gnome-shell master - en to km translation catalogue (328 entries)

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Show the message tray
km: បង្ហាញ​ថាស​សារ

en: Focus the active notification
km: ផ្ដោត​លើ​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម

en: Show the overview
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: Show all applications
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ទាំងអស់

en: Open the application menu
km: បើក​ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី

en: GNOME Shell
km: GNOME សែល

en: Window management and application launching
km: ការ​គ្រប់គ្រង​វីនដូ និង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី

en: GNOME Shell Extension Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ GNOME សែល

en: Configure GNOME Shell Extensions
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ GNOME សែល

en: GNOME Shell (wayland compositor)
km: GNOME សែល (wayland compositor)

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
km: បើក​ឧបករណ៍​ខាងក្នុង មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​អ្នក​សាកល្បង​ចេញពី Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ឧបករណ៍​តាមដាន និង​ឧបករណ៍​បំបាត់​កំហុស​ខាងក្នុង​ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់ Alt-F2 ។

en: UUIDs of extensions to enable
km: UUIDs នៃ​ផ្នែក​បន្ថែម​ដែល​ត្រូវ​បើក

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ GNOME សែល​ដែល​មាន​លក្ខណសម្បត្តិ UUID ។ ពាក្យ​គន្លឹះ​នេះ​គឺ​រាយ​ផ្នែក​បន្ថែម​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក។ ផ្នែក​បន្ថែម​ណា​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក គឺ​ត្រូវតែ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​នេះ។ អ្នក​ក៏​អាច​រៀបចំ​បញ្ជី​នេះ​ដោយ​ប្រើ​វិធីសាស្ត្រ EnableExtension និង DisableExtension D-Bus បាន​ផង​ដែរ​នៅ​លើ org.gnome.Shell ។

en: Disables the validation of extension version compatibility
km: បិទ​សុពលកម្ម​នៃ​ភាព​ឆបគ្នា​របស់​កំណែ​ផ្នែក​បន្ថែម

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
km: GNOME សែល​នឹង​ផ្ទុក​តែ​ផ្នែក​បន្ថែម​ដែល​ប្រកាស​ដើម្បី​គាំទ្រ​កំណែ​កំពុង​ដំណើរការ​បច្ចុប្បន្ន​ប៉ុណ្ណោះ។ ការ​បើក​ជម្រើស​នេះ គឺ​វា​នឹង​បិទ​ការ​ពិនិត្យមើល​នេះ ហើយ​ព្យាយាម​ផ្ទុក​ផ្នែក​បន្ថែម​ទាំងអស់​ដោយ​មិន​គិត​អំពី​កំណែ​ដែល​ពួកគេ​ប្រកាស​ដើម្បី​គាំទ្រ​ឡើយ។

en: List of desktop file IDs for favorite applications
km: បញ្ជី​លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ​ផ្ទៃតុ​សម្រាប់​កម្មវិធី​សំណព្វ

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
km: កម្មវិធី​ដែល​ត្រូវគ្នា​ជាមួយ​កម្មវិធី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ទាំងនេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​សំណព្វ។

en: History for command (Alt-F2) dialog
km: ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា (Alt-F2)

en: History for the looking glass dialog
km: ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ប្រអប់ looking glass

en: Always show the 'Log out' menu item in the user menu.
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ 'ចេញ' ជានិច្ច​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​អ្នកប្រើ។

en: This key overrides the automatic hiding of the 'Log out' menu item in single-user, single-session situations.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​នេះ​បដិសេធ​ការ​លាក់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ 'ចេញ' ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ស្ថានភាព​អ្នកប្រើ​តែមួយ សម័យ​តែមួយ។

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ចងចាំ​ពាក្យសម្ងាត់​សម្រាប់​ការ​ម៉ោន​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ ឬ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ដាក់​លេខ​កូដ​ដែរ​ឬទេ

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a 'Remember Password' checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
km: សែល​នឹង​ស្នើ​ពាក្យសម្ងាត់ នៅ​ពេល​ដែល​ឧបករណ៍​ដាក់​លេខ​កូដ ឬ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ​ត្រូវ​បាន​ម៉ោន។ ប្រសិនបើ​ពាក្យសម្ងាត់​អាច​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​សម្រាប់​ប្រើ​នៅ​ពេល​អនាគត ប្រអប់​ធីក 'ចងចាំ​ពាក្យសម្ងាត់' នឹង​បង្ហាញ។ ពាក្យ​គន្លឹះ​នេះ​កំណត់​សភាព​លំនាំដើម​នៃ​ប្រអប់​ធីក។

en: Show the week date in the calendar
km: បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ​សប្ដាហ៍​នៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
km: បើ​ពិត បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ​សប្ដាហ៍ ISO នៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន។

en: Keybinding to open the application menu
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី

en: Keybinding to open the application menu.
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី។

en: Keybinding to open the "Show Applications" view
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ទិដ្ឋភាព "កម្មវិធី​បង្ហាញ"

en: Keybinding to open the "Show Applications" view of the Activities Overview.
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ទិដ្ឋភាព "កម្មវិធី​បង្ហាញ" របស់​ទិដ្ឋភាព​សកម្មភាព។

en: Keybinding to open the overview
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: Keybinding to open the Activities Overview.
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បើក​ទិដ្ឋភាព​សកម្មភាព។

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បិទ/បើក​លទ្ធភាព​មើល​ឃើញ​របស់​ថាស​សារ

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray.
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បិទ/បើក​លទ្ធភាព​មើល​ឃើញ​របស់​ថាស​សារ។

en: Keybinding to focus the active notification
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ផ្ដោត​លើ​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម

en: Keybinding to focus the active notification.
km: បង្គំ​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ផ្ដោត​លើ​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម។

en: Which keyboard to use
km: ក្ដារចុច​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: The type of keyboard to use.
km: ប្រភេទ​ក្ដារចុច​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: The maximum accuracy level of location.
km: កម្រិត​សុក្រឹតភាព​អតិបរមា​នៃ​ទីតាំង។

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are 'off' (disable location tracking), 'country', 'city', 'neighborhood', 'street', and 'exact' (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user's location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្រិត​អតិបរមា​របស់​កម្មវិធី​សុក្រឹតភាព​ទីតាំង​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មើល​ឃើញ។ ជម្រើស​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​គឺ 'off' (បិទ​ការ​តាមដាន​ទីតាំង), 'country', 'city', 'neighborhood', 'street', និង 'exact' (ត្រូវ​មានឧបករណ៍​ទទួល GPS) ។ សូម​ចងចាំ​ថា​វា​គ្រប់គ្រង​អ្វី​ដែល GeoClue នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កម្មវិធី​មើល​ឃើញ ហើយ​ពួកគេ​អាច​រក​ឃើញ​ទីតាំង​របស់​អ្នកប្រើ​ដោយ​ប្រើ​ធនធាន​បណ្ដាញ​ផ្ទាល់ខ្លួន (សូម្បីតែ​សុក្រឹតភាព​កម្រិត​ផ្លូវ​ក៏​ល្អ​ដែរ)

en: The application icon mode.
km: របៀប​រូបតំណាង​កម្មវិធី។

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are 'thumbnail-only' (shows a thumbnail of the window), 'app-icon-only' (shows only the application icon) or 'both'.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អំពី​របៀប​បង្ហាញ​បង្អួច​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្ដូរ។ តម្លៃ​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ 'thumbnail-only' (បង្ហាញ​រូបភាព​តូច​របស់​បង្អួច), 'app-icon-only' (បង្ហាញ​តែ​រូបតំណាង​កម្មវិធី​ប៉ុណ្ណោះ) ឬ 'both'។

en: Attach modal dialog to the parent window
km: ភ្ជាប់​ប្រអប់​បែបបទ​ទៅ​បង្អួច​មេ

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​នេះ​បដិសេធ​ពាក្យ​គន្លឹះ​នៅ​ក្នុង org.gnome.mutter ពេល​ដំណើរការ GNOME សែល។

en: Arrangement of buttons on the titlebar
km: ការ​រៀបចំ​ប៊ូតុង​នៅ​លើ​របារ​ចំណងជើង

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​នេះ​បដិសេធ​ពាក្យ​គន្លឹះ​នៅ​ក្នុង org.gnome.desktop.wm.preferences ពេល​ដំណើរការ GNOME សែល។

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
km: បើក​គម្រប​គែម​ពេល​ទម្លាក់​បង្អួច​នៅ​លើ​គែម​អេក្រង់

en: Workspaces are managed dynamically
km: តំបន់​ធ្វើការ​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង​ជា​ថាមវន្ត

en: Workspaces only on primary monitor
km: តំបន់​ធ្វើការ​មានតែ​នៅ​លើ​ម៉ូនីទ័រ​មេ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
km: ប្ដូរ​ការ​ពន្យារពេល​ផ្ដោត​នៅ​ក្នុង​របៀប​កណ្ដុរ​រហូតដល់​ព្រួញ​កណ្ដុរ​លែង​ផ្លាស់ទី

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
km: មាន​កំហុស​ពេល​ផ្ទុក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត​សម្រាប់ %s ៖

en: Extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម

en: Select an extension to configure using the combobox above.
km: ជ្រើស​ផ្នែក​បន្ថែម​ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ប្រើ​​ប្រអប់​បន្សំ​ខាង​លើ។

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Unlock
km: ដោះ​សោ

[ctx: button]
en: Sign In
km: ចូល

en: Choose Session
km: ជ្រើស​សម័យ

en: Not listed?
km: មិន​បាន​រាយ?

en: (e.g., user or %s)
km: (ឧ., អ្នកប្រើ ឬ %s)

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ៖

en: Login Window
km: បង្អួច​ចូល

en: Authentication error
km: កំហុស​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: (or swipe finger)
km: (ឬ​អូស​ម្រាមដៃ)

en: Command not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Could not parse command:
km: មិន​អាច​ញែក​ពាក្យ​បញ្ជា៖

en: Execution of “%s” failed:
km: ការ​ប្រតិបត្តិ “%s” បាន​បរាជ័យ៖

en: Frequently used applications will appear here
km: កម្មវិធី​ដែល​បាន​ប្រើ​ញឹកញាប់​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ទីនេះ

en: Frequent
km: ញឹកញាប់

en: All
km: ទាំងអស់

en: New Window
km: បង្អួច​ថ្មី

en: Remove from Favorites
km: យកចេញ​ពី​សំណព្វ

en: Add to Favorites
km: បន្ថែម​ទៅ​សំណព្វ

en: %s has been added to your favorites.
km: បាន​បន្ថែម %s ទៅកាន់​សំណព្វ​របស់​អ្នក។

en: %s has been removed from your favorites.
km: បាន​យក %s ចេញពី​សំណព្វ​របស់​អ្នក។

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Change Background…
km: ប្ដូរ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ...

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters */
en: All Day
km: ពេញ​មួយ​ថ្ងៃ

en: Previous month
km: ខែ​មុន

en: Next month
km: ខែ​បន្ទាប់

note: Translators: Text to show if there are no events */
en: Nothing Scheduled
km: គ្មាន​កាលវិភាគ

en: Today
km: ថ្ងៃនេះ

en: Tomorrow
km: ថ្ងៃស្អែក

en: This week
km: សប្ដាហ៍​នេះ

en: Next week
km: សប្ដាហ៍​បន្ទាប់

en: External drive connected
km: បាន​ភ្ជាប់​ដ្រាយ​ខាងក្រៅ

en: External drive disconnected
km: បាន​ផ្ដាច់​ដ្រាយ​ខាងក្រៅ

en: Removable Devices
km: ឧបករណ៍​ចល័ត

en: Open with %s
km: បើក​ជាមួយ %s

en: Eject
km: ច្រានចេញ

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់៖

en: Type again:
km: វាយ​ម្ដងទៀត៖

en: Connect
km: តភ្ជាប់

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់៖

en: Key:
km: សោ៖

en: Identity:
km: អត្តសញ្ញាណ៖

en: Private key password:
km: ពាក្យសម្ងាត់​សោ​ឯកជន៖

en: Service:
km: សេវាកម្ម៖

en: Authentication required by wireless network
km: បាន​ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​តាម​បណ្ដាញ​ឥតខ្សែ

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
km: បាន​ទាមទារ​ពាក្យសម្ងាត់ ឬ​សោ​លេខ​កូដ​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​បណ្ដាញ​ឥត​ខ្សែ “%s” ។

en: Wired 802.1X authentication
km: ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ខ្សែ 802.1X

en: Network name:
km: ឈ្មោះ​បណ្ដាញ៖

en: DSL authentication
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ DSL

en: PIN code required
km: បាន​ទាមទារ​លេខ​កូដ PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
km: បាន​ទាមទារ​លេខ​កូដ PIN សម្រាប់​ឧបករណ៍​រលក​អាកាស​ធំ​ចល័ត

en: Mobile broadband network password
km: ពាក្យសម្ងាត់​បណ្ដាញ​រលក​អាកាស​ធំ​ចល័ត

en: A password is required to connect to “%s”.
km: បាន​ទាមទារ​ពាក្យសម្ងាត់​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ “%s” ។

en: Authentication Required
km: បាន​ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Administrator
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Authenticate
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance. */
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
km: សុំទោស​ដែល​មិន​ដំណើរការ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។

en: Invitation
km: ការ​អញ្ជើញ

en: Call
km: ហៅ

en: File Transfer
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: Chat
km: ជជែក

en: Unmute
km: បើក​សំឡេង

en: Mute
km: បិទ​សំឡេង

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30" */
en: Yesterday, %H∶%M
km: ម្សិលមិញ %H∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm" */
en: Yesterday, %l∶%M %p
km: ម្សិលមិញ %l∶%M %p

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name. */
en: %s is now known as %s
km: %s បាន​ស្គាល់​ជា %s

note: translators: argument is a room name like * room@jabber.org for example. */
en: Invitation to %s
km: ការ​អញ្ជើញ​មកកាន់ %s

note: translators: first argument is the name of a contact and the second * one the name of a room. "Alice is inviting you to join room@jabber.org * for example. */
en: %s is inviting you to join %s
km: %s អញ្ជើញ​អ្នក​ឲ្យ​ចូលរួម %s

en: Decline
km: បដិសេធ

en: Accept
km: ព្រម​ទទួល

note: translators: argument is a contact name like Alice for example. */
en: Video call from %s
km: ហៅ​ជា​វីដេអូ​ពី %s

note: translators: argument is a contact name like Alice for example. */
en: Call from %s
km: ហៅ​ពី %s

note: translators: this is a button label (verb), not a noun */
en: Answer
km: ឆ្លើយ

note: To translators: The first parameter is * the contact's alias and the second one is the * file name. The string will be something * like: "Alice is sending you test.ogg" */
en: %s is sending you %s
km: %s កំពុង​ផ្ញើ %s ឲ្យ​អ្នក

note: To translators: The parameter is the contact's alias */
en: %s would like permission to see when you are online
km: %s ចង់​បាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​មើល ពេល​អ្នក​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Network error
km: កំហុស​បណ្ដាញ

en: Authentication failed
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន​បរាជ័យ

en: Encryption error
km: កំហុស​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Certificate not provided
km: មិន​បាន​ផ្ដល់​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate untrusted
km: វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ទុកចិត្ត

en: Certificate expired
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ផុត​កំណត់

en: Certificate not activated
km: វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​បាន​ធ្វើឲ្យ​សកម្ម

en: Certificate hostname mismatch
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មិន​ផ្គូផ្គង

en: Certificate fingerprint mismatch
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ស្នាម​ម្រាមដៃ​មិន​ផ្គូផ្គង

en: Certificate self-signed
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ចុះហត្ថលេខា​ខ្លួន​ឯង

en: Status is set to offline
km: បាន​កំណត់​ស្ថានភាព​ទៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Encryption is not available
km: មិន​មាន​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Certificate is invalid
km: វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Connection has been refused
km: បាន​បដិសេធ​ការ​តភ្ជាប់

en: Connection can't be established
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់

en: Connection has been lost
km: ការ​តភ្ជាប់​បាន​ដាច់

en: This account is already connected to the server
km: គណនី​នេះ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ​រួចហើយ

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
km: បាន​ជំនួស​ការ​តភ្ជាប់​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​ធនធាន​ដូចគ្នា

en: The account already exists on the server
km: គណនី​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ​រួចហើយ

en: Server is currently too busy to handle the connection
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​កំពុង​រវល់​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់

en: Certificate has been revoked
km: បាន​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ប្រើ​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការ​សរសេរ​សម្ងាត់​ដែល​គ្មាន​សុវត្ថិភាព ឬ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ខ្សោយ

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
km: ប្រវែង​វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​មេ ឬ​ជម្រៅ​ច្រវាក់​វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​លើស​ដែន​កំណត់​ដែល​បាន​បង្ខំ​ដោយ​បណ្ណាល័យ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Internal error
km: កំហុស​ខាងក្នុង

note: translators: argument is the account name, like * name@jabber.org for example. */
en: Unable to connect to %s
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ %s

en: View account
km: មើល​គណនី

en: Unknown reason
km: មិន​ស្គាល់​មូលហេតុ

en: Windows
km: វីនដូ

en: Show Applications
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី

en: Dash
km: ដាច់ៗ

en: Open Calendar
km: បើក​ប្រតិទិន

en: Open Clocks
km: បើក​នាឡិកា

en: Date & Time Settings
km: ការ​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

[ctx: title]
en: Log Out %s
km: ចេញ %s

[ctx: title]
en: Log Out
km: ចេញ

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
km[0]: %s នឹង​ចេញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​រយៈពេល %d វិនាទី។

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
km[0]: អ្នក​នឹង​ចេញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​រយៈពេល %d វិនាទី។

[ctx: button]
en: Log Out
km: ចេញ

[ctx: title]
en: Power Off
km: បិទ

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
km: ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព រួច​បិទ

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
km[0]: ប្រព័ន្ធ​នឹង​បិទ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​រយៈពេល  %d វិនាទី។

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
km: ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​មិនទាន់​សម្រេច

[ctx: button]
en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

[ctx: button]
en: Power Off
km: បិទ

[ctx: title]
en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
km[0]: ប្រព័ន្ធ​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​រយៈពេល  %d វិនាទី។

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ រួច​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
km[0]: ប្រព័ន្ធ​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ រួច​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​រយៈពេល  %d វិនាទី។

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ &amp; ដំឡើង

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
km: ដំឡើង &amp; បិទ

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
km: បិទ​បន្ទាប់ពី​បាន​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
km: កំពុង​ដំណើរការ​ដោយសារ​ថាមពល​ថ្ម៖ សូម​ដោត​ខ្សែ​មុន​នឹង​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព។

en: Some applications are busy or have unsaved work.
km: កម្មវិធី​មួយ​ចំនួន​កំពុង​រវល់ ឬ​មាន​កិច្ចការ​មិនទាន់​រក្សាទុក។

en: Other users are logged in.
km: អ្នកប្រើ​ផ្សេង​បាន​ចូល។

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login */
en: %s (remote)
km: %s (ពី​ចម្ងាយ)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console */
en: %s (console)
km: %s (កុងសូល)

en: Install
km: ដំឡើង

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
km: ទាញ​យក និង​ដំឡើង “%s” ពី extensions.gnome.org?

en: Keyboard
km: ក្ដារចុច

en: No extensions installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង​ផ្នែក​បន្ថែម

note: Translators: argument is an extension UUID. */
en: %s has not emitted any errors.
km: %s មិន​បាន​បញ្ចេញ​កំហុស។

en: Hide Errors
km: លាក់​កំហុស

en: Show Errors
km: បង្ហាញ​កំហុស

en: Enabled
km: បាន​បើក

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode) */ translators: * The device has been disabled
en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Error
km: កំហុស

en: Out of date
km: ហួស​សម័យ

en: Downloading
km: ការ​ទាញ​យក

en: View Source
km: មើល​ប្រភព

en: Web Page
km: ទំព័រ​បណ្ដាញ

en: Open
km: បើក

en: Remove
km: យកចេញ

en: Notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង

en: Clear Messages
km: សម្អាត​សារ

en: Notification Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ជូនដំណឺង

en: Tray Menu
km: ម៉ឺនុយ​ថាស

en: No Messages
km: មិន​មាន​សារ

en: Message Tray
km: ថាស​សារ

en: System Information
km: ព័ត៌មាន​ប្រព័ន្ធ

[ctx: program]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: %d new message | %d new messages
km[0]: សារ​ថ្មី %d

en: Undo
km: មិនធ្វើវិញ

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters. */
en: Type to search…
km: វាយ​បញ្ចូល​ដើម្បី​ស្វែងរក...

en: Quit
km: បោះបង់

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview". */
en: Activities
km: សកម្មភាព

en: Top Bar
km: របារ​កំពូល

en: Enter a Command
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Close
km: បិទ

en: %d new notification | %d new notifications
km[0]: ការ​ជូនដំណឺង​ថ្មី %d

en: Lock
km: ចាក់សោ

en: GNOME needs to lock the screen
km: GNOME ត្រូវការ​ចាក់សោ​អេក្រង់

en: Unable to lock
km: មិន​អាច​ចាក់សោ

en: Lock was blocked by an application
km: បាន​ទប់ស្កាត់​ការ​ចាក់សោ​ដោយ​កម្មវិធី

en: Searching…
km: កំពុង​ស្វែងរក...

en: No results.
km: មិន​មាន​លទ្ធផល។

en: Copy
km: ចម្លង

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Show Text
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: Hide Text
km: លាក់​អត្ថបទ

en: Password
km: ពាក្យសម្ងាត់

en: Remember Password
km: ចងចាំ​ពាក្យសម្ងាត់

en: Accessibility
km: ងាយស្រួល

en: Zoom
km: ពង្រីក

en: Screen Reader
km: កម្មវិធី​អាន​អេក្រង់

en: Screen Keyboard
km: ក្ដារចុច​អេក្រង់

en: Visual Alerts
km: ការ​ជូនដំណឹង​និម្មិត

en: Sticky Keys
km: គ្រាប់ចុចស្អិត

en: Slow Keys
km: គ្រាប់ចុច​យឺត

en: Bounce Keys
km: គ្រាប់ចុច​លោត

en: Mouse Keys
km: ប៊ូតុង​កណ្ដុរ

en: High Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌​ខ្ពស់

en: Large Text
km: អត្ថបទ​ធំ

en: Bluetooth
km: ប៊្លូធូស

en: Turn Off
km: បិទ

en: Bluetooth Settings
km: ការ​កំណត់​ប៊្លូធូស

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
km[0]: បាន​តភ្ជាប់​ឧបករណ៍ %d

en: Not Connected
km: មិន​បាន​តភ្ជាប់

en: Brightness
km: ពន្លឺ

en: Show Keyboard Layout
km: បង្ហាញ​ប្លង់​ក្ដារចុច

en: Location
km: ទីតាំង

en: Disable
km: បិទ

en: Enable
km: បើក

en: In Use
km: កំពុង​ប្រើ

en: <unknown>
km: <មិន​ស្គាល់>

en: Off
km: បិទ

en: Connected
km: បាន​តភ្ជាប់

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu) */
en: Unmanaged
km: មិន​បាន​គ្រប់គ្រង

en: Disconnecting
km: ​ផ្ដាច់

en: Connecting
km: ការ​តភ្ជាប់

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password */
en: Authentication required
km: ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing */
en: Firmware missing
km: បាត់​កម្មវិធី​បង្កប់

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage */
en: Unavailable
km: មិន​មាន

en: Connection failed
km: ការ​តភ្ជាប់​បាន​បរាជ័យ

en: Wired Settings
km: ការ​កំណត់​ខ្សែ

en: Mobile Broadband Settings
km: ការ​កំណត់​រលក​អាកាស​ធំ​ចល័ត

en: Hardware Disabled
km: បាន​បិទ​ផ្នែក​រឹង

en: Use as Internet connection
km: ប្រើ​ជា​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត

en: Airplane Mode is On
km: បាន​របៀប​ជិះ​យន្តហោះ

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
km: វ៉ាយហ្វាយ​ត្រូវ​បាន​បិទ ពេល​បើក​របៀប​ជិះ​យន្តហោះ។

en: Turn Off Airplane Mode
km: បិទ​របៀប​ជិះ​យន្តហោះ

en: Wi-Fi is Off
km: បាន​បិទ​វ៉ាយហ្វាយ

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
km: ចាំបាច់​ត្រូវ​បើក​វ៉ាយហ្វាយ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ។

en: Turn On Wi-Fi
km: បើក​វ៉ាយហ្វាយ

en: Wi-Fi Networks
km: បណ្ដាញ​វ៉ាយហ្វាយ

en: Select a network
km: ជ្រើស​បណ្ដាញ

en: No Networks
km: គ្មាន​បណ្ដាញ

en: Use hardware switch to turn off
km: ប្រើ​កុងតាក់​ផ្នែក​រឹង​ដើម្បី​បិទ

en: Select Network
km: ជ្រើស​បណ្ដាញ

en: Wi-Fi Settings
km: ការ​កំណត់​វ៉ាយហ្វាយ

en: Turn On
km: បើក

en: Hotspot Active
km: ហតស្ប៉ត​សកម្ម

en: connecting...
km: កំពុង​តភ្ជាប់

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password */
en: authentication required
km: ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: connection failed
km: ការ​តភ្ជាប់​បាន​បរាជ័យ

en: Network Settings
km: ការ​កំណត់​បណ្ដាញ

en: VPN Settings
km: ការ​កំណត់​វីភីអិន

en: VPN
km: វីភីអិន

en: Network Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បណ្ដាញ

en: Activation of network connection failed
km: ការ​ធ្វើឲ្យ​បណ្ដាញ​សកម្ម បាន​បរាជ័យ

en: Power Settings
km: ការ​កំណត់ថាមពល

en: Fully Charged
km: បាន​បញ្ចូល​ពេញ

en: Estimating…
km: កំពុង​ប៉ាន់ស្មាន...

en: %d∶%02d Remaining (%d%%)
km: %d∶%02d នៅសល់ (%d%%)

en: %d∶%02d Until Full (%d%%)
km: %d∶%02d រហូត​ពេញ (%d%%)

en: UPS
km: យូភីអេស

en: Battery
km: ថ្ម

en: Airplane Mode
km: របៀប​ជិះ​យន្តហោះ

en: On
km: បើក

en: Switch User
km: ប្ដូរ​អ្នកប្រើ

en: Log Out
km: ចេញ

en: Orientation Lock
km: ចាក់សោ​ទិស

en: Suspend
km: ផ្អាក

en: Power Off
km: បិទ

en: Volume changed
km: ប្ដូរ​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: Microphone
km: មីក្រូហ្វូន

en: Log in as another user
km: ចូល​ជា​អ្នកប្រើ​ផ្សេង

en: Unlock Window
km: ដោះ​សោ​វីនដូ

en: Applications
km: កម្មវិធី

en: Search
km: ស្វែងរក

en: “%s” is ready
km: “%s” គឺ​រួចរាល់​ហើយ

en: Do you want to keep these display settings?
km: អ្នក​ចង់​រក្សា​ការ​កំណត់​បង្ហាញ​ទាំងនេះ​ដែរ​ឬទេ?

note: Translators: this and the following message should be limited in lenght, to avoid ellipsizing the labels. */
en: Revert Settings
km: ត្រឡប់​ការ​កំណត់​ទៅ​ដើម

en: Keep Changes
km: រក្សា​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
km[0]: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​នឹង​ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​ក្នុង​រយៈពេល %d វិនាទី

en: Evolution Calendar
km: ប្រតិទិន​ការ​វិវត្ត

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
km[0]: ចេញ %u

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
km[0]: ចូល %u

en: System Sounds
km: សំឡេង​ប្រព័ន្ធ

en: Print version
km: បោះពុម្ព​កំណែ

en: Mode used by GDM for login screen
km: របៀប​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ GDM សម្រាប់​អេក្រង់​ចូល

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
km: ប្រើ​រៀប​ជាក់លាក់, ឧ. "gdm" សម្រាប់​អេក្រង់​ចូល

en: List possible modes
km: រាយ​របៀប​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន

en: Failed to launch “%s”
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម “%s”

en: Passwords do not match.
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ផ្គូរផ្គង។

en: Password cannot be blank
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​អាចទទេ

en: Authentication dialog was dismissed by the user
km: បាន​បដិសេធ​ប្រអប់​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដោយ​អ្នកប្រើ
