gnome-shell 4.4 - en to nb translation catalogue (572 entries)

en: Launchers
nb: Oppstartere

en: Activate favorite app 1
nb: Aktiver favorittprogram 1

en: Activate favorite app 2
nb: Aktiver favorittprogram 2

en: Activate favorite app 3
nb: Aktiver favorittprogram 3

en: Activate favorite app 4
nb: Aktiver favorittprogram 4

en: Activate favorite app 5
nb: Aktiver favorittprogram 5

en: Activate favorite app 6
nb: Aktiver favorittprogram 6

en: Activate favorite app 7
nb: Aktiver favorittprogram 7

en: Activate favorite app 8
nb: Aktiver favorittprogram 8

en: Activate favorite app 9
nb: Aktiver favorittprogram 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
nb: Skjermbilder

en: Take a screenshot interactively
nb: Ta bilde av skjermen interaktivt

en: Take a screenshot
nb: Ta et skjermbilde

en: Take a screenshot of a window
nb: Ta et skjermbilde av et vindu

en: Record a screencast interactively
nb: Ta opp video av skjermen interaktivt

en: Show the notification list
nb: Vis varslingsliste

en: Focus the active notification
nb: Fokuser på aktiv varsling

en: Show the overview
nb: Vis oversikt

en: Show all apps
nb: Vis alle programmer

en: Open the app menu
nb: Åpne programmenyen

en: Window management and application launching
nb: Vindushåndtering og oppstart av programmer

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
nb: Slå på interne verktøy for utviklere og testere fra Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
nb: Tillat tilgang til interne feilsøkings- og overvåkingsverktøy ved å bruke Alt-F2-dialogen.

en: UUIDs of extensions to enable
nb: UUID-er for utvidelser som skal slås på

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
nb: GNOME Shell-utvidelser har en UUID-egenskap. Denne nøkkelen viser utvidelser som skal lastes inn. Alle utvidelser som ønsker å bli lastet inn må være med på denne lista. Du kan også manipulere lista med DBus-metodene EnablExtension og DisableExtension på org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
nb: UUID-er for utvidelser som skal tvinges til å slås av

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
nb: GNOME Shell-utvidelser har en UUID-egenskap. Denne nøkkelen viser utvidelser som skal slås av selv om de lastes som en del av aktiv modus. Du kan også manipulere lista med DBus-metodene EnablExtension og DisableExtension på org.gnome.Shell.

en: Disable user extensions
nb: Slå av brukerutvideleser

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
nb: Slå av alle utvidelser bruker har aktivert uten å påvirke innstillingen for «enabled-extension».

en: Disables the validation of extension version compatibility
nb: Slår av gyldighetssjekk av hvorvidt programversjoner passer med utvidelser

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
nb: GNOME Shell laster bare inn utvidelser som hevder å støtte kjørende versjon. Hvis du slår på dette valget, slår du av denne sjekken, og alle utvidelser lastes inn uavhengig av hvilke versjoner de hevder å støtte.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
nb: Liste av skrivebordsfil-id-er for favorittprogrammer

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
nb: Programmene som passer til disse identifikatorene vises i favorittområdet.

en: History for command (Alt-F2) dialog
nb: Historikk for kommandodialog (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
nb: Historikk for forstørrelsesglass-dialogen

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
nb: Alltid vis menyoppføringen «Logg ut» i brukermenyen.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
nb: Denne nøkkelen overstyrer automatisk skjuling av menyoppføringen «Logg ut» i situasjonen én bruker, én sesjon.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
nb: Om passord til eksterne eller krypterte filsystemer skal huskes.

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
nb: Skallet spør etter passord når du monterer en kryptert enhet eller et eksternt filsystem. Hvis passordet kan lagres for fremtidig bruk, vises en avkryssingsboks med teksten «Husk passord». Denne nøkkelen bestemmer standardverdien for avkryssingsboksen.

en: Keybinding to open the application menu
nb: Tastaturbinding som åpner programmenyen

en: Keybinding to open the application menu.
nb: Tastaturbinding som åpner programmenyen.

en: Keybinding to shift between overview states
nb: Tastaturbinding som bytter mellom oversiktstilstander

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
nb: Tastaturbinding som åpner visningen «Vis programmer»

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
nb: Tastaturbinding som åpner visningen «Vis programmer» i aktivitetsoversikten.

en: Keybinding to open the overview
nb: Tastaturbinding som åpner oversikten

en: Keybinding to open the Activities Overview.
nb: Tastaturbinding som åpner aktivitetsoversikten.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
nb: Tastaturbinding som slår av/på visning av varslingsliste

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
nb: Tastaturbinding som slår av/på visning av varslingsliste.

en: Keybinding to focus the active notification
nb: Tastaturbinding som fokuserer aktiv varsling

en: Keybinding to focus the active notification.
nb: Tastaturbinding som fokuserer aktiv varsling.

en: Switch to application 1
nb: Bytt til program 1

en: Switch to application 2
nb: Bytt til program 2

en: Switch to application 3
nb: Bytt til program 3

en: Switch to application 4
nb: Bytt til program 4

en: Switch to application 5
nb: Bytt til program 5

en: Switch to application 6
nb: Bytt til program 6

en: Switch to application 7
nb: Bytt til program 7

en: Switch to application 8
nb: Bytt til program 8

en: Switch to application 9
nb: Bytt til program 9

en: Limit switcher to current workspace.
nb: Begrens programveksling til gjeldende arbeidsområde.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
nb: Hvis verdien er sann («true»), er det bare programmer med vinduer på gjeldende arbeidsområder som vises i programveksleren. I motsatt fall kan du veksle mellom programmer på tvers av arbeidsområder.

en: The application icon mode.
nb: Ikonmodus for programmet.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
nb: Bestemmer hvordan vinduene vises i programveksleren. Gyldige valgalternativer er «thumbnail-only» (viser miniatyrbilde av vinduet), «app-icon-only» (viser bare programikonet) og «both» (viser begge forannevnte).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
nb: Hvis verdien er sann («true»), er det bare vinduer på gjeldende arbeidsområder som vises i programveksleren. I motsatt fall vises vinduer fra alle arbeidsområder.

en: Locations
nb: Steder

en: The locations to show in world clocks
nb: Steder som skal vises i verdensklokken

en: Automatic location
nb: Automatisk stedsplassering

en: Whether to fetch the current location or not
nb: Hvorvidt nåværende sted skal hentes eller ikke

en: Location
nb: Sted

en: The location for which to show a forecast
nb: Sted for å vise værvarsel

en: Network Login
nb: Nettverkspålogging

en: Something’s gone wrong
nb: Noe gikk galt

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
nb: Beklager, men det har oppstått et problem. Innstillingene for denne utvidelsen kan ikke vises. Vi anbefaler at du rapporterer dette til utviklerene av denne utvidelsen.

en: Technical Details
nb: Tekniske detaljer

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Visit extension homepage
nb: Gå til hjemmesiden for utvidelsen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Password
nb: Passord

en: Choose Session
nb: Velg økt

en: Not listed?
nb: Ikke listet?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
nb: (f.eks. bruker eller %s)

en: Username
nb: Brukernavn

en: Login Window
nb: Innloggingsvindu

en: Authentication error
nb: Autentiseringsfeil

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
nb: (eller dra fingeren over leseren)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
nb: (plasser fingeren på leseren)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
nb: Slå av

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
nb: slå av;steng ned;stopp;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
nb: Start på nytt

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
nb: omstart;start på nytt;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
nb: lås skjerm

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
nb: Logg ut

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
nb: logg ut;logg av;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
nb: Hvilemodus

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
nb: hvilemodus;sov;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
nb: Bytt bruker

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
nb: bytt bruker

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
nb: lås orientering;lås opp orientering;skjerm;rotasjon;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
nb: Ta et skjermbilde

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
nb: skjermbilde;skjermvideo;ta opp;

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
nb: Lås opp skjermorientering

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
nb: Lås skjermorientering

en: Command not found
nb: Kommando ikke funnet

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
nb: Klarte ikke å lese kommando:

en: Execution of “%s” failed:
nb: Kjøring av «%s» mislyktes:

en: Just now
nb: Akkurat nå

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: %d hour ago | %d hours ago
nb[0]: %d time siden
nb[1]: %d timer siden

en: Yesterday
nb: I går

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d week ago | %d weeks ago
nb[0]: %d uke siden
nb[1]: %d uker siden

en: %d month ago | %d months ago
nb[0]: %d måned siden
nb[1]: %d måneder siden

en: %d year ago | %d years ago
nb[0]: %d år siden
nb[1]: %d år siden

note: Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
nb: %H.%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
nb: I går, %H.%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
nb: %A, %H.%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
nb: %-d %B, %H.%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
nb: %-d %B %Y, %H.%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
nb: %H.%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
nb: I går, %H.%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
nb: %A, %H.%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
nb: %-d %B, %H.%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
nb: %-d %B %Y, %H.%M

en: Hotspot Login
nb: Pålogging for trådløst aksesspunkt

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
nb: Påloggingen din til dette trådløse aksesspunktet er ikke sikker. Passord eller annen informasjon du oppgir på denne siden kan ses av andre i nærheten.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
nb: Nekt

en: Allow
nb: Tillat

en: Unnamed Folder
nb: Mappe uten navn

en: %s has been pinned to the dash.
nb: %s ble festet på dashbordet.

en: %s has been unpinned from the dash.
nb: %s ble fjernet fra dashbordet.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
nb: Åpne vinduer

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: App Details
nb: Detaljer om program

en: Quit
nb: Avslutt

en: Unpin
nb: Fjern

en: Pin to Dash
nb: Fest til dashbord

en: Launch using Integrated Graphics Card
nb: Start med integrert skjermkort

en: Launch using Discrete Graphics Card
nb: Start med dedikert skjermkort

en: Select Audio Device
nb: Velg lydenhet

en: Sound Settings
nb: Innstillinger for lyd

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Change Background…
nb: Bytt bakgrunn …

en: Display Settings
nb: Innstillinger for skjerm

en: Settings
nb: Innstillinger

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
nb: O

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
nb: L

en: Previous month
nb: Forrige måned

en: Next month
nb: Neste måned

en: Week %V
nb: Uke %V

en: No Notifications
nb: Ingen varslinger

en: Do Not Disturb
nb: Ikke forstyrr

en: Clear
nb: Fjern

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
nb: «%s» svarer ikke.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
nb: Du kan vente en liten stund for å se om det fortsetter eller tvinge programmet til å avsluttes.

en: Force Quit
nb: Tvunget avslutting

en: Wait
nb: Vent

en: External drive connected
nb: Ekstern stasjon koblet til

en: External drive disconnected
nb: Ekstern stasjon koblet fra

en: Unable to unlock volume
nb: Kan ikke låse opp volum

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
nb: Installert versjon av udisks støtter ikke PIM-innstillingene

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
nb: Alternativt kan du koble til ved å trykke på «WPS»-knappen på ruteren din.

en: Connect
nb: Koble til

en: Key
nb: Nøkkel

en: Private key password
nb: Passord for privat nøkkel

en: Identity
nb: Identitet

en: Service
nb: Tjeneste

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
nb: Passord eller krypteringsnøkler kreves for å koble til trådløst nettverk «%s».

en: Wired 802.1X authentication
nb: 802.1X autentisering for trådbundet nettverk

en: Network name
nb: Navn på nettverk

en: DSL authentication
nb: DSL-autentisering

en: PIN code required
nb: PIN-kode kreves

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nb: PIN-kode kreves for mobil bredbåndsenhet

en: A password is required to connect to “%s”.
nb: Du må oppgi et passord for å koble til «%s».

en: Network Manager
nb: Nettverkshåndtering

en: VPN password
nb: Passord for VPN

en: Authentication Required
nb: Autentisering kreves

en: Authenticate
nb: Autentiser

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
nb: Beklager, det virket ikke. Prøv igjen.

en: %s is now known as %s
nb: %s er nå kjent som %s

en: Windows
nb: Vinduer

en: Show Apps
nb: Vis programmer

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
nb: Favoritter

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
nb: %-d %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
nb: %A %e %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
nb: %-d %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
nb: %-d %B %Y

en: Today
nb: I dag

en: Tomorrow
nb: I morgen

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
nb: Hele dagen

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
nb: %d.%M

en: No Events
nb: Ingen hendelser

en: Add world clocks…
nb: Legg til verdensklokker …

en: World Clocks
nb: Verdensklokker

en: Loading…
nb: Laster …

en: Go online for weather information
nb: Gå på nettet for informasjon om været

en: Weather information is currently unavailable
nb: Værinformasjon er for tiden utilgjengelig

en: Weather
nb: Vær

en: Select weather location…
nb: Velg en lokasjon for vær …

[ctx: title]
en: Log Out %s
nb: Logg ut %s

[ctx: title]
en: Log Out
nb: Logg ut

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
nb[0]: %s logges ut automatisk om %d sekund.
nb[1]: %s logges ut automatisk om %d sekunder.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
nb[0]: Du blir logget ut automatisk om %d sekund.
nb[1]: Du blir logget ut automatisk om %d sekunder.

[ctx: button]
en: Log Out
nb: Logg ut

[ctx: title]
en: Power Off
nb: Slå av

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
nb: Installer oppdateringer og slå av

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
nb[0]: Systemet slås av automatisk om %d sekund.
nb[1]: Systemet slås av automatisk om %d sekunder.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
nb: Installer utestående programvareoppdateringer

[ctx: button]
en: Power Off
nb: Slå av

[ctx: title]
en: Restart
nb: Start på nytt

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
nb: Installer oppdateringer og start på nytt

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
nb[0]: Systemet starter på nytt automatisk om %d sekund.
nb[1]: Systemet starter på nytt automatisk om %d sekunder.

[ctx: button]
en: Restart
nb: Start på nytt

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
nb: Start på nytt og installer oppdateringer

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
nb[0]: Systemet starter på nytt og installere oppdateringer automatisk om %d sekund.
nb[1]: Systemet starter på nytt og installere oppdateringer automatisk om %d sekunder.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
nb: Start på nytt og installer

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
nb: Installer og slå av

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
nb: Slå av etter at oppdateringer er installert

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
nb: Start på nytt og installer oppgradering

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
nb: %s %s vil bli installert etter omstart. Installering av oppgraderinger kan ta lang tid: sjekk at du har en sikkerhetskopi og at datamaskinen er koblet til strøm.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
nb: Lite batteristrøm: vennligst koble til strøm før oppdateringer installeres.

en: Some applications are busy or have unsaved work
nb: Noen programmer er opptatt eller har arbeid som ikke er lagret

en: Other users are logged in
nb: Andre brukere er logget inn.

[ctx: button]
en: Boot Options
nb: Alternativer for oppstart

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
nb: %s (ekstern)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
nb: %s (konsoll)

en: Install
nb: Installer

en: Install Extension
nb: Installer utvideleser

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
nb: Vil du laste ned og installere «%s» fra extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
nb: Oppdateringer for utvidelser tilgjengelig

en: Extension updates are ready to be installed.
nb: Oppdateringer for utvidelser er klar for installasjon.

en: Allow inhibiting shortcuts
nb: Tillat hindring av snarveier

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
nb: Programmet %s ønsker å hindre snarveier

en: An app wants to inhibit shortcuts
nb: Et program ønsker å hindre snarveier

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
nb: Du kan gjenopprette snarveier ved å trykke %s.

en: Slow Keys Turned On
nb: Trege taster slått på

en: Slow Keys Turned Off
nb: Trege taster slått av

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du holdt nede Shift-tasten i 8 sekunder. Dette er snarveien for trege taster funksjonen som påvirker hvordan tastaturet virker.

en: Sticky Keys Turned On
nb: Klebrige taster er slått på

en: Sticky Keys Turned Off
nb: Klebrige taster er slått av

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du trykket på Shift tasten fem ganger på rad. Dette er snarveien for å aktivere klebrige taster og påvirker hvordan tastaturet virker.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du trykket på to taster samtidig eller trykket ned Shift tasten fem ganger på rad. Dette slår av funksjonen klebrige taster og påvirker måten tastaturet virker.

en: Leave On
nb: La den være på

en: Turn On
nb: Slå på

en: Turn Off
nb: Slå av

en: Leave Off
nb: La den være av

en: Keyboard Settings
nb: Innstillinger for tastatur

en: No extensions installed
nb: Ingen utvidelser installert

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
nb: %s har ikke avgitt noen feil.

en: Hide Errors
nb: Skjul feil

en: Show Errors
nb: Vis feil

en: Enabled
nb: Slått på

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
nb: Slått av

en: Error
nb: Feil

en: Out of date
nb: Utdatert

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Disabling
nb: Slår av

en: Enabling
nb: Slår på

en: View Source
nb: Vis kildekode

en: Web Page
nb: Nettside

en: System was put in unsafe mode
nb: Systemet ble satt i et usikkert modus

en: Apps now have unrestricted access
nb: Programmer har nå ubegrenset tilgang

en: Undo
nb: Angre

en: Logged in as a privileged user
nb: Logget inn som en priviligert bruker

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
nb: Du bør unngå å kjøre en økt som en priviligert bruker av sikkerhetshensyn. Du bør logge inn som en vanlig bruker hvis mulig.

en: Screen Lock disabled
nb: Skjermlås er deaktivert

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
nb: Skjermlåsing krever GNOME skjermhåndterer.

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: Unknown artist
nb: Ukjent artist

en: Unknown title
nb: Ukjent tittel

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
nb: Skriv for å søke

en: Apps
nb: Programmer

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
nb: Oversikt

en: New shortcut…
nb: Ny snarvei …

en: App defined
nb: Program definert

en: Show on-screen help
nb: Vis hjelp på skjermen

en: Switch monitor
nb: Bytt skjerm

en: Assign keystroke
nb: Tildel tastatursnarvei

en: Done
nb: Ferdig

en: Edit…
nb: Rediger …

en: None
nb: Ingen

en: Press a button to configure
nb: Trykk en knapp for å konfigurere

en: Press Esc to exit
nb: Trykk Esc for å avslutte

en: Press any key to exit
nb: Trykk en tast for å avslutte

en: Activities
nb: Aktiviteter

en: Top Bar
nb: Topp-panel

en: Open menu
nb: Åpne meny

en: Run a Command
nb: Skriv inn en kommando

en: Press ESC to close
nb: Trykk Esc for å lukke

en: Restart is not available on Wayland
nb: Omstart er ikke tilgjengelig i Wayland

en: Restarting…
nb: Starter på nytt …

en: GNOME needs to lock the screen
nb: GNOME må låse skjermen

en: Unable to lock
nb: Klarte ikke å låse

en: Lock was blocked by an app
nb: Låsing ble stoppet av et program

en: Selection
nb: Utvalg

en: Area Selection
nb: Områdeutvalg

en: Screen
nb: Skjerm

en: Screen Selection
nb: Skjermutvalg

en: Window
nb: Vindu

en: Window Selection
nb: Vindusutvalg

en: Screenshot / Screencast
nb: Skjermbilde / skjermvideo

en: Show Pointer
nb: Vis peker

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
nb: Skjermvideoer

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
nb: Skjermvideo fra %d %t.webm

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
nb: Skjermbilde

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
nb: Skjermvideo tatt opp

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
nb: Klikk her for å vise videoen.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
nb: Vis i Filer

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
nb: Skjermbilde fra %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
nb: Skjerbilde tatt

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
nb: Du kan lime inn bildet fra utklippstavlen

en: Screenshot taken
nb: Skjermdump ble tatt

en: Searching…
nb: Søker …

en: No results.
nb: Ingen resultater.

en: %d more | %d more
nb[0]: %d flere
nb[1]: %d flere

en: Search
nb: Søk

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Show Text
nb: Vis tekst

en: Hide Text
nb: Skjul tekst

en: Caps lock is on.
nb: Caps Lock er på.

en: Hidden Volume
nb: Skjult volum

en: Windows System Volume
nb: Volum for vindusystem

en: Uses Keyfiles
nb: Bruker nøkkelfiler

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
nb: For å låse opp et volum som bruker nøkkelfiler kan du bruke <i>%s</i> verktøyet i stedet.

en: PIM Number
nb: PIM-nummer

en: Remember Password
nb: Husk passord

en: Unlock
nb: Lås opp

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
nb: Åpne %s

en: The PIM must be a number or empty.
nb: PIM må være et nummer eller tomt.

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: High Contrast
nb: Høy kontrast

en: Screen Reader
nb: Skjermleser

en: Screen Keyboard
nb: Tastatur på skjermen

en: Visual Alerts
nb: Synlig varsling

en: Sticky Keys
nb: Klebrige taster

en: Slow Keys
nb: Trege taster

en: Bounce Keys
nb: Spretne taster

en: Mouse Keys
nb: Mustaster

en: Accessibility Settings
nb: Innstillinger for tilgjengelighet

en: Large Text
nb: Stor tekst

en: Auto Rotate
nb: Roter automatisk

[ctx: title]
en: Background Apps
nb: Bakgrunnsprogrammer

en: App Settings
nb: Innstillinger for programmer

en: No Background Apps
nb: Ingen bakgrunnsprogrammer

en: %d Background App | %d Background Apps
nb[0]: %d bakgrunnsprogram
nb[1]: %d bakgrunnsprogrammer

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Bluetooth Settings
nb: Bluetooth-innstillinger

en: No available or connected devices
nb: Ingen tilgjengelige eller tilkoblede enheter

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
nb: Slå på Bluetooth for å koble til enheter

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
nb[0]: %d koblet til
nb[1]: %d koblet til

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Dark Style
nb: Mørk stil

en: Single Click
nb: Enkeltklikk

en: Double Click
nb: Dobbeltklikk

en: Drag
nb: Dra

en: Secondary Click
nb: Sekundærklikk

en: Dwell Click
nb: Venteklikk

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Show Keyboard Layout
nb: Vis tastaturutforming

en: Allow location access
nb: Gi tilgang til stedsinformasjon

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
nb: Programmet %s ønsker tilgang til din plassering?

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
nb: Tilgang til plassering kan endres når som helst fra innstillinger for personvern.

en: Deny Access
nb: Nekt tilgang

en: Grant Access
nb: Gi tilgang

en: <unknown>
nb: <ukjent>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
nb: Koble fra %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
nb: Koble til %s

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
nb: %s aksesspunkt

en: %d connected | %d connected
nb[0]: %d koblet til
nb[1]: %d koblet til

en: VPN Settings
nb: Innstillinger for VPN

en: Wi–Fi
nb: Wi-Fi

en: All Networks
nb: Alle nettverk

en: Wired Connections
nb: Trådbundne tilkoblinger

en: Wired Settings
nb: Innstillinger for trådbundet nettverk

en: Mobile Connections
nb: Mobiltilkoblinger

en: Mobile Broadband Settings
nb: Innstillinger for mobilt bredbånd

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
nb: Mobil

en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

en: Activation of network connection failed
nb: Aktivering av nettverkstilkobling mislyktes

en: Night Light
nb: Nattlys

[ctx: Power profile]
en: Performance
nb: Ytelse

[ctx: Power profile]
en: Balanced
nb: Balansert

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
nb: Strømsparing

en: Power Mode
nb: Strømmodus

en: Power Profiles
nb: Strømprofiler

en: Power Settings
nb: Innstillinger for strøm

en: Stop Screencast
nb: Stopp skjermopptak

en: Stop Screen Sharing
nb: Stopp skjermdeling

en: Airplane Mode
nb: Flymodus

en: %d %%
nb: %d %%

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: Power Off Menu
nb: Meny for å slå av

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Restart…
nb: Start på nytt …

en: Power Off…
nb: Slå av …

en: Log Out…
nb: Logg ut …

en: Switch User…
nb: Bytt bruker …

[ctx: action]
en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Unknown Thunderbolt device
nb: Ukjent Thunderbolt-enhet

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
nb: En ny enhet er oppdaget mens du var borte. Vennligst koble fra og til enheten for å starte å bruke den.

en: Unauthorized Thunderbolt device
nb: Uautorisert Thunderbolt-enhet

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
nb: En ny enhet er oppdaget og trenger autorisering av en administrator.

en: Thunderbolt authorization error
nb: Feil ved autorisering av Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
nb: Kunne ikke autorisere Thunderbolt-enhet: %s

en: Volume changed
nb: Volum endret

en: Unmute
nb: Slå av demping

en: Mute
nb: Demp

en: Volume
nb: Volum

en: Sound Output
nb: Lydutgang

en: Sound Input
nb: Lydinngang

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
nb: Speil

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
nb: Slå sammen skjermer

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
nb: Kun ekstern

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
nb: Kun innebygget

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
nb: %A, %-d %B

en: Swipe up to unlock
nb: Sveip for å låse opp

en: Click or press a key to unlock
nb: Klikk eller trykk en tast for å låse opp

en: Unlock Window
nb: Lås opp vindu

en: Log in as another user
nb: Logg inn som en annen bruker

en: Welcome to GNOME %s
nb: Velkommen til GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
nb: Hvis du vil lære mer bør du sjekke ut omvisningen.

en: No Thanks
nb: Nei takk

en: Take Tour
nb: Ta omvisningen

en: “%s” is ready
nb: «%s» er klar

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
nb: Beholde disse skjerminnstillingene?

en: Revert Settings
nb: Forkast innstillinger

en: Keep Changes
nb: Behold endringer

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
nb[0]: Endringer i innstillingene forkastes om %d sekund
nb[1]: Endringer i innstillingene forkastes om %d sekunder

en: Hide
nb: Skjul

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Move
nb: Flytt

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Move Titlebar Onscreen
nb: Flytt tittellinja på skjermen

en: Always on Top
nb: Alltid øverst

en: Always on Visible Workspace
nb: Alltid på synlig arbeidsområde

en: Move to Workspace Left
nb: Flytt til arbeidsområdet til venstre

en: Move to Workspace Right
nb: Flytt til arbeidsområdet til høyre

en: Move to Workspace Up
nb: Flytt til arbeidsområdet over

en: Move to Workspace Down
nb: Flytt til arbeidsområdet under

en: Move to Monitor Up
nb: Flytt til skjermen over

en: Move to Monitor Down
nb: Flytt til skjermen under

en: Move to Monitor Left
nb: Flytt til skjermen til venstre

en: Move to Monitor Right
nb: Flytt til skjermen til høyre

en: Close
nb: Lukk

en: Print version
nb: Vis versjon

en: Mode used by GDM for login screen
nb: Modus som brukes av GDM for innloggingsskjermen

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
nb: Bruk spesifikt modus, f.eks. «gdm» for innloggingsskjerm

en: List possible modes
nb: Vis mulige modi

en: Force animations to be enabled
nb: Tvungen aktivering av animasjoner

[ctx: program]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Failed to launch “%s”
nb: Klarte ikke å starte «%s»

en: Passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: Password cannot be blank
nb: Passordet kan ikke være tomt

en: Authentication dialog was dismissed by the user
nb: Autentiseringsdialogen ble lukket av brukeren

en: Icon '%s' not present in theme %s
nb: Ikon «%s» var ikke tilstede i tema %s

en: Failed to load icon
nb: Klarte ikke å laste ikon

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Manage your GNOME Extensions
nb: Håndter utvidelser for GNOME

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
nb: GNOME utvidelser håndterer oppdatering av utvidelser, konfigurasjon av utvidelsenes brukervalg og fjerning eller deaktivering av uønskede utvidelser.

en: Configure GNOME Shell Extensions
nb: Sett opp utvidelser for GNOME Shell

en: No Matches
nb: Ingen treff

en: Remove “%s”?
nb: Fjerne «%s»?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
nb: Hvis du fjerner utvidelsen må du laste den ned på nytt hvis du ønsker å aktivere den igjen.

en: Remove
nb: Fjern

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
nb[0]: %d utvidelse vil bli oppdatert ved neste pålogging.
nb[1]: %d utvidelser vil bli oppdatert ved neste pålogging.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
nb: Utvidelsen er ikke kompatibel med denne versjonen av GNOME

en: The extension had an error
nb: Utvidelsen hadde en feil

en: The extension can be updated
nb: Utvidelsen kan oppdateres

en: Website
nb: Nettsted

en: Remove…
nb: Fjern …

en: Help
nb: Hjelp

en: About Extensions
nb: Om utvidelser

en: Manually Installed
nb: Manuelt installert

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
nb: Du kan finne og legge til utvidelser på <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Built-In
nb: Innebygget

en: No Installed Extensions
nb: Ingen installerte utvideleser

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
nb: Beklager men det var ikke mulig å hente listen over installerte utvidelser. Sjekk at du har logget inn i GNOME og prøv igjen.

en: Extension Updates Ready
nb: Oppdateringer for utvidelser er klare

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
nb: Den nye utvidelsen ble opprettet i %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
nb: Navnet bør være meget en kort (ideellt beskrivende) streng.
    For eksempel: %s

en: Name
nb: Navn

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
nb: Beskrivelse er en setning som forklarer hva utvidelsen din gjør.
    For eksempel: %s

en: Description
nb: Beskrivelse

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
nb: UUID er en globalt unik identifikator for din utvidelse.
    Dette bør være i format av en e-postadresse (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
nb: Velg en av de tilgjengelige malene:

en: Template
nb: Mal

en: The unique identifier of the new extension
nb: Unik identifikator for den nye utvidelsen

en: NAME
nb: NAVN

en: The user-visible name of the new extension
nb: Brukersynlig navn på den nye utvidelsen

en: DESCRIPTION
nb: BESKRIVELSE

en: A short description of what the extension does
nb: En kort beskrivelse av hva utvidelsen gjør

en: TEMPLATE
nb: MAL

en: The template to use for the new extension
nb: Mal som skal brukes for den nye utvidelsen

en: Enter extension information interactively
nb: Oppgi informasjon om utvidelsen interaktivt

en: Create a new extension
nb: Lag en ny utvidelse

en: Unknown arguments
nb: Ukjente argumenter

en: UUID, name and description are required
nb: UUID, navn og beskrivelse må oppgis

en: Extension “%s” does not exist
nb: Utvidelse «%s» eksisterer ikke

en: Disable an extension
nb: Slå av en utvidelse

en: No UUID given
nb: Ingen UUID oppgitt

en: More than one UUID given
nb: Mer enn en UUID ble oppgitt

en: Enable an extension
nb: Slå på en utvidelse

en: Failed to connect to GNOME Shell
nb: Klarte ikke å koble til GNOME skallet

en: Extension “%s” doesn't exist
nb: Utvidelse «%s» eksisterer ikke

en: Show extensions info
nb: Vis informasjon om utvidelse

en: Overwrite an existing extension
nb: Overskriv en eksisterende utvidelse

en: EXTENSION_BUNDLE
nb: UTVIDELSES_PAKKE

en: Install an extension bundle
nb: Installer en utvidelsespakke

en: No extension bundle specified
nb: Ingen utvidelsespakke oppgitt

en: More than one extension bundle specified
nb: Mer enn en utvidelsespakke oppgitt

en: Show user-installed extensions
nb: Vis utvidelser installert av bruker

en: Show system-installed extensions
nb: Vis utvidelser installert av systemet

en: Show enabled extensions
nb: Vis utvidelser som er aktivert

en: Show disabled extensions
nb: Vis utvidelser som er deaktivert

en: Show extensions with preferences
nb: Vis utvidelser med brukervalg

en: Show extensions with updates
nb: Vis utvidelser med oppdateringer

en: Print extension details
nb: Vis detaljer om utvidelse

en: List installed extensions
nb: Vis installerte utvideleser

en: FILE
nb: FIL

en: Additional source to include in the bundle
nb: Ekstra kilde som skal inkluderes i pakken

en: A GSettings schema that should be included
nb: Et GSettings-schema som skal inkluderes

en: DIRECTORY
nb: KATALOG

en: The directory where translations are found
nb: Katalogen hvor oversettelsene finnes

en: DOMAIN
nb: DOMENE

en: The gettext domain to use for translations
nb: Gettext-domene som skal brukes for oversettelser

en: Overwrite an existing pack
nb: Overskriv en eksisterende pakke

en: The directory where the pack should be created
nb: Katalogen hvor pakken skal lages

en: SOURCE_DIRECTORY
nb: KILDEKATALOG

en: Create an extension bundle
nb: Lag en utvidelsespakke

en: More than one source directory specified
nb: Mer enn en kildekatalog oppgitt

en: Extension “%s” doesn't have preferences
nb: Utvidelse «%s» har ikke brukervalg

en: Opens extension preferences
nb: Åpner brukervalg for utvidelser

en: Reset an extension
nb: Nullstill en utvidelse

en: Cannot uninstall system extensions
nb: Kan ikke avinstallere systemutvidelser

en: Failed to uninstall “%s”
nb: Klarte ikke å avinstallere «%s»

en: Uninstall an extension
nb: Avinstaller en utvidelese

en: Do not print error messages
nb: Ikke vis feilmelding

en: Path
nb: Sti

en: Original author
nb: Opprinnelig utvikler

en: Version
nb: Versjon

en: State
nb: Tilstand

en: “version” takes no arguments
nb: «version» tar ingen argumenter

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Print version information and exit.
nb: Skriv versjonsinformasjon og avslutt.

en: COMMAND
nb: KOMMANDO

en: [ARGS…]
nb: [ARG …]

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en: Print help
nb: Vis hjelp

en: Enable extension
nb: Aktiver utvidelese

en: Disable extension
nb: Deaktiver utvidelese

en: Reset extension
nb: Nullstill utvidelese

en: Uninstall extension
nb: Avinstaller utvidelse

en: List extensions
nb: Vis utvidelser

en: Show extension info
nb: Vis informasjon om utvidelse

en: Open extension preferences
nb: Åpne brukervalg for utvidelse

en: Create extension
nb: Lag utvidelse

en: Package extension
nb: Pakk utvidelse

en: Install extension bundle
nb: Installer utvidelsespakke

en: Use “%s” to get detailed help.
nb: Bruk «%s» for å få detaljert hjelp.

en: Plain
nb: Enkel

en: An empty extension
nb: Tom utvidelese

en: Indicator
nb: Indikator

en: Add an icon to the top bar
nb: Legg til et ikon på topplinjen

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
nb[0]: %u utgang
nb[1]: %u utganger

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
nb[0]: %u inngang
nb[1]: %u innganger

en: System Sounds
nb: Systemlyder
