
cs: Pořídit snímek obrazovky

en: Take a screenshot of a window
cs: Pořídit snímek okna

en: Record a screencast interactively
cs: Zaznamenat dění na obrazovce interaktivně

en: System
cs: Systém

en: Show the notification list
cs: Zobrazit seznam upozornění

en: Focus the active notification
cs: Zaměřovat aktivní upozornění

en: Show the overview
cs: Zobrazit přehled

en: Show all apps
cs: Zobrazit všechny aplikace

en: Open the app menu
cs: Otevřít nabídku aplikací

en: Window management and application launching
cs: Správa oken a spouštění aplikací

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
cs: Povolit přes Alt-F2 vnitřní nástroje určené pro vývojáře a testery

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
cs: Poskytuje přístup k vnitřním ladicím a monitorovacím nástrojům pomocí okna ovládaného přes Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
cs: UUID rozšíření, která se mají zapnout

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
cs: Rozšíření GNOME Shell mají vlastnost UUID; tento klíč je seznamem rozšíření, která by měla být načítána. Každé rozšíření, které má být načítáno, musí být na tomto seznamu. S tímto seznamem můžete pracovat také pomocí metod EnableExtension a DisableExtension sběrnice DBus na org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
cs: UUID rozšíření, která se mají nuceně vypnout

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
cs: Rozšíření GNOME Shell mají vlastnost UUID; tento klíč je seznamem rozšíření, která by měla být vypnutá, i když se načtou jako součást aktuálního režimu. S tímto seznamem můžete pracovat také pomocí metod EnableExtension a DisableExtension sběrnice DBus na org.gnome.Shell. Tento klíč má přednost před nastavením „enabled-extensions“.

en: Disable user extensions
cs: Zakázat uživatelská rozšíření

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
cs: Zakázat všechna rozšíření, která uživatel zapnul, bez vlivu na nastavení „enabled-extension“.

en: Disables the validation of extension version compatibility
cs: Vypíná kontrolu kompatibility verze rozšíření

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
cs: GNOME Shell načítá pouze rozšíření, která propagují podporu právě běžící verze. Zapnutím této volby zakážete tuto kontrolu a rozšíření se budou zkoušet načíst bez ohledu na to, jakou verzi podporují.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
cs: Seznam ID souborů desktop oblíbených aplikací

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
cs: Aplikace odpovídající těmto identifikátorům budou zobrazeny oblasti oblíbených.

en: History for command (Alt-F2) dialog
cs: Historie příkazového dialogového okna (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
cs: Historie dialogového okna „looking glass“ (Alt-F2)

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
cs: V nabídce uživatele vždy zobrazovat položku „Odhlásit“.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
cs: Tento klíč ruší automatické skrývání položky nabídky „Odhlásit“ v situacích s jedním uživatelem a jedním sezením.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
cs: Zdali si pamatovat heslo k připojování šifrovaných či vzdálených souborových systémů

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
cs: Shell požaduje heslo při připojování šifrovaných či vzdálených souborových systémů. Může-li být heslo uloženo pro budoucí použití, zobrazí se zaškrtávací pole „Pamatovat si heslo“. Tento klíč určuje výchozí stav této volby.

en: The last selected non-default power profile
cs: Poslední vybraný profil napájení, jiný než výchozí

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
cs: Některé systémy podporují více než dva profily napájení. Aby bylo možné i nadále podporovat přepínání mezi dvěma profily, uchovává tento klíč poslední vybraný profil, jiný než výchozí.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
cs: Poslední verze „Vítá vás GNOME“ nabídnutá v dialogovém okně

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
cs: Klíč určuje, pro kterou verzi „Vítá vás GNOME“ bylo naposledy zobrazeno dialogové okno. Prázdný řetězec představuje nejstarší možnou verzi a velmi vysoké číslo představuje verzi, které doposud neexistuje. Takovýmto číslem se dá dialogové okno jednoduše zakázat.

en: Layout of the app picker
cs: Rozvržení výběru aplikace

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
cs: Rozvržení výběru aplikace. Jednotlivé položky pole představují stránky. Stránky jsou v pořadí, v jakém se objeví v GNOME Shellu. Každá stránka obsahuje pár „id aplikace“ → „data“. V současnosti se jako „data“ ukládají následující hodnoty: • „pozice“: pozice ikony aplikace na stránce.

en: Keybinding to open the application menu
cs: Klávesová zkratka otevírající nabídku aplikací

en: Keybinding to open the application menu.
cs: Klávesová zkratka sloužící k otevření nabídky aplikací.

en: Keybinding to shift between overview states
cs: Klávesová zkratka přesouvající mezi stavy přehledu

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
cs: Klávesová zkratka přesouvající mezi sezením, výběrem oken a mřížkou aplikací

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
cs: Klávesová zkratka přesouvající mezi mřížkou aplikací, výběrem oken a sezením

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
cs: Klávesová zkratka otevírající zobrazení aplikací

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
cs: Klávesová zkratka sloužící k otevření seznamu aplikací v Přehledu činností.

en: Keybinding to open the overview
cs: Klávesová zkratka otevírající přehled

en: Keybinding to open the Activities Overview.
cs: Klávesová zkratka sloužící k otevření přehledu činností.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
cs: Klávesová zkratka přepínající viditelnost seznamu upozornění

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
cs: Klávesová zkratka sloužící k přepnutí viditelnosti seznamu upozornění.

en: Keybinding to focus the active notification
cs: Klávesová zkratka zaměřující aktivního upozornění

en: Keybinding to focus the active notification.
cs: Klávesová zkratka sloužící k zaměření aktivního upozornění.

en: Switch to application 1
cs: Přepnout do aplikace 1

en: Switch to application 2
cs: Přepnout do aplikace 2

en: Switch to application 3
cs: Přepnout do aplikace 3

en: Switch to application 4
cs: Přepnout do aplikace 4

en: Switch to application 5
cs: Přepnout do aplikace 5

en: Switch to application 6
cs: Přepnout do aplikace 6

en: Switch to application 7
cs: Přepnout do aplikace 7

en: Switch to application 8
cs: Přepnout do aplikace 8

en: Switch to application 9
cs: Přepnout do aplikace 9

en: Limit switcher to current workspace.
cs: Omezit přepínání jen na aktuální plochu.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
cs: Je-li zapnuto, objeví se v přepínači aplikací jen ty, co jsou na aktuální pracovní ploše. V opačném případě jsou zahrnuty všechny aplikace.

en: The application icon mode.
cs: Režim ikon aplikací.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
cs: Nastavuje, jak jsou okna zobrazena v přepínači. Možnostmi jsou „thumbnail-only“ (zobrazí náhled okna), „app-icon-only“ (zobrazí pouze ikonu aplikace) a „both“ (zobrazí náhled i ikonu).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
cs: Je-li zapnuto, objeví se v přepínači oken jen ty, co jsou na aktuální pracovní ploše. V opačném případě jsou zahrnuta všechna okna.

en: Locations
cs: Místa

en: The locations to show in world clocks
cs: Místa, která se mají zobrazovat ve světových časech

en: Automatic location
cs: Automatické místo

en: Whether to fetch the current location or not
cs: Zda si zjistit, či ne, aktuální místo

en: Location
cs: Místo

en: The location for which to show a forecast
cs: Místo, pro které se má zobrazovat předpověď počasí

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Network Login
cs: Přihlášení do sítě

en: Something’s gone wrong
cs: Něco se stalo špatně

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
cs: Omlouváme se, ale vyskytl se problém: nastavení pro toto rozšíření nelze zobrazit. Doporučujeme problém nahlásit autorovi rozšíření.

en: Technical Details
cs: Technické podrobnosti

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Visit extension homepage
cs: Navštívit domovskou stránku rozšíření

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Password
cs: Heslo

en: Choose Session
cs: Vybrat sezení

en: Not listed?
cs: Nejste na seznamu?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
cs: (např. uživatel nebo %s)

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Login Window
cs: Přihlašovací okno

en: Authentication error
cs: Chyba ověření

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
cs: (nebo přejeďte prstem přes čtečku)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
cs: (nebo přiložte prst na čtečku)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
cs: Vypnout

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
cs: vypnout;vypnutí;zastavit;shodit;stopnout;stop;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
cs: Restartovat

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
cs: restart;restartování;restartovat;reboot;znovu zavést systém;zavedení systému;natažení systému;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
cs: Zamknout obrazovku

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
cs: zamknout obrazovku;zamknout počítač;uzamknout obrazovku;uzamknout počítač;zamčít obrazovku;zamčít počítač;uzamčít obrazovku;uzamčít počítač;zamknutí obrazovky;zamknutí počítače;uzamknutí obrazovky;uzamknutí počítače;zamčení obrazovky;zamčení počítače;uzamčení obrazovky;uzamčení počítače;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
cs: Odhlásit se

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
cs: odhlásit se;odhlášení;odlogovat se;odlogování;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
cs: Uspat do paměti

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
cs: uspat do paměti;režim spánku;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
cs: Přepnout uživatele

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
cs: přepnout uživatele;přepnutí uživatele;

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
cs: zamknout otočení;zamknout orientaci;uzamknout otočení;uzamknout orientaci;zamčít otočení;zamčít orientaci;uzamčít otočení;uzamčít orientaci;zamknutí otočení;zamknutí orientace;uzamknutí otočení;uzamknutí orientace;zamčení otočení;zamčení orientace;uzamčení otočení;uzamčení orientace;odemknout otočení;odemknout orientaci;odemčít otočení;odemčít orientaci;odemknutí otočení;odemknutí orientace;odemčení otočení;odemčení orientace;obrazovka;otočení;orientace;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
cs: Pořídit snímek obrazovky

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
cs: snímek obrazovky;záznam obrazovky;nahrávání obrazovky;zachytit;sejmout;nahrát;zaznamenat;

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
cs: Odemknout otočení obrazovky

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
cs: Zamknout otočení obrazovky

en: Command not found
cs: Příkaz nenalezen

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
cs: Nelze analyzovat příkaz:

en: Execution of “%s” failed:
cs: Vykonání „%s“ selhalo:

en: Just now
cs: právě teď

en: %d minute ago | %d minutes ago
cs[0]: před minutou
cs[1]: před %d minutami
cs[2]: před %d minutami

en: %d hour ago | %d hours ago
cs[0]: před hodinou
cs[1]: před %d hodinami
cs[2]: před %d hodinami

en: Yesterday
cs: včera

en: %d day ago | %d days ago
cs[0]: před %d dnem
cs[1]: před %d dny
cs[2]: před %d dny

en: %d week ago | %d weeks ago
cs[0]: před týdnem
cs[1]: před %d týdny
cs[2]: před %d týdny

en: %d month ago | %d months ago
cs[0]: před měsícem
cs[1]: před %d měsíci
cs[2]: před %d měsíci

en: %d year ago | %d years ago
cs[0]: před rokem
cs[1]: před %d roky
cs[2]: před %d lety

note: Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
cs: %k∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
cs: včera, %k∶%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
cs: %A %k∶%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
cs: %-e. %B %k∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
cs: %-e. %B %Y, %k∶%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
cs: %l∶%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
cs: včera %l∶%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
cs: %A %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
cs: %-e. %B %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
cs: %-e. %B %Y, %l∶%M %p

en: Hotspot Login
cs: Přihlášení k přístupovému bodu

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
cs: Vaše připojení k tomuto přístupovému bodu není bezpečné. Hesla a další informace, které zadáte na této stránce mohou vidět ostatní lidé v okolí.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
cs: Zamítnout

en: Allow
cs: Povolit

en: Unnamed Folder
cs: Nepojmenovaná složka

en: %s has been pinned to the dash.
cs: Aplikace %s byla přidána mezi oblíbené.

en: %s has been unpinned from the dash.
cs: Aplikace %s byla odebrána z oblíbených.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
cs: Otevřená okna

en: New Window
cs: Nové okno

en: App Details
cs: Podrobnosti o aplikaci

en: Quit
cs: Ukončit

en: Unpin
cs: Odebrat z oblíbených

en: Pin to Dash
cs: Přidat mezi oblíbené

en: Launch using Integrated Graphics Card
cs: Spustit pomocí integrované grafické karty

en: Launch using Discrete Graphics Card
cs: Spustit pomocí samostatné grafické karty

en: Select Audio Device
cs: Výběr zvukového zařízení

en: Sound Settings
cs: Nastavení zvuku

en: Headphones
cs: Sluchátka

en: Headset
cs: Sluchátka s mikrofonem

en: Microphone
cs: Mikrofon

en: Change Background…
cs: Změnit pozadí…

en: Display Settings
cs: Nastavení displeje

en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
cs: Ne

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
cs: Po

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
cs: Út

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
cs: St

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
cs: Čt

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
cs: Pá

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
cs: So

en: Previous month
cs: Předchozí měsíc

en: Next month
cs: Následující měsíc

[ctx: date day number format]
en: %d
cs: %-e

en: Week %V
cs: %V. týden

en: No Notifications
cs: Nejsou žádná upozornění

en: Do Not Disturb
cs: Nevyrušovat

en: Clear
cs: Vymazat

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
cs: Aplikace „%s“ neodpovídá.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
cs: Můžete si vybrat, zda chvilku počkat, jestli bude aplikace dál normálně pokračovat, nebo ji násilně celou ukončit.

en: Force Quit
cs: Vynutit ukončení

en: Wait
cs: Počkat

en: External drive connected
cs: Externí svazek připojen

en: External drive disconnected
cs: Externí svazek odpojen

en: Unable to unlock volume
cs: Nelze uzamknout svazek

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
cs: Nainstalovaná verze udisks nepodporuje nastavení PIM

en: Open with %s
cs: Otevřít pomocí %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
cs: Případně se můžete připojit zmáčknutím tlačítka „WPS“ na směrovači.

en: Connect
cs: Připojit

en: Key
cs: Klíč

en: Private key password
cs: Heslo soukromého klíče

en: Identity
cs: Identita

en: Service
cs: Služba

en: Authentication required
cs: Vyžaduje ověření

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
cs: Pro přístup k bezdrátové síti „%s“ jsou vyžadována hesla nebo šifrovací klíče.

en: Wired 802.1X authentication
cs: Ověření připojení po drátu 802.1X

en: Network name
cs: Název sítě

en: DSL authentication
cs: Ověření DSL

en: PIN code required
cs: Požadován kód PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
cs: Pro mobilní širokopásmové zařízení je vyžadován kód PIN

en: A password is required to connect to “%s”.
cs: Pro připojení k „%s“ je vyžadováno heslo.

en: VPN password
cs: Heslo k VPN

en: Authentication Required
cs: Vyžaduje ověření

en: Administrator
cs: Správce

en: Authenticate
cs: Ověřit

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
cs: Ověření bohužel nebylo úspěšné. Zkuste to prosím znovu.

en: %s is now known as %s
cs: %s je teď znám jako %s

en: Windows
cs: Okna

en: Show Apps
cs: Zobrazit aplikace

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
cs: Oblíbené

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
cs: %-e. %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
cs: %A, %-e. %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
cs: %-e. %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
cs: %-e. %B %Y

en: Today
cs: Dnes

en: Tomorrow
cs: Zítra

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
cs: Celý den

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
cs: %-e.%-m.

en: No Events
cs: Nejsou žádné události

en: Add world clocks…
cs: Přidat světový čas…

en: World Clocks
cs: Světové hodiny

en: Loading…
cs: Načítá se…

en: Go online for weather information
cs: Připojit se kvůli informacím o počasí

en: Weather information is currently unavailable
cs: Informace o počasí nejsou nyní dostupné

en: Weather
cs: Počasí

en: Select weather location…
cs: Vybrat místo pro počasí…

[ctx: title]
en: Log Out %s
cs: Odhlásit uživatele %s

[ctx: title]
en: Log Out
cs: Odhlášení

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
cs[0]: Uživatel %s bude automaticky odhlášen za %d sekundu.
cs[1]: Uživatel %s bude automaticky odhlášen za %d sekundy.
cs[2]: Uživatel %s bude automaticky odhlášen za %d sekund.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
cs[0]: Budete automaticky odhlášeni za %d sekundu.
cs[1]: Budete automaticky odhlášeni za %d sekundy.
cs[2]: Budete automaticky odhlášeni za %d sekund.

[ctx: button]
en: Log Out
cs: Odhlásit

[ctx: title]
en: Power Off
cs: Vypnutí

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
cs: Nainstalování aktualizací a vypnutí

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
cs[0]: Systém bude automaticky vypnut za %d sekundu.
cs[1]: Systém bude automaticky vypnut za %d sekundy.
cs[2]: Systém bude automaticky vypnut za %d sekund.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
cs: Nainstalovat čekající aktualizace softwaru

[ctx: button]
en: Power Off
cs: Vypnout

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
cs: Nainstalování aktualizací a restart

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
cs[0]: Systém bude automaticky restartován za %d sekundu.
cs[1]: Systém bude automaticky restartován za %d sekundy.
cs[2]: Systém bude automaticky restartován za %d sekund.

[ctx: button]
en: Restart
cs: Restartovat

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
cs: Restart a nainstalování aktualizací

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
cs[0]: Systém bude automaticky restartován za %d sekundu a poté se nainstalují aktualizace.
cs[1]: Systém bude automaticky restartován za %d sekundy a poté se nainstalují aktualizace.
cs[2]: Systém bude automaticky restartován za %d sekund a poté se nainstalují aktualizace.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
cs: Restartovat a nainstalovat

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
cs: Nainstalovat a vypnout

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
cs: Po nainstalování aktualizací vypnout

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
cs: Restart a nainstalování povýšení

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
cs: Verze %2s distribuce %1s bude nainstalována po restartu. Instalace povýšení může zabrat hodně času: zkontrolujte, že máte vše zazálohováno a že počítač je připojen do elektriky.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
cs: Nízký stav baterie: před instalací prosím připojte k napájení.

en: Some applications are busy or have unsaved work
cs: Některé aplikace jsou zaneprázdněné nebo obsahují neuloženou práci

en: Other users are logged in
cs: Jsou přihlášeni jiní uživatelé

[ctx: button]
en: Boot Options
cs: Volby zavedení systému

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
cs: %s (vzdálený)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
cs: %s (konzola)

en: Install
cs: Nainstalovat

en: Install Extension
cs: Instalace rozšíření

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
cs: Stáhnout a nainstalovat „%s“ z extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
cs: Jsou dostupné aktualizace rozšíření

en: Extension updates are ready to be installed.
cs: Aktualizace rozšíření jsou připravené k instalaci.

en: Allow inhibiting shortcuts
cs: Povolení znemožnit klávesové zkratky

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
cs: Aplikace %s chce znemožnit klávesové zkratky

en: An app wants to inhibit shortcuts
cs: Některá aplikace chce znemožnit klávesové zkratky

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
cs: Obnovit klávesové zkratky můžete zmáčknutím %s.

en: Slow Keys Turned On
cs: Pomalé klávesy zapnuty

en: Slow Keys Turned Off
cs: Pomalé klávesy vypnuty

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Stačí podržet klávesu Shift po dobu 8 sekund. Jedná se o klávesovou zkratku pro funkci Pomalé klávesy, která ovlivňuje způsob, jakým funguje vaše klávesnice.

en: Sticky Keys Turned On
cs: Kombinace kláves jedním prstem zapnuty

en: Sticky Keys Turned Off
cs: Kombinace kláves jedním prstem vypnuty

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Stačí zmáčknout Shift pětkrát po sobě. Jedná se o klávesovou zkratku pro funkci Kombinace kláves jedním prstem, která ovlivňuje způsob, jakým funguje vaše klávesnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Stačí zmáčknout dvě klávesy naráz, nebo Shift pětkrát po sobě. Tím se vypne funkce Kombinace kláves jedním prstem, která ovlivňuje způsob, jakým funguje vaše klávesnice.

en: Leave On
cs: Ponechat zapnuté

en: Turn On
cs: Zapnout

en: Turn Off
cs: Vypnout

en: Leave Off
cs: Ponechat vypnuté

en: Keyboard Settings
cs: Nastavení klávesnice

en: No extensions installed
cs: Nejsou nainstalována žádná rozšíření

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
cs: Rozšíření %s nevyvolalo žádné chyby.

en: Hide Errors
cs: Skrývat chyby

en: Show Errors
cs: Zobrazovat chyby

en: Enabled
cs: Povoleno

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
cs: Zakázáno

note: Translators: notification title.
en: Error
cs: Chyba

en: Out of date
cs: Neaktuální

en: Downloading
cs: Stahování

en: Disabling
cs: Zakazuje se

en: Enabling
cs: Povoluje se

en: View Source
cs: Zobrazit zdroj

en: Web Page
cs: Webová stránka

en: System was put in unsafe mode
cs: Systém byl přepnut do nebezpečného režimu

en: Apps now have unrestricted access
cs: Aplikace mají nyní neomezený přístup

en: Undo
cs: Zpět

en: Logged in as a privileged user
cs: Přihlášeni jako privilegovaný uživatel

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
cs: Spouštění sezení pod privilegovaným uživatelem byste se měli z bezpečnostních důvodů vyhýbat. Pokud je to možné, přihlaste se jako běžný uživatel.

en: Screen Lock disabled
cs: Zamykání obrazovky je vypnuto

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
cs: Zamykání obrazovky vyžaduje správce displeje GNOME.

en: System Information
cs: Informace o systému

en: Unknown artist
cs: Neznámý umělec

en: Unknown title
cs: Neznámý název

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
cs: vyhledávejte psaním

en: Apps
cs: Aplikace

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
cs: Přehled

en: New shortcut…
cs: Nová klávesová zkratka…

en: App defined
cs: Definováno aplikací

en: Show on-screen help
cs: Zobrazit nápovědu na obrazovce

en: Switch monitor
cs: Přepnout monitor

en: Assign keystroke
cs: Přířadit klávesu

en: Done
cs: Hotovo

en: Edit…
cs: Upravit…

en: None
cs: Žádná

en: Press a button to configure
cs: Zmáčkněte tlačítko pro nastavení

en: Press Esc to exit
cs: Zmáčknutím Esc ukončíte

en: Press any key to exit
cs: Zmáčknutím klávesy ukončíte

en: Activities
cs: Činnosti

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
cs: Systém

en: Top Bar
cs: Horní lišta

en: Open menu
cs: Otevřít nabídku

en: Run a Command
cs: Spuštění příkazu

en: Press ESC to close
cs: Zmáčknutím Esc zavřete

en: Restart is not available on Wayland
cs: Restart není na Waylandu k dispozici

en: Restarting…
cs: Restartuje se…

en: GNOME needs to lock the screen
cs: GNOME potřebuje uzamknout obrazovku

en: Unable to lock
cs: Nelze uzamknout obrazovku

en: Lock was blocked by an app
cs: Zamknutí je blokováno některou z aplikací

en: Selection
cs: Výběr

en: Area Selection
cs: Výběr oblasti

en: Screen
cs: Obrazovka

en: Screen Selection
cs: Výběr obrazovky

en: Window
cs: Okno

en: Window Selection
cs: Výběr okna

en: Screenshot / Screencast
cs: Snímek/záznam obrazovky

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
cs: Zachytit

en: Show Pointer
cs: Zobrazit ukazatel

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
cs: Záznamy obrazovky

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
cs: Záznam obrazovky z %d %t.webm

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
cs: Bylo zaznamenáno dění na obrazovce

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
cs: Kliknutím zde video zobrazíte.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
cs: Zobrazit v Souborech

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
cs: Snímek obrazovky z %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
cs: Byl pořízen snímek obrazovky

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
cs: Obrázek můžete vložit ze schránky.

en: Screenshot taken
cs: Byl pořízen snímek obrazovky

en: Searching…
cs: Hledá se…

en: No results.
cs: Žádné výsledky.

en: %d more | %d more
cs[0]: %d další
cs[1]: %d další
cs[2]: %d dalších

en: Search
cs: Hledat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Show Text
cs: Zobrazit text

en: Hide Text
cs: Skrýt text

en: Caps lock is on.
cs: Je zapnutý Caps Lock.

en: Hidden Volume
cs: Skrytý svazek

en: Windows System Volume
cs: Systémový svazek Windows

en: Uses Keyfiles
cs: Používat soubory s klíči

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
cs: K odemknutí svazku, který používá soubory s klíči, místo toho použijte pomůcku <i>%s</i>.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
cs: K odemčení svazku, který používá soubory s klíči, potřebujete externí nástroj, například <i>Disky</i>.

en: PIM Number
cs: Číslo PIM

en: Remember Password
cs: Pamatovat si heslo

en: Unlock
cs: Odemknout

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
cs: Otevřít %s

en: The PIM must be a number or empty.
cs: PIM musí být číslo nebo prázdné.

en: Accessibility
cs: Přístupnost

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Screen Reader
cs: Čtečka obrazovky

en: Screen Keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

en: Visual Alerts
cs: Vizuální upozornění

en: Sticky Keys
cs: Lepící klávesy

en: Slow Keys
cs: Pomalé klávesy

en: Bounce Keys
cs: Vícenásobné stisky kláves

en: Mouse Keys
cs: Myš klávesnicí

en: Accessibility Settings
cs: Nastavení přístupnosti

en: Large Text
cs: Styl velkého textu

en: Auto Rotate
cs: Automaticky otáčet

[ctx: title]
en: Background Apps
cs: Aplikace na pozadí

en: Apps known to be running without a window
cs: Aplikace, o kterých je známo, že běží bez okna

en: App Settings
cs: Nastavení aplikací

en: No Background Apps
cs: žádné aplikace na pozadí

en: %d Background App | %d Background Apps
cs[0]: %d aplikace na pozadí
cs[1]: %d aplikace na pozadí
cs[2]: %d aplikací na pozadí

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Bluetooth Settings
cs: Nastavení Bluetooth

en: No available or connected devices
cs: Žádné dostupné nebo připojené zařízení

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
cs: Pro připojení k zařízení zapněte Bluetooth

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
cs[0]: %d připojené
cs[1]: %d připojené
cs[2]: %d připojených

en: Brightness
cs: Jas

en: Dark Style
cs: Tmavý styl

en: Single Click
cs: Jednoduché kliknutí

en: Double Click
cs: Dvojité kliknutí

en: Drag
cs: Tažení

en: Secondary Click
cs: Druhé kliknutí

en: Dwell Click
cs: Kliknutí posečkáním

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Show Keyboard Layout
cs: Zobrazit rozložení klávesnice

en: Allow location access
cs: Povolení přístupu k informacím o poloze

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
cs: Aplikace %s chce přístup k informacím vaší poloze

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
cs: Přístup ke službám pro určování polohy lze kdykoliv změnit v nastavení soukromí.

en: Deny Access
cs: Zamítnout přístup

en: Grant Access
cs: Schválit přístup

en: <unknown>
cs: <neznámé>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
cs: Odpojit %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
cs: Připojit %s

en: Secure
cs: Zabezpečená

en: Not secure
cs: Nezabezpečená

en: Signal strength %s%%
cs: Síla signálu %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
cs: Přístupový bod %s

en: %d connected | %d connected
cs[0]: %d připojený
cs[1]: %d připojení
cs[2]: %d připojených

en: VPN Settings
cs: Nastavení VPN

en: Wi–Fi
cs: Wi-Fi

en: All Networks
cs: Všechny sítě

en: Wired Connections
cs: Drátová připojení

en: Wired Settings
cs: Nastavení drátových připojení

en: Bluetooth Tethers
cs: Sdílená připojení přes Bluetooth

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
cs: Sdílení připojení

en: Mobile Connections
cs: Mobilní připojení

en: Mobile Broadband Settings
cs: Nastavení mobilního připojení

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
cs: Mobilní

en: Connection failed
cs: Připojení selhalo

en: Activation of network connection failed
cs: Aktivace síťového připojení selhala

en: Night Light
cs: Noční osvětlení

[ctx: Power profile]
en: Performance
cs: Vysoký výkon

[ctx: Power profile]
en: Balanced
cs: Rovnováha

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
cs: Šetření energií

en: Power Mode
cs: Režim napájení

en: Power Settings
cs: Nastavení napájení

en: Stop Screencast
cs: Zastavit záznam obrazovky

en: Stop Screen Sharing
cs: Zastavit sdílení obrazovky

en: Airplane Mode
cs: Režim „letadlo“

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
cs: Pořídit snímek obrazovky

en: Power Off Menu
cs: Nabídka vypnutí

en: Suspend
cs: Uspat do paměti

en: Restart…
cs: Restartovat…

en: Power Off…
cs: Vypnout…

en: Log Out…
cs: Odhlásit se…

en: Switch User…
cs: Přepnout uživatele…

[ctx: action]
en: Lock Screen
cs: Uzamknout obrazovku

en: Unknown Thunderbolt device
cs: Neznámé zařízení Thunderbolt

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
cs: Zatímco jste byli pryč, bylo nalezeno nové zařízení. Odpojte jej prosím a znovu připojte, abyste jej mohli používat.

en: Unauthorized Thunderbolt device
cs: Neověřené zařízení Thunderbolt

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
cs: Bylo zjištěno nové zařízení a je třeba jej ověřit správcem.

en: Thunderbolt authorization error
cs: Chyba ověření Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
cs: Nezdařilo se provést ověření zařízení Thunderbolt: %s

en: Volume changed
cs: Hlasitost změněna

en: Unmute
cs: Zrušit ztišení

en: Mute
cs: Ztišit

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Sound Output
cs: Zvukový výstup

en: Sound Input
cs: Zvukový vstup

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
cs: Duplikovat

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
cs: Sloučit displeje

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
cs: Jen externí

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
cs: Jen vestavěné

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
cs: %A, %-e. %B

en: Swipe up to unlock
cs: Pro odemčení přejeďte prstem nahoru

en: Click or press a key to unlock
cs: Pro odemčení klikněte nebo stiskněte klávesu

en: Unlock Window
cs: Odemykací okno

en: Log in as another user
cs: Přihlásit se jako jiný uživatel

en: Welcome to GNOME %s
cs: Vítá vás GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
cs: Jestli se potřebujete zorientovat, nabízíme vám úvodní prohlídku.

en: No Thanks
cs: Ne, děkuji

en: Take Tour
cs: Začít prohlídku

en: “%s” is ready
cs: Připraveno „%s“

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
cs: Zachovat toto nastavení displeje?

en: Revert Settings
cs: Obnovit původní

en: Keep Changes
cs: Zachovat

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
cs[0]: Nastavení se obnoví na původní za %d sekundu
cs[1]: Nastavení se obnoví na původní za %d sekundy
cs[2]: Nastavení se obnoví na původní za %d sekund

note: Translators: This represents the size of a window. The first number is * the width of the window and the second is the height.
en: %d × %d
cs: %d × %d

en: Hide
cs: Skrýt

en: Restore
cs: Obnovit

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Move Titlebar Onscreen
cs: Posunout záhlaví na obrazovku

en: Always on Top
cs: Vždy nahoře

en: Always on Visible Workspace
cs: Vždy na viditelné ploše

en: Move to Workspace Left
cs: Přesunout o plochu doleva

en: Move to Workspace Right
cs: Přesunout o plochu doprava

en: Move to Workspace Up
cs: Přesunout o plochu výš

en: Move to Workspace Down
cs: Přesunout o plochu níž

en: Move to Monitor Up
cs: Přesunout o monitor výš

en: Move to Monitor Down
cs: Přesunout o monitor níž

en: Move to Monitor Left
cs: Přesunout o monitor doleva

en: Move to Monitor Right
cs: Přesunout o monitor doprava

en: Close
cs: Zavřít

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: Mode used by GDM for login screen
cs: Režim použitý GDM pro přihlašovací obrazovku

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
cs: Použít pro přihlašovací obrazovku zadaný režim, např. „gdm“

en: List possible modes
cs: Vypsat možné režimy

en: Force animations to be enabled
cs: Vynutit povolení animací

[ctx: program]
en: Unknown
cs: Neznámé

en: Failed to launch “%s”
cs: Nelze spustit „%s“

en: Passwords do not match.
cs: Hesla si neodpovídají.

en: Password cannot be blank
cs: Heslo nemůže být prázdné.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
cs: Dialogové okno ověření bylo uživatelem zrušeno

en: Icon '%s' not present in theme %s
cs: V motivu %2$s schází ikona „%1$s“

en: Failed to load icon
cs: Nezdařilo se načíst ikonu

en: Manage your GNOME Extensions
cs: Správa vašich rozšíření GNOME

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
cs: Aplikace Rozšíření GNOME umožňuje aktualizaci a nastavení předvoleb rozšíření a odstranění nebo vypnutí nechtěných rozšíření.

en: Configure GNOME Shell Extensions
cs: Nastavit rozšíření pro GNOME Shell

en: No Matches
cs: Žádná shoda

en: Remove “%s”?
cs: Odebrat „%s“?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
cs: Pokud rozšíření odeberete a budete jej chtít znovu povolit, budete se muset vrátit k jeho stažení.

en: Remove
cs: Odebrat

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
cs[0]: Při příštím přihlášení bude aktualizováno %d rozšíření.
cs[1]: Při příštím přihlášení budou aktualizována %d rozšíření.
cs[2]: Při příštím přihlášení bude aktualizováno %d rozšíření.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
cs: Rozšíření není kompatibilní s aktuální verzí GNOME

en: The extension had an error
cs: V rozšíření se vyskytla chyba

en: The extension can be updated
cs: Rozšíření lze aktualizovat

en: Website
cs: Webové stránky

en: Remove…
cs: Odebrat…

en: Help
cs: Nápověda

en: About Extensions
cs: O aplikaci Rozšíření

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
cs: Rozšíření mohou způsobit problémy s výkonem a stabilitou. Pokud ve svém systému narazíte na podobné problémy, rozšíření zakažte.

en: Manually Installed
cs: Ručně nainstalované

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
cs: Jestli chcete vyhledat a nainstalovat rozšíření, navštivte stránku <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Built-In
cs: Vestavěné

en: No Installed Extensions
cs: Není nainstalované žádné rozšíření

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
cs: Bohužel, ale není možné získat seznam nainstalovaných rozšíření. Ujistěte se, že jste přihlášení do GNOME, a zkuste to znovu.

en: Extension Updates Ready
cs: Jsou připravené aktualizace rozšíření

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
cs: V %s bylo úspěšně vytvořeno nové rozšíření.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
cs: Název by měl být velmi krátký (nejlépe samopopisný) řetězec.
    Příklady: %s

en: Name
cs: Název

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
cs: Popis by měl jednou větou vysvětlit, co vaše rozšíření vlastně dělá.
    Příklady: %s

en: Description
cs: Popis

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
cs: UUID je globálně jedinečnou identifikací vašeho rozšíření.
    Měl by být ve formátu e-mailové adresy (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
cs: Zvolte jednu z dostupných šablon:

en: Template
cs: Šablona

en: The unique identifier of the new extension
cs: Jednoznačná identifikace nového rozšíření

en: NAME
cs: NÁZEV

en: The user-visible name of the new extension
cs: Název nového rozšíření, jak jej uvidí uživatel

en: DESCRIPTION
cs: POPIS

en: A short description of what the extension does
cs: Krátký popis toho, co rozšíření vlastně dělá

en: TEMPLATE
cs: ŠABLONA

en: The template to use for the new extension
cs: Šablona, která se má použít pro nové rozšíření

en: Enter extension information interactively
cs: Zadat informace o rozšíření interaktivně

en: Create a new extension
cs: Vytvořit nové rozšíření

en: Unknown arguments
cs: Neznámý argument

en: UUID, name and description are required
cs: Jsou vyžadovány UUID, název a popis

en: Extension “%s” does not exist
cs: Rozšíření „%s“ neexistuje

en: Disable an extension
cs: Zakázat rozšíření

en: No UUID given
cs: Nebylo zadáno žádné UUID

en: More than one UUID given
cs: Bylo zadáno více než jedno UUID

en: Enable an extension
cs: Povolit rozšíření

en: Failed to connect to GNOME Shell
cs: Selhalo připojení ke GNOME Shellu

en: Extension “%s” doesn't exist
cs: Rozšíření „%s“ neexistuje

en: Show extensions info
cs: Zobrazit informace o rozšíření

en: Overwrite an existing extension
cs: Přepsat stávající rozšíření

en: EXTENSION_BUNDLE
cs: BALÍČEK_S_ROZŠÍŘENÍM

en: Install an extension bundle
cs: Nainstalovat balíček s rozšířením

en: No extension bundle specified
cs: Nebyl zadán žádný balíček s rozšířením

en: More than one extension bundle specified
cs: Bylo zadáno více balíčků s rozšířením naráz

en: Show user-installed extensions
cs: Zobrazit rozšíření nainstalovaná pro uživatele

en: Show system-installed extensions
cs: Zobrazit rozšíření nainstalovaná pro systém

en: Show enabled extensions
cs: Zobrazit povolená rozšíření

en: Show disabled extensions
cs: Zobrazit zakázaná rozšíření

en: Show extensions with preferences
cs: Zobrazit rozšíření s předvolbami

en: Show extensions with updates
cs: Zobrazit rozšíření s aktualizacemi

en: Print extension details
cs: Vypsat podrobnosti o rozšíření

en: List installed extensions
cs: Vypsat nainstalovaná rozšíření

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Additional source to include in the bundle
cs: Dodatečný zdroj, který se má přibalit

en: SCHEMA
cs: SCHÉMA

en: A GSettings schema that should be included
cs: Schéma GSettings, které se má přibalit

en: DIRECTORY
cs: SLOŽKA

en: The directory where translations are found
cs: Složka, ve které se nacházejí jazykové překlady

en: DOMAIN
cs: DOMÉNA

en: The gettext domain to use for translations
cs: Doména gettext, která se má použít pro překlady

en: Overwrite an existing pack
cs: Přepsat stávající balíček

en: The directory where the pack should be created
cs: Složka, ve které se má balíček vytvořit

en: SOURCE_DIRECTORY
cs: ZDROJOVÁ_SLOŽKA

en: Create an extension bundle
cs: Vytvořit balíček s rozšířením

en: More than one source directory specified
cs: Bylo zadáno více zdrojových složek naráz

en: Extension “%s” doesn't have preferences
cs: Rozšíření „%s“ nemá žádné předvolby

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
cs: Selhalo otevření předvoleb pro rozšíření „%s“: %s

en: Opens extension preferences
cs: Otevřít předvolby rozšíření

en: Reset an extension
cs: Uvést rozšíření od výchozího stavu

en: Cannot uninstall system extensions
cs: Systémové rozšíření odinstalovat nelze

en: Failed to uninstall “%s”
cs: Selhala odinstalace „%s“

en: Uninstall an extension
cs: Odinstalovat rozšíření

en: Do not print error messages
cs: Nevypisovat chybové zprávy

en: Path
cs: Cesta

en: URL
cs: Adresa URL

en: Original author
cs: Původní autor

en: Version
cs: Verze

en: State
cs: Stav

en: “version” takes no arguments
cs: „version“ nepřebírá žádné argumenty

en: Usage:
cs: Použití:

en: Print version information and exit.
cs: Vypsat informace o verzi a skončit.

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: [ARGS…]
cs: [ARGUMENTY…]

en: Commands:
cs: Příkazy:

en: Print help
cs: Vypsat nápovědu

en: Enable extension
cs: Povolit rozšíření

en: Disable extension
cs: Zakázat rozšíření

en: Reset extension
cs: Uvést rozšíření do výchozího stavu

en: Uninstall extension
cs: Odinstalovat rozšíření

en: List extensions
cs: Vypsat rozšíření

en: Show extension info
cs: Zobrazit informace o rozšíření

en: Open extension preferences
cs: Otevřít předvolby rozšíření

en: Create extension
cs: Vytvořit rozšíření

en: Package extension
cs: Zabalit rozšíření

en: Install extension bundle
cs: Nainstalovat balíček s rozšířením

en: Use “%s” to get detailed help.
cs: Použijte „%s“ k vypsání podrobné nápovědy.

en: Plain
cs: Holá aplikace

en: An empty extension
cs: Prázdné rozšíření

en: Indicator
cs: Ukazatel

en: Add an icon to the top bar
cs: Přidá ikonu na horní lištu

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
cs[0]: %u výstup
cs[1]: %u výstupy
cs[2]: %u výstupů

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
cs[0]: %u vstup
cs[1]: %u vstupy
cs[2]: %u vstupů

en: System Sounds
cs: Systémové zvuky
