gnome-shell master - en to af translation catalogue (382 entries)

en: System
af: Stelsel

en: Show the notification list
af: Wys die lys van kennisgewings

en: Focus the active notification
af: Fokus op die aktiewe kennisgewing

en: Show the overview
af: Wys die oorsig

en: Show all applications
af: Wys alle toepassings

en: Open the application menu
af: Open die toepassingkieslys

en: Shell Extensions
af: Shell uitbreidings

en: Configure GNOME Shell Extensions
af: Stel GNOME Shell-uitbreidings op

en: Window management and application launching
af: Vensterbestuur en toepassinglansering

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
af: Aktiveer interne gereedskap wat nuttig is vir ontwikkelaars en toetsers vanaf Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
af: Laat toegang na interne ontfout- en moniteringsgereedskap toe deur die Alt-F2-dialoog te gebruik.

en: UUIDs of extensions to enable
af: UUID's van uitbreidings om te aktiveer

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
af: GNOME Shell-uitbreidings het elk 'n UUID-eienskap; hierdie sleutel lys uitbreidings wat gelaai moet word. Enige uitbreiding wat gelaai wil word moet in hierdie lys verskyn. U kan ook hierdie lys manipuleer met die EnableExtension- en DisableExtension-DBus-metodes op org.gnome.Shell.

en: Disable user extensions
af: Skakel gebruikers uitbreidings af

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
af: Skakel alle uitbreidings wat die gebruiker aangeskakel het af sonder om die "aangeskakelde-uitbreiding" instelling te verander.

en: Disables the validation of extension version compatibility
af: Skakel die validasie van uitbreidings weergawe versoenbaarheid af

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
af: GNOME Shell sal slegs uitbreidings laai wat die huidig geïnstalleerde weergawe ondersteun. Deur die opsie te aktiveer sal die toets afgeskakel word en alle uitbreidings sal gelaai kan word ongeag of hulle die weergawe ondersteun of nie.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
af: Lys van werkarealêer-ID's vir gunstelingtoepassings

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
af: Die toepassings wat ooreenstem met dié identifiseerders sal in die gunstelinge-area vertoon word.

en: App Picker View
af: Toepassingkieser oorsig

en: Index of the currently selected view in the application picker.
af: Indeks van die huidige aansig in die toepassing kieser.

en: History for command (Alt-F2) dialog
af: Geskiedenis vir die opdrag-dialoogvenster (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
af: Geskiedenis vir die "looking glass"-dialoogvenster

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
af: Wys altyd die 'Meld af' opsie in die gebruikerkieslys.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
af: Hierdie sleutel oorheers die outomatiese wegsteek van die 'Meld af'-kieslysitem in enkelgebruiker-, enkelsessie-situasies.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
af: Of wagwoord onthou moet word vir die heg van geënkripteerde of afgeleë lêerstelsels

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
af: 'n Wagwoord sal versoek word wanneer 'n geënkripteerde toestel of afgeleë lêerstelsel geheg word. As die wagwoord vir toekomstige gebruik gestoor kan word sal 'n 'Onthou wagwoord'-keuseblokkie teenwoordig wees. Hierdie sleutel stel die verstektoestand van die keuseblokkie stel.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
af: Of die verstek Bluetooth verwerker opgestelde toestelle het wat daarmee verband hou

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
af: Die shell sal slegs 'n Bluetooth-kieslysitem wys as 'n Bluetooth-verwerker aangeskakel is, of as daar toestelle ingestel is wat verband hou met die verstekverwerker. Dit sal herstel word as die verstekverwerker ooit gesien word om nie toestelle wat daarmee verband hou, te hê nie.

en: Keybinding to open the application menu
af: Sleutelbinding om die toepassingskieslys oop te maak

en: Keybinding to open the application menu.
af: Sleutelbinding om die toepassingskieslys oop te maak.

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
af: Sleutelkortpad om die "Vertoon toepassings"-aansig oop te maak

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
af: Sleutelkortpad om die "Vertoon toepassings"-aansig van die Aktiwiteite-oorsig oop te maak.

en: Keybinding to open the overview
af: Sleutelbinding om die oorsig oop te maak

en: Keybinding to open the Activities Overview.
af: Sleutelbinding om die Aktiwiteite-oorsig oop te maak.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
af: Sleutelbinding om die sigbaarheid van die kennisgewinglys te swik

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
af: Sleutelbinding om die sigbaarheid van die kennisgewinglys te swik.

en: Keybinding to focus the active notification
af: Sleutelbinding om die aktiewe kennisgewing te fokus

en: Keybinding to focus the active notification.
af: Sleutelbinding om die aktiewe kennisgewing te fokus.

en: Keybinding that pauses and resumes all running tweens, for debugging purposes
af: Sleutelkortpaaie wat alle uitvoerende tweens stop en weer begin vir ontvoutings doeleindes

en: Which keyboard to use
af: Watter sleutelbord om te gebruik

en: The type of keyboard to use.
af: Die tipe sleutelbord om te gebruik.

en: Limit switcher to current workspace.
af: Beperk wisselaar tot huidige werkspasie.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
af: As waar sal slegs toepassings wat vensters in die huidige werkspasie het in die wisselaar vertoon word. Anders sal alle toepassings ingesluit word.

en: The application icon mode.
af: Die toepassingsikoon-modus.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
af: Stel op hoe die vensters vertoon word in die wisselaar. Geldige moontlikhede is 'slegs-duimnaelskets' (wys 'n duimnaelskets van die venster), 'slegs-toep-ikoon' (wys slegs die toepassing se ikoon), of 'altwee'.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
af: As waar sal slegs vensters van die huidige werkspasie in die wisselaar vertoon word. Anders sal alle vensters ingesluit word.

en: Attach modal dialog to the parent window
af: Heg modale dialoogvenster vas aan die ouervenster

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
af: Hierdie sleutel oorskryf die sleutel in org.gnome.mutter wanneer GNOME Shell uitgevoer word.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
af: Aktiveer rand-tilering wanneer vensters op skermrand laat val word

en: Workspaces are managed dynamically
af: Werkspasies word dinamies bestuur

en: Workspaces only on primary monitor
af: Werkspasies slegs op primêre monitor

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
af: Vertraag fokusverandering in muismodus totdat die wyser ophou beweeg

en: Network Login
af: Netwerkaanmelding

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
af: 'n Fout het voorgekom tydens die lansering van die voorkeuredialoog vir %s:

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Next
af: Volgende

en: Unlock
af: Sluit oop

[ctx: button]
en: Sign In
af: Meld aan

en: Choose Session
af: Kies sessie

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
af: Nie op die lys nie?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
af: (bv. gebruiker of %s)

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
af: Gebruikernaam:

en: Login Window
af: Aanmeldvenster

en: Authentication error
af: Verifiëringsfout

note: We don't show fingerprint messages directly since it's not the main auth service. Instead we use the messages as a cue to display our own message. Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
af: (of veeg vinger)

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
af: sluit skerm

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;sign off
af: meld af;teken af

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
af: Sluimer

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
af: suspend;sleep;sluimer;slaap

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
af: wissel gebruiker

en: Command not found
af: Opdrag nie gevind nie

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
af: Kon nie opdrag ontleed nie:

en: Execution of “%s” failed:
af: Uitvoer van “%s” het misluk:

en: Just now
af: Nounet

en: %d minute ago | %d minutes ago
af[0]: %d minuut gelede
af[1]: %d minute gelede

en: %d hour ago | %d hours ago
af[0]: %d uur gelede
af[1]: %d ure gelede

en: Yesterday
af: Gister

en: %d day ago | %d days ago
af[0]: %d dag gelede
af[1]: %d dae gelede

en: %d week ago | %d weeks ago
af[0]: %d week gelede
af[1]: %d weke gelede

en: %d month ago | %d months ago
af[0]: %d maand gelede
af[1]: %d maande gelede

en: %d year ago | %d years ago
af[0]: %d jaar gelede
af[1]: %d jaar gelede

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
af: Gister, %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
af: %A %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
af: %e %B %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
af: %e %B %Y, %H∶%M

note: Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
af: %l:%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
af: Gister, %l∶%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
af: %A, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
af: %e %B %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
af: %e %B %Y, %l:%M %p

note: TRANSLATORS: this is the title of the wifi captive portal login window
en: Hotspot Login
af: Kuberkolaanmelding

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
af: Jou verbinding met die kuberkolaanmelding is nie veilig nie. Wagwoorde en ander inligting op die bladsy kan deur ander mense gesien word.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny Access
af: Wyer toegang

en: Grant Access
af: Verleen toegang

en: Frequently used applications will appear here
af: Toepassings wat gereeld gebruik word sal hier verskyn

en: Frequent
af: Gereeldes

en: All
af: Almal

en: New Window
af: Nuwe venster

en: Launch using Dedicated Graphics Card
af: Begin met 'n Toegewyde Grafika Kaart

en: Remove from Favorites
af: Verwyder uit gunstelinge

en: Add to Favorites
af: Voeg by gunstelinge

en: Show Details
af: Wys besonderhede

en: %s has been added to your favorites.
af: %s is by die gunstelinge gevoeg.

en: %s has been removed from your favorites.
af: %s uit die gunstelinge verwyder.

en: Select Audio Device
af: Kies klanktoestel

en: Sound Settings
af: Klankinstellings

en: Headphones
af: Oorfone

en: Headset
af: Kopstuk

en: Microphone
af: Mikrofoon

en: Change Background…
af: Verander agtergrond…

en: Display Settings
af: Vertooninstellings

en: Settings
af: Instellings

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
af: D

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
af: D

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
af: V

en: Previous month
af: Vorige maand

en: Next month
af: Volgende maand

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
af: Heel dag

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d
af: %A %e %B

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d, %Y
af: %A %e %B %Y

en: No Notifications
af: Geen kennisgewings

en: No Events
af: Geen gebeure

en: Clear All
af: Maak als skoon

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
af: “%s” reageer nie.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
af: Jy mag 'n wyle te wag vir die program om voort te gaan of jy kan die program forseer om af te sluit.

en: Force Quit
af: Forseer afsluit

en: Wait
af: Wag

en: External drive connected
af: Eksterne skyf ingeprop

en: External drive disconnected
af: Eksterne skyf uitgeprop

en: Open with %s
af: Open met %s

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Type again:
af: Tik weer:

en: Connect
af: Verbind

note: Cisco LEAP
en: Password:
af: Wagwoord:

note: static WEP
en: Key:
af: Sleutel:

en: Identity:
af: Identiteit:

en: Private key password:
af: Private sleutel se wagwoord:

en: Service:
af: Diens:

en: Authentication required by wireless network
af: Verifiëring vereis deur draadlose netwerk

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
af: Wagwoorde of enkripsiesleutels is nodig om toegang te verkry tot die draadlose netwerk “%s”.

en: Wired 802.1X authentication
af: Verifiëring vir 802.1X met kabel

en: Network name:
af: Netwerknaam:

en: DSL authentication
af: DSL-verifiëring

en: PIN code required
af: PIN-kode nodig

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
af: PIN-kode is nodig vir die selfoonbreëbandtoestel

en: Mobile broadband network password
af: Selfoonbreëband se netwerkwagwoord

en: A password is required to connect to “%s”.
af: 'n Wagwoord is nodig om te verbind aan “%s”.

en: Network Manager
af: Netwerkbestuurder

en: Authentication Required
af: Verifiëringsversoek

en: Administrator
af: Administrateur

en: Authenticate
af: Verifieer

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
af: Jammer, dit het nie gewerk nie. Probeer gerus weer.

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
af: %s staan nou bekend as %s

en: Windows
af: Vensters

en: Show Applications
af: Wys toepassings

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
af: Toeps

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the shell (e.g. "Tue 9:29 AM").
en: %B %e %Y
af: %e %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
af: %A %e %B %Y

en: Add world clocks…
af: Voeg wêreldhorlosies by…

en: World Clocks
af: Wêreldhorlosies

en: Weather
af: Weer

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s all day.
af: %s heeldag.

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s, then %s later.
af: %s, dan %s later.

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s, then %s, followed by %s later.
af: %s, dan %s, en later %s.

en: Select a location…
af: Kies 'n ligging…

en: Loading…
af: Laai tans…

note: Translators: %s is a temperature with unit, e.g. "23℃"
en: Feels like %s.
af: Voel soos %s.

en: Go online for weather information
af: Gaan aanlyn vir weer inligting

en: Weather information is currently unavailable
af: Weer inligting is nie tans beskikbaar nie

[ctx: title]
en: Log Out %s
af: Meld af as %s

[ctx: title]
en: Log Out
af: Meld af

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
af[0]: %s sal outomaties afgemeld word oor %d sekonde.
af[1]: %s sal outomaties afgemeld word oor %d sekondes.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
af[0]: U sal outomaties afgemeld word oor %d sekonde.
af[1]: U sal outomaties afgemeld word oor %d sekondes.

[ctx: button]
en: Log Out
af: Meld af

[ctx: title]
en: Power Off
af: Skakel af

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
af: Installeer bywerkings en skakel af

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
af[0]: Die stelsel sal outomaties afgeskakel word oor %d sekonde.
af[1]: Die stelsel sal outomaties afgeskakel word oor %d sekondes.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
af: Installeer wagtende sagtewarebywerkings

[ctx: button]
en: Restart
af: Herbegin

[ctx: button]
en: Power Off
af: Skakel af

[ctx: title]
en: Restart
af: Herbegin

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
af[0]: Die stelsel sal outomaties herbegin oor %d sekonde.
af[1]: Die stelsel sal outomaties herbegin oor %d sekondes.

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
af: Herbegin en installeer bywerkings

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
af[0]: Die stelsel sal outomaties herbegin, en bywerkings sal geïnstalleer word oor %d sekonde.
af[1]: Die stelsel sal outomaties herbegin, en bywerkings sal geïnstalleer word oor %d sekondes.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
af: Herbegin en installeer

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
af: Installeer en skakel af

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
af: Skakel af nadat bywerkings geïnstalleer is

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
af: Herbegin en installeer bywerkings

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
af: %s %s sal na die rekenaar herbegin het geïnstalleer word. Die installasie van opgraderings kan lank neem: maak seker dat 'n rugsteen gemaak is en dat die rekenaar ingeprop is.

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
af: Tans op batterykrag: prop in voordat bywerkings geïnstalleer word.

en: Some applications are busy or have unsaved work.
af: Sommige toepassings is besig of het ongestoorde werk.

en: Other users are logged in.
af: Ander gebruikers is aangemeld.

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
af: %s (afgeleë)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
af: %s (konsole)

en: Install
af: Installeer

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
af: Wil u “%s” vanaf extensions.gnome.org aflaai en installeer?

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: %s wants to inhibit shortcuts
af: %s wil kortpaaie onderdruk

en: Application wants to inhibit shortcuts
af: Toepassing wil kortpaaie onderdruk

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
af: Jy kan kortpaaie herstel deur %s te druk.

en: Deny
af: Weier

en: Allow
af: Laat toe

en: Turn On
af: Skakel aan

en: Turn Off
af: Skakel af

en: No extensions installed
af: Geen uitbreidings geïnstalleer nie

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
af: %s het nie enige foute uitgevoer nie.

en: Hide Errors
af: Versteek foute

en: Show Errors
af: Wys foute

en: Enabled
af: Geaktiveer

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Error
af: Fout

en: Out of date
af: Verouderd

en: Downloading
af: Laai tans af

en: View Source
af: Vertoon bronkode

en: Web Page
af: Webblad

en: System Information
af: Stelselinligting

en: Unknown artist
af: Onbekende kunstenaar

en: Unknown title
af: Onbekende titel

en: Undo
af: Ontdoen

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
af: Oorsig

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search…
af: Tik om te soek…

en: New shortcut…
af: Nuwe kortpad…

en: Application defined
af: Toepassings gedefinieer

en: Show on-screen help
af: Wys hulp op die skerm

en: Switch monitor
af: Wissel skerms

en: Assign keystroke
af: Ken steutel toe

en: Done
af: Klaar

en: Edit…
af: Redigeer…

en: None
af: Geen

en: Press a button to configure
af: Druk 'n knoppie om in te stel

en: Press Esc to exit
af: Druk Esc om uit te gaan

en: Press any key to exit
af: Druk enige knoppie om uit te gaan

en: Quit
af: Sluit af

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
af: Aktiwiteite

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
af: Stelsel

en: Top Bar
af: Boonste balk

note: Translators: this MUST be either "toggle-switch-us" (for toggle switches containing the English words "ON" and "OFF") or "toggle-switch-intl" (for toggle switches containing "◯" and "|"). Other values will simply result in invisible toggle switches.
en: toggle-switch-us
af: toggle-switch-intl

en: Enter a Command
af: Tik 'n opdrag

en: Close
af: Sluit

en: Restart is not available on Wayland
af: Herbegin is nie op Wayland beskikbaar nie

en: Restarting…
af: Herbegin tans…

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %d
af: %A %e %B

en: %d new message | %d new messages
af[0]: %d nuwe boodskap
af[1]: %d nuwe boodskappe

en: %d new notification | %d new notifications
af[0]: %d nuwe kennisgewing
af[1]: %d nuwe kennisgewings

en: Lock
af: Sluit

en: GNOME needs to lock the screen
af: GNOME moet die skerm sluit

note: We could not become modal, so we can't activate the screenshield. The user is probably very upset at this point, but any application using global grabs is broken Just tell him to stop using this app XXX: another option is to kick the user into the gdm login screen, where we're not affected by grabs
en: Unable to lock
af: Kan nie sluit nie

en: Lock was blocked by an application
af: Sluit is gekeer deur 'n program

en: Searching…
af: Soek tans…

en: No results.
af: Geen resultate nie.

en: %d more | %d more
af[0]: %d meer
af[1]: %d meer

en: Copy
af: Kopieer

en: Paste
af: Plak

en: Show Text
af: Vertoon teks

en: Hide Text
af: Versteek teks

en: Password
af: Wagwoord

en: Remember Password
af: Onthou wagwoord

en: Accessibility
af: Toeganklikheid

en: Zoom
af: Zoem

en: Screen Reader
af: Skermleser

en: Screen Keyboard
af: Skermsleutelbord

en: Visual Alerts
af: Visuele waarskuwings

en: Sticky Keys
af: Kleefsleutels

en: Slow Keys
af: Stadige sleutels

en: Bounce Keys
af: Bonssleutels

en: Mouse Keys
af: Muissleutels

en: High Contrast
af: Hoë kontras

en: Large Text
af: Groot teks

en: Bluetooth Settings
af: Bluetooth-instellings

note: Translators: this is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
af[0]: %d gekoppel
af[1]: %d gekoppel

en: Off
af: Af

en: On
af: Aan

en: Brightness
af: Helderheid

en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Show Keyboard Layout
af: Wys sleutelborduitleg

en: Location Enabled
af: Ligging geaktiveer

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Privacy Settings
af: Instellings vir privaatheid

en: Location In Use
af: Ligging in gebruik

en: Location Disabled
af: Ligging gedeaktiveer

en: Enable
af: Aktiveer

note: Translators: %s is an application name
en: Give %s access to your location?
af: Gee %s toegang tot u ligging?

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
af: Toegang tot jou ligging kan enige tyd in privaatheid instellings verander word.

en: <unknown>
af: <onbekend>

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Off
af: %s Af

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connected
af: %s Gekoppel

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu); %s is a network identifier
en: %s Unmanaged
af: %s Nie bestuur nie

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Disconnecting
af: %s Ontkoppel tans

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connecting
af: %s Koppel tans

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password; %s is a network identifier
en: %s Requires Authentication
af: %s Benodig identifisering

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing; %s is a network identifier
en: Firmware Missing For %s
af: Fermware ontbreek vir %s

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage; %s is a network identifier
en: %s Unavailable
af: %s nie beskikbaar nie

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connection Failed
af: %s-verbinding het misluk

en: Wired Settings
af: Kabelinstellings

en: Mobile Broadband Settings
af: Selfoonbreëband-instellings

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hardware Disabled
af: %s deur hardeware gedeaktiveer

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode); %s is a network identifier
en: %s Disabled
af: %s gedeaktiveer

en: Connect to Internet
af: Koppel aan die internet

en: Airplane Mode is On
af: Vliegtuigmodus is aan

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
af: Wi-Fi word gedeaktiveer tydens vliegtuigmodus.

en: Turn Off Airplane Mode
af: Skakel vlugmodus af

en: Wi-Fi is Off
af: Wi-Fi is af

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
af: Wi-Fi moet aangeskakel wees om aan 'n netwerk te koppel.

en: Turn On Wi-Fi
af: Skakel Wi-Fi aan

en: Wi-Fi Networks
af: Wi-Fi-netwerke

en: Select a network
af: Kies 'n netwerk

en: No Networks
af: Geen netwerke

en: Use hardware switch to turn off
af: Gebruik die hardewareskakelaar om mee af te skakel

en: Select Network
af: Kies netwerk

en: Wi-Fi Settings
af: Wi-Fi-instellings

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot Active
af: %s Kuberkol Aktief

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Not Connected
af: %s nie gekoppel nie

en: connecting…
af: verbind tans…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
af: verifiëring benodig

en: connection failed
af: verbinding het misluk

en: VPN Settings
af: VPN-instellings

en: VPN Off
af: VPN af

en: Network Settings
af: Netwerkinstellings

en: %s Wired Connection | %s Wired Connections
af[0]: %s Gekabelde verbinding
af[1]: %s Gekabelde verbindings

en: %s Wi-Fi Connection | %s Wi-Fi Connections
af[0]: %s Wi-Fi verbinding
af[1]: %s Wi-Fi verbindings

en: %s Modem Connection | %s Modem Connections
af[0]: %s Modem verbinding
af[1]: %s Modem verbindings

en: Connection failed
af: Verbinding het misluk

en: Activation of network connection failed
af: Aktivering van netwerkverbinding het misluk

en: Night Light Disabled
af: Naglig af

en: Night Light On
af: Naglig aan

en: Resume
af: Hervat

en: Disable Until Tomorrow
af: Skakel af tot more

en: Power Settings
af: Kraginstellings

en: Fully Charged
af: Volgelaai

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating…
af: Skat tans…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
af: %d∶%02d oor (%d%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
af: %d∶%02d tot vol (%d%%)

note: The menu only appears when airplane mode is on, so just statically build it as if it was on, rather than dynamically changing the menu contents.
en: Airplane Mode On
af: Vlugmodus is aan

en: Switch User
af: Wissel gebruiker

en: Log Out
af: Meld af

en: Account Settings
af: Rekeningopstelling

en: Orientation Lock
af: Oriëntasieslot

en: Suspend
af: Sluimer

en: Power Off
af: Skakel af

en: Volume changed
af: Volume het verander

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
af: Spieëlbeeld

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
af: Koppel skerms

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
af: Slegs ekstern

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
af: Slegs ingebou

en: Log in as another user
af: Meld aan as 'n ander gebruiker

en: Unlock Window
af: Onsluit venster

en: Applications
af: Toepassings

en: Search
af: Soek

en: “%s” is ready
af: “%s” is gereed

en: Do you want to keep these display settings?
af: Wil u hierdie skerminstellings behou?

note: Translators: this and the following message should be limited in lenght, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert Settings
af: Stel instellings terug

en: Keep Changes
af: Behou wysigings

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
af[0]: Wysigings gaan teruggestel word oor %d sekonde
af[1]: Wysigings gaan teruggestel word oor %d sekondes

en: Minimize
af: Minimeer

en: Unmaximize
af: Onmaksimeer

en: Maximize
af: Maksimeer

en: Move
af: Skuif

en: Resize
af: Verander grootte

en: Move Titlebar Onscreen
af: Skuif titelbalk na skerm

en: Always on Top
af: Altyd bo-op

en: Always on Visible Workspace
af: Altyd op sigbare werkspasie

en: Move to Workspace Left
af: Skuif na werkspasie links

en: Move to Workspace Right
af: Skuif na werkspasie regs

en: Move to Workspace Up
af: Skuif na hoër werkspasie

en: Move to Workspace Down
af: Skuif na laer werkspasie

en: Move to Monitor Up
af: Skuif na hoër monitor

en: Move to Monitor Down
af: Skuif na laer monitor

en: Move to Monitor Left
af: Skuif na monitor links

en: Move to Monitor Right
af: Skuif na monitor regs

en: Evolution Calendar
af: Evolution-kalender

en: Print version
af: Druk weergawe

en: Mode used by GDM for login screen
af: Modus deur GDM gebruik vir aanmeldskerm

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
af: Gebruik 'n spesifieke modus, bv. "gdm" vir aanmeldskerm

en: List possible modes
af: Lys van moontlike modusse

[ctx: program]
en: Unknown
af: Onbekend

en: Failed to launch “%s”
af: Kon nie “%s” lanseer nie

en: Passwords do not match.
af: Wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: Password cannot be blank
af: Wagwoord kan nie leeg wees nie

en: Authentication dialog was dismissed by the user
af: Verifiëringsdialoog is gesluit deur gebruiker

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
af[0]: %u Afvoer
af[1]: %u Afvoere

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
af[0]: %u Toevoer
af[1]: %u Toevoere

en: System Sounds
af: Stelselklanke
