gnome-shell - en to pl translation catalogue (599 entries)

en: Launchers
pl: Uruchamianie

en: Activate favorite app 1
pl: Aktywacja 1. ulubionego programu

en: Activate favorite app 2
pl: Aktywacja 2. ulubionego programu

en: Activate favorite app 3
pl: Aktywacja 3. ulubionego programu

en: Activate favorite app 4
pl: Aktywacja 4. ulubionego programu

en: Activate favorite app 5
pl: Aktywacja 5. ulubionego programu

en: Activate favorite app 6
pl: Aktywacja 6. ulubionego programu

en: Activate favorite app 7
pl: Aktywacja 7. ulubionego programu

en: Activate favorite app 8
pl: Aktywacja 8. ulubionego programu

en: Activate favorite app 9
pl: Aktywacja 9. ulubionego programu

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

en: Take a screenshot interactively
pl: Interaktywne wykonanie zrzutu ekranu

en: Take a screenshot
pl: Wykonanie zrzutu ekranu

en: Take a screenshot of a window
pl: Wykonanie zrzutu ekranu okna

en: Record a screencast interactively
pl: Interaktywne nagranie ekranu

en: Show the notification list
pl: Wyświetlenie listy powiadomień

en: Focus the active notification
pl: Aktywacja bieżącego powiadomienia

en: Show the overview
pl: Wyświetlenie ekranu podglądu

en: Show all apps
pl: Wyświetlenie wszystkich programów

en: Open the app menu
pl: Otwarcie menu programu

en: GNOME Shell
pl: Powłoka środowiska GNOME

en: Window management and application launching
pl: Zarządzanie oknami i uruchamianiem programów

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
pl: Włącza wewnętrzne narzędzia przydatne programistom i testerom w oknie dialogowym Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
pl: Umożliwia dostęp do wewnętrznych narzędzi debugowania i monitorowania, używając okna dialogowego Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
pl: Lista UUID rozszerzeń do włączenia

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
pl: Rozszerzenia powłoki GNOME mają własność UUID; ten klucz zawiera rozszerzenia, które mają zostać wczytane. Każde rozszerzenie, które ma zostać wczytane, musi znajdować się na tej liście. Można także manipulować tą listą za pomocą metod EnableExtension i DisableExtension usługi D-Bus na org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
pl: Lista UUID rozszerzeń do wymuszenia wyłączenia

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
pl: Rozszerzenia powłoki GNOME mają własność UUID; ten klucz zawiera rozszerzenia, które mają zostać wyłączone, nawet jeśli zostały wczytane jako część obecnego trybu. Każde rozszerzenie, które ma zostać wczytane, musi znajdować się na tej liście. Można także manipulować tą listą za pomocą metod EnableExtension i DisableExtension usługi D-Bus na org.gnome.Shell. Ten klucz jest przetwarzany przed ustawieniem „enabled-extensions”.

en: Disable user extensions
pl: Wyłączenie rozszerzeń użytkownika

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
pl: Wyłączenie wszystkich rozszerzeń włączonych przez użytkownika bez zmiany ustawienia „enabled-extension”.

en: Disables the validation of extension version compatibility
pl: Wyłącza sprawdzanie zgodności wersji rozszerzeń

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
pl: Powłoka GNOME będzie wczytywała tylko rozszerzenia, które obsługują obecnie uruchomioną wersję. Włączenie tej opcji wyłączy sprawdzanie zgodności i spowoduje próbę wczytania wszystkich rozszerzeń, niezależnie od wersji, jakie obsługują.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
pl: Lista identyfikatorów plików .desktop ulubionych programów

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
pl: Programy odpowiadające tym identyfikatorom będą wyświetlane w obszarze ulubionych.

en: History for command (Alt-F2) dialog
pl: Historia okna dialogowego poleceń (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
pl: Historia okna dialogowego „Looking Glass”

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
pl: Wyświetlanie elementu menu „Wyloguj się” w menu użytkownika.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
pl: Ten klucz zastępuje automatyczne ukrywanie elementu menu „Wyloguj się” w sytuacji, gdy istnieje tylko jeden użytkownik i jedna sesja.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
pl: Określa, czy pamiętać hasła do montowania zaszyfrowanych lub zdalnych systemów plików

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
pl: Powłoka poprosi o hasło podczas montowania zaszyfrowanego urządzenia lub zdalnego systemu plików. Jeśli hasło może zostać zapisane do późniejszego użycia, to obecne będzie pole wyboru „Zapamiętanie hasła”. Ten klucz ustawia domyślną wartość tego pola.

en: The last selected non-default power profile
pl: Ostatnio wybrany niedomyślny profil zasilania

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
pl: Niektóre komputery obsługują więcej niż dwa profile zasilania. Aby nadal obsługiwać przełączanie między dwoma profilami, ten klucz zachowuje ostatnio wybrany niedomyślny profil.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
pl: Ostatnia wersja, dla której wyświetlono okno „Witamy w GNOME”

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
pl: Ten klucz określa, dla której wersji ostatnio wyświetlono okno „Witamy w GNOME”. Pusty ciąg oznacza najstarszą możliwą wersję, a wielka liczba będzie oznaczać wersje, które jeszcze nie istnieją. Ta wielka liczba może być używana do wyłączenia tego okna.

en: Layout of the app picker
pl: Układ ekranu wyboru programu

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
pl: Układ ekranu wyboru programu. Każdy wpis w macierzy to strona. Strony są przechowywane w kolejności, w jakiej są wyświetlane w powłoce GNOME. Każda strona zawiera parę „identyfikator programu” → „data”. Obecnie następujące wartości są przechowywane jako „data”: • „position”: położenie ikony programu na stronie

en: Keybinding to open the application menu
pl: Skrót do otwarcia menu programu

en: Keybinding to open the application menu.
pl: Skrót do otwarcia menu programu.

en: Keybinding to shift between overview states
pl: Skrót do przełączenia między stanami ekranu podglądu

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
pl: Skrót do przełączenia między sesją, ekranem wyboru okna i siatką programów

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
pl: Skrót do przełączenia między siatką programów, ekranem wyboru okna i sesją

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
pl: Skrót do otwarcia widoku „Wyświetl programy”

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
pl: Skrót do otwarcia widoku „Wyświetl programy” ekranu podglądu.

en: Keybinding to open the overview
pl: Skrót do otwarcia ekranu podglądu

en: Keybinding to open the Activities Overview.
pl: Skrót do otwarcia ekranu podglądu.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
pl: Skrót do przełączenia widoczności listy powiadomień

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
pl: Skrót do przełączenia widoczności listy powiadomień.

en: Keybinding to focus the active notification
pl: Skrót do aktywacji bieżącego powiadomienia

en: Keybinding to focus the active notification.
pl: Skrót do aktywacji bieżącego powiadomienia.

en: Switch to application 1
pl: Przełączenie na 1. program

en: Switch to application 2
pl: Przełączenie na 2. program

en: Switch to application 3
pl: Przełączenie na 3. program

en: Switch to application 4
pl: Przełączenie na 4. program

en: Switch to application 5
pl: Przełączenie na 5. program

en: Switch to application 6
pl: Przełączenie na 6. program

en: Switch to application 7
pl: Przełączenie na 7. program

en: Switch to application 8
pl: Przełączenie na 8. program

en: Switch to application 9
pl: Przełączenie na 9. program

en: Limit switcher to current workspace.
pl: Ograniczenie przełącznika do bieżącego obszaru roboczego.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to tylko programy mające okna na bieżącym obszarze roboczym są wyświetlane w przełączniku. W przeciwnym przypadku wszystkie programy są załączone.

en: The application icon mode.
pl: Tryb ikon programów.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
pl: Konfiguruje, jak wyświetlać okna w przełączniku. Prawidłowe wartości to „thumbnail-only” (wyświetla miniaturę okna), „app-icon-only” (wyświetla tylko ikonę programu) lub „both” (wyświetla oba).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to tylko okna z bieżącego obszaru roboczego są wyświetlane w przełączniku. W przeciwnym przypadku wszystkie okna są załączone.

en: Locations
pl: Położenia

en: The locations to show in world clocks
pl: Położenia wyświetlane w zegarze światowym

en: Automatic location
pl: Automatyczne położenie

en: Whether to fetch the current location or not
pl: Czy ustalać obecne położenie

en: Location
pl: Położenie

en: The location for which to show a forecast
pl: Położenie, dla którego wyświetlać prognozę pogody

en: Network Login
pl: Logowanie do sieci

en: Something’s gone wrong
pl: Coś się nie powiodło

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
pl: Wystąpił problem: nie można wyświetlić ustawień tego rozszerzenia. Zalecamy zgłoszenie problemu autorom rozszerzenia.

en: Technical Details
pl: Informacje techniczne

en: Homepage
pl: Strona WWW

en: Visit extension homepage
pl: Otwiera stronę WWW rozszerzenia

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Password
pl: Hasło

en: Choose Session
pl: Wybór sesji

en: Not listed?
pl: Inny użytkownik?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
pl: (np. użytkownik lub %s)

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Login Window
pl: Okno logowania

en: Authentication error
pl: Błąd uwierzytelniania

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
pl: (lub przeciągnięcie palca przez czytnik)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
pl: (lub umieszczenie palca na czytniku)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
pl: Wyłącz komputer

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
pl: wyłącz komputer;wyłączanie komputera;zakończ;power off;poweroff;shutdown;halt;stop;zatrzymaj

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
pl: uruchom ponownie;restartuj;zrestartuj;reboot;restart;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
pl: Zablokuj ekran

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
pl: zablokuj ekran;zablokowanie ekranu;blokowanie ekranu;blokada ekranu;lock screen

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
pl: Wyloguj się

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
pl: wyloguj się;wylogowanie;logout;log out;sign off

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
pl: Uśpij

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
pl: uśpij;uśpienie;wstrzymaj;wstrzymanie;suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
pl: Przełącz użytkownika

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
pl: przełącz użytkownika;przełączanie użytkowników;switch user

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
pl: zablokuj orientację;zablokowanie orientacji;blokowanie orientacji;blokada orientacji;lock orientation;odblokuj orientację;odblokowanie orientacji;unlock orientation;ekran;monitor;wyświetlacz;screen;obrót;obracanie;rotation

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
pl: zrzut ekranu;screenshot;skrin;nagranie ekranu;screencast;nagrywanie;snip;capture;record

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
pl: Odblokuj orientację ekranu

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
pl: Zablokuj orientację ekranu

en: Command not found
pl: Nie odnaleziono polecenia

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
pl: Nie można przetworzyć polecenia:

en: Execution of “%s” failed:
pl: Wykonanie polecenia „%s” się nie powiodło:

en: Just now
pl: Przed chwilą

en: %d minute ago | %d minutes ago
pl[0]: %d minuta temu
pl[1]: %d minuty temu
pl[2]: %d minut temu

en: %d hour ago | %d hours ago
pl[0]: %d godzina temu
pl[1]: %d godziny temu
pl[2]: %d godzin temu

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: %d day ago | %d days ago
pl[0]: %d dzień temu
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

en: %d week ago | %d weeks ago
pl[0]: %d tydzień temu
pl[1]: %d tygodnie temu
pl[2]: %d tygodni temu

en: %d month ago | %d months ago
pl[0]: %d miesiąc temu
pl[1]: %d miesiące temu
pl[2]: %d miesięcy temu

en: %d year ago | %d years ago
pl[0]: %d rok temu
pl[1]: %d lata temu
pl[2]: %d lat temu

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
pl: Wczoraj o %H∶%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
pl: %-d %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
pl: %-d %B %Y, %H∶%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
pl: %-l∶%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
pl: Wczoraj o %-l∶%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
pl: %A, %-l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
pl: %-d %B, %-l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
pl: %-d %B %Y, %-l∶%M %p

en: Hotspot Login
pl: Logowanie do hotspotu

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
pl: Połączenie z tym hotspotem nie jest bezpieczne. Hasła i inne informacje wpisywane na tej stronie mogą być widoczne dla osób w pobliżu.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
pl: Odmów

en: Allow
pl: Zezwól

en: Unnamed Folder
pl: Katalog bez nazwy

en: %s has been pinned to the dash.
pl: Przypięto program „%s” do ulubionych.

en: %s has been unpinned from the dash.
pl: Odpięto program „%s” z ulubionych.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
pl: Otwarte okna

en: New Window
pl: Nowe okno

en: App Details
pl: Informacje o programie

en: Quit
pl: Zakończ

en: Unpin
pl: Odepnij

en: Pin to Dash
pl: Przypnij do ulubionych

en: Launch using Integrated Graphics Card
pl: Uruchom za pomocą zintegrowanej karty graficznej

en: Launch using Discrete Graphics Card
pl: Uruchom za pomocą dedykowanej karty graficznej

en: Select Audio Device
pl: Wybór urządzenia dźwiękowego

en: Sound Settings
pl: Ustawienia dźwięku

en: Headphones
pl: Słuchawki

en: Headset
pl: Słuchawki z mikrofonem

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Change Background…
pl: Zmień tło…

en: Display Settings
pl: Ustawienia ekranu

en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
pl: N

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
pl: P

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
pl: W

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
pl: Ś

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
pl: C

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
pl: P

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Week %V
pl: %V. tydzień

en: No Notifications
pl: Brak powiadomień

en: Do Not Disturb
pl: Nie przeszkadzać

en: Clear
pl: Wyczyść

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
pl: Okno „%s” nie odpowiada.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
pl: Można poczekać chwilę dłużej lub wymusić zakończenie programu.

en: Force Quit
pl: Zakończ

en: Wait
pl: Czekaj

en: External drive connected
pl: Podłączono dysk zewnętrzny

en: External drive disconnected
pl: Odłączono dysk zewnętrzny

en: Unable to unlock volume
pl: Nie można odblokować woluminu

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
pl: Zainstalowana wersja usługi udisks nie obsługuje ustawienia PIM

en: Open with %s
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
pl: Można także połączyć naciskając przycisk „WPS” na routerze.

en: Connect
pl: Połącz

en: Key
pl: Klucz

en: Private key password
pl: Hasło klucza prywatnego

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Service
pl: Usługa

en: Authentication required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
pl: Do uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej „%s” wymagane jest hasło lub klucze szyfrowania.

en: Wired 802.1X authentication
pl: Uwierzytelnianie przewodowe 802.1X

en: Network name
pl: Nazwa sieci

en: DSL authentication
pl: Uwierzytelnienie DSL

en: PIN code required
pl: Wymagany jest kod PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
pl: Do korzystania z urządzenia komórkowego wymagane jest podanie kodu PIN

en: PIN
pl: Kod PIN

en: A password is required to connect to “%s”.
pl: Do połączenia z siecią „%s” wymagane jest hasło.

en: Network Manager
pl: Menedżer sieci

en: VPN password
pl: Hasło sieci VPN

en: Authentication Required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnij

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
pl: To nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: %s is now known as %s
pl: Użytkownik „%s” jest teraz znany jako „%s”

en: Windows
pl: Okna

en: Show Apps
pl: Wyświetl programy

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
pl: Ulubione

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
pl: %-d %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
pl: %A, %-d %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
pl: %-d %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
pl: %-d %B %Y

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tomorrow
pl: Jutro

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
pl: Cały dzień

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
pl: %-d.%m

en: No Events
pl: Brak wydarzeń

en: Add world clocks…
pl: Dodaj zegar światowy…

en: World Clocks
pl: Zegar światowy

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Go online for weather information
pl: Prognoza pogody wymaga połączenia z Internetem

en: Weather information is currently unavailable
pl: Prognoza pogody jest obecnie niedostępna

en: Weather
pl: Pogoda

en: Select weather location…
pl: Wybierz położenie pogody…

[ctx: title]
en: Log Out %s
pl: Wylogowanie użytkownika %s

[ctx: title]
en: Log Out
pl: Wylogowanie

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
pl[0]: Użytkownik %s zostanie wylogowany za %d sekundę.
pl[1]: Użytkownik %s zostanie wylogowany za %d sekundy.
pl[2]: Użytkownik %s zostanie wylogowany za %d sekund.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
pl[0]: Wylogowanie nastąpi za %d sekundę.
pl[1]: Wylogowanie nastąpi za %d sekundy.
pl[2]: Wylogowanie nastąpi za %d sekund.

[ctx: button]
en: Log Out
pl: Wyloguj się

[ctx: title]
en: Power Off
pl: Wyłączenie komputera

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
pl: Instalacja aktualizacji i wyłączenie komputera

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
pl[0]: Wyłączenie komputera nastąpi za %d sekundę.
pl[1]: Wyłączenie komputera nastąpi za %d sekundy.
pl[2]: Wyłączenie komputera nastąpi za %d sekund.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
pl: Instalacja oczekujących aktualizacji oprogramowania

[ctx: button]
en: Power Off
pl: Wyłącz komputer

[ctx: title]
en: Restart
pl: Ponowne uruchomienie

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
pl: Instalacja aktualizacji i ponowne uruchomienie

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
pl[0]: Ponowne uruchomienie komputera nastąpi za %d sekundę.
pl[1]: Ponowne uruchomienie komputera nastąpi za %d sekundy.
pl[2]: Ponowne uruchomienie komputera nastąpi za %d sekund.

[ctx: button]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
pl: Ponowne uruchomienie i instalacja aktualizacji

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
pl[0]: Ponowne uruchomienie komputera i instalacja aktualizacji nastąpi za %d sekundę.
pl[1]: Ponowne uruchomienie komputera i instalacja aktualizacji nastąpi za %d sekundy.
pl[2]: Ponowne uruchomienie komputera i instalacja aktualizacji nastąpi za %d sekund.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
pl: Uruchom ponownie i zainstaluj

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
pl: Zainstaluj i wyłącz komputer

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
pl: Wyłączenie komputera po zainstalowaniu aktualizacji

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
pl: Ponowne uruchomienie i instalacja aktualizacji

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
pl: System %s %s zostanie zainstalowany po ponownym uruchomieniu. Instalacja aktualizacji może zająć dużo czasu. Proszę się upewnić, że wykonano kopię zapasową danych i podłączono komputer do prądu.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
pl: Niski poziom naładowania akumulatora: proszę podłączyć komputer do prądu przed instalowaniem aktualizacji.

en: Some applications are busy or have unsaved work
pl: Niektóre programy są używane lub mają niezapisane dane

en: Other users are logged in
pl: Inni użytkownicy są zalogowani

[ctx: button]
en: Boot Options
pl: Opcje uruchamiania

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
pl: %s (zdalnie)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
pl: %s (konsola)

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install Extension
pl: Instalacja rozszerzenia

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
pl: Pobrać i zainstalować rozszerzenie „%s” z witryny extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
pl: Dostępne są aktualizacje rozszerzeń

en: Extension updates are ready to be installed.
pl: Aktualizacje rozszerzeń są gotowe do zainstalowania.

en: Allow inhibiting shortcuts
pl: Zezwolenie na wyłączenie skrótów

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
pl: Program „%s” prosi o wyłączenie skrótów

en: An app wants to inhibit shortcuts
pl: Program prosi o wyłączenie skrótów

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
pl: Można je włączyć naciskając klawisze %s.

en: Slow Keys Turned On
pl: Włączono powolne klawisze

en: Slow Keys Turned Off
pl: Wyłączono powolne klawisze

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przytrzymano klawisz Shift przez osiem sekund. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji powolnych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: Sticky Keys Turned On
pl: Włączono trwałe klawisze

en: Sticky Keys Turned Off
pl: Wyłączono trwałe klawisze

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto klawisz Shift pięć razy z rzędu. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto dwa klawisze naraz lub przyciśnięto klawisz Shift pięć razy z rzędu. Wyłącza to funkcję trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: Leave On
pl: Pozostaw włączone

en: Turn On
pl: Włącz

en: Turn Off
pl: Wyłącz

en: Leave Off
pl: Pozostaw wyłączone

en: Keyboard Settings
pl: Ustawienia klawiatury

en: No extensions installed
pl: Nie zainstalowano rozszerzeń

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
pl: Rozszerzenie „%s” nie wysłało żadnych błędów.

en: Hide Errors
pl: Ukryj błędy

en: Show Errors
pl: Wyświetl błędy

en: Enabled
pl: Włączone

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Error
pl: Błąd

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Disabling
pl: Wyłączanie

en: Enabling
pl: Włączanie

en: View Source
pl: Wyświetl źródło

en: Web Page
pl: Strona WWW

en: System was put in unsafe mode
pl: Komputer został przełączony w tryb niezabezpieczony

en: Apps now have unrestricted access
pl: Programy mają teraz nieograniczony dostęp

en: Undo
pl: Cofnij

en: Logged in as a privileged user
pl: Zalogowano jako uprawniony użytkownik

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
pl: Należy unikać działania jako uprawniony użytkownik z powodów bezpieczeństwa. Jeśli to możliwe, należy zalogować się jako zwykły użytkownik.

en: Screen Lock disabled
pl: Blokada ekranu jest wyłączona

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
pl: Blokowanie ekranu wymaga menedżera wyświetlania GNOME.

en: System Information
pl: Informacje systemowe

en: Unknown artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown title
pl: Nieznany tytuł

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
pl: Wyszukiwanie

en: Apps
pl: Programy

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
pl: Podgląd

en: New shortcut…
pl: Nowy skrót…

en: App defined
pl: Określone przez program

en: Show on-screen help
pl: Ekran pomocy

en: Switch monitor
pl: Przełączenie monitora

en: Assign keystroke
pl: Przydzielenie klawiszy

en: Done
pl: Gotowe

en: Edit…
pl: Modyfikuj…

en: None
pl: Brak

en: Press a button to configure
pl: Naciśnięcie przycisku skonfiguruje

en: Press Esc to exit
pl: Klawisz Esc zakończy

en: Press any key to exit
pl: Naciśnięcie dowolnego przycisku zakończy

en: Activities
pl: Podgląd

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
pl: Menu systemowe

en: Top Bar
pl: Górny pasek

en: Open menu
pl: Otwórz menu

en: Run a Command
pl: Proszę wprowadzić polecenie:

en: Press ESC to close
pl: Klawisz Esc zamknie

en: Restart is not available on Wayland
pl: Ponowne uruchamianie jest niedostępne w technologii Wayland

en: Restarting…
pl: Ponowne uruchamianie…

en: GNOME needs to lock the screen
pl: Środowisko GNOME musi zablokować ekran

en: Unable to lock
pl: Nie można zablokować

en: Lock was blocked by an app
pl: Blokowanie zostało zablokowane przez program

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Area Selection
pl: Wybór obszaru

en: Screen
pl: Ekran

en: Screen Selection
pl: Wybór ekranu

en: Window
pl: Okno

en: Window Selection
pl: Wybór okna

en: Screenshot / Screencast
pl: Zrzut/nagranie ekranu

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
pl: Wykonaj

en: Show Pointer
pl: Widoczny kursor

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
pl: Nagrania ekranu

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
pl: Nagranie ekranu z %d %t.webm

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
pl: Nagrano ekran

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
pl: Kliknięcie tutaj wyświetli film.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
pl: Wyświetl w Menedżerze plików

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
pl: Zrzut ekranu z %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
pl: Wykonano zrzut ekranu

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
pl: Można wkleić obraz ze schowka.

en: Screenshot taken
pl: Wykonano zrzut ekranu

en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: No results.
pl: Brak wyników.

en: %d more | %d more
pl[0]: %d więcej
pl[1]: %d więcej
pl[2]: %d więcej

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Show Text
pl: Wyświetl tekst

en: Hide Text
pl: Ukryj tekst

en: Caps lock is on.
pl: Klawisz Caps Lock jest włączony.

en: Hidden Volume
pl: Ukryty wolumin

en: Windows System Volume
pl: Systemowy wolumin Windows

en: Uses Keyfiles
pl: Używa plików kluczy

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
pl: Do odblokowania woluminu używającego plików kluczy należy użyć narzędzia <i>%s</i>.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
pl: Do odblokowania woluminu używającego plików kluczy potrzeba zewnętrznego narzędzia, takiego jak <i>Dyski</i>.

en: PIM Number
pl: Numer PIM

en: Remember Password
pl: Zapamiętanie hasła

en: Unlock
pl: Odblokuj

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
pl: Otwórz program %s

en: The PIM must be a number or empty.
pl: PIM musi być numerem lub być pusty.

en: Accessibility
pl: Ułatwienia dostępu

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Zoom
pl: Powiększanie

en: Screen Reader
pl: Czytnik ekranowy

en: Screen Keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

en: Visual Alerts
pl: Alarmy wizualne

en: Sticky Keys
pl: Trwałe klawisze

en: Slow Keys
pl: Powolne klawisze

en: Bounce Keys
pl: Odskakujące klawisze

en: Mouse Keys
pl: Klawisze myszy

en: Accessibility Settings
pl: Ustawienia ułatwień dostępu

en: Large Text
pl: Duży tekst

en: Auto Rotate
pl: Automatyczne obracanie

[ctx: title]
en: Background Apps
pl: Programy w tle

en: Apps known to be running without a window
pl: Programy, o których wiadomo, że działają bez okna

en: App Settings
pl: Ustawienia programów

en: No Background Apps
pl: Nie ma programów w tle

en: %d Background App | %d Background Apps
pl[0]: %d program w tle
pl[1]: %d programy w tle
pl[2]: %d programów w tle

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Bluetooth Settings
pl: Ustawienia Bluetooth

en: No available or connected devices
pl: Brak dostępnych lub połączonych urządzeń

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
pl: Należy włączyć Bluetooth, aby łączyć się z urządzeniami

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
pl[0]: %d połączone
pl[1]: %d połączone
pl[2]: %d połączonych

en: Brightness
pl: Jasność

en: Dark Style
pl: Styl ciemny

en: Single Click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Double Click
pl: Podwójne kliknięcie

en: Drag
pl: Przeciągnięcie

en: Secondary Click
pl: Kliknięcie pomocnicze

en: Dwell Click
pl: Kliknięcie spoczynkowe

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Show Keyboard Layout
pl: Wyświetl układ klawiatury

en: Allow location access
pl: Zezwolenie na dostęp do położenia

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
pl: Program „%s” prosi o dostęp do położenia użytkownika

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
pl: W każdej chwili można zmienić dostęp do położenia w ustawieniach prywatności.

en: Deny Access
pl: Odmów dostępu

en: Grant Access
pl: Udziel dostępu

en: <unknown>
pl: <nieznane>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
pl: Rozłącz urządzenie %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
pl: Połącz z urządzeniem %s

en: Secure
pl: zabezpieczona

en: Not secure
pl: niezabezpieczona

en: Signal strength %s%%
pl: siła sygnału: %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
pl: Hotspot %s

en: %d connected | %d connected
pl[0]: %d połączone
pl[1]: %d połączone
pl[2]: %d połączonych

en: VPN Settings
pl: Ustawienia sieci VPN

en: Wi–Fi
pl: Wi-Fi

en: All Networks
pl: Wszystkie sieci

en: Wired Connections
pl: Połączenia przewodowe

en: Wired Settings
pl: Ustawienia sieci przewodowej

en: Bluetooth Tethers
pl: Połączenia Bluetooth

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
pl: Połączenie

en: Mobile Connections
pl: Połączenia komórkowe

en: Mobile Broadband Settings
pl: Ustawienia sieci komórkowej

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
pl: Sieć komórkowa

en: Connection failed
pl: Połączenie się nie powiodło

en: Activation of network connection failed
pl: Włączenie połączenia sieciowego się nie powiodło

en: Night Light
pl: Nocne światło

[ctx: Power profile]
en: Performance
pl: Wydajność

[ctx: Power profile]
en: Balanced
pl: Zrównoważone zasilanie

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
pl: Oszczędzanie energii

en: Power Mode
pl: Tryb zasilania

en: Power Settings
pl: Ustawienia zasilania

en: Stop Screencast
pl: Zatrzymaj nagrywanie ekranu

en: Stop Screen Sharing
pl: Zatrzymaj udostępnianie ekranu

en: Airplane Mode
pl: Tryb samolotowy

en: %d %%
pl: %d%%

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Power Off Menu
pl: Menu wyłączania komputera

en: Suspend
pl: Uśpij

en: Restart…
pl: Uruchom ponownie…

en: Power Off…
pl: Wyłącz komputer…

en: Log Out…
pl: Wyloguj się…

en: Switch User…
pl: Przełącz użytkownika…

[ctx: action]
en: Lock Screen
pl: Zablokuj ekran

en: Unknown Thunderbolt device
pl: Nieznane urządzenie Thunderbolt

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
pl: Podczas nieobecności wykryto nowe urządzenie. Proszę je rozłączyć i podłączyć ponownie, aby zacząć je używać.

en: Unauthorized Thunderbolt device
pl: Nieupoważnione urządzenie Thunderbolt

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
pl: Wykryto nowe urządzenie, które musi zostać upoważnione przez administratora.

en: Thunderbolt authorization error
pl: Błąd upoważnienia Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
pl: Nie można upoważnić urządzenia Thunderbolt: %s

en: Volume changed
pl: Zmieniono głośność

en: Unmute
pl: Włącz dźwięk

en: Mute
pl: Wycisz

en: Volume
pl: Głośność

en: Sound Output
pl: Wyjście dźwięku

en: Sound Input
pl: Wejście dźwięku

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
pl: Ten sam obraz

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
pl: Połączone ekrany

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
pl: Tylko zewnętrzny

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
pl: Tylko wbudowany

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
pl: %A, %-d %B

en: Swipe up to unlock
pl: Przeciągnięcie w górę odblokuje

en: Click or press a key to unlock
pl: Kliknięcie lub naciśnięcie klawisza odblokuje

en: Unlock Window
pl: Okno odblokowania

en: Log in as another user
pl: Zaloguj jako inny użytkownik

en: Welcome to GNOME %s
pl: Witamy w GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
pl: Przewodnik po środowisku pomoże zacząć pracę i poznać niezbędne funkcje.

en: No Thanks
pl: Nie, dziękuję

en: Take Tour
pl: Rozpocznij przewodnik

en: “%s” is ready
pl: Okno „%s” jest gotowe

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
pl: Zachować te ustawienia?

en: Revert Settings
pl: Przywróć ustawienia

en: Keep Changes
pl: Zachowaj zmiany

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
pl[0]: Zmienione ustawienia zostaną przywrócone za %d sekundę
pl[1]: Zmienione ustawienia zostaną przywrócone za %d sekundy
pl[2]: Zmienione ustawienia zostaną przywrócone za %d sekund

note: Translators: This represents the size of a window. The first number is * the width of the window and the second is the height.
en: %d × %d
pl: %d×%d

en: Hide
pl: Ukryj

en: Restore
pl: Przywróć

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Move Titlebar Onscreen
pl: Przenieś pasek tytułowy na ekran

en: Always on Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Always on Visible Workspace
pl: Zawsze na widocznym obszarze roboczym

en: Move to Workspace Left
pl: Przenieś do lewego obszaru

en: Move to Workspace Right
pl: Przenieś do prawego obszaru

en: Move to Workspace Up
pl: Przenieś do górnego obszaru

en: Move to Workspace Down
pl: Przenieś do dolnego obszaru

en: Move to Monitor Up
pl: Przenieś na górny monitor

en: Move to Monitor Down
pl: Przenieś na dolny monitor

en: Move to Monitor Left
pl: Przenieś na lewy monitor

en: Move to Monitor Right
pl: Przenieś na prawy monitor

en: Close
pl: Zamknij

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

en: Mode used by GDM for login screen
pl: Tryb używany przez GDM dla ekranu logowania

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
pl: Używa podanego trybu, np. „gdm” dla ekranu logowania

en: List possible modes
pl: Wyświetla listę możliwych trybów

en: Force animations to be enabled
pl: Wymusza wyłączenie animacji

[ctx: program]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Failed to launch “%s”
pl: Uruchomienie „%s” się nie powiodło

en: Passwords do not match.
pl: Hasła się nie zgadzają.

en: Password cannot be blank
pl: Hasło nie może być puste

en: Authentication dialog was dismissed by the user
pl: Okno uwierzytelniania zostało odrzucone przez użytkownika

en: Icon '%s' not present in theme %s
pl: Ikony „%s” nie ma w motywie %s

en: Failed to load icon
pl: Wczytanie ikony się nie powiodło

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Manage your GNOME Extensions
pl: Zarządzanie rozszerzeniami GNOME

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
pl: Ten program obsługuje aktualizowanie, konfigurowanie preferencji oraz usuwanie i wyłączanie niechcianych rozszerzeń.

en: Configure GNOME Shell Extensions
pl: Konfiguracja rozszerzeń powłoki GNOME

en: No Matches
pl: Brak wyników

en: Remove “%s”?
pl: Usunąć rozszerzenie „%s”?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
pl: Po usunięciu rozszerzenia jego ponowne włączenie będzie wymagało pobrania od nowa

en: Remove
pl: Usuń

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
pl[0]: %d rozszerzenie zostanie zaktualizowane po następnym zalogowaniu.
pl[1]: %d rozszerzenia zostaną zaktualizowane po następnym zalogowaniu.
pl[2]: %d rozszerzeń zostanie zaktualizowanych po następnym zalogowaniu.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
pl: Rozszerzenie jest niezgodne z obecną wersją środowiska GNOME

en: The extension had an error
pl: Rozszerzenie ma błąd

en: The extension can be updated
pl: Można zaktualizować rozszerzenie

en: Website
pl: Witryna

en: Remove…
pl: Usuń…

en: Help
pl: Pomoc

en: About Extensions
pl: O programie

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
pl: Rozszerzenia mogą powodować problemy z wydajnością i stabilnością. W przypadku występowania problemów z komputerem należy je wyłączyć.

en: Manually Installed
pl: Ręcznie zainstalowane

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
pl: Witryna <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a> umożliwia wyszukiwanie i dodawanie rozszerzeń.

en: Built-In
pl: Wbudowane

en: No Installed Extensions
pl: Brak zainstalowanych rozszerzeń

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
pl: Nie można wyświetlić listy zainstalowanych rozszerzeń. Proszę się upewnić, że zalogowano w środowisku GNOME i spróbować ponownie.

en: Extension Updates Ready
pl: Aktualizacje rozszerzeń są gotowe

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
pl: Pomyślnie utworzono nowe rozszerzenie w %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
pl: Nazwa jest być bardzo krótkim (najlepiej opisowym) napisem.
    Przykłady: %s

en: Name
pl: Nazwa

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
pl: Opis jest jednozdaniowym wyjaśnieniem działania rozszerzenia.
    Przykłady: %s

en: Description
pl: Opis

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
pl: UUID to globalnie unikalny identyfikator rozszerzenia.
    Musi być w formacie adresu e-mail (kliknięcie-aktywuje@alicja.example.com)

en: Choose one of the available templates:
pl: Proszę wybrać jeden z dostępnych szablonów:

en: Template
pl: Szablon

en: The unique identifier of the new extension
pl: Unikalny identyfikator nowego rozszerzenia

en: NAME
pl: NAZWA

en: The user-visible name of the new extension
pl: Widoczna dla użytkownika nazwa nowego rozszerzenia

en: DESCRIPTION
pl: OPIS

en: A short description of what the extension does
pl: Krótki opis działania rozszerzenia

en: TEMPLATE
pl: SZABLON

en: The template to use for the new extension
pl: Szablon do użycia dla nowego rozszerzenia

en: Enter extension information interactively
pl: Interaktywnie wprowadza informacje o rozszerzeniu

en: Create a new extension
pl: Tworzy nowe rozszerzenie

en: Unknown arguments
pl: Nieznane parametry

en: UUID, name and description are required
pl: UUID, nazwa i opis są wymagane

en: Extension “%s” does not exist
pl: Rozszerzenie „%s” nie istnieje

en: Disable an extension
pl: Wyłącza rozszerzenie

en: No UUID given
pl: Nie podano UUID

en: More than one UUID given
pl: Podano więcej niż jeden UUID

en: Enable an extension
pl: Włącza rozszerzenie

en: Failed to connect to GNOME Shell
pl: Połączenie z powłoką GNOME się nie powiodło

en: Extension “%s” doesn't exist
pl: Rozszerzenie „%s” nie istnieje

en: Show extensions info
pl: Wyświetla informacje o rozszerzeniach

en: Overwrite an existing extension
pl: Zastępuje istniejące rozszerzenie

en: EXTENSION_BUNDLE
pl: PAKIET_ROZSZERZENIA

en: Install an extension bundle
pl: Instaluje pakiet rozszerzenia

en: No extension bundle specified
pl: Nie podano pakietu rozszerzenia

en: More than one extension bundle specified
pl: Podano więcej niż jeden pakiet rozszerzenia

en: Show user-installed extensions
pl: Wyświetla rozszerzenia zainstalowane przez użytkownika

en: Show system-installed extensions
pl: Wyświetla rozszerzenia zainstalowane w systemie

en: Show enabled extensions
pl: Wyświetla włączone rozszerzenia

en: Show disabled extensions
pl: Wyświetla wyłączone rozszerzenia

en: Show extensions with preferences
pl: Wyświetla rozszerzenia z preferencjami

en: Show extensions with updates
pl: Wyświetla rozszerzenia z aktualizacjami

en: Print extension details
pl: Wyświetla informacje o rozszerzeniu

en: List installed extensions
pl: Wyświetla listę zainstalowanych rozszerzeń

en: FILE
pl: PLIK

en: Additional source to include in the bundle
pl: Dodatkowe źródło do dołączenia do pakietu

en: SCHEMA
pl: SCHEMAT

en: A GSettings schema that should be included
pl: Schemat GSettings, który ma zostać dołączony

en: DIRECTORY
pl: KATALOG

en: The directory where translations are found
pl: Katalog z tłumaczeniami

en: DOMAIN
pl: DOMENA

en: The gettext domain to use for translations
pl: Domena gettext używana dla tłumaczeń

en: Overwrite an existing pack
pl: Zastępuje istniejący pakiet

en: The directory where the pack should be created
pl: Katalog, w którym utworzyć pakiet

en: SOURCE_DIRECTORY
pl: KATALOG_ŹRÓDŁOWY

en: Create an extension bundle
pl: Tworzy pakiet rozszerzenia

en: More than one source directory specified
pl: Podano więcej niż jeden katalog źródłowy

en: Extension “%s” doesn't have preferences
pl: Rozszerzenie „%s” nie ma preferencji

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
pl: Otwarcie preferencji rozszerzenia „%s” się nie powiodło: %s

en: Opens extension preferences
pl: Otwiera preferencje rozszerzenia

en: Reset an extension
pl: Przywraca rozszerzenie

en: Cannot uninstall system extensions
pl: Nie można odinstalować rozszerzeń systemowych

en: Failed to uninstall “%s”
pl: Odinstalowanie „%s” się nie powiodło

en: Uninstall an extension
pl: Odinstalowuje rozszerzenie

en: Do not print error messages
pl: Bez wyświetlania komunikatów o błędach

en: Path
pl: Ścieżka

en: URL
pl: Adres URL

en: Original author
pl: Oryginalny autor

en: Version
pl: Wersja

en: State
pl: Stan

en: “version” takes no arguments
pl: Opcja „version” nie przyjmuje parametrów

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Print version information and exit.
pl: Wyświetla informacje o wersji i kończy działanie.

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: [ARGS…]
pl: [PARAMETRY…]

en: Commands:
pl: Polecenia:

en: Print help
pl: Wyświetla pomoc

en: Enable extension
pl: Włącza rozszerzenie

en: Disable extension
pl: Wyłącza rozszerzenie

en: Reset extension
pl: Przywraca rozszerzenie

en: Uninstall extension
pl: Odinstalowuje rozszerzenie

en: List extensions
pl: Wyświetla listę rozszerzeń

en: Show extension info
pl: Wyświetla informacje o rozszerzeniu

en: Open extension preferences
pl: Otwiera preferencje rozszerzenia

en: Create extension
pl: Tworzy rozszerzenie

en: Package extension
pl: Tworzy pakiet z rozszerzeniem

en: Install extension bundle
pl: Instaluje pakiet rozszerzenia

en: Use “%s” to get detailed help.
pl: Polecenie „%s” wyświetli szczegółową pomoc.

en: Plain
pl: Zwykłe

en: An empty extension
pl: Puste rozszerzenie

en: Indicator
pl: Wskaźnik

en: Add an icon to the top bar
pl: Dodaje ikonę do górnego paska

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
pl[0]: %u wyjście
pl[1]: %u wyjścia
pl[2]: %u wyjść

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
pl[0]: %u wejście
pl[1]: %u wejścia
pl[2]: %u wejść

en: System Sounds
pl: Dźwięki systemowe
