gnome-shell master - en to sl translation catalogue (592 entries)

en: Launchers
sl: Zaganjalniki

en: Activate favorite app 1
sl: Omogoči priljubljeni program 1

en: Activate favorite app 2
sl: Omogoči priljubljeni program 2

en: Activate favorite app 3
sl: Omogoči priljubljeni program 3

en: Activate favorite app 4
sl: Omogoči priljubljeni program 4

en: Activate favorite app 5
sl: Omogoči priljubljeni program 5

en: Activate favorite app 6
sl: Omogoči priljubljeni program 6

en: Activate favorite app 7
sl: Omogoči priljubljeni program 7

en: Activate favorite app 8
sl: Omogoči priljubljeni program 8

en: Activate favorite app 9
sl: Omogoči priljubljeni program 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
sl: Zaslonske slike

en: Take a screenshot interactively
sl: Zajemi zaslonsko sliko interaktivno

en: Take a screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Take a screenshot of a window
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Record a screencast interactively
sl: Posnemi zaslonski posnetek interaktivno

en: System
sl: Sistem

en: Show the notification list
sl: Pokaži seznam obvestil

en: Focus the active notification
sl: Prikaz dejavnega obvestila

en: Show the overview
sl: Pokaži pregled

en: Show all apps
sl: Pokaži vse programe

en: Open the app menu
sl: Odpri meni programov

en: GNOME Shell
sl: Lupina GNOME

en: Window management and application launching
sl: Upravljanje oken in zaganjanje programov

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sl: Omogoči dostop do orodij razvijalcev in preizkuševalcev programske opreme prek vnosnega polja Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sl: Dovoli dostop do razhroščevanja in drugih orodij nadzora prek vnosnega polja Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
sl: Določila razširitev UUID, ki bodo omogočene

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sl: Razširitve lupine GNOME imajo nastavljeno določilo UUID; ključ določa seznam razširitev, ki naj bodo naložene ob zagonu. Upravljanje seznama je mogoče tudi prek vodila D-BUs na org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
sl: Določila razširitev UUID, ki naj bodo onemogočene

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
sl: Razširitve lupine GNOME imajo nastavljeno določilo UUID; ključ določa seznam razširitev, ki naj bodo onemogočene, neglede na to ali so del trenutnega načina razširitev. Upravljanje seznama je mogoče tudi prek vodila D-BUs na org.gnome.Shell z možnostjo Omogoči/Onemogoči razširitev. Ta nastavitev ima prednost pred nastavitvijo »omogočene razširitve«.

en: Disable user extensions
sl: Onemogoči uporabniške razširitve

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sl: Onemogoči vse razširitve, ki jih je uporabnik omogoči brez vpliva na nastavitev »omogočena razširitev«.

en: Disables the validation of extension version compatibility
sl: Onemogoči overjanje skladnosti različice razširitve

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sl: Lupina GNOME naloži le razširitve, ki so skladne z nameščeno različico. Izbrana možnost onemogoči preverjanje, zato so lahko naložene tudi razširitve, katerih skladnost ni potrjena.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sl: Seznam določil ID namiznih datotek priljubljenih programov

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sl: Programi, ki ustrezajo določilom, bodo prikazani v polju priljubljenih programov.

en: History for command (Alt-F2) dialog
sl: Zgodovina pogovornega okna ukazov (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
sl: Zgodovina za pogovorno okno povečevala

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
sl: Vedno pokaži možnost »Odjave« v uporabniškem meniju.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
sl: Izbira prepiše možnost samodejnega skrivanja gumba za »Odjavo« na sistemskem meniju pri eno-uporabniškem in eno-sejnem zagonu.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sl: Ali naj se geslo za priklapljanje šifriranih in oddaljenih datotečnih sistemov shrani

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sl: Za priklop oddaljenega datotečnega sistema ali šifrirane naprave bo po izbiri podana zahteva za vnos gesla. Na pogovornem oknu bo prikazana tudi možnost »Shrani geslo«. Ta možnost določa privzeto stanje izbirnega polja.

en: The last selected non-default power profile
sl: Nazadnje izbran neprivzet profil varčevanja

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
sl: Nekateri sistemi podpirajo več kot en profil varčevanja. Za podporo preklapljanja med dvema profiloma, nastavitev beleži nazadnje izbran neprivzet profil.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
sl: Zadnja različica namizja, ki za katero je bilo prikazano pogovorno okno »Dobrodošlice GNOME«

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
sl: Nastavitev določa, za katero različico namizja je bilo pogovorno okno »Dobrodošlice GNOME« nazadnje prikazano. Prazen niz določa najstarejšo različico in velike številke različice, ki še ne obstajajo. S temi velikimi vrednostmi je mogoče preprečiti prikaz tega okna.

en: Layout of the app picker
sl: Pogled izbirnika programov

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
sl: Pogled izbirnika programov. Vsak vnos v polju je stran. Strani so razvrščene, kot se pojavijo v lupini GNOME. Vsaka stran vsebuje par podatkov »ID programa« → »podatki«. Trenutno so kot podatki shranjeni:: • »položaj«: položaj ikone programa na strani

en: Keybinding to open the application menu
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre meni programov

en: Keybinding to open the application menu.
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre meni programov.

en: Keybinding to shift between overview states
sl: Tipkovna bližnjica za preklop med stanji pregleda

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
sl: Tipkovna bližnjica za preklop med sejo, izbirniki oken in programsko mrežo

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
sl: Tipkovna bližnjica za preklop med programsko mrežo, izbirniki oken in sejo

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre pogled »Pokaži programe«

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre pogled »Pokaži programe« v pregledu dejavnosti.

en: Keybinding to open the overview
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre pogled pregleda

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sl: Tipkovna bližnjica, ki odpre pogled pregleda dejavnosti.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sl: Tipkovna bližnjica za preklop vidnosti seznama obvestil

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sl: Tipkovna bližnjica za preklop vidnosti seznama obvestil.

en: Keybinding to focus the active notification
sl: Tipkovna bližnjica za prikaz dejavnega obvestila

en: Keybinding to focus the active notification.
sl: Tipkovna bližnjica za prikaz dejavnega obvestila.

en: Switch to application 1
sl: Preklopi na program 1

en: Switch to application 2
sl: Preklopi na program 2

en: Switch to application 3
sl: Preklopi na program 3

en: Switch to application 4
sl: Preklopi na program 4

en: Switch to application 5
sl: Preklopi na program 5

en: Switch to application 6
sl: Preklopi na program 6

en: Switch to application 7
sl: Preklopi na program 7

en: Switch to application 8
sl: Preklopi na program 8

en: Switch to application 9
sl: Preklopi na program 9

en: Limit switcher to current workspace.
sl: Omeji preklopnik na trenutno delovno površino.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sl: Izbrana možnost določa, da bodo v trenutnem pogledu prikazana le okna, ki so v izbrani delovni površini v preklopniku. V nasprotnem primeru so prikazana vsa okna.

en: The application icon mode.
sl: Ikonski način programa.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sl: Določa, kako naj bodo prikazana okna v preklopniku. Veljavne možnosti so »le sličice»« (pokaže le sličice oken), »le ikona« (pokaže ikono programa) in pa možnost »oboje«.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sl: Izbrana možnost določa, da bodo v trenutnem pogledu prikazana le okna v preklopniku. V nasprotnem primeru so prikazana vsa okna.

en: Locations
sl: Mesta

en: The locations to show in world clocks
sl: Mesta, za katere naj bodo prikazani svetovni časi

en: Automatic location
sl: Samodejno določanje mesta

en: Whether to fetch the current location or not
sl: Ali naj program pridobi trenutno mesto ali ne

en: Location
sl: Trenutno mesto

en: The location for which to show a forecast
sl: Mesto, za katero naj bo pokazana napoved

en: Network Login
sl: Omrežna prijava

en: Something’s gone wrong
sl: Prišlo je do nepričakovane napake

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
sl: Prišlo je do napake: nastavitev za to razširitev ni mogoče prikazati. Priporočljivo je poslati poročilo o hrošču razvijalcem programa.

en: Technical Details
sl: Tehnične podrobnosti

en: Homepage
sl: Spletna stran

en: Visit extension homepage
sl: Odpri spletno stran razširitev

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Password
sl: Geslo

en: Choose Session
sl: Izbor seje

en: Not listed?
sl: Ali vašega uporabniškega imena ni na seznamu?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
sl: (na primer, uporabnika ali %s)

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Login Window
sl: Prijavno okno

en: Authentication error
sl: Napaka overitve

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
sl: (ali pa povlecite prst prek bralnika)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
sl: (ali pa povlecite prst po bralniku)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
sl: Izklopi

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
sl: power off;poweroff;shutdown;halt;stop;restart;shutdown;izklop;ugasni;ponovni zagon;reboot;zaustavi

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
sl: Ponovno zaženi

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
sl: izklop;ugasni;ponovni zagon;reboot;zaustavi;restart;stop;shutdown;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
sl: zaklep zaslona

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
sl: Odjava

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
sl: odjava;izpis;izklop;logout

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
sl: V pripravljenost

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
sl: v pripravljenost;v mirovanje

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
sl: Preklop uporabnika

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
sl: preklop uporabnika

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
sl: zaklep usmerjenosti;zaslon;rotacija;obrat;obračanje;vrtenje;zavrti;rotacija

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
sl: zaslon;zaslonska slika;zaslonski posnetek;slika;posnetek;zajem;zapis;screenshot;screen;monitor

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
sl: Vrtenje odklepanja zaslona

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
sl: Vrtenje zaklepanja zaslona

en: Command not found
sl: Ukaz ni mogoče najti

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
sl: Ukaza ni mogoče razčleniti:

en: Execution of “%s” failed:
sl: Izvedba »%s« je spodletela:

en: Just now
sl: Ravnokar

en: %d minute ago | %d minutes ago
sl[0]: Pred %d minutami
sl[1]: Pred %d minuto
sl[2]: Pred %d minutama
sl[3]: Pred %d minutami

en: %d hour ago | %d hours ago
sl[0]: Pred %d urami
sl[1]: Pred %d uro
sl[2]: Pred %d urama
sl[3]: Pred %d urami

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: %d day ago | %d days ago
sl[0]: Pred %d dnevi
sl[1]: Pred %d dnevom
sl[2]: Pred %d dnevoma
sl[3]: Pred %d dnevi

en: %d week ago | %d weeks ago
sl[0]: Pred %d tedni
sl[1]: Pred %d tednom
sl[2]: Pred %d tednoma
sl[3]: Pred %d tedni

en: %d month ago | %d months ago
sl[0]: Pred %d meseci
sl[1]: Pred %d mesecem
sl[2]: Pred %d mesecema
sl[3]: Pred %d meseci

en: %d year ago | %d years ago
sl[0]: Pred %d leti
sl[1]: Pred %d letom
sl[2]: Pred %d letoma
sl[3]: Pred %d leti

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sl: Včeraj, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
sl: %d %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
sl: %d. %B %Y, %H∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sl: Včeraj, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
sl: %d. %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
sl: %d. %B %Y, %l∶%M %p

en: Hotspot Login
sl: Prijava prek vroče točke

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sl: Povezava prek vroče točke ni varna. Gesla in druge podrobnosti, ki bodo vpisane na spletne strani, bodo lahko vidne tretjim osebam.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
sl: Zavrni

en: Allow
sl: Dovoli

en: Unnamed Folder
sl: Neimenovana mapa

en: %s has been pinned to the dash.
sl: Program »%s« je dodan med priljubljene.

en: %s has been unpinned from the dash.
sl: Program »%s« je odstranjen iz priljubljenih.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
sl: Odpri okna

en: New Window
sl: Novo okno

en: App Details
sl: Podrobnosti programa

en: Quit
sl: Končaj

en: Unpin
sl: Odpni

en: Pin to Dash
sl: Pripni med priljubljene

en: Launch using Integrated Graphics Card
sl: Zaženi z uporabo vgrajene grafične kartice

en: Launch using Discrete Graphics Card
sl: Zaženi z uporabo določene grafične kartice

en: Select Audio Device
sl: Izbor zvokovne naprave

en: Sound Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Headphones
sl: Slušalke

en: Headset
sl: Slušalka

en: Microphone
sl: Mikrofon

en: Change Background…
sl: Spremeni ozadje …

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
sl: N

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sl: P

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sl: S

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sl: Č

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sl: P

en: Previous month
sl: Predhodni mesec

en: Next month
sl: Naslednji mesec

en: Week %V
sl: Teden %V

en: No Notifications
sl: Ni obvestil

en: Do Not Disturb
sl: Ne moti

en: Clear
sl: Počisti

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
sl: Program »%s« se ne odziva.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
sl: Lahko počakate, če se program morda začne odzivati, lahko pa vsilite končanje delovanja.

en: Force Quit
sl: Vsili končanje

en: Wait
sl: Počakaj

en: External drive connected
sl: Zunanji pogon je priklopljen

en: External drive disconnected
sl: Zunanji pogon je odklopljen

en: Unable to unlock volume
sl: Ni mogoče odkleniti nosilca

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
sl: Nameščena različica udisks ne podpira nastavitev PIM

en: Open with %s
sl: Odpri s programom %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
sl: Vzpostavitev povezave je mogoča tudi z gumbom »WPS« na usmerjevalniku.

en: Connect
sl: Poveži

en: Key
sl: Ključ

en: Private key password
sl: Geslo zasebnega ključa

en: Identity
sl: Istovetnost

en: Service
sl: Storitev

en: Authentication required
sl: Zahtevana je overitev

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
sl: Za povezavo v brezžično omrežje »%s« je zahtevano geslo oziroma šifrirni ključ.

en: Wired 802.1X authentication
sl: Žična overitev 802.1X

en: Network name
sl: Naziv omrežja

en: DSL authentication
sl: Overitev DSL

en: PIN code required
sl: Zahtevana koda PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sl: Za napravo mobilnega širokopasovnega dostopa je zahtevana koda PIN.

en: PIN
sl: Koda PIN

en: A password is required to connect to “%s”.
sl: Za povezavo z omrežjem »%s« je zahtevano geslo.

en: Network Manager
sl: Upravljalnik omrežij

en: VPN password
sl: Geslo VPN

en: Authentication Required
sl: Zahtevana je overitev

en: Administrator
sl: Skrbnik

en: Authenticate
sl: Overi

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sl: Overitev je spodletela.. Poskusite znova.

en: %s is now known as %s
sl: %s je sedaj znan kot v %s

en: Windows
sl: Okna

en: Show Apps
sl: Pokaži programe

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
sl: Pregledna plošča

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
sl: %d. %B %Y

en: Today
sl: Danes

en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
sl: Celodnevno

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
sl: %d.%m

en: No Events
sl: Ni dogodkov

en: Add world clocks…
sl: Dodaj svetovni čas …

en: World Clocks
sl: Svetovni časi

en: Loading…
sl: Poteka nalaganje …

en: Go online for weather information
sl: Preglej splet za podrobnosti o vremenu.

en: Weather information is currently unavailable
sl: Podatki o vremenu trenutno niso na voljo.

en: Weather
sl: Vreme

en: Select weather location…
sl: Izbor kraja za vremensko napoved …

[ctx: title]
en: Log Out %s
sl: Odjava %s

[ctx: title]
en: Log Out
sl: Odjava

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sl[0]: Uporabnik %s bo samodejno odjavljen čez %d sekund.
sl[1]: Uporabnik %s bo samodejno odjavljen čez %d sekundo.
sl[2]: Uporabnik %s bo samodejno odjavljen čez %d sekundi.
sl[3]: Uporabnik %s bo samodejno odjavljen čez %d sekunde.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
sl[0]: Uporabnik bo samodejno odjavljen čez %d sekund.
sl[1]: Uporabnik bo samodejno odjavljen čez %d sekundo.
sl[2]: Uporabnik bo samodejno odjavljen čez %d sekundi.
sl[3]: Uporabnik bo samodejno odjavljen čez %d sekunde.

[ctx: button]
en: Log Out
sl: Odjavi

[ctx: title]
en: Power Off
sl: Izklop sistema

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sl: Namesti posodobitve in ugasni računalnik

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sl[0]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekund.
sl[1]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekundo.
sl[2]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekundi.
sl[3]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekunde.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sl: Namesti pripravljene posodobitve programov

[ctx: button]
en: Power Off
sl: Izklopi

[ctx: title]
en: Restart
sl: Ponoven zagon

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
sl: Namestitev posodobitev in ponoven zagon računalnika

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sl[0]: Sistem se bo samodejno ponovno zagnal čez %d sekund.
sl[1]: Sistem se bo samodejno ponovno zagnal čez %d sekundo.
sl[2]: Sistem se bo samodejno ponovno zagnal čez %d sekundi.
sl[3]: Sistem se bo samodejno ponovno zagnal čez %d sekunde.

[ctx: button]
en: Restart
sl: Ponovno zaženi

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sl: Namesti posodobitve in ponovno zaženi

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
sl[0]: Sistem bo samodejno namestil pakete in se nato ponovno zagnal čez %d sekund.
sl[1]: Sistem bo samodejno namestil pakete in se nato ponovno zagnal %d sekundo.
sl[2]: Sistem bo samodejno namestil pakete in se nato ponovno zagnal %d sekundi.
sl[3]: Sistem bo samodejno namestil pakete in se nato ponovno zagnal %d sekunde.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
sl: Ponovno zaženi in namesti

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
sl: Namesti in izklopi napravo

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sl: Izklopi napravo po uspešnem nameščanju posodobitev

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sl: Ponovno zaženi in namesti posodobitev

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sl: Po ponovnem zagonu bo nameščen paket %s %s. Posodobitev namestitve je lahko dolgotrajna; preverite, ali je narejena varnostna kopija podatkov in ali je računalnik priklopljen na električno omrežje.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
sl: Naprava deluje na bateriji: pred nameščanjem posodobitev jo je priporočljivo priključiti v omrežje.

en: Some applications are busy or have unsaved work
sl: Nekateri programi se ne odzivajo, ali pa so odprte neshranjene datoteke.

en: Other users are logged in
sl: V sistem so prijavljeni tudi drugi uporabniki.

[ctx: button]
en: Boot Options
sl: Možnosti zagona

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
sl: %s (oddaljeno)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
sl: %s (konzola)

en: Install
sl: Namesti

en: Install Extension
sl: Namesti razširitev

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sl: Ali želite prejeti in namestiti »%s« prek extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
sl: Na voljo so posodobitve razširitev

en: Extension updates are ready to be installed.
sl: Posodobitve razširitev so pripravljene na namestitev.

en: Allow inhibiting shortcuts
sl: Dovoli onemogočanje tipkovnih bližnjic

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
sl: Program %s poskuša onemogočiti tipkovne bližnjice

en: An app wants to inhibit shortcuts
sl: Program poskuša onemogočiti tipkovne bližnjice

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
sl: Tipkovne bližnjice je mogoče obnoviti s pritiskom na gumb %s.

en: Slow Keys Turned On
sl: Počasne tipke so omogočene

en: Slow Keys Turned Off
sl: Počasne tipke so onemogočene

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Tipka Shift je bila pritisnjena več kot 8 sekund. To je tipkovna bližnjica za zagon možnosti Počasnih tipk, ki vpliva na način delovanja tipkovnice.

en: Sticky Keys Turned On
sl: Lepljive tipke so omogočene

en: Sticky Keys Turned Off
sl: Lepljive tipke so onemogočene

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Tipka Shift je bila pritisnjena 5-krat zapored. To je tipkovna bližnjica za zagon možnosti Lepljivih tipk, ki vpliva na način delovanja tipkovnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Tipka Shift je bila pritisnjena 5-krat zapored ali pa sta bili sočasno pritisnjeni dve tipki. To je tipkovna bližnjica za preklic možnosti Lepljivih tipk, ki vpliva na način delovanja tipkovnice.

en: Leave On
sl: Pusti omogočeno

en: Turn On
sl: Omogoči

en: Turn Off
sl: Onemogoči

en: Leave Off
sl: Pusti onemogočeno

en: Keyboard Settings
sl: Nastavitve tipkovnice

en: No extensions installed
sl: Ni nameščenih razširitev

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
sl: %s ni javil napak.

en: Hide Errors
sl: Skrij napake

en: Show Errors
sl: Pokaži napake

en: Enabled
sl: Omogočeno

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: Translators: notification title.
en: Error
sl: Napaka

en: Out of date
sl: Zastarelo

en: Downloading
sl: Prejemanje

en: Disabling
sl: Onemogočanje

en: Enabling
sl: Omogočanje

en: View Source
sl: Poglej vir

en: Web Page
sl: Spletna stran

en: System was put in unsafe mode
sl: Sistem je v ne-varnem načinu

en: Apps now have unrestricted access
sl: Programi imajo zdaj neomejen dostop

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Logged in as a privileged user
sl: Zaznana je prijava s skrbniškimi dovoljenji

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
sl: Zagona seje s skrbniškim računom se je treba iz varnostnih razlogov izogibati. Priporočljivo je uporabljati običajen uporabniški račun.

en: Screen Lock disabled
sl: Zaklep zaslona je onemogočen

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
sl: Zaklepanje zaslona zahteva namestitev upravljalnika zaslona za okolje GNOME.

en: System Information
sl: Podrobnosti sistema

en: Unknown artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown title
sl: Neznan naslov

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
sl: Poišči …

en: Apps
sl: Programi

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
sl: Pregled

en: New shortcut…
sl: Nova bližnjica …

en: App defined
sl: Program je določen

en: Show on-screen help
sl: Pokaži zaslonsko pomoč

en: Switch monitor
sl: Nadzornik preklopa

en: Assign keystroke
sl: Dodeli tipkovno bližnjico

en: Done
sl: Končano

en: Edit…
sl: Uredi …

en: None
sl: Brez

en: Press a button to configure
sl: Pritisnite gumb za nastavitev

en: Press Esc to exit
sl: Pritisnite tipko Esc za končanje

en: Press any key to exit
sl: Pritisnite katerokoli tipko za končanje

en: Activities
sl: Dejavnosti

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sl: Sistem

en: Top Bar
sl: Vrhnja vrstica

en: Open menu
sl: Odpri meni

en: Run a Command
sl: Zaženi ukaz

en: Press ESC to close
sl: Pritisnite tipko Esc za končanje

en: Restart is not available on Wayland
sl: Na sistemu Wayland je na voljo ponovni zagon

en: Restarting…
sl: Poteka ponovno zaganjanje …

en: GNOME needs to lock the screen
sl: Zakleniti je treba zaslon

en: Unable to lock
sl: Zaklep ni mogoč

en: Lock was blocked by an app
sl: Zaklep je preprečil program

en: Selection
sl: Izbor

en: Area Selection
sl: Izbor polja

en: Screen
sl: Zaslon

en: Screen Selection
sl: Izbor zaslona

en: Window
sl: Okno

en: Window Selection
sl: Izbor okna

en: Screenshot / Screencast
sl: Zaslonski slika / posnetek

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
sl: Zajemi

en: Show Pointer
sl: Pokaži kazalnik

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
sl: Zaslonski posnetek

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
sl: Zaslonski posnetek %d %t.webm

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
sl: Zaslonski posnetek je zajet

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
sl: Kliknite za ogled posnetka.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
sl: Pokaži v mapi

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
sl: Zaslonska slika %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
sl: Zaslonska slika je zajeta

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
sl: Prilepiti je mogoče sliko iz odložišča.

en: Screenshot taken
sl: Zaslonska slika je zajeta

en: Searching…
sl: Iskanje …

en: No results.
sl: Ni najdenih zadetkov.

en: %d more | %d more
sl[0]: še %d
sl[1]: še %d
sl[2]: še %d
sl[3]: še %d

en: Search
sl: Poišči

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Show Text
sl: Pokaži besedilo

en: Hide Text
sl: Skrij besedilo

en: Caps lock is on.
sl: Vključena je tipka zaklepa velikosti črk.

en: Hidden Volume
sl: Skrit razdelek

en: Windows System Volume
sl: Sistemska glasnost

en: Uses Keyfiles
sl: Uporablja nastavitvene datoteke

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
sl: Za odklepanje pogona, ki uporablja nastavitvene datoteke, uporabite orodje <i>%s</i>.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
sl: Za odklepanje je treba uporabiti zunanje orodje, kot je program <i>Diski</i>, ki podpira uporabo ključnih datotek.

en: PIM Number
sl: Koda PIM

en: Remember Password
sl: Zapomni si geslo

en: Unlock
sl: Odkleni

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
sl: Odpri %s

en: The PIM must be a number or empty.
sl: Vrednost PIM mora biti številka ali prazno polje.

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: High Contrast
sl: Visok kontrast

en: Zoom
sl: Približanje

en: Screen Reader
sl: Zaslonski bralnik

en: Screen Keyboard
sl: Zaslonska tipkovnica

en: Visual Alerts
sl: Vidna opozorila

en: Sticky Keys
sl: Lepljive tipke

en: Slow Keys
sl: Počasne tipke

en: Bounce Keys
sl: Odskočne tipke

en: Mouse Keys
sl: Miškine tipke

en: Accessibility Settings
sl: Nastavitve dostopnosti

en: Large Text
sl: Veliko besedilo

en: Auto Rotate
sl: Samodejno zavrti

[ctx: title]
en: Background Apps
sl: Ozadnji programi

en: Apps known to be running without a window
sl: Programi, za katere je znano, da se izvajajo brez okna

en: App Settings
sl: Nastavitve programa

en: No Background Apps
sl: Ni dejavnih ozadnjih programov

en: %d Background App | %d Background Apps
sl[0]: %d ozadnjih programov
sl[1]: %d ozadnji program
sl[2]: %d ozadnja programa
sl[3]: %d ozadnji programi

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Bluetooth Settings
sl: Nastavitve za Bluetooth

en: No available or connected devices
sl: Ni razpoložljivih oziroma povezanih naprav

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
sl: Vklopi Bluetooth za povezovanje naprav

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
sl[0]: %d povezano
sl[1]: %d povezano
sl[2]: %d povezano
sl[3]: %d povezano

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Dark Style
sl: Temna tema

en: Single Click
sl: Enojni klik

en: Double Click
sl: Dvojni klik

en: Drag
sl: Poteg

en: Secondary Click
sl: Drugotni klik

en: Dwell Click
sl: Zadržan klik

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Show Keyboard Layout
sl: Pokaži razporeditev tipkovnice

en: Allow location access
sl: Odobri dostop do trenutnega mesta

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
sl: Program %s zahteva dostop do podatkov trenutnega mesta

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
sl: Dostop do trenutnega mesta je mogoče spremeniti kadarkoli med nastavitvami zasebnosti.

en: Deny Access
sl: Zavrni dostop

en: Grant Access
sl: Dovoli dostop

en: <unknown>
sl: <neznano>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
sl: Prekini povezavo %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
sl: Poveži z mestom %s

en: Secure
sl: Varno

en: Not secure
sl: Ni varno

en: Signal strength %s%%
sl: Moč signala %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
sl: Vroča točka %s

en: %d connected | %d connected
sl[0]: %d povezanih
sl[1]: %d povezana
sl[2]: %d povezani
sl[3]: %d povezane

en: VPN Settings
sl: Nastavitve VPN

en: Wi–Fi
sl: Omrežje Wi-Fi

en: All Networks
sl: Vsa omrežja

en: Wired Connections
sl: Žične povezave

en: Wired Settings
sl: Nastavitve žičnega omrežja

en: Bluetooth Tethers
sl: Internetna Bluetooth točka

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
sl: Bluetooth Internet

en: Mobile Connections
sl: Mobilne povezave

en: Mobile Broadband Settings
sl: Nastavitve mobilnega širokopasovnega dostopa

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
sl: Mobilno omrečje

en: Connection failed
sl: Povezovanje je spodletelo

en: Activation of network connection failed
sl: Omogočanje omrežne povezave je spodletelo.

en: Night Light
sl: Nočna osvetlitev

[ctx: Power profile]
en: Performance
sl: Zmogljivo

[ctx: Power profile]
en: Balanced
sl: Uravnoteženo

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
sl: Varčno

en: Power Mode
sl: Način delovanja

en: Power Settings
sl: Upravljanje napajanja

en: Stop Screencast
sl: Zaustavi zaslonski posnetek

en: Stop Screen Sharing
sl: Prekini souporabo zaslona

en: Airplane Mode
sl: Način letala

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Power Off Menu
sl: Meni izklopa

en: Suspend
sl: V pripravljenost …

en: Restart…
sl: Ponovno zaženi …

en: Power Off…
sl: Izklopi …

en: Log Out…
sl: Odjava …

en: Switch User…
sl: Preklopi uporabnika …

[ctx: action]
en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Unknown Thunderbolt device
sl: Neznana naprava Thunderbolt

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sl: Med nedejavnostjo je bila zaznana nova. Odklopite napravo in jo znova priklopite za uporabo.

en: Unauthorized Thunderbolt device
sl: Neznana naprava Thunderbolt

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
sl: Zaznana je nova naprava, ki jo mora overiti skrbnik sistema.

en: Thunderbolt authorization error
sl: Napaka overitve naprave Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
sl: Naprave Thunderbolt ni mogoče overiti: %s

en: Volume changed
sl: Glasnost je spremenjena

en: Unmute
sl: Povrni glasnost

en: Mute
sl: Utišaj

en: Volume
sl: Glasnost

en: Sound Output
sl: Odvod zvoka

en: Sound Input
sl: Dovod zvoka

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
sl: Zrcaljenje zaslona

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
sl: Združi zaslone

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
sl: Le zunanje

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
sl: Le vgrajeno

en: Swipe up to unlock
sl: Povlecite navzgor za odklepanje

en: Click or press a key to unlock
sl: Kliknite, ali pa pritisnite poljubno tipko za prikaz prijavnega okna

en: Unlock Window
sl: Odkleni okno

en: Log in as another user
sl: Prijavi z drugim uporabniškim imenom

en: Welcome to GNOME %s
sl: Dobrodošli v GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
sl: Če se hočete najprej na hitro razgledati po namizju, sledite vodiču.

en: No Thanks
sl: Ne, hvala

en: Take Tour
sl: Vodič GNOME

en: “%s” is ready
sl: Storitev »%s« je pripravljena

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
sl: Ali želite ohraniti te nastavitve zaslona?

en: Revert Settings
sl: Povrni nastavitve

en: Keep Changes
sl: Ohrani spremembe

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sl[0]: Spremembe nastavitev bodo povrnjene v %d sekundah.
sl[1]: Spremembe nastavitev bodo povrnjene v %d sekundi.
sl[2]: Spremembe nastavitev bodo povrnjene v %d sekundah.
sl[3]: Spremembe nastavitev bodo povrnjene v %d sekundah.

en: Hide
sl: Skrij

en: Restore
sl: Obnovi

en: Maximize
sl: Razpni

en: Move
sl: Premakni

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Move Titlebar Onscreen
sl: Premakni nazivno vrstico na zaslon

en: Always on Top
sl: Vedno na vrhu

en: Always on Visible Workspace
sl: Vedno na dejavni delovni površini

en: Move to Workspace Left
sl: Premakni na delovno površino na levi

en: Move to Workspace Right
sl: Premakni na delovno površino na desni

en: Move to Workspace Up
sl: Premakni na zgornjo delovno površino

en: Move to Workspace Down
sl: Premakni na spodnjo delovno površino

en: Move to Monitor Up
sl: Premakni na zaslon zgoraj

en: Move to Monitor Down
sl: Premakni na zaslon spodaj

en: Move to Monitor Left
sl: Premakni na zaslon levo

en: Move to Monitor Right
sl: Premakni na zaslon desno

en: Close
sl: Zapri

en: Print version
sl: Izpiši različico

en: Mode used by GDM for login screen
sl: Način, uporabljen v upravljalniku GDM kot prijavni zaslon

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sl: Uporabi poseben način, na primer »gdm« za prijavni zaslon

en: List possible modes
sl: Seznam mogočih načinov

en: Force animations to be enabled
sl: Vsili omogočanje animacij

[ctx: program]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Failed to launch “%s”
sl: Zaganjanje »%s« je spodletelo

en: Passwords do not match.
sl: Gesli nista skladni!

en: Password cannot be blank
sl: Geslo ne more biti prazna vrednost

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sl: Uporabnik je preklical pogovorno okno overitve

en: Icon '%s' not present in theme %s
sl: Ikone »%s« v temi %s ni mogoče najti.

en: Failed to load icon
sl: Nalaganje ikone je spodletelo

en: Extensions
sl: Razširitve lupine

en: Manage your GNOME Extensions
sl: Upravljanje z razširitvami Lupine GNOME

en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
sl: Program Razširitve GNOME omogoča nameščanje in posodabljanje razširitev, prilagajanje nastavitev in upravljanje njihovega delovanja.

en: Configure GNOME Shell Extensions
sl: Nastavitve razširitev lupine GNOME

en: No Matches
sl: Ni zadetkov

en: Remove “%s”?
sl: Ali želite odstraniti »%s«?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
sl: Če razširitev odstranite, jo je treba pred ponovno namestitvijo najprej prejeti iz omrežja.

en: Remove
sl: Odstrani

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
sl[0]: Ob naslednji prijavi bo posodobljenih %d razširitev.
sl[1]: Ob naslednji prijavi bo posodobljena %d razširitev.
sl[2]: Ob naslednji prijavi bosta posodobljeni %d razširitvi.
sl[3]: Ob naslednji prijavi bodo posodobljene %d razširitve.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
sl: Razširitev ni skladna s trenutno nameščeno različico okolja GNOME.

en: The extension had an error
sl: Razširitev javlja napake

en: The extension can be updated
sl: Za razširitev je na voljo posodobitev

en: Website
sl: Spletna stran

en: Remove…
sl: Odstrani …

en: Help
sl: Pomoč

en: About Extensions
sl: O programu razširitev

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
sl: Razširitve lahko vplivajo na delovanje in stabilnost programa. V primeru težav, je priporočljivo razširitve onemogočiti.

en: Manually Installed
sl: Ročno nameščeno

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
sl: Za iskanje in dodajanje razširitev obiščite spletne strani <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Built-In
sl: Vgrajeno

en: No Installed Extensions
sl: Ni nameščenih razširitev

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
sl: Kaže, da ni mogoče pridobiti seznama nameščenih razširitev. Prepričajte se, da ste prijavljeni v namizje GNOME in poskusite znova.

en: Extension Updates Ready
sl: Posodobitev razširitve je na voljo

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
sl: Nova razširitev je uspešno ustvarjena v mapi %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
sl: Ime naj bo kratek in (najbolje opisen) niz.
    Primer:: %s

en: Name
sl: Ime

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
sl: Opis je enostavčna predstavitev, kaj razširitev omogoča.
    Na primer: %s

en: Description
sl: Opis

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
sl: Določilo UUID je splošno-enoznačno določilo razširitve.
    Zapisano mora biti v obliki elektronskega naslova (na primer: clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
sl: Izberite eno izmed razpoložljivih predlog:

en: Template
sl: Predloga

en: The unique identifier of the new extension
sl: Enoznačno določilo nove razširitve

en: NAME
sl: IME

en: The user-visible name of the new extension
sl: Prikazano ime nove razširitve

en: DESCRIPTION
sl: OPIS

en: A short description of what the extension does
sl: Kratek opis funkcije razširitve

en: TEMPLATE
sl: PREDLOGA

en: The template to use for the new extension
sl: Predloga za uporabo z novo razširitvijo

en: Enter extension information interactively
sl: Vnos podrobnosti razširitve

en: Create a new extension
sl: Ustvari novo razširitev

en: Unknown arguments
sl: Neznani argumenti

en: UUID, name and description are required
sl: Zahtevani so določilo UUID, ime in opis

en: Extension “%s” does not exist
sl: Razširitev »%s« ne obstaja.

en: Disable an extension
sl: Onemogoči razširitev

en: No UUID given
sl: Ni podanega UUID

en: More than one UUID given
sl: Podano je več kot eno določilo UUID

en: Enable an extension
sl: Onemogoči razširitev

en: Failed to connect to GNOME Shell
sl: Povezava z Lupino GNOME je spodletela

en: Extension “%s” doesn't exist
sl: Razširitev »%s« ne obstaja.

en: Show extensions info
sl: Pokaži podrobnosti razširitev

en: Overwrite an existing extension
sl: Prepiši obstoječo razširitev

en: EXTENSION_BUNDLE
sl: PAKET_RAZŠIRITVE

en: Install an extension bundle
sl: Namesti paket razširitve

en: No extension bundle specified
sl: Ni navedenega paketa razširitev

en: More than one extension bundle specified
sl: Določen je več kot en paket razširitve

en: Show user-installed extensions
sl: Pokaži uporabniško nameščene razširitve

en: Show system-installed extensions
sl: Pokaži sistemsko nameščene razširitve lupine

en: Show enabled extensions
sl: Pokaži omogočene razširitve

en: Show disabled extensions
sl: Pokaži onemogočene razširitve

en: Show extensions with preferences
sl: Pokaži razširitve z lastnostmi

en: Show extensions with updates
sl: Pokaži razširitve s posodobitvami

en: Print extension details
sl: Natisni podrobnosti razširitve

en: List installed extensions
sl: Izpiše seznam nameščenih razširitev

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Additional source to include in the bundle
sl: Dodatni viri, ki morajo biti vključeni v paket

en: SCHEMA
sl: Shema

en: A GSettings schema that should be included
sl: Shema GSettings, ki naj bo vključena v paket

en: DIRECTORY
sl: MAPA

en: The directory where translations are found
sl: Mapa, kjer bodo shranjeni prevodi

en: DOMAIN
sl: DOMENA

en: The gettext domain to use for translations
sl: Domena prevajanja, ki jo uporablja gettext

en: Overwrite an existing pack
sl: Prepiši obstoječ paket

en: The directory where the pack should be created
sl: Mapa, v kateri bo ustvarjen paket

en: SOURCE_DIRECTORY
sl: Izvorna mapa

en: Create an extension bundle
sl: Ustvari paket razširitve

en: More than one source directory specified
sl: Določena je več kot ena izvorna mapa

en: Extension “%s” doesn't have preferences
sl: Razširitev »%s« nima posebnih nastavitev

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
sl: Odpiranje lastnosti razširitve »%s« je spodletelo: %s

en: Opens extension preferences
sl: Odpre možnosti razširitve

en: Reset an extension
sl: Ponastavi razširitev

en: Cannot uninstall system extensions
sl: Sistemskih razširitev ni mogoče odstraniti

en: Failed to uninstall “%s”
sl: Odstranjevanje namestitve »%s« je spodletelo

en: Uninstall an extension
sl: Odstrani razširitev

en: Do not print error messages
sl: Ne izpisuj sporočil o napakah

en: Path
sl: Pot

en: URL
sl: Naslov URL

en: Original author
sl: Izvorni avtor

en: Version
sl: Različica

en: State
sl: Stanje

en: “version” takes no arguments
sl: »različica« ne prevzema argumentov

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Print version information and exit.
sl: Izpiši podatke o različici in končaj.

en: COMMAND
sl: UKAZ

en: [ARGS…]
sl: [ARGUMENTI ...]

en: Commands:
sl: Ukazi:

en: Print help
sl: Izpiši pomoč

en: Enable extension
sl: Omogoči razširitev

en: Disable extension
sl: Onemogoči razširitev

en: Reset extension
sl: Ponastavi razširitev

en: Uninstall extension
sl: Odstrani razširitev

en: List extensions
sl: Izpiši seznam razširitev

en: Show extension info
sl: Pokaži podatke razširitve

en: Open extension preferences
sl: Odpri možnosti razširitve

en: Create extension
sl: Ustvari razširitev

en: Package extension
sl: Razširitev paketa

en: Install extension bundle
sl: Namesti paket razširitve

en: Use “%s” to get detailed help.
sl: Z ukazom »%s« se izpiše podrobna pomoč.

en: Plain
sl: Običajno

en: An empty extension
sl: Prazna razširitev

en: Indicator
sl: Kazalnik

en: Add an icon to the top bar
sl: Dodaj ikono v vrhnjo orodno vrstico

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sl[0]: %u odvodov naprave
sl[1]: %u odvod naprave
sl[2]: %u odvoda naprave
sl[3]: %u odvodi naprave

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sl[0]: %u dovodov naprave
sl[1]: %u dovod naprave
sl[2]: %u dovoda naprave
sl[3]: %u dovodi naprave

en: System Sounds
sl: Sistemski zvoki
